E. coli

  • 3 863
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Здравейте мами, прочетох доста по въпроса за тези гадни бактеии, но не ми стана много ясно. Али имаше възпаление преди 1 месец, цистоуретрит и сложиха като диагноза, пи Зинат. Тогава стерилната й урина беше чиста. Сега правихме контролно изследване и излезе Е. коли 10 на 5. Питам се, не е ли добре да се пусне още няколко пъти стерилна урина, имам съмнение че сме я замърсили ние с таткото, като чакахме да се изпишка. И ако наистина има такива бактерии трябва ли да я тъпча с антибиотици, при положение че няма други симптоми. Няма ли други методи на лечение?  Билки или нещо от сорта?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
ми ние сме в сходно на вашето положение.
кисна я вечер в отвара от смрадлика или калиев перманганат.

# 2
  • Мнения: 544
Zdravei!Zimata bati go izkara s obilno razstroistvo-6pati na den za okolo 10-15dni ot6umia napalno.Prez zialoto t be6e na dieta/zaredi se s dieti4ni rezepti/mnogo te4nosti-4ai ot 6ipki,laika,guzam,kompot ot praskovi/pezeden i malko razreden s voda/airian/ot nai-nisko maslenoto mliako/ i samo biskvitki,soleti,suhari,orizova ka6a,ka4amak/zarevi4no bra6no/,popara,vareni kartofi,morkovi/moje i na supa bez podpravki samo 1kub4e bulion/.Ujasno be6e priajda6e mu se mnogo,no bez antibiot.niama da stane-vsa6nost nie pihme biseptol.Triabva da napraviat atibiogr.i 6e ti predpi6at neobhodimoto.E.coli e dosta zarazno no predimno ot nedobre izmiti raze ili plodove-nie se zarazihme ot sased4eto ni-tragnaha da mu praviat izsledvania za iasla i togava lasnaha,a nie po zial den igraehme s tiah.Dano gi iz4istite barzo!Uspeh!

# 3
  • Мнения: 430
Извинявай Кейтинка, ама нещо не си в час! Е.coli (Esherichia coli) са вид бактерии, които живеят в стомашно-чревния тракт на всеки човек. Това НЕ Е заболяване. Прекомерното им разможаване може да ги направи болестотворни, но принципно здравият организъм не им го позволява.
Попадането им в пикочо-отделителната система става често при момиченца (поради късия път от ануса до уретрата) и може да доведе до бактериална инфекция/бактериурия.
Та, Juls, аз имам вече едногодишен опит с Е.коли. Откриха ги при дъщеря ми като беше на 9 месеца. И тя, както и твоето детенце няма никакви симптоми. (което е мног, много добре!!!). От безбройните ни посещения при уролози, нефролози и т.н. не стана ясно каква е причината за появата им. Предполага се, че ако няма някаква аномалия, малформация на органите, проблема се израства. Ако не сте ходили на уролог - отидете. Нека му направят на детенцето УЗ и ако е необходимо снимки, за да отхвърлите вероятността за малформации.
От там нататък - много стерилни урини, постояннен контрол и когато е необходимо антибиотици. Маги пие билки, но вече само профилактично, за по десетина дни на 1-2 месеца.
А относно замърсяването - дано да сте я замърсили, но тогава няма да са толкова много - 10^2 - 10^3 max. Ако имаш съмнения - дайте пак и в друга лаборатория.
Бъдете здрави!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Ходихме на ехограф миналия месец, всичко е ок, няма малформации. Тогава Али беше получила и срастване, за което се предполага че също е било причина за инфекцията. Оправихме го с мазане с кремче 2 седмици. Надявам се следващата урина да е чиста.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Ние сме със същите проблеми - Е-коли! Докато пиша това чакам дъщеря ми да се изпишка и да носим стерилна урина за изледване.
И при нас не стана ясно от какво е!!!
Първо бяхме на Зинацефт /инжекции/, после се оказа, че пак са останали колонии и пихме Ципрофоксацин. След поредното изкследване имаше още колонии пихме 1 месец Нелидикс. И сега вече се моля да сме ги избили тези гадини.
До сега Здравната каса поемаше 3 стерилни урини, а сега /така каза нашата лекарка/ поема вече 2.
Но задължително щом показателя е над 10 на 5 трябва да пуснете още поне една + антибиограма.
Много е важно и как вземаш урината!
Казвайте моля ви какви билки пиете!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Мерси момичета, значи днес бяхме при доктора, той е педиатър нефролог и съм доволна от него. Засега не ни изписа антибиотик, още повече че антибиотиците които излиазоха на антибиограмата не стават за Али, защото е много малка. Правим всяка вечер вани в разтвор на етерично маслен препарат на Етерика ЕМП - 3 /съдържа смрадликово, санталово, лимоново, лавандулово и чаено масло/ и мажем с един мехлем, забъркан в аптеката. Този мехлем ни помогна за срастването. Ще пуснем стерилна урина пак след 2 седмици и тогава ще видим.

