Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Моя много близка роднина има от 5 дни леко кървене. В 6-та седмица е. Прегледаха я 3-ма различни независими лекари и й изписаха хормони. Казаха й, че ако до вторник не спре кървенето ще я изчистят. Тя живее във Варна от скоро и няма кой да й препоръча добър специалист. Молбата ми е:
 - към тези от вас, които са имали такъв проблем, да ме посъветват, какво да правим и дали има някакъв шанс да задържи бебето
и
- да ми препоръчат добър специалист и клиника във Варна, към когото да се обърне тя и който ще се отнесе към проблема й сериозно

На всички, които откликнат на моята молба, предварително МНОГО БЛАГОДАРЯ!   bouquet
Цитирай

София

аз бях с кървене в 8ма седмица, лежах в б-ца на с-ми, инжекции и хапове (2 седмици)
Цитирай

Русе

Колко силно е кървенето?
Цитирай

NL

Нека да отиде в \"Майчин дом\",там има много добри специалисти,аз бях ходила при една лекарка там,но и забравих името... newsm78 newsm78
Цитирай

София Западен парк

Ако са и дали Прогестерон би трябвало да спре след като изпие опаковката, а и зависи какво е кървенето - дали е кафяво или си е чиста кръв ! Само да не се предава духом и да мисли как ще се радва на бебчо  Love
За съжаление не съм от Варна и нямам никакво понятие за болници и лекари  Sad
Цитирай

Русе

В 13 седмица имах страшно силен кръвоизлив, значи като казвам "силен" имам в предвид точно това.

Много се стреснаха момчетата от Бърза Помощ, а акушерката в болницата каза, че до сутринта най-късно ще получа аборт.  Crying or Very sad

Е, биха ми една инжекция, и спря.
На другата сутрин (това става през ноща) никои лекар не видя нищо на видеозона.

Сега, след още едно кървене в 17 седмица, си имам прекрасно момченце.

Така че, спокойно, не винаги кървенето значи аборт!

Да се консултира с няколко лекаря.

Успех, и вярвам, че всичко ще е наред.
Цитирай

Варна

А з също в началото на бременноста получих няколко пъти кървене,изписаха ми Утрогестан и слава богу сега се радвам на 3 месечно бебенце.Посещавах един лекар в градска болница много съм доволна от нега казва се Румен Шопов ако те интересува ми пиши на личния и ще ти дам координати.Успех дано всико мине добре. Praynig
Цитирай

София

За специалисти във Варна не знам, но аз също бях с кървене в началото на бременността ми. Пих Утогестан, биха ми прегнил, лежах в майчин дом един месец. Кървенео спря, не знам до колко повлияха хапчетата. Сега съм в началото на петия месец и се надявам всичко да е наред занапред.
Но кървенето се изразяваше в ярко червена кръв, която шурваше изведнъж и после едно кефеникаво леко течение с течение на седмици.
Пожелавам успех и да попаднете на истински специалист!
Стискам палци!
Цитирай

Варна

И аз бях с кървене в началото. Пих Дуфастон /2 пъти на ден/ и нош-па и се оправих. Добър лекар е д-р Яков - Майчин дом. Успех! Пиши после какво стана.
Цитирай

София

Аман от лекари значи!  Mad
Какви хормони ?!? - кървенето по време на бременност не е нормално явление (с изключение на цветната бременност), патология е.
В тези седмици може и предвестник на спонтанен аборт да е...

Нека приятелката ти веднага потърси спешна медицинска помощ, а след като проблема й отзвучи - да си намери добър лекар, на който да разчита и да има доверие.

Дано кървенето спре в най-скоро време, за да не се притеснява и тя!  Praynig
Пожелай й най-леката и безпробна бременност!
Успех!  Hug
Цитирай

Аз също имах много леко кървене.Лекарят ми би 1 инжекция прегнил,пих до спиране на кръвотечението Утрогестан 3х1  и след спирането 10 дни по 1. Също ми предписа фолиева киселина, витамин Е /за застрашаващи абори/ и вит.С. Да чукам на дърво за сега всичко е ОК.
Цитирай

Пловдив

И аз имах леко кървене на няколко пъти в началото на бременността.Пих Утрогестан и изчезна.Има различни причини за кървене в такъв етап от бременността.Разрови се из нета-помня,че бях попаднала на някаква статия по темата...
Може и да не е нищо страшно.По принцип една позната,която е акушерка,каза,че в такива случаи е най-добре бременната да остане в болница поне за няколко дни наблюдение.Аз обаче не ходих,защото моята лекарка не счете за необходимо.И сега си имаме малко сладко момиченце.Smile)))
Кажи на твоята позната да не се притеснява предварително и най-добре да се посъветва с още един специалист!Дано да не е нищо сериозно!Стискам палци!
Цитирай

София

В 8-ма и 10-та седмица имах кафеникаво кървене.Наистина е много важен цвета на кръвта.
При мен беше от отлепване на плодния сак.Започнах да пия Дуфастон/това са хормони/,Папаверин и Но-шпа.И много да лежа.Лежах в къщи повече от 3 месеца,като първия месец ставах само до тоалетна в буквалния смисъл на думата.За 5-6 дена кървенето спря/ и двата пъти/,но Дуфастона го пих цели 2 месеца.

За мен най-важното беше лежането и почивката.
Цитирай

Варна

Аз имах кафеникафо кървене в 5-та седмица. Изписаха ми Дуфастон , Витамин С и Но-шпа и ми казаха да лежа и да си почивам. За 2 - 3 дни кървенето спря.
Успокой приятелката си и и кажи че много мами са имали такова кървене и не винаги това води до аборт. За лекар мога да препоръчам Д-р Александров , но за координати трябва да погледнеш в справочника  Embarassed

П.С. Трябва мноооого да се пази кръвта да не става алено червена , защото тогава е наистина опасно !
Цитирай

Варна

Аз също имах подобен проблем в 5-та седмица (сега съм в 7-ма), но течението ми беше кафеникаво. Преглежда ме д-р Капка Атанасов в Майчин дом, а после и д-р Николов в ДКЦ-то на АГ-болницата. И двамата ми предписаха утрогестан, папаверен за болките, и магнезий да не прави контракции матката. Естествено ми препоръчаха да се пазя, да лежа и т.н....Сега стоя, притеснявам се и чакам, да минат 2 седмици, когато трябва да отида пак на лекар. Аз лично ще продължа при д-р Николов. Успех
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора