Имали някоя бъдеща майка,но без татко

  • 5 259
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 759
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всички са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.

  202uu  Тонка, бъди благодарна, щото определено си случила на мъж!

А ако стане така че да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има

    Есме, не искам да те разочаровам, обаче аз не разбрах той да се опитва да постъпи коректно и отговорно към настоящото си семейство (евентуално с дете). Нито пък към теб и детето, освен ако не е направил постъпки за развод. Всяка жена на 19 (и не само) се смята за по-специална от другите жени, но.. част от мъжете злоупотребяват с това.. Не съм толкова сигурна, че можеш да разчиташ на финансовата му подкрепа...
    Струва ми се много важно да споделиш поне с майка си (дано сте близки), тъй като тя е човека, които те познава най-добре, със сигурност ти желае само доброто и може да прецени по-трезво от теб. Много е важно да имаш подкрепата на родителите си, за да си готова да отгледаш детето сама, ако се наложи.
   Много ми се искаше да ти кажа само хубави неща, но... ако сега не прецениш добре, скоро ще ти се наложи да порастнеш много бързо..
   
    В заключение се надявам той да излезе много свестен човек, неслучил в първия си брак, да се разведе, да те поиска от вашите и да сте много, много щастливи! Обаче засега имай едно наум и чети кво пише Panther.

# 31
  • Мнения: 2 759
Грях е да крадеш чужд мъж

  Hands Thumbsup   Вярвам, че Тонката го знае

# 32
  • Мнения: 1 425
    В заключение се надявам той да излезе много свестен човек, неслучил в първия си брак, да се разведе, да те поиска от вашите и да сте много, много щастливи! Обаче засега имай едно наум и чети кво пише Panther.
Дано да е така!  Peace

# 33
  • Мнения: 23
i az se nadqvam i 90% sam sigorna 4e 6te e taka,a za drugite 10% ostava da sam samavse nqkak 6te se opravq

# 34
  • Мнения: 3 634
Аз сега какво? Да се извинявам ли? Еми пък НЯМА!
Любов, любов... ама ако знаеш, че един мъж е женен можеш да си наложиш да не се срещаш с него, да не се влюбваш. За мене женените мъже са табу. Бягам на далече от такива.
Езми, от една страна те разбирам... но от друга пък хич.
Благодаря ти за личното, отговарям ти тук.
Не исках да се нахвърлям връз тебе така. Струваш ми се симпатяга, затънала до гуша... Не мога да ти дам подкрепата си или някой съвет. То стореното сторено вече.
Не знаеше ли, че той е с друга? На колко е години този?
Мисли трезвено... живот носиш в себе си. Говори с родителите си и с... избранника на сърцето си. Ама бъди твърда с него. То в същност, какъв е брака му? Познаваш ли жена му?

Ако се чудиш защо съм така настроена към теб и ситуацията ти, преди 10 месеца бях щастливо бременна, вече мама на едно дете и женена от 5 години и половина. И така до деня в който една малка пикла задигна мъж ми. Той и той един мъж беше де, но... Та така... Сега те си играят на семейство, а аз живея ден за ден САМА с децата.

# 35
  • Мнения: 2 863
Грях е да крадеш чужд мъж
Мъжът не е вещ, не е можеш да го откраднеш, освен ако той не иска. МОФ казва по надолу" ами като знаеш, че е женен, стой настрана..."да, но живота е толкова шарен има всякакви обстоятелства, понякога наистина вярваш в нещата, които ти казват и минава време докато се усетиш, че отдавна си на пързалката...Винаги досега в живота ми когато съм била категорична за нещо и съм си помисляла "ей това никога няма да го направя"... живота ми е навирал доказателства за обратното... и така след определено време се научаваш да не си категоричен и да НЕ СЪДИш ДУГИТЕ:)

Есмералда, звучиш като човек, който вече е взел решение???

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 20:16 от Jaly1

# 36
  • Мнения: 23
mi skypa vij sega nikoq,ama nikoq pikla ne moje da zadigne koito i da e myj bez toi da go iska!Za tvoq brak neznam kakav e bil,nito pak az negoviq s podrobnosti,no tova 4e predi i sas men toi rqdko si stoi v tqh. Ako na edin 4ovek mu e xybavo s drygiq koi kakvoto si iska da pravi toi nqma da si mradne ot mqstoto.Ne e li taka.Neznam sa6to taka za6to jenenite myje za teb sa tabu(za tova 4e toi te e napusnal)za koeto mnogo sajalqvam vsi4ki iskame 6tastieto koeto zaslujavame,no tova 4e si sklu4il brak s daden 4ovek ne ozna4ava 4e jivota trqbva da svar6i s tozi 4ovek,ne ozna4ava 4e e brakuvan v istenskiqt smisal!

I tozi may nezavisomo na kolko e godini i kolko vreme e prekaral jenen za jena si,toi re6ava kakvo da pravi s negoviq jivot,za6toto vseki 4ovek s koiot i da jivee,vse pak si ima sobstven i li4en jivot.

MOQ V SLU4AQ E NA 35G.

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Jaly1 не си разбрала - става дума за греховността на Тони  Laughing Wink
Това беше закачка  Laughing защото ако ще говорим за греховен аборт лесно ще видим тук коренчето на проблема и зародиша на греха  Wink

Иначе въобще аз съм далече от набожността в класическия стил и има малко забрани които съм спазвала и ще спазвам  Grinning

А за мъжа - съгласна съм, че не е собственост и че брака не слага юзди и забрана...
Но аз вярвам, че КУЧЕ КОЕТО СЕ НАУЧИ ДА СИ ЯДЕ ЛАЙНАТАы НЕ СЕ ОТУЧАВА!
МЪж веднъж зарязал семейство още по-лесно ще го направи втори път! Същото важи и за жена!
Има различни случаи - но приказката е, че от предателя и дявола се отказва щото веднъж предал - и втори път ще го направи!

Есми, повмисли си - кво ще правиш в тея 10% щото аз те виждам по-скоро в тях с тая припряност! По-добре говори с вашите и ги помоли за помощ - няма да я получиш о тдруг! И мъж като на Тонката - да влачи на вратга сди старото семейство като воденичен камъл - с фенер да го търсиш! Повечето квото и да им даваш, както и да се подмазваш, квото и да им пускаш - няма да те погледнат, а ще идат при следващата 17г девойка дето не е раждала, няма претенции към тях и не ги обвързва със семейни или парични задължения!
Твоя е един недорасъл страхливец щом си зае...а семейството без дори едно ариведерчи - и мисля, че го е срам от ситуацията - иначе не би бягал!
Дано се лъжа!
Не ти к азвам да махаш детето - а да поговориш с вашите и добре да мислиш, да си 100% сигурна, че ще МОЖЕШ ДА ЖИВЕЕШ САМА ако се наложи!

# 38
  • Мнения: 2 863
Есмералда, аз лично питах за годините, понеже има една възраст, след която мъжете наистина рядко си променят живота. Звучиш ми като сигурна в него и много ще се радвам, ако наистина не грешиш и всичко стане както ти се иска, 16 г не са малка разлика,но не са и разлика, която може да попречи да бъдеш с някой, ако го искаш.

Ако мога да ти дам съвет, ако още искаш де.... трябва да вземеш решение дали искаш да бъдеш майка точно сега и дали си готова  да бъдеш такава и е най-добре, ако това решение не се основава на това КАКВО ИСКА ТОЙ, А НА ТОВА КАКВО ИСКАш ТИ И ДАЛИ МОЖЕш ДА ГО ПОСТИГНЕш САМА,  АКО СЕ НАЛОЖИ. Каква работа би могла да имаш и как да се издържаш, а ако смяташ, че мъжът би давал пари- как ще се подсигуриш, че ще го прави и за в бъдеще???Надявам се също,че това ти желание не е абстрактно и съзнаваш колко много грижи, отговорности, а понякога и тежести съдържа отглеждането на едно бебе.
От мен  Hug

# 39
  • Мнения: 2 863
Jaly1 не си разбрала - става дума за греховността на Тони  Laughing Wink
Това беше закачка  Laughing защото ако ще говорим за греховен аборт лесно ще видим тук коренчето на проблема и зародиша на греха  Wink

Аха, не разбрах закачката:) ама за кучето си много права Thinking

# 40
  • Мнения: 2 759
mi skypa vij sega nikoq,ama nikoq pikla ne moje da zadigne koito i da e myj bez toi da go iska!Za tvoq brak neznam kakav e bil,nito pak az negoviq s podrobnosti,no tova 4e predi i sas men toi rqdko si stoi v tqh. Ako na edin 4ovek mu e xybavo s drygiq koi kakvoto si iska da pravi toi nqma da si mradne ot mqstoto.Ne e li taka.Neznam sa6to taka za6to jenenite myje za teb sa tabu(za tova 4e toi te e napusnal)za koeto mnogo sajalqvam vsi4ki iskame 6tastieto koeto zaslujavame,no tova 4e si sklu4il brak s daden 4ovek ne ozna4ava 4e jivota trqbva da svar6i s tozi 4ovek,ne ozna4ava 4e e brakuvan v istenskiqt smisal!

I tozi may nezavisomo na kolko e godini i kolko vreme e prekaral jenen za jena si,toi re6ava kakvo da pravi s negoviq jivot,za6toto vseki 4ovek s koiot i da jivee,vse pak si ima sobstven i li4en jivot.

MOQ V SLU4AQ E NA 35G.

    Есми, много чувства провокираш да се надигнат в мен, ама ша си трая, щото си още детенце и сигурно ще те обидя, ама все пак: не знаеш още много за живота.. И аз като catnadeen те виждам в тия 10%, за съжаление. Обаче ти пожелавам много щастие и ще опитам да спра да се намесвам..

# 41
  • Мнения: 23
mechopuh@
 
pi6i mi na li4ni 6te se radvam da 4uq vsqkakvi upreci,razkaji mi kakvi 4ystva sabujdam v teb?

# 42
  • Мнения: 1 425
Хмммм
Жалко за детето

Panther out

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Есмералда, не е нужно на лични - жал ми е за теб, защото търсиш тук отговори, които да отговарят на твоите желания и стремежи. Аз също бях пред тежка дилема когато забременях, но имах години трудов стаж и почти завършено образование /мда вечния студент  Laughing/, някакъв житейски опит с 9г по-голям от твоя...
Но все пак това да си работил - ти дава нещо, поне знаеш какво е да търсиш сам, знаеш рисковете на своята професия, знаеш своите възможности...
Ти какво си завършила? Можеш ли да работиш нещо ако ти се наложи? Умееш ли нещо, знаеш ли нещо, за да те вземат на работа - да не говорим, че първия въпрос след този на колко години си е имаш ли дете  Sad Ако имаш обикновено оставаш с уговорката, че ще ти се обадят!
Имаш ли някой който би те подкрепил ако и вашите се отвърнат от теб? Приятел, приятелка, брат, сестра??? Или ще си сама като куче с бебето?
Искала ли си бебе или просто това е станало? ЗАради теб самата ли го искаш или за да задържиш и привлечеш мъжа? Щото с дете не можеш да вържеш един мъж?
А той като толкова държи на теб що още преди това не напусна жена  си и не заживя с теб? Не е малък и май може да си го позволи...  Thinking И що не отиде при родителите ти и не каже - аз съм таткото искам да съм с дъщеря ви, а ще те покрива както са правили едно време?  Thinking
Защо мислиш, че ако после размисли ще ти дава пари?
Моля те седни и прочети пет-шест теми от този форум - назад по страниците - виж човешка болка и проблеми след и по време на развод и раздяла, при припознати и отречени деца...
Помисли какви са ти шансовете да си в някоя от тези групи и да седнеш след 9 месеац да ни пишеш като член на форума за самотни родители.... Имаш време - прочети за болката на майките тук в темите и за техните съмнения - и после с лека ръка решавай съдбата на своето бъдещо дете! Защото ти решаваш не само за себе си а и за него, затова бъди двойно по-внимателно!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравей и от мен! Виждам, че доста спорове е породил твоя случай. Аз също като още по-възрастна от всички други - направо ако навремето бях забременяла от първото си гадже и майка мога да ти бъда....та моето мнение също е, че трябва страшно добре да премислиш нещата. Най-много трябва да се замислиш, ако се окаже, че бъдещия татко изведнъж не иска бебе и си тръгне - какви избори имаш? Наистина ли имаш сили и желание да ставаш майка? Имай предвид, че розовите приказки колко всичко е прекрасно като имаш бебе и че света ще е цветя и рози са попресилени! Да, хубаво е да имаш бебе, но грижата за това дете поне до неговата 3 годишна възраст е около 90% задължение и надмогване на себе си и 10% радост! Още по-тежко става, ако си и самотна мама.....
Имаш ли професия или вълможност за работа? Наистина трябва да кажеш на родителите си, понеже те ще ти бъдат най-голямата подкрепа, независимо от решението на проектотаткото! И също се присъединявам към мнението на останалите - говори с този човек, макар, че като му гледам годините ми е почти връстник, голяма част от мъжете от моето поколение се оказаха големи л...на...съжалявам за определението Rolling Eyes
Сигурно ти е страшно объркано в момента, но мисли и премисляй, понеже нямаш много време за решаване....Колкото до аборта - понякога е по-добре да се направи, колкото и да не съм привърженик на тази мярка, да не кажа чак че съм противник!

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 09:49 от Morgana

Общи условия

Активация на акаунт