Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 окт. 2005, 15:56 ч.

За и против стискането на черните точки

• 10 046
  • 54
  •   1
Отговори
Прочетох толкова противоречиви мнения относно почистването на лицето чрез стискане на черните точки, че реших да попитам и тук. Как наистина да се отървем от достадниците, без да нараняваме и травмираме кожата? Винаги, когато ходя на козметик, независимо колко добър е той, се прибирам с лице червено като домат и почти без ефект. Кое е най-доброто средство за дълбоко почистване?

# 1
Ами аз не съм видяла по- добро средство от стискането. Пилинг маските не могат да изчистят хубаво лицето. Аз си правя тези процедри вкъщи, парна баня с лайка, после почистване, дезинфекциране и някаква маска или крем. Лицето ми се зачервява, но след половин час се оправя. Преди ходех на козметик за почистване, но като гледам май сама по- добре се справям и престанах.
А гледам че продават и сауни за парна баня на лице в Технополис. Не са и скъпи, може да си взема някой ден. Simple Smile
Твоята кожа може би е по- чувствителна и затова така реагира.

# 2
Кажи на каква цена си ги виждала тези сауни, моля те.

# 3
Аз също сама се стискам от време на време, но не знам след това как да се "затворят" хубаво порите. Понякога стоят по-големи, отколкото когато вътре има нещо.  Crazy

# 4
Аз също съм за стискането, още повече, че ако не ги изчистя се изприщвам много яко. За мен лично това е най-добрият вариант. След процедурата се налагам с кърпа, напоена с лайка и много бързо ми минава зачервяването, а и така кожата на лицето се дезинфекцира.

# 5
  • Сф, Младост1
Всичко това е механично почистване на лицето и е свързано с увреждане на тъканта, на много съседни клетки, има временен ефект и пр. и пр. Общо взето остарял метод. Много истински, но наистина не е най-доброто за кожата. Wink
Почистващите маски на глинена основа, съотв. хума, каолин- извличат само излишният себум от клетката. Но пак е с временен ефект. Wink
Парната баня също вече доста се оспорва, защото може да доведе до купероза (така ли се пишеше?)- демек напукване на  малки капиляри, от което лицето със сигурност няма да стане по-красиво. Naughty

Ами най- доброто средство, което аз знам е почистването на лицето със АНА и BHA киселини в много малки проценти. Салицилова киселина също. Но не го бъркайте със салициловият спирт -там тя е 1-2-3 %, а етиловият спирт- 99%. Спирт на кожата- категорично не! Naughty
Това са едни тоник-о-подобни течности, с които се изтрива лицето, да речем всяка вечер или път 1-2 х в седмицата в  зависимост от състоянието на кожата, типа кожа, омазняване и пр.
Та тези лосиони, да ги наречем най-общо имат за цел да извличат цялата мръсотия от порите и да ги унищожава трайно, от там- порите се свиват и кожата започва да изглежда малко по изгладена.
Е, ми в общи линии, най- лаически казано, ви описах за какво става дума. Simple Smile
Биотрейд имат такъв- ексфолиращ тоник. Simple Smile
И задължително крем с фактор всеки ден след такова 'ексфолиране' на кожата. bowuu

# 6
Може ли малко повече информация за ексфолиращия тоник на Биотрейд:цена, производител, по аптеките ли го има?

Иначе, аз съм категорично против стискането. Според мен така започва още повече да се активират процесите ( при мен 90% от това което е изчезнало след процедурата до една - две седмици се появява отново).

# 7
За стискането им съм и то особено ако се вижда много ,не ги понасям Sick

# 8
  • София
Колкото и пъти да опитвам сама да се справям с почистване на лице в домашни условия се провалям.
 Левички са ми ръцете -  Hug
 Най-сигурна съм си при козметичката. Много рядко излизам с червено лице. Прави ми маски, маже нещо, все благинки, и съм доволна и усмихната.

# 9
  • Сф, Младост1
В добре заредените аптеки се намира, а и с поръчка става също. Всеки аптекар може да ви го достави. А виждам, че и от сайта им също става Simple Smile
http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=11&id=25

# 10
Kopche, а ти ползвала ли си този тоник, почиства ли нистина лицето? Аз имам огромен проблем с черните точки и досега само козметик ми е помагал (временно както ти си написала), след 1 седмица лицето ми е все толкова задръстено с точки!

# 11
в борбата с черните точки е много ефикасна една аспиринова маска, даже преди малко си я правих - 5-6 аспирина (ацетизал) се стриват на прах, добавя се розова вода няколко капки, докато се получи кашичка, намазва се лицето, далеч от очите, и след 10ина минути се отмива, всъщност аспиринът започва да се рони, защото изсъхва... като отмивате леко масажирате и това действа като пилинг... много е ефикасна, но не прекалявайте, най-добре 1-2 пъти седмично и то при по-мазни кожи...

# 12
а водата може ли да е обикновена, не розова, че вкъщи нямам, а не ми се излиза ...?

# 13
а водата може ли да е обикновена, не розова, че вкъщи нямам, а не ми се излиза ...?
не виждам защо да не може:)
пробвай с обикновена, пък после ще се заредиш и с розова, тя и без това е чудесен тоник Flutter

# 14
С черните точки е по-лесно, те имат връхче. Но с белите как се справяте? Аз нямам много, но все пак да питам. При тях май без стискане не става Tired

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт