Паническо разстройство - част 5

  • 170 012
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 893
Тритикото е отвратително Twisted Evil

# 211
  • Мнения: 41
Аз се чувствах много добре от ципралекса и ривотрила. Пих ги само 6 месеца и след това по схема ми ги намалиха до минимума и аз сама си ги спрях, но да знаете, че трудно се спират, след това дълго време бях на кафе и валериани и валидоли. Кафето ми действаше като ципралекса - ободряваше ме, защото се чувствах като ударена с мокър парцал, а валериаана ме успокояваше, но действай според организма си. Около 5-6 месеца се борих със зависимостта към тези препарати, но успях - излизах навън и като ме налегнеха лошите мисли измилсях нещо друго да върша и така , работех много с хора и се улисвах в това ох, дано да успеете и вие - стискам ви плаци момичета не се предавайте !      bouquet

# 212
  • Мнения: 3 116
Аз съм пробвала 3 антидепресанта и при трите спирах да ям, свалях много и ми се гадеше (Золофт, Аванца и Лексапро). Да не говоря за другите странични ефекти, просто гаденето и липсата на апетит бяха най-лекото за понасяне  Sick Сега я карам без антидепресанти  ooooh!

# 213
  • Мнения: 1 893
Аз съм пробвала 3 антидепресанта и при трите спирах да ям, свалях много и ми се гадеше (Золофт, Аванца и Лексапро). Да не говоря за другите странични ефекти, просто гаденето и липсата на апетит бяха най-лекото за понасяне  Sick Сега я карам без антидепресанти  ooooh!


E, няма що!  Този твоя Пси ти е дал най-трудно поносимите АД и с най-много странични действия/изключам Золофт/,но другите два са  Mr. Green

# 214
  • Мнения: 3 116
Уфф Лиренче  Sick Мен в началото ме лекуваха GP-та, стигнах до психиатъра преди 3 месеца.

Те предписваха антидепресантите. Започвах от половината на минималната доза при всеки от тях и всеки път...  Sick При Лексапро-то, започнах от 5мг и GP-то реши да ги вдигне постепенно на 20мг заради как се казва, рецидиви. Е, стигнах до спешното със серотининов синдром и мисли за самоубийство.

Психиатърът каза че нямам нужда от антидепресанти и не смее да ми изписва. Според него имам бърз метаболизм на черния дроб и затова не мога да ги пия. Искаше да ми назначи едно изследване, с което става ясно какви антидепресанти мога да пия, но е доста скъпо и се отказахме, поне на този етап.

Аз засега не пиша във вашата темичка, защото изчаквам един последен тест на 20 май, който окончателно ще покаже дали симптомите са от ПР или от неврологично заболяване. Всъщност психиатъра ми даде направление да повторя теста, за да ме убеди окончателно че всичко ми идва от главата, но мойта глава трудно отбира, знаете как е  ooooh! Така че моля ви, стискайте палци да е отрицателен теста, иначе с ПР ще намеря начин да се преборя  Hug

Това което ми помага много са физическите упражнения момичета. Започнах от мъничко, половин километър бягане, 10 клякания и 5 лицеви опори. За месец стигнах до 5км бягане, 100 клякания, 50 лицеви и 70 коремни. Докато правя упражнения въобще не мисля за болести, и после се чувствам освежена  Hug Член съм на фитнес клуб за жени Wink Но с двамката в къщи ми е трудно да ходя, напоследък невъзможно. Та, правете гимнастика. Гимнастиката вдига естествено нивото на серотинина !

Иначе сега диагнозата ми е лека депресия (от която успях да излезна след 2 месеца психосеанси), изключително силно ПР с митохондрична насоченост (сега се борим с това) и ПА.

Някой ден ще ви разкажа как започна всичко и какво се случи. Мисля че ще е полезно за всички, защото аз не разбирах какво става докато не стигнаха нещата "до ножа". Но нека мине 20 май  Praynig

Целувам ви всички  Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 1 893
ritka, стискам палци всичко да е наред, мила!  Иначе къде ходиш на психиатър?

# 216
  • Мнения: 3 116
Ами известен психиатър, в голяма частна болница  Thinking Тук е Мелбърн. Пишеше в методите му на работа, че много често работи с хипноза, а се чудя защо не я е приложил при мен  newsm78 Дали трябва преди това да се приготви пациента, знам ли  newsm78

Преди ходех всяка седмица, но заради това че излязох от депресията, пък и поради финансови причини сега ще ходя през седмица  newsm78

# 217
  • Мнения: 1 893
Ами известен психиатър, в голяма частна болница  Thinking Тук е Мелбърн. Пишеше в методите му на работа, че много често работи с хипноза, а се чудя защо не я е приложил при мен  newsm78 Дали трябва преди това да се приготви пациента, знам ли  newsm78

Преди ходех всяка седмица, но заради това че излязох от депресията, пък и поради финансови причини сега ще ходя през седмица  newsm78


Оооо, чудесно! Ами мисля, че може да поговориш с него за ползата и евентуално вредата/ ако има такава/ от хипнозата. Браво, че се справяш с депресията без АД smile3501

