обрив от претопляне

  • 955
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547

Предполагам, че това е доста дискутирана тема, но нещо не се справям с търсачката  Embarassed

Имам проблем. От няколко дни Никола е с доста гаден обрив по раменцата и гръбчето почти до кръста. Пъпките са ситни, без връхче и се възпаляват вечер след баня. Целият пламва. Къпем го с Липикар сапун и през 2-3 вечери го мажа със зехтин. Вчера педиатърът ни каза, че пъпките са от претопляне (защото спи между нас)и предписа нистатин. Нистатин обаче не се произвежда от известно време и се оказа, че няма заместител.

Моля, кажете с какво да го мажа? С какво лекувахте такъв вид пъпчици?

Благодаря!  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 481
Нашата педиатърка препоръчва в такъв случай отвара от смрадлика- след измиване да се изплакне с нея. На нас ни действа. Макар че ако наистина е от претопляне, пъпчиците ще си завехнат самички за 4-5 дни.
Споко, ще се оправите  Simple Smile

# 2
Нистатин- крем наистина не се преслага отдавна, но пък може да си го приготвиш. В аптеките се предлага Нистатин-хапчета. Стриваш 3 хапчета и дабавяш Глицерин, така че да се получи еднородна смес. Аз съм го пробвала, но съм лекувала Гъбички в устата.Успех!!!!  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ако пъпките са от претопляне ще си минат и без нистатин. Може да го къпете с по-топла воде и от там да се появяват след баня. Пробвайте няколко вечери водата да е с  малко по-ниска температура. Отварата от смрадлика също е добър вариант, а може и много бледорозов разтвор на калиев перманганат. Пропуснете няколко вечери сапуна, нищо няма да му стане на бебо.

# 4
  • Мнения: 157
аз са6то ги оставям да си минат без ле4ение.в тези пъп4ици няма ни6то стра6но.просто не навли4ай беб4ето много и няма да има пъп4ици.

# 5
  • Мнения: 1 547
Благодаря!   bouquet

Мажа ги само с Бочко със смрадлика. Не го обличам. Той вонаги е бил най-гол от всички деца навън, а и вкъщи. Пъпките се появиха, защото спи между нас под една завивка. Явно става много топло  Crazy Реших, че трябва да ги мажа с нещо, защото не минават.

Общи условия

Активация на акаунт