Да оставям ли бебка да спи по корем???

  • 466
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Моят педиатър твърди,че детето трябва да спи по коремче.Едно от предимствата било,че по-малко повръщали и по-трудно се въртят.В същото време на мама jumper,която има близначета в Германия в болницата са й казали в никакъв случай да не си оставя дечицата да спят по коремче,защото процентът на бебета, починали от внезапна смърт е по-висок при децата,които спят по корем.
Какво знаете вие,защото аз съм много объркана?
И притеснена

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Много спорен въпрос е това. Чувала съм много мнения. Ето част от тях. Педиатърката казваше, да спи на една страна като се редува след всяко хранене да е на другата страна....После ортопеда каза да не спи настрана понеже било лошо за тазобедрените стави, да спи по гръб......И накрая за по корем - да, имало повишен риск от внезапна детска смърт и това никой не ми го препоръча.....И понеже девойката имаше навика да повръща поради спазъм на пилора, та последното което казаха - леглото вдигнато на 30 градуса и на гръб...Не питай как се пързаляше малката по кревата.....Ама и това отмина....Така че и аз не знам как трябва в крайна сметка да спят бебетата!

# 2
  • Мнения: 8 505
Аз знам,че може всякак,без по корем.

# 3
  • София
  • Мнения: 414
Една от майките спомена, че се е справила с коликите, като е оставяла бебето да спи по коремче през деня, когато е под надзор. А и спането по корем е опасно, ако е върху меки и мъхести подложки и бебето може да се задуши.
Иначе моята педиатърка и ортопеда са на едно мнение по въпроса - да си спи "като бебе" - по гръбче, с главичка извита на една страна, така че ако повърне да не се задави - и според дебелите книги, това е най-безопасното положение. Трябва да се оставя по корем петнадесетина минути дневно, но когато е будно, за да му заякват мускулите на врата и на гръбчето и да почне по-лесно да пълзи и да ходи. Ако се напряга или не му е комфортно, бебето само започва да мрънка и да плаче и го обръщаш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
В началото редувахме страните,но после тя сама започна да спи по гръб.Не сме имали проблеми с повръщането по време на сън-случвало се е,но не се е задавяла.Много е важно да се оригва след хранене-така по-рядко повръща.
Навсякъде пише,че е най-добре бебето да спи по гръб точно за да се намали вероятността от внезапна детска смърт.
Но пък някои бебета не обичат да спят по гръб...

Общи условия

Активация на акаунт