Търся информация за Петко - аптеки Хера

  • 260 732
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 851
Днес след поредното висене в поликлиниката,една майка сподели ,че ходи при този Петко от аптека Хера на Подеуне.Аз го познавам от 7-8 г като фармацевт в  тази аптека, но много отдавна не съм го виждала там.Преди години  когато с баткото имаше проблеми и отивах в почивен ден и той беше на смяна наистина ми даваше лекарства и консултация все едни съм на лекар.Не знаех,че чак преглежда и дава лечение.Моят опит е,че наистина е много добър фармацевт и сега се заинтригувах много.Ще трябвада разпитам в аптеката...

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте всички, за Петко само добри думи мога да кажа. При него отидох за първи път преди 2 години за отслабване и то на точно определени места, понеже всички диети свалят предимно от кръста нагоре, а аз там нямам никаква нужда. Е с неговия метод отслабнах точно където исках и колкото исках за 2 месеца хранителен режим определен от него и малко хомеопатични хапченца - с по 5 см от бедра, корем, талия и т.н. Това което искам да ви кажа е че всеки път при него има сериозно болни хора и всички се връщат отново и отново.Всеки изпраща друг и т.н Затова вече има и още две приемни. В понеделник, сряда и петък от 09 до 14.30 работи в Подуене в аптека Хера, вторник и четвъртъ в Младост, но незная къде точно, а вечер от 18 до 20 ч в другата аптека Хера, близо до стария СОМАТ. НЕВЕРОЯТЕН Е!

# 17
  • Мнения: 12
момичета, заглавието наистина е провокиращо...но пък аз съм склонна да се консултирам с добър фармацевт и да комбинирам лекарствата, защото само на хомеопатия не сме вече да си оставя детето...
ще следя темата с интерес  Wink

# 18
  • Мнения: 96
Вчера водих малкия на втори прием при него, кашлицата която борим от два месеца беше поутихнала малко, а също и хремата(която е причина за кашлицата), но преди два дни пак с нова сила...та нали ходи 2 дена на ясла Laughing
Сега ни изписа за кашлица две продукта на БОАРОН и един мехлем за нослето пак техен! Предните две нощи почти не съм мигнала от кашлицата на детето....а снощи след само един прием си спахме всички отлично Peace...е сутринта пак кашляше, не че му мина от веднага. Добро впечатление ми направи, че отгатна какви са спецификите на кашлицата и хремата и кога се обострят и как точно се чувства детето, все неща от които не се интересува докторката му, а тя трябва да го познава, както го познавам аз!



Сутринта ще се поинтересувам как да сменя заглавието на темата, но когато пусках темата информацията ми беше, че е хомеопат!

# 19
  • Мнения: 12
майски сняг, не се притеснявай, че сутринта е прокашлял малко...то му се е събрал секрет в носоглътката, докато е лежал цяла нощ и трябва да го откашля...но пък явно има ефект, назначеното лечение! супер да пишеш пак  Peace

# 20
  • Мнения: 2 096
Заглавието звучи като пързалка, а темата  е леко казано смешна.. не вярвах че има такива родители.. значи не хомеопат Петко, а фармацевт Петко лекува децата ви.. миличките!

# 21
  • Мнения: 65
Заглавието звучи като пързалка, а темата  е леко казано смешна.. не вярвах че има такива родители.. значи не хомеопат Петко, а фармацевт Петко лекува децата ви.. миличките!

Темата е точно за това - да се разбере какъв е всъщност този човек. Интересното е, че всеки отива с недоверие при него, но има ефект от назначеното лечение.

# 22
  • Мнения: 0
Бре, какво съвпадение! Днес една приятелка в друг форум написа мнение за въпросния Петко, което много ме заинтригува, защото и аз самият търся добър хомеопат. Водила е детето си при него и има много добър резултат. Именно нейното мнение ме накара да потърся с Гугъл и попаднах във вашата тема.
Може да прочетете мнението на потребител "neli xristova" за Петко на този адрес:
http://forum.aktsent.com/viewtopic.php?f=30&t=170

# 23
  • Мнения: 96
Заглавието звучи като пързалка, а темата  е леко казано смешна.. не вярвах че има такива родители.. значи не хомеопат Петко, а фармацевт Петко лекува децата ви.. миличките!
Недей да ме съжаляваш за това, че се опитвам да помогна на детето ми и, за сега, сляпо се доверявам на човек, който има опит и е помогнал на много хора....., а спокойно можеш да ме съжалиш/ или по точно детето ми/ за това, че изконсумира всички сиропи за кашлица, които съществуват, включително и антиалергичните капки и сиропи, предписани от няколко доктори все с дипломи и специалности #2gunfire #2gunfire #2gunfire без никакъв резултат
Поне се успокоявам с факта, че хомеопатичните препарати, ако не помогнат поне няма  да навредят!
Не мога да твърдя още, че ни е помогнал, защото пием препаратите от 20 дни, но след второто посещение резултата е обнадеждаващ!

# 24
  • Мнения: 468

Поне се успокоявам с факта, че хомеопатичните препарати, ако не помогнат поне няма  да навредят!
Не мога да твърдя още, че ни е помогнал, защото пием препаратите от 20 дни, но след второто посещение резултата е обнадеждаващ!


Това е заблуда!!! Ако човек пие ХЛ, което не е правилно определено, т.е не е хомеопатично за конкретния случай, най-малкото може да се случи доказване на това лекарство. Друго "лошо" което може да се случи е потискане на жизнената сила, много по-дълбоко потискане, което никое алопатично лекарство не може да направи. Хомеопатичните лекарства са динамични и влиаят първо на динамично ниво, нещо което алопатичните не могат. Това че хомеопатията е една "бистра водица" и, че не можеш да се отровиш, така както можеш да се отровиш с лекарство което действа чрез натрупване на материалната доза не означав, че хомеопатията е безвредна. Ако се стигне до динамично потискане на жизнената сила, от неправилно ХЛ, то това променя човек психически и емоционално. Така че ХЛ определено могат и да вредят, ако не са правилно изписани.

Вероятността един нехомеопат да сгреши при своето хомеопатично предписание е голяма, точно колкото голяма е вероятността един месар да сгреши, ако се вживее в ролята на гинеколог и прави кюретаж.

При предписанието е важно да се спазва принципа на Херинг за посоката на излекуването "от вътре на вън, от горе на долу, от по-важни органи и системи към по-малко важни, симптомите изчезват в ред, обратен на появата им"

Освен това системата човек има "йерархия", можем фигуративно да говорим за ядро и периферия. Ядрото, т.е "важното" е Ума, следван от емоционалното поле и в "периферия" поставяме физическото тяло. В самото физическо тяло също има "йерархия" - за ядро е мозъка, а периферия кожата. Ако спазваме принципа на Херинг и например лекуваме хомеопатично астма (проблем в дихателна система) в резултат на лечението симптомите на астма изчезнат и се появи обрив - това е придвижване на болестта в добра посока, т.е от ядро към периферия, т.е от по-важен орган (бял дроб) към по-маловажен - кожа.
Често се случва обратното (ако те лекува нехомеопат, който си мисли че е хомеопат) симптомите в периферията ичезват, човек въздухва облекчено, но всъщност те само са потиснати и болестта се вкарва "навътре" към ядрото.

Това, че имате "обнадеждаващи" резултати, не е известно на каква цена се случва...и определено нямам предвид парите които плащате или не плащате.

Ако знам, че човекът който лекува детето ми е фармацевт, а не хомеопат, логично е да иам притеснения относно това, доколко той е наясно с принципите на науката хомеопатия.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 02:40 от Nial

# 25
  • Мнения: 0
Извинявам се за нахлуването в темата. Обикновено чета, но не пиша, но сега не можах да се сдържа. Прави ми впечатление, че се включват момичета, които не могат да отговорят на конкретния въпрос, но имат желание да помогнат. Моите впечатления от Петко са от повече от 10 години. С негова помощ се справям с две малко по-кекави момчета. Петко е фармацевт и то много грамотен. Използва хомеопатични препарати, но ползва и традиционни медикаменти. Всичко зависи от конкретния проблем. С често боледуващи деца обикновено се справя без проблем, но е необходимо време. Сега го посещавам заради себе си и доста сериозни проблеми и ми прави впечатление, че има хора от провинцията, които идват при него в определените дни. Признавам си, че се дразня, когато на опашката до хора със сериозни здравословни проблеми се редят такива за отслабване с 5кг. Но всеки получава необходимата консултация и лекарства разбира се. Освен това той знае какво е дал за мене, какво за децата, какви са им обикновено проблемите и няма нужда да подсказвам, както обикновено се случва в поликлиниката.Не казвам, че Петко винаги и с всичко се справя веднага, но със сигурност върши повече работа от голяма част от джипитата. Аз лично съжалявам, че е толкова популярен, защото чакането стана доста.

Последна редакция: ср, 05 май 2010, 12:42 от *lidi*

# 26
  • Мнения: 96

............................
При предписанието е важно да се спазва принципа на Херинг за посоката на излекуването "от вътре на вън, от горе на долу, от по-важни органи и системи към по-малко важни, симптомите изчезват в ред, обратен на появата им"
Освен това системата човек има "йерархия", можем фигуративно да говорим за ядро и периферия. Ядрото, т.е "важното" е Ума, следван от емоционалното поле и в "периферия" поставяме физическото тяло. В самото физическо тяло също има "йерархия" - за ядро е мозъка, а периферия кожата. Ако спазваме принципа на Херинг и ..............................
Не съм убедена, че "хомеопата", който описваш е същия материалист, който за едно посещение взима по 100 лв!!!!
Далеч съм от мисълта да защитавам някого, но и вашата фанатичност за "хомеопата с диплома" ми е странна. Мислите ли, че един лекар, който е учил медицина 7-8 год. изведнъж с един курс по хомеопатия ще изкорени всичко научено и ще стане истински, класически хомеопат-същия, който описваш в своя пост....аз не вярвам!

# 27
  • Мнения: 0
Майски сняг, той въобще не взима пари, само си купуваш лекарствата. След прегледа може да си ги купуваш и от други аптеки. Петко не ти казва, че само от него трябва да си ги купуваш. А освен хомеопатични лекарства дава и традиционни такива. Лично за мен този човек има и други екстрасензорни способности освен, че е добър фармацевт. Но това е мое мнение.

# 28
  • Мнения: 2 096
Заглавието звучи като пързалка, а темата  е леко казано смешна.. не вярвах че има такива родители.. значи не хомеопат Петко, а фармацевт Петко лекува децата ви.. миличките!
Недей да ме съжаляваш за това, че се опитвам да помогна на детето ми и, за сега, сляпо се доверявам на човек, който има опит и е помогнал на много хора....., а спокойно можеш да ме съжалиш/ или по точно детето ми/ за това, че изконсумира всички сиропи за кашлица, които съществуват, включително и антиалергичните капки и сиропи, предписани от няколко доктори все с дипломи и специалности #2gunfire #2gunfire #2gunfire без никакъв резултат
Поне се успокоявам с факта, че хомеопатичните препарати, ако не помогнат поне няма  да навредят!
Не мога да твърдя още, че ни е помогнал, защото пием препаратите от 20 дни, но след второто посещение резултата е обнадеждаващ!
Това че си видяла и разбрала безсилието на традиционата медицина, е похвално, но отново си тръгнала по друга грешна пътека... прочетете отново поста на Ниал.. може би ако осъзнаете нещата, ще се замислите..

# 29
  • Мнения: 2 674
Слава Богу, че Ниал е обяснил толкова добре за какво става дума.

Общи условия

Активация на акаунт