Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Моят педиатър твърди,че детето трябва да спи по коремче.Едно от предимствата било,че по-малко повръщали и по-трудно се въртят.В същото време на мама jumper,която има близначета в Германия в болницата са й казали в никакъв случай да не си оставя дечицата да спят по коремче,защото процентът на бебета, починали от внезапна смърт е по-висок при децата,които спят по корем.
Какво знаете вие,защото аз съм много объркана?
И притеснена
Цитирай

София

Много спорен въпрос е това. Чувала съм много мнения. Ето част от тях. Педиатърката казваше, да спи на една страна като се редува след всяко хранене да е на другата страна....После ортопеда каза да не спи настрана понеже било лошо за тазобедрените стави, да спи по гръб......И накрая за по корем - да, имало повишен риск от внезапна детска смърт и това никой не ми го препоръча.....И понеже девойката имаше навика да повръща поради спазъм на пилора, та последното което казаха - леглото вдигнато на 30 градуса и на гръб...Не питай как се пързаляше малката по кревата.....Ама и това отмина....Така че и аз не знам как трябва в крайна сметка да спят бебетата!
Цитирай

Аз знам,че може всякак,без по корем.
Цитирай

София

Една от майките спомена, че се е справила с коликите, като е оставяла бебето да спи по коремче през деня, когато е под надзор. А и спането по корем е опасно, ако е върху меки и мъхести подложки и бебето може да се задуши.
Иначе моята педиатърка и ортопеда са на едно мнение по въпроса - да си спи "като бебе" - по гръбче, с главичка извита на една страна, така че ако повърне да не се задави - и според дебелите книги, това е най-безопасното положение. Трябва да се оставя по корем петнадесетина минути дневно, но когато е будно, за да му заякват мускулите на врата и на гръбчето и да почне по-лесно да пълзи и да ходи. Ако се напряга или не му е комфортно, бебето само започва да мрънка и да плаче и го обръщаш.
Цитирай

Пловдив

В началото редувахме страните,но после тя сама започна да спи по гръб.Не сме имали проблеми с повръщането по време на сън-случвало се е,но не се е задавяла.Много е важно да се оригва след хранене-така по-рядко повръща.
Навсякъде пише,че е най-добре бебето да спи по гръб точно за да се намали вероятността от внезапна детска смърт.
Но пък някои бебета не обичат да спят по гръб...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.