Инхалации

  • 76 729
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 865
Здравейте, много сме го закъсали с кашлица. Диагнозата е начална бронхо-пневмония. Купихме инхалатор и въпроса ми към тези, които ползват е с какви разтвори правите инхалациите?

# 1
  • Мнения: 108
Може с обикновен физиологичен разтвор, може и с лекарство. Но това ще ти каже лекар, ние сме правили с вентолин и дозировката лекаря ни я определи. Успех!

# 2
  • Мнения: 140
здравейте,и ние имаме проблеми с инхалациите-реално ни вкарват в болницата заради тях-та въпроса ми е-откаде си закупихте инхалатора и горе-долу как вървят като цени?Благодаря ви!

# 3
  • Мнения: 2 865
Ние купихме от аптека в Кауфланд, но съм виждала и онлайн в български сайтове, че се прадава. Омрон е нашия купихме го за 140 лв, а в сайт съм го виждала за 125+доставка.

# 4
  • София
  • Мнения: 210
И ние днес се сдобихме с такава диагноза. До сега правехме инхалации, като пускам да ври в тенджера  вода и много лайка. Напоследък се замислям за инхалатор. По-ефективен ли е? (Малкия е на 3 години, ако това има значение.)

# 5
  • Мнения: 108
Нашият инхалатор е купен от аптека. Доволна съм, марката е Омрон, дано не ме обвинят в реклама. В него може да се слага и физиологичен, и лекарство. Това също е важно да се провери за всеки уред. Преди няколко години струваше около стотина лева. Ползваме го и за хреми, и за кашлици. Особено при ларингити, които синът ми често прави.

# 6
  • Мнения: 3 146
Небулизаторите (инхалатори) са много по-ефективни от всякаква друга форма на инхалиране. За вашите случаи тези на Омрон са напълно достатъчни (С 28 имам предвид). Има си сайт - поръчвате онлайн с отстъпка и ви го донасят вкъщи. Нашият е друга марка, но тези също са добри.

http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=78&ART=1 … mp;SID=1&LG=2

# 7
  • София
  • Мнения: 210
Gergandi, благодаря ти!
Мъжът ми тази вечер е купил 'Rossmax Neb100''.Дано да има ефект!

# 8
  • Мнения: 3 146
Gergandi, благодаря ти!
Мъжът ми тази вечер е купил 'Rossmax Neb100''.Дано да има ефект!

Нямам информация специално за Росмакс, но пише, че са японски. Ще има ефект, сигурна съм, просто трябва по 10 минутки инхалации   bouquet

# 9
  • Мнения: 115
Здравейте,

бих искала да ви попитам относно инхалаторите и инхалациите по принцип- от каква възраст могат да се ползват и при какви заболявания - настинки, вирусни ,хрема, кашлица. Какво освен физиологичен разтвор използвате? Идеята ми е да го ползвам за децата, баткото този сезон много боледува покрай детската градина.........

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Могат да се ползват от първия ден с физиологичен р-р. Не бива да се ползват с нищо друго, освен, ако не е било предписано от лекар - конкретно за дадения пациент, конкретно в какви дози и срокове. За конкретното заболяване.

# 11
  • Мнения: 63
И аз да се включа в темата.
Искам да си закупя инхалатор, тъй като когато децата ми боледуват им правя инхалации с лайка и сода профилактично. Малката ми прави среднощни пристъпи и само лайката я оправя. Мислех си, че с инхалато ще ми е доста по-лесно. Но от това, което четох разбирам, че са доста шумни, повечето майки го ползват само с физиологичен разтвор (особенно за сополки имало голям ефект) или лекарства закупени от аптека(което няма да направя и се надявам да не ми се халага).
Та се чудя заслужава ли си да се дадат толкова пари и да се ползва с физиологичен разтвор. А ако си слагам лайка какво ще стане???  newsm78...., защото основно с това ще го ползвам.
Ето цитат от една мама:

"Не инхалирайте разни чайове и други отвари на билки, защото етеричните масла много често са мощни алергени. Също така, проготвените от вас в домашни условия разтвори, колкото и да ги цедите, почти сигурно съдържат малки частици от билките (например: от цветовете на лайката) или от цедката (памучни влакна) и вие по този начин директно ги инхалирате в най-тесните участъци на белодробните разклонения! Има специални технологии за проготвяне на такива разтвори, но дори в нашата аптека не ги правим, понеже чакаме доставка на една специална апаратура за това"

А когато го правя на котлона не се ли получава същия ефект?



Надявам се да се включите в темата.

# 12
  • Мнения: 591
Да се запиша в темата, че и мен ме вълнува ...

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз да се включа в темата.
Искам да си закупя инхалатор, тъй като когато децата ми боледуват им правя инхалации с лайка и сода профилактично. Малката ми прави среднощни пристъпи и само лайката я оправя. Мислех си, че с инхалато ще ми е доста по-лесно. Но от това, което четох разбирам, че са доста шумни, повечето майки го ползват само с физиологичен разтвор (особенно за сополки имало голям ефект) или лекарства закупени от аптека(което няма да направя и се надявам да не ми се халага).
Та се чудя заслужава ли си да се дадат толкова пари и да се ползва с физиологичен разтвор. А ако си слагам лайка какво ще стане???  newsm78...., защото основно с това ще го ползвам.
Ето цитат от една мама:

"Не инхалирайте разни чайове и други отвари на билки, защото етеричните масла много често са мощни алергени. Също така, проготвените от вас в домашни условия разтвори, колкото и да ги цедите, почти сигурно съдържат малки частици от билките (например: от цветовете на лайката) или от цедката (памучни влакна) и вие по този начин директно ги инхалирате в най-тесните участъци на белодробните разклонения! Има специални технологии за проготвяне на такива разтвори, но дори в нашата аптека не ги правим, понеже чакаме доставка на една специална апаратура за това"
А когато го правя на котлона не се ли получава същия ефект?
Надявам се да се включите в темата.


Не, не се получава същия ефект.

Инхалаторът не е играчка.
Независимо от "безобидния" си външен вид - и название - това е средство за въвеждане на медикаменти в белите дробове. Нищо, ама нищо, което не е било предписано от компетентен лекар - или което не се предполага по начало да се намира там, какъвто е случая в физиологичния р-р - не бива да се използва с него!

Това е... ами, аналогията, която ми хрумва първо, е да кажеш, че понеже смело си мажеш раните със спирт би следвало да е безопасно да си инжектираш спирт подкожно.

Инхалаторът е безценна вещ, към която следва да се подхожда отговорно и с внимание.

Това, което можеш да вземеш и да използваш с каквито ти дойде чайчета, е ето такъв уред:




# 14
  • Мнения: 2 865
Това че е с физиологичен разтвор не значи че не върши работа инхалацията. Целта е да се овлажни гъстия секрет, който е в белите дробове и по този начин да се улесни отделянето. Върши работа наистина.

Общи условия

Активация на акаунт