# 218
  • Мнения: 923
Здравейте момичета, не съм писала отдавна, но ви чета   bouquet
Баща ми нещо се поизнерви от както почина дядо ми  , не може да спи и има от ,,нашите симптоми'' Rolling Eyes
Ходи на психиатър и от няколко дена взема ривотрил и Ад по схема, ривотрила е за 1 месец , а АД за 6 месеца,
Казва, че веднага се почувствал по-добре от ривотрила Laughing, притеснява ме схемата по кото трябва да го пие. Първите 10дена четвъртинка сутрин, половинка вечер, следащите 10 дена половинка и  сутрин и след това намалява с че твъртинка пак сутрин  newsm78 и го спира.
Вие пили ли сте го така, защо трябва да се увеличава дозата след 10 дена , той и сега излеждаше леко отнесен ooooh!
Вече започвам да си мисля, че ПР ми е по наследство. вие имате ли близки с тревожни разстройства newsm78

# 219
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ласи, унаследява се предразположението към ПР и типа нервна система. А, като се има предвид стресовия живот, който повечето хора водят е ясно защо всеки 3-ти е с някакво психическо страдание. Така че основният проблем не е в родата  Simple Smile.
Според мен баща ти е отнесен не от Ривотрила, а от тревожността и депресията. А, схемата си е екстра. Много плавно се въвежда лекарството, за да се сведат до минимум страничните ефекти и се увеличава докато се достигне терапевтичната доза. За времето, в което пие Ривотрил се предполага, че АД ще започне да действа и после нуждата от помощния медикамент, в случая Ривотрил отпада.
Дано скоро се оправи.

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 586

Те предписваха антидепресантите. Започвах от половината на минималната доза при всеки от тях и всеки път...  Sick При Лексапро-то, започнах от 5мг и GP-то реши да ги вдигне постепенно на 20мг заради как се казва, рецидиви. Е, стигнах до спешното със серотининов синдром и мисли за самоубийство.


ritka а в какво се изразява серотониновия синдром? И кога се проявява след колко време на взимане на лекарството. Преди съм пила серопрам което е същото като ципралекса и нямах никакви странични реакции , но от този ципралекс все още не се чувствам хич добре и затова питам да нямам нещо и такова.

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 17:40 от mimimibg

# 221
  • Мнения: 97
Отдавна не съм влизала в темата и не съм ви чела, но едва ли се е обсъждало това, за което искам да ви попитам.
Използвам като помощно средство ксанакс 0.5 мг, но ми останаха само 2 хапчета, т.е. само за днес и утре, а лекарят ми отсъства. Имам у дома ривотрил 2 мг. Някой може ли да каже цяло или половин хапче от посочения ривотрил се равнява на същото действие като ксанакс от 0.5 мг.
Благодаря предварително  bouquet

# 222
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Отдавна не съм влизала в темата и не съм ви чела, но едва ли се е обсъждало това, за което искам да ви попитам.
Използвам като помощно средство ксанакс 0.5 мг, но ми останаха само 2 хапчета, т.е. само за днес и утре, а лекарят ми отсъства. Имам у дома ривотрил 2 мг. Някой може ли да каже цяло или половин хапче от посочения ривотрил се равнява на същото действие като ксанакс от 0.5 мг.
Благодаря предварително  bouquet

Прочети листовката и на двете лекарства и сравни количеството на активната съставка при двете, горе долу ще те ориентира. В едно хапче от Ривотрил 2 мг има 2 мг активна съставка, следователно в четвъртинка от същото хапче има 0,5 мг от нея.
Друг е въпросът до колко са съпоставими като сила на действие активните съставки на Ксанакса и Ривотрила, и дали 0,5 мг Ксанакс може да се равнява на 0,5 мг. Ривотрил. Ако можеш да се свържеш с лекаря си и да го попиташ как да постъпиш ще е най-добре. 

# 223
  • Мнения: 1 629
Здравейте, аз ще ви следя. Не страдам от паническо разстройство, но мъжът ми страда и то доста. Понякога ми е много трудно да го разбера, но когато на теб не ти се случва е нормално. Може би, ако ви чета и взимам съвети от вас ще ми бъде по-лесно да му помагам Simple Smile за сега му правя смях като започне и това донякъде помага, но понякога много се нервирам, което прави паниката още по-голяма.

# 224
  • Мнения: 3 116
Мимимибг,

Проблемът се проявява по-често в началото на предписаното лечение срещу депресия или при увеличаване на дозата лекарства. Случва се и при комбинирането на медикаменти срещу депресия от старото поколение, известни като MAOIs.


Хапчетата, които повишават настроението, като екстази и  LSD, също водят до серотонин синдром.


Симпомите на синдрома се проявяват за минути или часове и включват безпокойство, халюцинации, учестено сърцебиене, повишаване на телесната температура, изпотяване, загуба на координацията, мускулни спазми, гадене, повръщане, диария и резки промени в кръвното налягане.


Състоянието може да е опасно и да наложи спешна медицинска помощ. Спира се приемът на съответния медикамент. Пациентът се поставя на венозни системи, предписват се спазмолитици и медикаменти, които да блокират образуването на серотонин в организма.

Това намерих в интернет, при мен се появи веднага след приема, след около час-два, изпотяване, сърцебиене, гадене, растройсво, мускулни потрепвания жестоки (аз имах и преди това единични) и виене на свят  newsm78 Прояви се при прием на един антидепресант, Лексапро, в минимална доза от 10мг.

Общи условия

Активация на акаунт