Дали ми намалява кърмата? и още един въпрос??

  • 352
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте мами, взех да се чудя дали кърмата ми намалява....преди няколко дни цедях след хранене по 50-60 мл. , а от вчера едва докарвам по 20-30 мл ????
И другото ми питане до кога се цедят гърдите след хранене???
Благодаря  предварително

# 1
  • Мнения: 109
Мила незнам защо се цедиш след хранене?Но за това че искарваш по-малко сигурно се дължи на бебенцето.Явно епочнало да се храни по повечко smile3522.Вникакъв случай несе притеснявай ,че ти е намаляла ако бебчето е нахранено а то със сигурност ще е щом успяваш и да изцеждаш няма повод за притеснение.Успех и за напред.А да те попитам съхраняваш ли изцедената си кърма?Ако го правиш ще е супер защото после ще можеш да си я ползваш за приготвяне на някои ястия като по-големичко,а тя е незаменима!!! Stuck Out Tongue 55

# 2
  • Мнения: 346
Beninda засега съхранявам кърмата в пликчета на Авент и в камерата, лошото е че са ми останали само три и след това за съжеление трябва да я изхвърлям:(( или просто ще спра да се цедя.
Та аз пак да питам, ако не се цедя кърмата намалява ли??

# 3
Бенинда , забравих да спомена че беба е на 10 дни.

# 4
  • Мнения: 109
 hahahaМалее колко сте мънички  bouquet .не се притеснявай бе Grinning аз ако ти кажа колко пъти досега ми намаляваше и пак си тръгва... постоянно пия чай от копър и анасон и компотчета или сокче само и само да имам.Първият месец качихме 1 300кг,а вторият 1 100кг.А аз все си мислех ,че нямам и нямам,защото гърдите ми станаха меки и така си останаха.Спокойно, няма повод за шашкане та вие сега започвате.Сега се регулира млякото според нуждата на бебенце.А кърмата не я ли съхраняваш във фризера или камерата.Знам,че там се съхранява за 6 месеца.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не намалява - аз не съм се цедила никога след кърмене Grinning
Но трябва бебето да се храни на поискване - ако се кърми на твърд режим,на повечето мами им се налага да цедят постоянно,за да предизвикат хиперлактация,защото при твърдо установен брой хранения за деня няма как бебето с често сучене да увеличи количеството кърма.Докато при кърмене на поискване такъв проблем няма - то си суче когато поиска,понякога за няколко дни може да суче много често и млякото се увеличава в съответствие с потребностите му.Изцеждане на практика е необходимо само ако имаш проблем с гърдите - пренапрежение,запушен канал,мастит,ако трябва да си разделена от бебето или да му оставиш мляко.Иначе е абсолютно излишна хамалогия.
За кърма можете да ползвате и стерилните пластмасови контейнерчета за урина от аптеките - те са с вместимост около 75мл,ако не се лъжа и струват някакви стотинки,мънички са и са много удобни.

# 6
  • Мнения: 346
Hedra, започнах да я храня от 3 дни на поискване, храни се на 2 ,3 или 4 часа, когато се събуди общо взето, незнам дали това е достатъчно за да се регулира кърмата и да не се цедя след хранене.
Толкова съм объркана, че незнам как да постъпя!!!! Rolling Eyes

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е объркващо в началото,нали - още нямаш опит и отвсякъде се чуват различни мнения,да се чудиш кого да слушаш.Напълно те разбирам,всички сме минали през това - и с помощ от другите кърмещи мами сме се справили успешно - ти също ще успееш и много скоро ще свикнеш,ще започнеш по-добре да разбираш нуждите на бебе и ще добиеш увереност в собствената си способност да взимаш решения Grinning Дала си чудесен старт с решението да кърмиш и да се съобразяваш с нуждите на бебето,а не с часовника и да търсиш съвет от опитни мами-кърмачки в случай на съмнение - давай така и всичко ще е наред Grinning
Нормално е бебето да не се храни на равни интервали - ако имате около 8 хранения на денонощие (даже е по-добре да са повече),значи всичко е абсолютно наред и няма смисъл да си губиш времето с цедене.Ако започнат да ти се напрягат много гърдите или да те болят,първи избор е да събудиш бебето да папа (обикновено нямат нищо против Grinning),а ако не иска - изцеждаш малко до облекчение - това е достатъчно Grinning

# 8
  • Мнения: 346
Благодаря за отговорите, надявам се да ми стигнат силите и нервите да продължа напред

# 9
  • Мнения: 1 107
Ами аз съм от тези, на които им намалява без цедене Sad
НО, при нас храненето на поискване не означава често сучене, а точно обратното - още от самото начало... паузи от 3-4-5 часа, без нощно хранене от втория месец.
Дано при теб нещата са по-лесни  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 77
Аз спрях да се цедя след втория месец, бебчо сам си регулираше количеството кърма и ей ни на вече 8-ми месец се кърмим. Няма смисъл според мен да се цедиш, излишно се затормозяваш. Пробвай без цедене, а ако случайно почне да ти намалява нищо не пречи пак да започнеш. Друг е въпроса ако искаш да трупаш запаси.. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт