Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 13 окт. 2005, 16:23 ч.
  • Преглеждания  367  Мнения  8  Онлайн  1
Отговори
  • USA, New Jersey
Здравейте!

Искам да споделя с вас нещо.  Знам че много се е изписало по темата за българския и това дали учим децата си.  Но сега искам да питам нещо различно.  Учите ли си децата на писмен български.

От около 2 седмици всяка вечер в нашата къща, преди лягане на Деси(почти 3 годинки) и показвам буквите от кирилицата и под всяка буква има по една картинка и име на нещо което започва с тази буква.  Първите десет дни като я питах за дадена буква или картинка и тя викаше че не знае ( в момента е влюбена в това "Незнам" и го казва за всяко нещо).  Вече се бях панирала че няма да иска въобще да научи БГ азбуката и тя една вечер с отварянето на книжката и ми каза на един дъх всички букви до "М".  Останах като гръмната, значи тя през цялото време е внимавала, но не е искала да ми покаже че ги помни.  Но вече знанията и се развиват, сега като я питам за която и да е дума на български и тя може да ми каже буквата с която започва.  Мисля че й стана интересно да ги учи тогава когато и казах че "Ж" ми прилича на паяк.

Винаги съм искала тя да знае български и писмено и говоримо, и тъй като от почти година знае английската азбука, реших че е време да научи българската.  И ето че ни отне само 2 седмици, които май бяха повече от инат.  Искам да насърча всички мами да учат децата си и на писмен български, и да им кажа че съвсем не е трудно.  Деси проявява същото любопитство към българския както и към английския.  Много съм щастлива и скоро ще започна и да и ги пиша за да свиква.  Успех!

Реклама
# 1
На нас ни подариха една много сладка детска книжка от България. С твърди корици е и с азбуката. На всяка буквичка има и една картинка започваща със същата буквичка. Оли много я харесва и си я разгръща, но още е мъничка,з а да я уча. За сега тя ни е само за шоу. Но по нататъка, като порасне, ако има наклонности да учи и се справя добре, ще я науча и на кирилицата. Но това ще стане като стане около 5 годишна. Така си мисля аз.

# 2
  • Видин; Италия
Моят се радва като аз ги пиШа буквите на лист хартия, иска само неговата да я пиШа. Молива не може да го дьржи, а го носи като прь4ка. Интересно му е, втора дьска за писане 4упи, като вместо да рисува(пиШе) прави дупки в нея. Ама аз имам амбиция да го нау4а, а пьк баЩа му , дори пове4е от мене.

# 3
Моят се радва като аз ги пиШа буквите на лист хартия, иска само неговата да я пиШа. Молива не може да го дьржи, а го носи като прь4ка. Интересно му е, втора дьска за писане 4упи, като вместо да рисува(пиШе) прави дупки в нея. Ама аз имам амбиция да го нау4а, а пьк баЩа му , дори пове4е от мене.

Ауууууу, ама твоя е много напреднал!Браво! Виждам, че са направо близнаци с мойта. Тя е родена на 15-07-2003.
А мойта е много много назад с материала...

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 17:52 от tornerosse

# 4
  • Видин; Италия
Торне, дума да няма, знам кога е родена Оли. Heart EyesХи4 не е напреднал, кво говориШ, дьските от грубиянство ги е изподуп4ил, не в тренировки по писане.  ooooh!
Имай тьрпение, Торне, с приШпорване ниЩо не става. Ето аз , приШпорвайки свалих пампа, ама 4ак на 3_тия месец МиШо разбра и се нау4и и сам да казва . пак дойдохме на гьрнето, соридуШица.

# 5
Торне, дума да няма, знам кога е родена Оли. Heart EyesХи4 не е напреднал, кво говориШ, дьските от грубиянство ги е изподуп4ил, не в тренировки по писане.  ooooh!
Имай тьрпение, Торне, с приШпорване ниЩо не става. Ето аз , приШпорвайки свалих пампа, ама 4ак на 3_тия месец МиШо разбра и се нау4и и сам да казва . пак дойдохме на гьрнето, соридуШица.

Ааааа....щом пампата свалихте значи работата е сериозна. Ние още бибата не сме махнали та кво остава за пампата...
Уф, разводнихме темата...ако искаш ми чатни на кюто...да си поговорим за наборчетата... Wink Wink Wink Wink

# 6
Да, даже си имаме и училище! Grinning
Ако някой живее в района на Бостън, посетете ни!

Това ни е уеб страницата:  www.bg-school.org

# 7
  • USA
Да аз ще уча сина ми да пише и чете на български като му дойде времето. Искам да знае езика, а не само да може да разбира криво ляво и да връзва по някое друго изречение

# 8
  • Bristol
Болната ми тема  Confused
Не ще, когато аз го уча. Явно не съм търпелива. Едно лято му наех учителка и напредна доста, в момента може да чете, но срича като първолак.
Писането е ужас!!!! Пример, вместо всичко пише сичко. Няма да споменавам и как бърка гласните, например У и О, съгласните З и С  Crazy Абе страшно неграмотно ooooh! Обаче гледам да не му се присмивам, за да не го откажа съвсем, но едвам се сдържам като видя написаното  Laughing

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт