Отговори
  • Мнения: 473
Есмералда, не е нужно на лични - жал ми е за теб, защото търсиш тук отговори, които да отговарят на твоите желания и стремежи. Аз също бях пред тежка дилема когато забременях, но имах години трудов стаж и почти завършено образование /мда вечния студент Laughing/, някакъв житейски опит с 9г по-голям от твоя...
Но все пак това да си работил - ти дава нещо, поне знаеш какво е да търсиш сам, знаеш рисковете на своята професия, знаеш своите възможности...
Ти какво си завършила? Можеш ли да работиш нещо ако ти се наложи? Умееш ли нещо, знаеш ли нещо, за да те вземат на работа - да не говорим, че първия въпрос след този на колко години си е имаш ли дете Sad Ако имаш обикновено оставаш с уговорката, че ще ти се обадят!
Имаш ли някой който би те подкрепил ако и вашите се отвърнат от теб? Приятел, приятелка, брат, сестра??? Или ще си сама като куче с бебето?
Искала ли си бебе или просто това е станало? ЗАради теб самата ли го искаш или за да задържиш и привлечеш мъжа? Щото с дете не можеш да вържеш един мъж?
А той като толкова държи на теб що още преди това не напусна жена си и не заживя с теб? Не е малък и май може да си го позволи... Thinking И що не отиде при родителите ти и не каже - аз съм таткото искам да съм с дъщеря ви, а ще те покрива както са правили едно време? Thinking
Защо мислиш, че ако после размисли ще ти дава пари?
Моля те седни и прочети пет-шест теми от този форум - назад по страниците - виж човешка болка и проблеми след и по време на развод и раздяла, при припознати и отречени деца...
Помисли какви са ти шансовете да си в някоя от тези групи и да седнеш след 9 месеац да ни пишеш като член на форума за самотни родители.... Имаш време - прочети за болката на майките тук в темите и за техните съмнения - и после с лека ръка решавай съдбата на своето бъдещо дете! Защото ти решаваш не само за себе си а и за него, затова бъди двойно по-внимателно!


Понеже ти явно не ме харесваш,и може би някоя ти е отнела мъжа.Виждаш в мен тази.Само знай е аз никой не съм отнемала,а той беше разделен с нея.Всичко беше свършило между тях година и половина  преди аз да се поява.А доколкото греховете аз не отнемам чужди мъже.А тази кучка с която той живееше го прави.Като е успяла да го разведе с жена му и да си остави 2те деца и да ходи да се грижи за нейното от брака й преди него.Който неен законен мъж също го е развела и той е оставил сина си и жена си пак заради нея.Има Господ сега вие сама като куче на дърти години,няма кой да я погледне.Е не може да живееш върху нещастието на 2 жени и 3 деца.А доколкото аз какво съм постигнала ще ти кажа.Детето ми беше на 10 месеца когато го пуснах на ясла и почнах разбота.Сега работя по цял ден и изкарвам достатачно добри пари за да си позвовя пластична операция.А не задължително да чакам на моя.Доста ми беше трудно да ходя на работа и по цели нощи да не спя когато на малкия му растяха зъбки.Аз постигнах доста сама.1во имам прекрасен син и 2ро имам хубава и престижна работа която сама съм си извоювала и съм се доказала.А ти ако имамш някакви проблеми не си ги изкарвай на мен.От самото начало в което се появих в този форум ти не ме хареса,и се опитваш да настроиш другите срещо мен.Но мисля че те сами ще си преценят.А другото ще ти го напиша на лична,защото не съм толкова злобна колкото ти.А доколкото чета твойте постинги ти само им съчустваш,а те имат от тласък.Някой който да ги насърчава че хубавото тепърва предстои а не само да им съчуства.И те да се въртят в един омагъосан кръг.Хайде ЧАО.
  

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 10:01 от Tonkata

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила Тонка, нека не звуча прекалено грубо, но ми се струва, че още не си изживяла емоцията към таткото на сина ти. Аз лично миналата нова година имах твоя проблем и твоето мислене...Но понеже не ме кефеше това, просто радикално промених възгледи и мисли.....Сега не ми пука къде и с кого е бившия....Всеки от бившата двойка трябва да гледа своя си живот и да намира начин за разтоварване и забавление. Но разводнихме темата и няма де се отплесвам настрани...
Да, наистина като се раздели човек това е основния проблем - приятелите и оставането сам по празници.....Може би затова не бива да допускаме да губим връзка със своите си приятели? Защото съпрузи/гаджета си идват и си отиват, но истинските приятели винаги са до теб!

# 2
  • Мнения: X
Въобще не мисля, че това той къде е в момента има някакво значение. Ако има значение, значи за теб той е любов. А как може да е любов, след като е направил тези отвратителни неща??? Честно, не мога да си представям да го обичам моя повече. В смисъл, какво да му обичам. Тоя човек няма нищо. Той няма сърце, няма душа.... не е това човекът, който заслужава да мисля за него. Не занимавам мозъка си с отрепки... Та в такъв ред трябва да вървят мислите ни.
Самотата... ами знаете ли колко самотни хора има, и мъже и жени, които обаче нямат щастието да са родители. Може би им е по-лесно, по-безотговорно... Но са СЪВСЕМ САМИ. Същото се отнася и за бащите на нашите деца. Колкото по-скоро го разберем, осъзнаем го и ги съжалим.... Вижте, примерно той си има друга, нали /в моя случай май не е така, ама честно казано не ме е еня, само ми е жал за нея. И на него съм му казвала - отсега ми е мъчно за момичето което ще е с теб след мен. От самото начало животът й с теб ще е ЕДНА ГОЛЯМА ЛЪЖА. Защото ще трябва да не знае, че си оставил жена си бременна. А другия вариант, ако знае за това - ами тогава ще е някакъв парцал от улицата и животът й така или иначе отдавна ще е станал shit. /... та примерно той има друга. Ама той и с нея ще се отнесе така, както с теб, момиче, жено, хора, които седите насреща, осъзнайте тези неща... които от вас не са ги осъзнали... тогава само ще разберете ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК ОТСРЕЩА НЯМА ЖИВОТ, поне не живот в истинския смисъл на думата, живот такъв, какъвто ние всички искаме от спътника ни в живота да има. Защото моя спътник в живота е човек принципен, човек невлюбен в пари, в свобода... а свободата, знаете ли, тя е състояние на духа. Опитах се да го обясня на моя, но той не разбра. Една моя много любима група пее Open your mind, freedom's a state. Тези т.нар. БНД нямат тази свобода и никога няма да я имат. Оттук натам животът им е грях, тях естествено не ги е еня, но съдбата, обществото, Господ ако щете - има сила, по-голяма от нас и вас и тях, която ще ги застигне. Някой ден ще съжалят.... абе стига за тях, няма смисъл.
Идеята на постинга ми е - има много самотни хора, включително и нашите бивши/ако това е някакво удовлетворение/ са такива /в смисъл на духовно бедни/ - има много големи души, които също са самотни, но нямат и техните малки съкровища до тях. Така че самотата е много относителна - какво значи Нова година сам? С какво новата година се различава от всеки един друг ден в годината - именно с това че хората се събират на едно място С БЛИЗКИТЕ СИ. Ами той, човекът, не е наш близък, тогава защо да скърбим че не сме с него. Той избра да ни е враг, а не приятел, тогава защо не прекараме празника С ПРИЯТЕЛИТЕ СИ? те къде са. И ако вие сте сами на нова година, това е не защото го няма него.... а вече защото и приятелите са се изпокрили някъде....

# 3
  • Мнения: 473
Мила Тонка, нека не звуча прекалено грубо, но ми се струва, че още не си изживяла емоцията към таткото на сина ти. Аз лично миналата нова година имах твоя проблем и твоето мислене...Но понеже не ме кефеше това, просто радикално промених възгледи и мисли.....Сега не ми пука къде и с кого е бившия....Всеки от бившата двойка трябва да гледа своя си живот и да намира начин за разтоварване и забавление. Но разводнихме темата и няма де се отплесвам настрани...
Да, наистина като се раздели човек това е основния проблем - приятелите и оставането сам по празници.....Може би затова не бива да допускаме да губим връзка със своите си приятели? Защото съпрузи/гаджета си идват и си отиват, но истинските приятели винаги са до теб!



Аз никога не съм твърдяла противното.Да обичала съм го и продължавам да го обичам.Но незнам дали ще се съглася ако той ми предложи да се съберем.пПреди го исках много но вече не съм сигурна.А това за приятелите е важно.Да не се дистанцираш от тях.

# 4
  • Мнения: 2 863
Надявам се Есмералда да не се сърди, че й разкисваме темата:)
Тонката, ако си останала с впечатление, че някой не те долюбва- тука във форума сме си точно като в реалния живот- не може всички да те харесват, нали знаеш Simple Smileне го взимай навътре. Истината е, че малко са такива мъже, които наистина остават подкерпа, пък било и само финансова. Много от майките тука наистина са в тежко положение, затова може без да искаш да си издразнила някой с постинги, от които се разбира, че финасово нямаш никакъв проблем, можеш да мислиш за пластични операции, но нали се сещаш как това може да прозучи на човек, който примерно не може да си позволи да си заведе детето на една почивка...И в този ред на мисли, ако те чете жена, която знае, че потенциалния "татко" има пари може да се подведе в посока "ето тя е могла,значи и аз ще мога"... в конкретния случай на Есмералда, тя каза "ако родя ще има пари"... Аз лично храня големи съмнения, да не говорим, че твоят случай е по-скоро изключение, а правилото не се създава от изключения:))
А на 19 според мен, риска да станеш майка е по-скоро непремерен... без образование, без самостоятелност... само с евентуални "добри намерения на таткото"..... мисля си, ако ми беше дъщеря... за мен аборта също е убийство, но ако това ще съсипе живота на дъщеря ми може би от двете злини бих избрала по-малката...

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 13:39 от Jaly1

# 5
  • Мнения: 473
Въобще не мисля, че това той къде е в момента има някакво значение. Ако има значение, значи за теб той е любов. А как може да е любов, след като е направил тези отвратителни неща??? Честно, не мога да си представям да го обичам моя повече. В смисъл, какво да му обичам. Тоя човек няма нищо. Той няма сърце, няма душа.... не е това човекът, който заслужава да мисля за него. Не занимавам мозъка си с отрепки... Та в такъв ред трябва да вървят мислите ни.
Самотата... ами знаете ли колко самотни хора има, и мъже и жени, които обаче нямат щастието да са родители. Може би им е по-лесно, по-безотговорно... Но са СЪВСЕМ САМИ. Същото се отнася и за бащите на нашите деца. Колкото по-скоро го разберем, осъзнаем го и ги съжалим.... Вижте, примерно той си има друга, нали /в моя случай май не е така, ама честно казано не ме е еня, само ми е жал за нея. И на него съм му казвала - отсега ми е мъчно за момичето което ще е с теб след мен. От самото начало животът й с теб ще е ЕДНА ГОЛЯМА ЛЪЖА. Защото ще трябва да не знае, че си оставил жена си бременна. А другия вариант, ако знае за това - ами тогава ще е някакъв парцал от улицата и животът й така или иначе отдавна ще е станал shit. /... та примерно той има друга. Ама той и с нея ще се отнесе така, както с теб, момиче, жено, хора, които седите насреща, осъзнайте тези неща... които от вас не са ги осъзнали... тогава само ще разберете ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК ОТСРЕЩА НЯМА ЖИВОТ, поне не живот в истинския смисъл на думата, живот такъв, какъвто ние всички искаме от спътника ни в живота да има. Защото моя спътник в живота е човек принципен, човек невлюбен в пари, в свобода... а свободата, знаете ли, тя е състояние на духа. Опитах се да го обясня на моя, но той не разбра. Една моя много любима група пее Open your mind, freedom's a state. Тези т.нар. БНД нямат тази свобода и никога няма да я имат. Оттук натам животът им е грях, тях естествено не ги е еня, но съдбата, обществото, Господ ако щете - има сила, по-голяма от нас и вас и тях, която ще ги застигне. Някой ден ще съжалят.... абе стига за тях, няма смисъл.
Идеята на постинга ми е - има много самотни хора, включително и нашите бивши/ако това е някакво удовлетворение/ са такива /в смисъл на духовно бедни/ - има много големи души, които също са самотни, но нямат и техните малки съкровища до тях. Така че самотата е много относителна - какво значи Нова година сам? С какво новата година се различава от всеки един друг ден в годината - именно с това че хората се събират на едно място С БЛИЗКИТЕ СИ. Ами той, човекът, не е наш близък, тогава защо да скърбим че не сме с него. Той избра да ни е враг, а не приятел, тогава защо не прекараме празника С ПРИЯТЕЛИТЕ СИ? те къде са. И ако вие сте сами на нова година, това е не защото го няма него.... а вече защото и приятелите са се изпокрили някъде....


Casiopeiya какво ти стана,каква е тази промяна в теб.Ти направо ме кефиш.Много си права,ние не сме самотни имаме най скъпото на земята Децата си.А самотници са тези сперматозоиди.Дето днес са добре, живот нагоре-надол с мацки,ама утре като станант стари и няма кой да им даде чаша вода да ги видим.Ще си изгният в някой старчески дом smile3533.

