Къде се прави изследване за токсоплазмоза?

  • 5 051
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 596
Здравейте,
моля ви кажете ми, ако знаете къде се прави това изследване, защото моята докторка не знае. Също, ако знаете колко струва и сутрин ли се взима кръв само. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 87
Az si pravi6 na 4astno t.e. bez napravlenie i se izsledvah za predi6no zabolqvane i za sega6no- dvete ob6to struvat 32 leva. No  ako si s napravlenie moje6 da si go napravi6 navsqkude kudeto vzemat kruv- poliklinika ili 4astni laboratorii i 6te ti struva samo potrebitelskata taksa:) Ina4e se vzema kruv sutrin na gladno
Ne se pritesnqvai vsi4ko 6te e nared Grinning
Nadiqvam se da sum ti bila ot polza

# 2
  • Мнения: 596
Благодаря ти за отговора, а направлението знаеш ли дали от личния лекар или от гинеколога трябва да го взема. Ако е на частно пак ли навсякъде можеш да го направиш или само в ХЕИ и въобще в ХЕИ ли се прави?

# 3
  • Мнения: 87
Ne sum sigurna - no mislq 4e napravlenieto trqbva da ti e ot li4niq lekar. Neznam kato si s napravlenie , no na 4asno moje6 na vsqkude. 4ela sum 4e v biv6ata Tina Kirkova sega Sveta Sofia su6to pravqt takiva izsledvaniq.
Moi suvet oba4e e da si vzeme6 napravlenie - nama smisal da dava6 pari za ne6to koeto ti se polaga.

Лека бременост

# 4
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Доколкото знам касата не покрива това изследване и май ще се наложи да го платиш.
Иначе го правят в Института по заразни болести и в някои частни лаборатории. Например в Цибалаб струва около 16.00лв.

# 5
  • Мнения: 596
А къде е Института по заразни болести?

# 6
  • Мнения: 7 821
Това намерих:
1504 - София бул."Янко Сакъзов" № 26 тел.ц. 02/43-471 тел. 02/442-875 факс 02/943-3075 ncipd@ncipd.netbg.com

Телефона е 9446999

# 7
  • Мнения: 596
хиляди благодарности  Grinning

# 8
  • Мнения: 717
НЗОК покрива разходите за това изследване, ако си с направление от личния лекар. Извършва се в ХЕИ (по точно на гърба на ХЕИ) и резултатите стават за около 2 седмици.

# 9
  • София
  • Мнения: 572
Aз си правих такова изследване и мога да споделя моя опит.
Акушерката която ми води консултациите ми даде направление и аз ходих в центъра по паразитология.Писали са ти адреса(Янко Сакъзов).Дори и потребителска такса не платих защото бременните са освободени от тази такса.Пробите ги събират и веднъж седмично излизат резултатите-вторник или сряда(не си спомням точно) т.е. максимум до 1 седмица ще имаш резултат.Към този център има лекар паразитолог с който можеш да се консултираш.Прегледа при него е платен и е около10 лв.Надявам се да съм ти помогнала Grinning

# 10
  • Мнения: 1 541
Някой знае ли дали в ХЕИ ПРЯВЯТ и без направление , защто аз нямам и докато взема - предпо4итам да си платя - къде е по - добре ХЕИ или Паразитологията??? 4ух 4е в ХЕИ са най то4ни изследванията - аз искам и за хламидии , а те имат доста разминавания в лабораториите...

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Изследването за хламидии е най-добро във Ветеринарния институт /близо до Пирогов/. Може в поликлиниката да ти вземат кръв и си носиш шишенцето. Мисля, че беше платено, но аз съм се изследвала преди 1 година и не помня. В Цибалаб /намира се на съседната пряка до института/ също правят изследвания за хламидии, но по друг метод и лекар ми е казвал, че техните резултати не са точни.

# 12
  • Мнения: 4 068
Момичета извинявайте за въпроса ама сигурни ли сте,че токсоплазмозата може да се направи и с направление?
Силно ме интересува този въпрос.
А хламидията?
Ще ви бъда благодарна ако споделите.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Изследвания за токсоплазмоза не са ми правили и не мога да ти кажа.
Хламидии във Ветеринарния институт е само платено /мисля че беше около 10 лв./ също и в Цибалаб /това е частна лаборатория/.

# 14
  • Мнения: 4 915
Цитат на: renci
Момичета извинявайте за въпроса ама сигурни ли сте,че токсоплазмозата може да се направи и с направление?
Силно ме интересува този въпрос.
А хламидията?
Ще ви бъда благодарна ако споделите.


Да, токсоплазмозата е с направление.
за Naneto -  Без направление в ХЕИ струва около 20-22 лв, нещо такова беше.

За хламидиите - мисля, че е без направление,  но не съм сигурна... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт