Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 678
  • 871
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
В днешната брощура на Метро има такъв уред на промоция - Tarrington House за 38,39. С три тави е. Промоцията е валидна от 31.05 до 13.06.

Не успях да намеря тази брошура  Cry
В сайта открих, но Оптимум, пак на 3 нива и цената е 72лв

Сигурна ли е информацията? Че ако сръчкам съпружието напразно, ще ме санкционират Simple Smile))

# 61
  • Мнения: 10
И аз съм на вълна сушене, сега гледам в следващия каталог ще го има уреда на цена 39 лв. Аз смятам да си взема такъв уред защото е 250 w, а фурната ми е 2 kw.

# 62
  • Мнения: 108
Много съм се замислила за този уред, но аз суша само подправки и билки. Някой път набирам по-големи количества, например от липата, друг път по 1 шепа. Дали си заслужава?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Сдобих се с устройството на примоция в Метро Blush
Преди час-два реших да пробвам с каквото ми се намира подръка. И сега... какво ми прави впечатление... Малко неприятно се чува звука (с което си спечели място на терасата) и ми се струва, че доста загрява  newsm78 Нямам подходящ термометър за да измеря каква температура вдига. Но отвън като го вдигнах да го пренеса и беше доста топло. Все пак не е яак да пари, но... знам ли  Rolling Eyes Реших да питам това нормалното поведение на този тип машинки ли е?

Аа... щях да забравя да кажа, че е на 5 нива, не на три  Peace

# 64
  • Мнения: X
Дехидратор има и в Техномаркет и Технополис, за 89 лв.С регулиране на температурата.
Обмислям покупката на такъв, вчера питах продавачка в Техномаркет, каза, че за пръв път внасят и още нямат информация дали си струва, качествен ли е,разбирай нямат оплаквания.   Laughing


http://www.technomarket.bg/products/09061817/zelmer-36z011

# 65
  • София
  • Мнения: 2 658
benitta, майка ми онзи ден си изсуши сумати листа от рози и зърна от черен бъз, но не спомена да се е загрял уреда.  Thinking Аз лично още не съм изсушавала нищо.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
petia_tag, може ли да попиташ нормално ли е това Praynig Всъщност доста си се загря Rolling Eyes
Аз нямам представа какво е усещането при допир на 50-60 градуса, а тя пластмасата е тъничка и всичко се усеща.
Иначе сложих праскова, кайсия, манго, банан, червено цвекло и грах, който преди това беше замразен  Blush
За 10 часа всичко се изсуши, само кайсията и прасковата бяха по-меки, но за тях май е нормално.
Общо взето дава усещане за малко афиф работа, но... за толкова пари, толкова  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 2 658
petia_tag, може ли да попиташ нормално ли е това Praynig Всъщност доста си се загря Rolling Eyes
Аз нямам представа какво е усещането при допир на 50-60 градуса, а тя пластмасата е тъничка и всичко се усеща.
Иначе сложих праскова, кайсия, манго, банан, червено цвекло и грах, който преди това беше замразен  Blush
За 10 часа всичко се изсуши, само кайсията и прасковата бяха по-меки, но за тях май е нормално.
Общо взето дава усещане за малко афиф работа, но... за толкова пари, толкова  Mr. Green
Утре ще питам майка ми дали е забелязала такова нещо. Иначе беше много доволна, защото розите били много по-ароматни, отколкото сушени по традиционния начин. Искрено се надявам и плодовете и зеленчуците да са по-ароматни.

# 68
# 69
  • Мнения: 262
И аз от две години се каня да купувам такъв уред, но да видим кога....

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Rolling Eyes Някой няма ли да се включи о моя въпрос със загряването на уреда? Blush

# 71
  • София
  • Мнения: 2 658
Rolling Eyes Някой няма ли да се включи о моя въпрос със загряването на уреда? Blush
аз питах майка ми, но до момента е сушила само билки и не е загрявала на по-висока температура, така че може това да е причината да не се е загрявал уреда. Мисля в скоро време да изсуша 2-3 кила кайсии и ще ти кажа как е със загряването.  Peace

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
  Rolling Eyes Моята няма регулиране на степени. Само он-офф копче. Аз някъде прочетох, че мога с малко да намаля Т като пораздалеча етажите - завтртам ги, така че да не си влизат в жлебчетата... освен и още нещо да измисля...

# 73
  • СЗ
  • Мнения: 8
1. Някой има ли наблюдения за разликите между сушене с такъв уред и сушенето във фурна с вентилатор която има до 50 градуса. И по-точно въпроса ми e фурната върши ли същата работа. На мен ми се струва, че фурната би следвало да е малко по-икономична?
2. Другият ми въпрос е относно ZELMER 36Z011. Някой има ли впечатления от него. Заявяват дори микропроцесорно управление.
Благодаря.

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 08:17 от KTT

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Така... забравила съм да си дам отчета за машинката от Метро.
Намерих си 100 градусов термометър и резултата не ми хареса много. Най ниска т има на най-горния етаж - 70*С, надолу расте до към 85*С  Rolling Eyes Ако раздалеча малко нивата, противно на очакванията ми температурата се увеличава и на горните етажи.

Тези експерименти ги правих на празен уред. Реално само веднъж съм го изтествала, че все не ми се занимава и предпочитам да хапна зарзавата пресен  Mr. Green Blush 

Общи условия

Активация на акаунт