# 6
  • Мнения: 473
Надявам се Есмералда да не се сърди, че й разкисваме темата:)
Тонката, ако си останала с впечателение, че някой не те долюбва- тука във форума сме си точно като в реалния живот- не може всички да те харесват, нали знаеш Simple Smileне го взимай навътре. истината е, че малко са такива мъже, които наистина остават подкерпа, пък било и само финансова. Много от майките тука наистина са в тежко положение, затова може без да искаш да си издразнила някой с постинги, от които се разбира, че финасово нямаш никакъв проблем, можеш да мислиш за пластични операции,но нали се сещаш как това може да прозучи на човек, който примерно не може да си позволи да си заведе детето на една почивка...И в този ред на мисли, ако те чете жена, която знае, че потенциалния "татко" има пари може да се подведе в посока "ето тя е могла,значи и аз ще мога"... в конкретния случай на Есмералда, тя каза "ако родя ще има пари"... Аз лично храня големи съмнения, да не говорим, че твоят случай е по-скоро изключение, а правилото не се създава от изключения:))
А на 19 според мен, риска да станеш майка е по-скоро непремерен... без образование, без самостоятелност... само с евентуални "добри намерения на таткото"..... мисля си, ако ми беше дъщеря... за мен аборта също е убийство, но ако това ще съсипе живота на дъщеря ми може би от двете злини бих избрала по-малката...

Права си май не беше най подходящата темата ми за операцията и как да си обръщаме внимание затова и спрях да пиша.А доколкото съветите ми за момичето,непрецених че тя е малка и може да се подведе по парите.Затова и спрях да си давам мнението.Аз още и писах че само с пари не се живее а с човек,и аз съм пред свършен факт и нямам друг избор,защитавам си правата на детето.Но тя има право все още на избор.Въобще не съм искала да се подвежда по парите и да си мисли че живота ще и бъде обсипан от пътека с рози.Сори Есми ако си си помислила че той като има пари ще си супер ти и детето.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тони, погрешно си заключила!
Не е вярно, че не съм те харесала... не харесах темите ти - не теб! Не харесах, че по твоите постинги едно дете се подвежда, че видиш ли живота му ще се нареди така добре като твоя!
Затова е по-добре да опишеш на Есмералда през какви трудности си минала и какво си преживяла сама и как се оправяш САМА в живота - с твоите професионелни и човешки умения!!!! ЗА да може тя като се сравни с теб да си даде ясна представа кво ще прави ако таткото откаже да й помага!
На меун за сега не ми е отнет мъжа - е виж аз бих го пробутала когато му насъбера  Twisted Evil Mr. Green но това е друга тема.
Считам, че аборта е не по-голям грях от това да посегнеш на чужд мъж /както пише в Библията - не пожелавай жената на ближния си  Mr. Green/. Като следствие от един от греховете, това вече даже не знам в каква степен е грях... Всеки сам преценява за себе си!
Но неу може да се намъкнеш в мозъка на почти дете, което е бременно и да го товариш с теоретични разсъждения за грях! Затова бяха моите думи - въобще не са били насочени към ТЕБ, А БЯХА ЗА ЕСМЕРАЛДА. Както ясно си личи от моя постинг.
Аз теб въпреки, че на моменти ти се ядосвам, си те харесвам - но мисли какви съвети даваш, виж малката как веднага заяви, че видиш ли някой и нея ще издържа!
Харесвам те   bouquet ако въобще това има някакво значение

# 8
  • Мнения: 843
Момичета, аз ли греша или Есме написа , че е в 19-та седмица...  За какъв избор , аборт иде реч / евентуално/ ? Струва ми се късничко вече.... ще се осакати детето..
 
Иначе темата  ме раздвоява.... доста:-((

# 9
  • Мнения: 3 634
Найке, Есмералда е на 19 години. А темата е разделена и ти си писала в погрешната част на раздялата.

# 10
  • Мнения: 843
Найке, Есмералда е на 19 години. А темата е разделена и ти си писала в погрешната част на раздялата.

  Правилно, ,аз не съм прочела правилно, а одеве не намерих бързо другата тема:-)

  Всъщност не разбрах особено заглавието на тази тема.., но тук също се споменава Есме... та затова.
Благодаря за поправката.

# 11
  • Мнения: 3 634
Ами щото се разводни оназ тема, та ги преместих няколкото мнения в тази... Па заглавието може да се смени за това и писах там ако някой друго има да предложи да се не стеснява, ми да казва.

# 12
  • Мнения: X
Много много се извинявам за офф-а, и тази тема ще разводня. Искам да попитам МОФ, кажи ми ти как си... не пишеш нищо... ако искаш започни нова тема с твойто житие битие или можеш да ми пишеш на лични....  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 634
ПОРАДИ ЛЮБОПИТСТВО И НАХАЛСТВО ОТ НЯКОЙ ТУКАШНИЦИ ТРИЯ!


Мъже се навъртат... но не ги ща. Един от друг са по по по най ненормални.

Последна редакция: пт, 14 окт 2005, 15:37 от Мама от Финландия

Общи условия

Активация на акаунт