Мислите ли, че си струва да си правиш амниоцентеза по желание?

  • 3 157
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мамчета, моля ви за съвет.

Аз се отказах от БХС, защото резултатите са неточни на много мамчета. Но сега се чудя дали да не си направя направо амниоцентеза, за да знам със сигурност дали има някакъв проблем.
За сега бебето се развива нормално, расте и е жизнено. Аз съм на 24 г., а таткото на 30 г. и към 19 г.с. ще ходя на фертално ехо, за да огледат органите на бебо. Мислите ли, че си струва да си правя и амниоцентеза, въпреки, че за сега всичко е наред?

Благодаря за отговорите Grinning

# 1
  • Мнения: 5 577
Веси, вчера четох в някоя тема, че е опасно - но непомня точно къде.

Имало 10% опасност от спонтанен аборт!

Пусни една търсачка.

Не искам да те плаша, но така бяха написали мамите там, аз не съм наясно.
Консултираи се и с лекаря си.

Успех!

# 2
  • Мнения: 1 613
Аз до колкото знам, риска за спонтанен аборт е 1%  newsm78
Най-добре се консултирай с лекар.
Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 637
Има 0,5% риск от спонтанен аборт.

В твоята ситуация не виждам защо да правиш амниоцентеза - нямаш възрастов риск нито от твоя страна, нито от страната на бащата. Ако са те гледали сериозно на ултразвук и не са намерили т. нар. "меки маркери" за малформации, просто не виждам защо да се подлагаш на тази процедура.

И последно, след ултразвуковото изследване през 19 гс, което си планирала, ще е късно за амниоцентеза.  Simple Smile

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ако лекарите не са ти казали, че сте някаква рискова група, изобщо не си заслужава риска да правииш амниоцентеза
"Критериите за провеждане на амниоцентеза са възраст, предишна история на заболявания, някаква нередност с плода, забелязана при ултразвуково изследване или ненормален троен тест.
...
Има малък процент риск от инфекция или нараняване на плода. А също така и малък процент възможност за аборт. Но амниоцентеза по принцип се извършва, когато има подозрение за някакъв проблем, така че в тези случаи ползата е по-голяма от възможната вреда."

ето тук може да прочетеш повече http://www.biberonbg.com/info/amnio.htm

# 5
  • Мнения: 1 613
Ето още мнения за и против амниоцентезата.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … =4#Post1944540587

# 6
  • Мнения: 5 228
При положение, че не си в рискова група, няма смисъл да рискуваш с амниоцентеза. Ако имаш някакви притеснения по-добре си направи БХС плюс ехограф и след това реши за амниоцентезата.

# 7
  • Мнения: 7 186
И аз смятам, че няма смисъл да си правиш амниоцентеза, при положение че нямаш показания и не си рискова група.

# 8
  • Мнения: 2 498
Не виждам смисъл Naughty да се подлагаш на амниоцинтеза...

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
По-добре не се подлагай на подобно изследване,щом няма причина за това.Заради възрастта ми-39г. една лекарка реши да направя БХС.Резултатите на алфафетопротеини бяха повишени.Тя започна да настоява да отида в София при Мазнейкова за амниоцентеза.Беше много рисковано,защото преди 6 месеца при пътуване направих спонтанен аборт.Смених лекаря,но живях 6 месеца в страх.Преди плановото секцио единствената ми мисъл беше като се събудя какво ще ми кажат...
Слава Богу,роди се живо и здраво момиченце.Но тази бременност беше кошмар-по цели нощи не спях и се мислех всевъзможни глупости.Бъди убедена,ще родиш най-хубавото и здравичко бебче!!!
Избий си всички притеснения и се наслаждавай на този период на Очакване!!! HugУспех!!!

# 10
  • Мнения: 955
Няма нужда да правиш. Щом бременноста  се развива нормално. Аз родих първото на 36, а второт на 37 - и в двата случая не съм си и помисляла за амниоцинтеза. Според мен опасност има само и единствено при наследственост, ако в рода ви има или е имало такива заболявания, които да те притисняват. Избий си всички страхове и си мисли само хубави неща и се наслаждавай на бременността си.  Hug

# 11
  • Мнения: 1 910
Мислите ли, че си струва да си правя и амниоцентеза, въпреки, че за сега всичко е наред?
Не си струва.

# 12
  • Мнения: 2 849
По-добре си направи бхс ,а за амниото ,ако има нужда само .

# 13
  • Мнения: 7 640
не Naughty, освен риск от аборт, за който процента явно е спорен Confused, има и други рискове, които не са за подценяване.
Звучи ми все едно да си оперираш нещо профилактично, както си задала въпроса.

# 14
  • Мнения: 35 961
не си струва, имам позната акушерка, която твърди, че рискът от аборт е по-голям отколкото се признава от лекарите

Общи условия

Активация на акаунт