Как се спира кърма?

  • 39 834
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Братовчетка ми, роди преди 1 месец. Преди малко ми се обади по телефона за съвет, как да си спре кърмата. Иска го от мен, защото в далечната 90 г., аз също си спрях кърмата, но мисля че сега има по-цивилизовани начини за това. newsm78
Рових се в библиотеката, но не намерих нищо...Моля ви за съвет, ако някой знае начин, с хапчета, инжекции. Не съм сигурна даже, дали темата е за този форум, и се извинявам ако не е за тук!  bouquet

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ти благодаря! HugКакто винаги недоглеждам нещо Embarassed.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Съжалявам, че пак повдигам темата. Следобяд занесох напечатана цялата тема, но тя каза че е пробвала с градински чай и витамини, нищо не ставало Thinking, от 5 дни детето е на адаптирано, но кърмата и тече много. Чувствам се много задължена да и помогна и съжалявам че ви притеснявам, но моля ако някой знае друг начин да пише.( не ми се иска да и предлагам бинтоването, независимо, че на мен ми спря кърмата за 2 дни). Чудя се вече какво да и кажа... Sad

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
А тя изцежда ли се?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Доколкото разбрах, цеди се поне по три пъти на ден, но не спирала кърмата и това е. Когато бях у тях(за 1 час), видях че имаше по блузата, вечерта ми се обади два пъти, последния се разплака, каза че ще се превързва вече. Бу, ако имаш някаква идея, помагай моля те! Praynig

# 6
Аз я спрях точно с бинтоване или много стегнат  сутиен.Стягаш се.чакаш докато можеш да издържиш ,когато се подуеш много изцеждаш се  и пак се стягаш . Това може да трае дни .Да внимава да не направи някой мастит.  Има и инжекции за спиране.А защо не кърми?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Точно така и аз си спрях кърмата преди 15 години.Какви са тези инжекции?
Не кърми защото... не знам, мисля че не иска Rolling Eyes

# 8
Сестра ми направи след родилна треска и понеже беше на антибиотици 10дни  трябваше да и спрат кърмата ,защото вече беше вредна . Ходи в шейново да и бият някакви инжекции естествено платено. Не че се бъркам ама ако няма някаква сериозна причина /здравословна/ не може ли някой да я накара да си промени мнението.По-хубаво от това няма.и за детето разбира се.Ако е само за хубост тя вече е отишла

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ти благодаря, веднага ще и кажа да отиде утре и да пита! Hug
Миличка, как да и дам съвет, как ще ме послуша като самата аз го направих преди толкова години. Thinking, тя знаеше тогава, ние сме един набор. Нищо не може да я убеди, тя си знае нейното- работи й се, излиза й се, има кой да гледа бебето...Съвет може да даде човек, който е минал по този път и знае плюсовете, аз какво да й кажа.Детето ми е живо и здраво,да чукам на дърво, не е боледувала, бюста ми е на мястото си както и преди....
Благодаря още веднъж на всички Hug, ако някой се сети нещо друго, ще е от полза.

# 10
  • Мнения: 696
А защо иска да си спре кърмата като има толкожа много?От това по-хубажо за детето няма.Аз спрях моята,но тя беше съвсем малко,с хапчета Бромокриптин-изписа ми ги лекар.Най-добре е и тя да се консултира с лекар!

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Буболина, щом се цеди поне три пъти на ден, е нормално да има кърма!!
Значи
-- трябва да НЕ цеди. Ако гърдите са неприятно напрегнати, се изцежда МАЛКО, колкото да се облекчи напрежението.
-- да не се пристяга бюста. Това може да доведе до запушен канал и евентуално, ако не се третира, до мастит.
-- СИЛНА отвара от градински чай, мента и магданоз помагат (сборно или само градински чай). Под силна - сушени листа, повечко, силна отвара, поне 3-4 ч.ч. на ден.

Разбира се, остава алтернативата за спиране с лекарства, но аз лично не бих го направила, защото съм попадала на подобни неща, които ме карат да си мисля, че бъзик с хормоните не е толкова добра идея (а Бромокриптинът и Парлоделът спират кърмата чрез ударни дози хормони).

Приятелката ти може да опита горните неща, все пак иска някакво време, за да спре кърмата, за която организмът й се е подготвял дълго време.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ти благодаря, както винаги изчерпателна, Hug ще се постарая да спази горепосоченото.  bouquet

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
И още нещо от "натуралните лекове" се сетих: компреси от прясно зеле. Те по принцип се препоръчват при запушени канали и препълнени гърди, но зелето има страничното свойство с етеричните си сокове да намаля кърмата при продължителна употреба. Прави се така: взима се зелевия лист, изрязва се средната дебела жила. Листото се нацепва лекичко с върха на ножа на различни места (за да изтича сока му), изрязва се дупка за зърното, за да не се притиска, и се слага на гърдата под сутиена. Сменя се начесто.
Това + силна отвара от салвия (градински чай) + НЕцедене би трябвало да дадат доста бърз резултат.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Мен ако питаш да отиде на лекар и да и дадат хапчета ли инжекции ли. Тук има майки, които така се отказват и още от болницата ги обработват. Връщат се в къщи без кърма.
А защо не и предложиш да го направи постепенно? Аз така започнах и вече кърмата ми значително намаля. Пропускам хранения и давам адапте. Както и друг път са казвали предлагането е според търсенето Wink

Общи условия

Активация на акаунт