Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 окт. 2005, 00:44 ч.

обрив!!!

• 435
  • 4
  •   1
Отговори
  • По чужбината
Здравейте!Днес имаме ново 20.    Трябва ми вашия съвет и мнение защото пак съм доста изплашена и ядосана от норвежките лекари.
Значи преди 10 дена му биха тройната ваксина на Вики против морбили,заушка и рубеола.Преди 3 дни вдигна доста температура(Не съм мерила точно защото ми казаха че може да вдигне от ваксината и не се притесних)давах паръцетамол.Доста топъл беше та си мисля към 38 може да е била.(пиша била защото тази вечер спадна) Вчера забелязах 5-6 пъпчици на различни места по тялото,бузките,ръцете,корема.Днес пъпките са много повече предимно на корем,гръб,лице.По-малко но има и на крачета,пъчички. Апетита му се влоши от 3-4 дена,кашля по малко и са му зачервени ръбчетата на клепачите(няма гурли) Пъпките са розови с дямерър 1-2 мм.Не са грапави.Все повече излизат. Той плаче повече и се вижда че не му е добре(Не е съвсем отпаднал,движи се,играе,пие вода доста..)
Има подути лимфни възли долу ниско на вратлето от ляво му е доста по голям но това сигурно защото от много месеци наред той си е малко подут.
Той хрема си има постоянно така че не знам дали се е задълбочила(има малко кървави секрети от носа)...
Всичките тези симптоми ми говорят или за морбили или рубеола но лекаря не е на това мнение.Сега се връщаме от спешното и там след 1 и 1/2 часа чакане да ни приемат доктора погледна и отсече инфекция!!!Ама каква инфекция,къде...нищо не разбрах.Добре само че прегледа ушите и гърлото и каза че са добре.Дори не ме пита колко е била температурата.Нищо не ни изписа съответно(До сега от 4-5 посещения на спешното нито веднъж не са н изписвали лекарства или лечение)щяло да си мине до седмица.Аз не мога да се съглася че не е някаква шарка това и искам да питам и вас какво мислите,лекари,родители с дечица прекарали,морбили или рубеола да пишат какво мислят и трябва ли да се притеснявам.Какво лечение са ви назначили(или се назначава)при тези болести?знам че рубеолата не изисква някакво особенно лечение но морбили ???
А каква е тази инфекция дето ми я разправя педиатъра и няма ли лечение според вас с нещо на тази инфекция???
Не съм сменяла храни или козметика и не ми прелича на алергия с тази температура!
Тук просто са под всякаква критика лекарите им и не мога да разчитам на тях и вече и не им вярвам на "компетентното"мнение.Помагаите моля!!!   

Ето link качила съм няколко снимки(макар и не много ясни)да видите как изглежда обрива:
http://community.webshots.com/user/tati_mama

# 1
  • София
Здравей.Не знам дали ще мога да ти помогна,но исках да ти кажа,че когато големият ми син беше малък и му правиха тази ваксина,имаше същите симптоми.
Тогава лекарката ми каза,че това е нормално.То нали принципа на ваксините е такъв-вкарав малка част от вирусите в тялото и то започва да се бори с тях и така си изгражда имунитет.
Така че то е като да преболедува тези болести,но в много по-лек вариант.
Мисля,че трябва само да му даваш нещо за температурата,ако е висока и всичко ще премине от самосебе си след няколко дни.
Успех!

# 2
  • София
Здравей, така както ми описваш нещата са ми много познати. Ние няколко дни бяхме с температура, но много висока, къде ли не ходихме - в  пирогов, в педиатрична болница. Накрая се появиха такива пъпчици, като при вас само, че на гръбчето и на коремчето чак до вратето и гушката. Педито ни изпрати в инфекциозна болница със съмнение за рубеола. Там попаднахме на една лекарка, която от визитката разбрах, че е с педиатрична специалност, прегледа ни жената наи-обстойно и заключи - ентеро вирусна инфекция и категорично отхвърли съмненията за рубеола. Аз тъкмо се зарадвах, че ще си изкараме шарката, но не! И понеже ни предстои ваксината за шарките, но ако детето беше изкарало рубеола тогава няма да ни я бият и схемата на ваксините се сменя, лекарката написа диагнозата на гърба на направлението с което ни изпрати педито и се подписа, че това не е рубеола, а просто вирусна инфекция която минава и избива през кожата. Така че не се притеснявай, мойе би е нещо сходно. Даже педито ни беше изписала антибиотик, който пихме в продължение на три дни, но лекарката в инфекциозна ми каза да го спираме, защото няма смисъл от антибиотик при вирусни инфекции, а само при бактериални.

# 3
  • в гората
Незнам дали е инфекция, но мен лекарката ме предупреди, че около 10 дена след тази инжекция можело да има поява на пъпки.

За Т също ме предупреди, но за нея ми каза, че ако се появи, ще е веднага.

Накратко...производителите на тази инжекция предупреждавали за тези пъпчици...

Дано му мине бързо Praynig

# 4
  • По чужбината
Благодаря ви мили майчета за успокоителните отговори!Дано наистина е само от ваксината макар че лекаря ми каза че не е реакция от ваксината.Аз питах нормално ли е да се получи такава реакция от нея но не ми каза че е.Каза инфекция.Е добрата новина е че вече няма температура и пъпките намаляват дано скоро изчезнат.Не знам, всъщност при рубеола/морбили колко време се задържат пъпките?
За температура след ваксината казаха и то една седмица след ваксинирането че ще се появи.Паръцетамол давах само като имаше темп.и така.Дано се е оправил каквото  да е било.
Исках да чуя отговори от мами с дечица прекарали някоя от шарките как протича и колко време са пъпките но нищи!
Здраве само на всички желая!!!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet Heart Eyes Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт