От кой месец се захранва със жълтък и как се дава

  • 45 128
  • 31
  •   1
Отговори
Нашето бебче е на 8 месеца и и давам жълтък по половинка през няколко дни.започнах през седмия месец и незнам кога да го учелича или може би нетрябва

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз започнах от 6-ия по половинка,на 9 ия лекарката каза да давам вече по цял.Но от както започнах да го давам,винаги е било през ден.Е,понякога като нямам време да сваря яйцето е минавал и без такова.След като направи година въведах и белтъка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Абсолютно като Биляна процедирах.С тази разлика ,че го включих от 7-я месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
включих го от 6-ия месец.давах 1/2 през ден със зеленчуковото пюре.цял започнах да давам към 9-ия месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз пък започнах по-раничко с жълтъка -  като навърши 5 месеца. Давах по половинка през ден 2-3 седмици, после почнах цял, пак през ден. Слагам го в зеленчуковото пюре.

# 5
  • Мнения: 5 299
и аз започнах от 6-я месец по 1/4 два пъти в седмицата, но предполагам, че от 7-я ще го увеличим на половинка

# 6
  • Мнения: 264
Аз от четвъртия и половина месеца давам по 1/4 жълтък, 2 пъти седмично.
Сега (колкото и тъпо да е ) спрях заради опасенията от птичи грип

# 7
  • Мнения: 13
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!!Ne go prepora4vat zashtoto e dosta tvarda hrana,a hranosmilatelnata sistema na bebetata ne e dotolkova dobre razvita!Vaobshte zahranvaneto tuk e savsem razli4no ot tova v BG

Аз живея в Италия, и тук жълтъка се дава след навършването на годинката!!! Не го препоръчват защото е доста твърда храна, а храносмилателната система на бебетата не е дотолкова добре развита! Въобще захранването тук е съвсем различно от това в BG

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 19:51 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!!Ne go prepora4vat zashtoto e dosta tvarda hrana,a hranosmilatelnata sistema na bebetata ne e dotolkova dobre razvita!Vaobshte zahranvaneto tuk e savsem razli4no ot tova v BG
Сега някой ще ти скочи "Ние как сме отраснали, като..."  ooooh! Дано повече се замислят, обаче....

# 9
  • Мнения: 27 524
След годинката като просто присъстващ в разни продукти. Яйца по принцип никакви не му давам.
Най-рано е разумно да се въведе след 8 навършени месеца.

# 10
  • Мнения: 256
Ние го въведохме в 6 месец като започнах ме с 1/4 от жълтъка.Така продължих да и го давам близо две седмици и след това увеличих на половин жълтък през ден.Сега кара 7 месец и продължавам да и давам по половинка със зеленчуковото пюре,ако забравя да го дам на обяд и го давам със следобедната закуска ,която е каша на Слънчо.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Най-рано е разумно да се въведе след 8 навършени месеца.

   FlutterНие сме при неразумни лекари и захранваме по-рано FlutterЗа това нещо слушам педиатърката си на която имам сляпа вяра, не съветите от форума.

 Един път в  седмицата му давам варено яйце и той много го харесва.Не смятам, че има нещо вредно в тях, даже напротив!

# 12
  • Мнения: 46 489
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!! ...

Аз дадох на 1 г. и 7 м., директно в готвено ядене, не съм давала варен по малко.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз дадох за пръв път около 7-ия месец. По 1/4 отначало, през ден.
Постепенно минахме на 1/2 и след 10-ия месец започнах да давам цял жълтък през ден, прибавям го в зеленчуково пюре.
Както казва Биляна, предпочитам да се доверя на педиатърката, не на образовали се от форума майки.

# 14
  • Мнения: 1 217
Дадох жълтък на 9 навършени месеца.
Давам през ден по половинка.
Естествено почнах с трохичка.
Калоян харесва жълтъка,даже го яде така не в пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт