Отговори
# 585
  • Мнения: 799
Може ли да препоръчате йога-център в района на Павлово-Красно Село-Стрелбище?
www.mettasense.com - Манастирски ливади
www.yogavidya.bg - Лозенец, до Южния парк
www.yogabg.com - Борово

# 586
  • Мнения: 2 761
Някой ходи ли на йога конгреса? Споделете нещо,което ви е направило впечатление,или пуснете някоя лекция,ако сте записали. Hug

# 587
  • Мнения: 4 286
и на мен ще ми бъде интересно да прочета нещичко.
аз да се похваля-от др седмица тръгвам на йога тук/ бях се оплакала преди време,че не можех да намеря практика,която дами допада/. Една индийка от у-щето на дъщеря ми ми препоръча място с йога инструктор,който си е индиец и скоро е дошъл от Индия. За сега съм мн въодушевена,дано ми хареса от извора

# 588
  • Мнения: 485
Здравейте,

търся подходяща за мен йога - човек,който по цял ден седи на /тъпото/ бюро и имам болки във ставите, врата, кръста и прочее. Йогата ме интересува като метода за релакс и разтягане.

Много ви моля да ми препръчате студио в центъра или някъде близо до Румънското посолство - попаднах в темата на това - http://gayatriyogastudio.net/

Ходила съм и в yoga108 , но там никак не ми хареса - много бавно и скучно ми се стори.

Много се колебая откъде да започна. Ще съм благодарна за препоръки за място.

Поздрави и успех в йогийските начинания  Simple Smile

# 589
# 590
  • Мнения: 7 723

ходила съм на йога във фитнеса срещу румънското посолство
при Боби е по-динамична йогата,
но ако си начинаеща не обръща внимание на грешките и не поправя персонално

http://club.atama.bg/Contacts/contacts.html
http://club.atama.bg/GrafikAerobichall.pdf

# 591
  • Мнения: 4 286
Ами,как тогава те учи Боби? Нали учителят е за това и няма как всички да са правили нещата преди. Peace

# 592
  • Мнения: 2 761
Поправянето персонално е нещо доста деликатно и познавам хора,които са се отказали да ходят при някои учители,точно заради това.
Личното ми мнение е,че трябва да се поправя само ако има опастност някой да се нарани.Останалото е да се запознаят хората с основни положения и да им се напомнят по време на практиката,така щото да се коригират сами.

# 593
  • Мнения: 485
Благодаря, но може би ми е малко далече за мен......


ходила съм на йога във фитнеса срещу румънското посолство
при Боби е по-динамична йогата,
но ако си начинаеща не обръща внимание на грешките и не поправя персонално

http://club.atama.bg/Contacts/contacts.html
http://club.atama.bg/GrafikAerobichall.pdf

Да и други ми го препоръчаха, ще ги пробвам и ще видя как е. И аз мисля, че това с поправянето е много деликатна работа, но би трябвало да има насоки, за да се научи човек да изпълнява павилно упражненията!

Благодаря за отговорите!

# 594
  • Мнения: 4 286
Поправянето персонално е нещо доста деликатно и познавам хора,които са се отказали да ходят при някои учители,точно заради това.
Личното ми мнение е,че трябва да се поправя само ако има опастност някой да се нарани.Останалото е да се запознаят хората с основни положения и да им се напомнят по време на практиката,така щото да се коригират сами.
ee,стига,как някой ще се откаже да учи нещо,само защото му показват как е правилно да се прави. То ясно,че всеки трябва да мине по пътя си,но ще е по-лесно,ако не откриваш сам топлата вода. За мен добрият учител е този,който деликатно ти показва как е правилно да стават нещата- все пак ,ако нямаш никаква практика и заучиш нещо грешно,след това ще ти трябва повече време да се поправиш. Това е за мен и винаги съм си търсила такива учители,останалото е отбиване на номера.
Много съм щастлива със сегашния си учител-тя си е индийка и е йога терапевт- преподава йога в училища в Индия- тук е само до юни,за мое съжаление,но съм всеки ден при нея и смятам,че дори и за това кратко време ще ми даде много.

# 595
  • Мнения: 485
Red Soul, ако не е тайна би ли казала коя е учителката ти и къде работи?

Като гледам часовете на препоръчаните места, нещо хич не ми пасват на работното време.....оказа се по трудно, отколкот си мислех да намеря йога студио Sad

# 596
  • Мнения: 2 761
Поправянето персонално е нещо доста деликатно и познавам хора,които са се отказали да ходят при някои учители,точно заради това.
Личното ми мнение е,че трябва да се поправя само ако има опастност някой да се нарани.Останалото е да се запознаят хората с основни положения и да им се напомнят по време на практиката,така щото да се коригират сами.
ee,стига,как някой ще се откаже да учи нещо,само защото му показват как е правилно да се прави. То ясно,че всеки трябва да мине по пътя си,но ще е по-лесно,ако не откриваш сам топлата вода. За мен добрият учител е този,който деликатно ти показва как е правилно да стават нещата- все пак ,ако нямаш никаква практика и заучиш нещо грешно,след това ще ти трябва повече време да се поправиш.

Ами има такива.Просто хората имат високо мнение за себе си и не искат друг да им казва какво да правят-отиват там не да учат йога,а да правят асани.Освен това има някои учители,които пък прекаляват с техниката и това убива желанието на участниците.За това писах,че е много деликатно.
Ако някой иска да напредва така или иначе ще търси сам помощ от учителя.

# 597
  • Мнения: 4 286
Да,Ог,напълно съм съгласна с теб!
сетих се,че исках да питам нещо,което,може би ти ще знаеш- моята учителка ми взима някакви смешни пари,при положение че съм с индивидуално обучение при нея- тя не е тук с такава цел да води курсове,прави го,заради идеята,но смята,че хората влагат повече грижа  в нещо,ако плащат за него,за това и тя взима някаква сума. Първите два пъти и дадох парите в ръка,после обаче ми каза,че не иска да ги взема с ръце и и ги оставям върху камината. Не ми е удобно да я питам за това,дали знаеш нещо?

# 598
  • Мнения: 7 723

ама не го казах с лошо това за ученето  Embarassed
няма да го обясня добре, но ще пробвам
има едно изтегляне от кръста, което в началото ако не ти изправят правилно гърба и повечето асани започваш да ги правиш прегърбено
аз съм ходила 4 години в 108 и там в началото Светла минава и много леко те наглася в правилната поза за гърба, но при нея йогата се прави със затворени очи и ако не те поправя теб, не виждаш и кой друг поправя
при Боби - той води отпред и показва, но ако сам не се усетиш, че бъркаш, няма да дойде и да те поправи и доста хора се прегърбват в пози, в които не е важно да си си навел главата до долу, а е важно от кръста да си се навел (главоколянната поза май най-добре ми описва мисълта)
самият Боби е с много добра техника, но според мен не подходящ учител за начинаещи  Peace

# 599
  • Мнения: 4 286
Да,не всички стават за учители- може да си много добър в нещо и да знаеш много,но да не ставаш за учител.

Общи условия

Активация на акаунт