Аблация на сърцето - 1

  • 120 495
  • 785
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
За почивка ме е страх, защото ако нещо ми стане в чужбина няма да знам къде да отида и към кои да се обърна! Да си призная и на самолет затова ме е страх да се кача вече, да не стане нещо по време на полета  Embarassed Май съм за психолог а не за кордиолог Joy
няма какво да се притесняваш за чужбина...баща ми ходи в Турция преди няколко години и си сцепи главата в басейна и веднага са дошли лекари и са го шили, и то добре...ако имаш застраховка са длъжни да се погрижат за теб какъвто и проблем да имаш...за самолета се консултирай с лекар.какво се притеснявате...аз сега боядисвам триетажна къща и след седмица отивам да работя на морето...както казва баба ми "не се коркайте" приятно лято на всички  Party

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте на всички.
Искам да попитам някой знае ли за лекарство наречено Multak или дронодарон. Това лекарство е одобрено за ЕС но не и в България (все още). Има същият ефект като Кордерона но не предизвиква дразнене на щитовидната жлеза. Ако някой го е ползвал моля да пише.

# 47
  • Мнения: 131
Здравейте, момичета, много се радвам, че ви открих. Аз имам вроден Шум на сърцето поради леко стеснение на аортата. Нямала съм оплаквания. В последните години обаче се уморявам често, задъхвам се повече при изкачване на стълби. Напоследък започнах да усеЩам една тежест в областта на сърцето, направо е ужасно. Ходих на лекар, правиха ми кардиограма, а миналата година през ноември ме преглеждаха /контролен преглед/ с видеозон. Незнам дали така се казва точно. Аз съм в чужбина и лекарите са внимателни, но на прегледа ми казаха, че няма никаква промяна в състоянието ми и може би тази тежест е резултат от притеснения и разни таякива. Да съм се успокояла и Щяла да отмине. Аз имах известни проблеми, може би съм се притеснила доста, незнам. Днес имам ужасно сърцебиене, съЩо и при мен се получава ужасно 4увство след преяждане. чудя се дали си внуШавам, незнам и аз вече. Олекна ми като споделих с вас. Мъжът ми не че не ми вярва, но си мисли малко че преувеличавам. Поздрави на всички и дано всички неприятности се изпарят за всички Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 5 478
А може би просто си внушаваш наистина Thinking Понякога притеснението е по-лошо от всичко друго. А и е нормално, ако имаш проблеми някакви, те да се отразят по един или друг начин да здравето ти...

# 49
  • Мнения: 0
здравейте,аз сам нов във форума.предстои ми аблация,някои може ли да ми каже дали е много болезнено.защото лекарите ми казаха,4е е много болезнено.някои можели да ми отговори.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 176
здравейте,аз сам нов във форума.предстои ми аблация,някои може ли да ми каже дали е много болезнено.защото лекарите ми казаха,4е е много болезнено.някои можели да ми отговори.

Да  сме честни,боли само докато се вкара водача за катетъра.Слагат местна упойка на мястото,но се усеща,болката е търпима и е кратка и няма страшно.Аз имам две аблации па още съм жива  Wink .Най важното е да е успешна,болката е кратка,после не се усеща нищо  Peace

# 51
  • Мнения: 1
didolina  защо си с  две аблации.

# 52
  • Мнения: 0
Благодаря ти за отговора Дидолина. Аз много питам, но понеже се притеснявам много, да ми кажеш колко време трае манипулацията, и колко след това те държат в болницата.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 176
Ай с две аблации съм защото първата не бе успешна,та се наложи втора.
pano точно времетраене няма,при всеки човек е разлинчо,а и много зависи къде ти е връзката.Аз докато лежах имаше хора до час и малко и бяха готови.Но имаше хора и по два час и по три.Болка няма спокойно,седиш си и си говориш с тях,само дето те хваща секлета от лежането това е.Усеща се едно гъделичкане по вените и за малко пари като горят връзката.Но е за 20-30 секунди което си е нищо.При мен просто беше по трудно,ама то при мен нищо лесно и от раз не става,така че съм свинкала.Аз и двата пъти минах над 5 часа  Confused