# 7
  • Мнения: 544
Извинявай Кейтинка, ама нещо не си в час! Е.coli (Esherichia coli) са вид бактерии, които живеят в стомашно-чревния тракт на всеки човек. Т
oова НЕ Е заболяване.                                                              E.coli sa 2vida-patogenni i nepatogeni,ot vtoria vid moje da ima po4ti vseki 4ovek i ako niama nikakvi oplakvania ne se predpriema ni6o.V na6ia slu4ai biaha ot patogennia vid koeto estestveno nalaga zadaljitelno le4enie/sinat mi ima6e nad 6izhojdania/spored antibiogaramata.Iavno va6ite sa ot nepatogennite koeto e dobre za deteto,taka4e se radvam za vas,za6oto pri nas ne be6e taka i deteto dosta sa poizma4i,a da ne kazvam 4e i sedmiza sled kato ozdravia lepna niakakvi drugi bakterii-i pak razstroistvo i antibiogrami lekarstva i t.n.slava bogu vsi4ko ve4e e minalo.Pojelavam vi uspeh i bezproblemnno le4enie!                                                                                                               

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 194
E dobre de, ama kak se razbira dali sa patogenni ili nepatogenni?

# 9
  • Мнения: 544
E dobre de, ama kak se razbira dali sa patogenni ili nepatogenni?
Pri nas tova proli4a pri posiavkata na mikrobiolog.proba-ot neia opredeliha i le4enieto.Ako ne biaha patogenni niama6e da ima le4enie.Nadiavam se pri vas da ne sa patogenni!

# 10
  • София
  • Мнения: 418
НЯМА патогенни или непатогенни Е-коли. При намалена имунна защита, тази бактерия започва бърз растеж на места, където ограничаващите я микроорганизми по принцип не виреят и тогава организмът не произвежда достатъчно антитела, за да държи колониите от нея в прилични и безвредни граници. Микробиологията показва дали има растеж или не на Е-коли колонията, както и с какви антибиотици той може да се спре.
Иначе тази бактерия не може да се унищожи окончателно, а и в стомашно чревния тракт върши доста добра работа и подпомага разграждането и усвояването на храната. Пикочните канали и бъбреците не са подговени да се справят с нея и там се появява проблемът, както и във влагалището и т.н.
Затова при момиченцата е много важно правилното измиване и добрата хигиена.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 995
Някой може ли да ми обясни това: първия ден урината стерилна, втория има растеж на Е.коли!
Възможно ли е да има лабораторията вина за това?!?
Да ви кажа честно след 4 месеца лечение вече не знам какво да правя!
При нас се появиха точно защото имунитета ни беше понижен въпреки, че никой не се наема да каже от какво са!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 181
добре де,дали има някой който се е преборил с тези бактерии?
аз писах вече че и Стела е с такива чудовища.проведохме лечение с антибиотик,но нямаше ефект.а сега чакам началото на другия месец да ми дадат направление за гинеколог.а до тогава само аз си знам какво ми е.

# 13
  • Мнения: 544
Zna4i pri nas kartinata be slednata-sinat mi/5god/ima6e 7dni obilno razstroistvo/pie6e enterol,vaglen i nikakav efekt/dadaohme material i ni kazaha e.koli,no iz4akaha 24h da vidat patogenni li sa ili ne,sled koeto ni napraviha i antibiograma.

# 14
Не бъркай бактерии в червата и бактерии в урината.

Общи условия

Активация на акаунт