Крем от невен и мас

  • 108 347
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Моля ви  за тази рецепта Praynig

# 1
  • Мнения: 0
здравей, аз си правя мас  и невен и съм  много доволна от резултата .Ето как го правя аз-1 буркан мас  го разстопявам  на бавен огън слагам  нова  бяла свещ, да стане  течно  и слагам ощина и невен.  Невена   се слага на око  ,колкото  ти си прецениш .   Бъркам да се запържи   невена    и си го  прецеждам  и слагам  в   кутии и  като истине  се пребира в хладилника . Ощината   си я купувам от  пазара  за мед .

# 2
  • Мнения: 71
http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/neven.html тук е всичко което те интересува  Peace Hug

# 3
  • в Кошера
  • Мнения: 2 217
Този билков мехлем



върши същата работа - ок. 5 лв. за 250 мл  Wink

# 4
  • Мнения: 94
Аз не съм съгласна.Не върши.
Има около 4 или 5 консерванта.Все парабени.
Ако имах бебе,не бих го намазала с този мехлем.

# 5
  • в Кошера
  • Мнения: 2 217
Аз не съм съгласна.Не върши.
Има около 4 или 5 консерванта.Все парабени.
Ако имах бебе,не бих го намазала с този мехлем.

Не съм казала за бебешка кожа  Wink Имах предвид себе си.

# 6
  • Мнения: 77
ще взема най накрая да си го приготва този крем че искам да видя дали ще има действие върху стриите ми.

# 7
  • Мнения: 1
Искам да питам какво е това "ощина" и къде може да се намери newsm78

# 8
  • Мнения: 94
Tyra,нямах предвид,че ще го направиш.Просто-мас и невен ги свързвам с бебета.
Аз съм приготвила такъв крем,но сложих и прополис,още няколко билки,портокалово масло/малко да подобри аромата/ и го ползвам за пети и лакти.
За стрии,не знам дълбоко се съмнявам,но ако има ефект,моля да споделиш.

# 9
  • Мнения: 258
Момичета трябват ми точни пропорции Praynig

# 10
  • Мнения: 1
     Един буркан мас и невен , колкото да можеш да го хванеш с ръка, но и повече да е , е добре по-концентрирано става, аз за мен така съм си го направила и съм много доволна, никакви други щуротии. Маста се разтопява и се слага невена иэмит и наряэан на салата эаедно с дръжките да поври 15 мин. сваля се и се оставя да престои 24 часа, след това се стопля и прецежда и се слага в хладилник. Много е хубаво за обриваня , рани и др. Детето си само с него лекувам. Не энам на вас эа какво Ви е.   ВАЖНО. Маста да е истинска домашна и невена от градината или от чужда градина Simple SmileSimple SmileSimple Smile                                                                       

# 11
  • Мнения: 258
sandrina 07Много  благодаря,точно това ми трябваше.Само  да питам невенът  една или две шепи да бъде  и с листа и дръжки   bouquet

# 12
  • Мнения: 1
      На  1 буркан мас . аэ лично си го правя с един букет невен. колкото можеш да хванеш в шепата  и го слагаш заедно със цветчета. с дръжки. с листа само беэ корените другото съм го написала .  УСПЕХ! Много е добро!

# 13
  • Мнения: 1
Ами сушени цветове и разните му други там части от аптеката стават ли? На опаковката пише чай невен  newsm78

# 14
  • Мнения: 60
Този билков мехлем

върши същата работа - ок. 5 лв. за 250 мл  Wink
това си го взех, но е  крем, а не мехлем - не е така мазничко и си попива, иначе не е лошо , но е съвсем друго от коментираното

Общи условия

Активация на акаунт