# 54
  • Мнения: 0
Благодаря ти от сърце за укоражителните думи Дидолинаа .Пожелавам ти да нямаш трета аблация и проблема да е останал зад гърба ти.Като се сетя ще те питам пак нещо,за което предварително ти Благодаря.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 176
Благодаря ти от сърце за укоражителните думи Дидолинаа .Пожелавам ти да нямаш трета аблация и проблема да е останал зад гърба ти.Като се сетя ще те питам пак нещо,за което предварително ти Благодаря.

Нали форума е за това да се подкрепяме и да си даваме кураж.Ако имате въпроси питайте,ако мога да отговоря няма проблем.Не съм лекар вярно е,но поне съм минала по тоя път.
Вече съм добре,благодарение на екипа в 3-та граска и това че не се отказаха да се борят.Пулса ми минаваше над 240(апаратите не ме хващаха),имах по 30 кризи на ден.Доказано с лист от бърза помощ-съм си гълтала и езика.За лекарите си беше жив кошмар с мен,не си представях живот без кризи.Но сега е факт  Peace и съм щастлива и съм добре.Така,че горе главата и успех.

# 56
  • Мнения: 0
Здравей Дидолинаа. Разбира се че имам още въпроси. Насочил съм се към д-р Шалганов.Какво ти е мнението? Интересуваме горе долу, колко трае след оперативния период. По точно кога можеш да започнеш отново работа, и вобще да се върнеш към нормалния ритам на живот. Също така ми казаха,че след като ти извадят катетрите от крака трябва да лежиш 24 часа с торбичка пясак върху мястото. Вярно ли е? Платена ли е по здравна каса или аз трябва да си приготвя пари? Аз съм хипертоник от 10 год., дали това няма да е проблем за мен?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 176
pano точно д-р Шалаганов ме оправи втория път  Peace,това е завеждащ шефа на отделението и е много добър лекар.Не че и другите не са добри,д-р Протич също-нямам оплаквания от никой от тях.След оперативния период зависи от това ти как си,при всеки е различно.Аз съм лежала само по 12 часа с торби пясък на местата от катетрите,по принцип 24 часа е по закон.Но ако няма кървене и си добре на 12 час ги махат.Процедурата е платена по здравна каса,само че ако искаш екип си плащаш.И да плащаш си престоя там по 3.50 ли е сега не знам,аз плащах по 2.40 на ден  PeaceЗа хипертонията идея си нямам честно,но лекарите и сестрите са много внимателни.За първи път попаднах на такива хора,казвам хора защото те разбират не викат,обясняват и т.н..Честно-недай си боже да ми се наложи пак да се оперирам пак бих отишла там  Peace

# 58
  • Мнения: 1
За докторите съм съгласна че са перфектни , първо попаднахме на д-р Протич в кабинета , д-р Стоянов много усмихнат и приветлив  човек той снема анамнезата при приемане .Д-р Шалганов на външен вид  ми се видя точно обратното на д-р Стоянов .По телефона разговарях за деня на аблацията с д-р Балабански видях го само на стъбището пред отделението в деня на яблацията , исках да говоря с него при приемането на майка но ми казаха че е невъзможно.За разлика от провинциалните доктори които са некомпетентни, невежливи и директно искащи пари докторите в това отдепение са точно обратното .Особено се трогнахме ог постъпката на д-рСтоянов който след аблацията на майка докато я чакахе пред отделението на стълбите той ни вкара да я видим и се успокоим че вичко е минало добре-такова нещо в провинцията не можете да видите.Благодарим им от сърце.А за сестрите не можем да кажем мили думи според отношението което имали към една жена необразована от село се държали арогантно в деня на приемането беше една руса с главоболие .

# 59
  • Мнения: 0
Само на мен ли така ми се струва или лятото има повече пристъпи??? Някой може ли да ми обесни разликата между ЕФИ и самата аблация?мерси предварително

Общи условия

Активация на акаунт