Защо да намаляват къпанетата??

  • 3 398
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
За мен е супер абсурдно в 21век човек да не се къпе поне веднъж на ден. Това мисля, че се отнася и за детето ми. Няма значение колко е малко Naughty Но много често ми задават въпрос: "Още ли я къпите всяка вечер?! Ама защо?..Тя вече е голяма."  #Crazy Това разни по-възрастни жени.. Да ама аз имам и познати млади майки, които ми казват, че вече къпели децата си през 2-3 дни щото били големи или щото било студено вече Shocked Та те децата повече от нас се цапат, а колкото по-големи стават, толкова повече се цапат- яде, пипа си устата, после се чеше по-главата, бърка си из ушите...Party
Къде е логиката да разреждам къпанетата?! Колко често къпете децата си?

Последна редакция: нд, 16 окт 2005, 23:19 от kroha

# 1
  • Варна
  • Мнения: 974
МНого странно, и аз за първи път чувам че не трябва всеки ден. Мен майка ми всеки ден ме е къпала..та досега си е така Wink
Аз се чудех само дали да и мия всеки път косата със шампоан, предвид че вече не се поти толкова защото не е толкова топло?
Вие как постъпвате?

# 2
  • Мнения: 1 089
От както се е родила си я къпем всеки ден. Само от както стана студено главичката не я мием всяка вечер, а през ден два.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз съм на това мнение. Къпем си я всеки ден.  bath

# 4
  • Мнения: 696
Задължително го къпем всяка вечер, а лятото-по няколко пъти.И той си знае и чака да дойде момента за къпане с нетърпение.
Как няма да го къпеш всеки ден?!?

# 5
  • Мнения: 1 771
Всяка вечер заедно с косата.

# 6
  • Мнения: 579
За мен е супер абсурдно в 21век човек да не се къпе поне веднъж на ден. Това мисля, че се отнася и за детето ми. ......

Подкрепям те.Все пак не живеем в средновековието.Толкова е мръсно навсякъде.

А и все пак мисля,че трябва къпането да стане навик,както за мяйката,така и за бебето(детето).

# 7
  • Мнения: 229
Ами в развитите страни е точно обратно на това което се прави в България.Особено докато е малко бебето не трябва да се къпе много често ,защото водата изсушава кожата.Също така не се препоръчва използването на сапун докато бебето е малко  Peace.

# 8
  • Мнения: 1 771
Ами в развитите страни е точно обратно на това което се прави в България.Особено докато е малко бебето не трябва да се къпе много често ,защото водата изсушава кожата.Също така не се препоръчва използването на сапун докато бебето е малко  Peace.
daniboy, до каква възраст там не се къпе бебчо със сапун?

# 9
  • Мнения: X
Ами в западна Европа слагат само бебешко олио във водата и нищо друго, преждевременно родените бебета не се къпят първите 2 седмици, за да не се измиел специалния мазен слой на кожата

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние го къпем всяка вечер,а лятото по цял ден си кисне в басейна (на терасата от тея децките)и след това пак в банята ...но вече мисля от тази зима да разредя миенето на косата на2 дни например Thinking

# 11
  • Мнения: 229
Цитат
daniboy, до каква възраст там не се къпе бебчо със сапун?
Цитат

До 6-я месец се препоръчва само с вода да се къпе ,даже и шампоан не се ползва (ако бебето изобщо има коса ).
Аз все още не ползвам сапун за малката,използвам нещо като мляко ,което се разтваря във водата.

# 12
  • Мнения: 8 505
Ами в западна Европа слагат само бебешко олио във водата и нищо друго, преждевременно родените бебета не се къпят първите 2 седмици, за да не се измиел специалния мазен слой на кожата

E,да,ама нашите ги къпят (или пи-точно мият) още като се родят.
А иначе-и в друга тема съм писала,че след като аз се къпя всеки ден,как така да къпя малката по-рядко.

# 13
  • Мнения: 1 178
При мен това бе6е голям проблем. Аз си знам, 4е бебетата ги къпят всяка ве4ер, но тук не правят така и доста трябва6е да мисля и да ре6а как сте постъпя аз.
В болницата в която раждах измиха бебето само с вода и после го намазаха с бадемово олио.
Аку6ерката, която ме посе6тава6е във вкъ6ти съ6то препоръ4а миене с вода един път седми4но.
Определено не можех да свикна с мисълта да мия детето толкова рядко и да не ползвам 6ампоан, въпреки 4е бебето наистина не води активен живот. Трябва да отбележа, 4е климата в Германия е влажен и температурите ниски, така, 4е наистина къпане всеки ден не е препоръ4ително, така, 4е аз избрах варианта два пъти в седмицата, единия с минерално олио за баня и един път с 6ампоан.
Аз съ6то не мога да разбера по каква логика, казват, 4е 6том детето порасне, трябва да се къпе по- рядко.  newsm78
За мен ли4но важи обратното, пове4е движение, пове4е потоотделяне, пове4е цапане следователно по-4есто къпане. Съ6то така когато температурите са по-високи, детето трябва по-4есто да се къпе.

# 14
  • Мнения: 1 722
Лятото го къпах всеки ден, сега откакто застудя - през ден. Но не защото е по-голям, а защото е по-студено. Но моичкият засега не се цапа много, още не пълзи, само си играе на леглото или го нося.

Общи условия

Активация на акаунт