Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 141 512
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
***************************************** рекламна публикация *****************************************

Лечение и профилактика на хрема и синузит

Синузитът представлява възпаление на околоносните кухини (синусите). Виновници за заболяването са най-вече вируси и бактерии, но то може да бъде предизвикано и от алергии, травми и др. Синузитът често се появява като резултат от хрема (остър ринит), тъй като горните дихателни пътища са свързани с няколко костни кухини, изпълняващи резонаторна функция.Тези кухини се намират около носа и съответно имат отвори към носната кухина, където се отделят секретите от синусите. Симптомите на заболаването са  силна болка в челната област, зачервяване на лицето, хрема, запушен нос, зачервено гърло, повишаване на телесната температура, загуба на обоняние, отпадналост и др.

Решение: При синузит и хреми Немският хомеопатичен съюз препоръчва комплексния хомеопатичен продукт Цинабсин. Препаратът бързо и ефикасно облекчава симптомите на синузит: намалява чувствително характерното главоболие, понижава чувството на напрежение в околоносните кухини, възстановява дренажа на синусите, възстановява носното дишане и оказва имуномодулиращ ефект, понижава честотата на повторните заболявания. Съдържа цинабарис, канадски Хидрастис, калиев бихромат, ехинацея. Препоръчетелният прием е - за деца над 12 години и възрастни при остри форми на хрема и синузит: по 1 таблетка на всеки час до настъпване на подобрение. След това: по 1 таблетка 3 пъти дневно.
За деца от 1 до 12 години в острия стадий (1-2 дни) по 1 таблетка до 12 таблетки на ден. След това по 1 таблетка по 3 пъти на ден до пълно оздравяване.


Клинични изследвания:
В проведено през 2002 г. клинично изследване сред 144 пациенти (между 18 и 60 год.) е категорично доказана високата ефективност и отлична поносимост на Цинабсин. Значително подобрение на всички симптоми има при 82 % от пациентите, които са приемали Цинабсин. Едва при 12 % от лекуваните с конвенционални методи има подобрение.





Изтеглете цялата статия (PDF) >>>

*** статията е предоставена от сп. Моето дете ***

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 12:52 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 66
Решение при проблеми с трета сливица
Приложение на комплексния препарат Цинабсин в лечението на деца с лимфаденоидна хипертрофия на назофаринкса и хроничен аденоидит
Автори на изследването: Chepura, V.M., Moschich, O.P., Borzenko, I.A.

Актуалността на проблема  в търсенето на алтернативни методи за лечение на лимфаденоидна хипертрофия на назофаринкса при деца е обусловена от високия дял на тази патология в областта на оториноларингологията (до 30%), а също така и от наличието на съпътстващи нарушения във важни анализатори като слухов и обонятелен анализатор и разстройства на редица жизненоважни функции (дихателна, кръвоносна, гласообразуваща).
При деца с лимфаденоидна хипертрофия на назофаринкса, в следствие на недостатъчната оксигенация на кръвта, възникваща при нарушение на носовото дишане, се отбелязват забавени асоциативни процеси и психическо развитие като цяло, отслабване на паметта и вниманието, намаление на способността за концентрация (нарушение на когнитивните функции). Децата се оплакват от главоболие с различна локализация и интензивност, разстройство на съня, слаба памет, бърза уморяемост.
Лимфаденоидната хипертрофия на назофаринкса често е причина за нарушено носно дишане и при прогресиране на процеса води до формирането на хронично инфекциозно огнище (както в самите аденоидни вегетации така и в небните тонзили), с последващо развитие на хроничен аденотонзилит. Вследствие на това възникват усложнения от страна на оториноларингологичната област (хронични ринити, синуити, средни, рецидивиращи и секреторни отити) и други органи и системи (хронични бронхити, пневмонии, формиране на патологичен прикус, плосък гъден кош).
Сред началните прояви на тези състояния, най-голям дял имат рецидивиращите вирусни и бактериални инфекции, алергичните заболявания, неблагоприятните въздействия на климатичните фактори и факторите на околната среда, състояние на невроендокринната система и обмяната на веществата, изменения на общия и (в по-голяма степен) на местния имунитет, което може да бъде обусловено от генетичен дефект в синтеза на антитела – Ig M, G, A.
В последните години в Украйна, във връзка с влошаване на екологичната обстановка, съществено расте броят на децата с аденоидна хипертрофия, преимуществено с алергична генеза. Общоприетият метод на лечение на това заболяване в оториноларингологичната практика се явява хирургичната намеса – аденотомия. Тази оперативна намеса има палиативен характер и не отстранява причината, увеличените аденоидни вегетации. Трябва да се отбележи, че дори по време на операция, във връзка с ред анатомични особености, практически е невъзможно пълното отделяне на разрастването. Много често възникват рецидиви на заболяването и обостряне, изискващи повторна хирургична намеса. Това прави особено актуално търсенето на методи и средства за алтернативно лечение, с използването на консервативни методи, по пътя на назначаването на ефективни и безопасни лекарствени средства, способни да преустановяват хипертрофията на лимфоидните тъкани на носоглътката в условията на постоянно действащи провокиращи (етиологични) фактори.
В този план като най-перспективни се оказват хомеопатичните препарати.
Предимствата на хомеопатичните лекарствени средства се явяват нормализирането на невроендокринните нарушения и имунологичния дисбаланс на нивото на целия организъм. При това се наблюдава ефективно намаляване на локалните симптоми на патологичния процес. Хомеопатичните препарати се приготвят от естествени суровини. Те не оказват странични действия и са безопасни за децата.
За намаляване на аденоидната хипертрофия препарат на избор е станал комплексния хомеопатичен препарат Цинабсин, произведен от Немския Хомеопатичен Съюз.
Цинабсин се състои от Cinnabaris D3, Hydrastis Canadensis D3, Kalium Bichronicum D3, Echinacea angustufolia D1, Barium chloratum D3. препаратът е предназначен за лечение на остри и хронични синуити. Ефектът на намаляване на аденоидните вегетации и ликвидацията на гнойно-възпалителния процес в тях е бил отбелязан от специалистите в курса на лечение с Цинабсин при деца със синуит. Това дава основание за по-задълбочено изучаване и анализ на хомеопатичните лекарствени компоненти, влизащи в състава на Цинабсин.
Отбелязано е, че всяко от петте лекарствени вещества, положително повлиява редица симптоми, съпътстващи аденоидните вегетации: намаляват отока на носната лигавица, повлияват гнойната секреция, облекчават носовото дишане, намаляват чувството за напрежение в областта на корена на носа и главоболието. При продължителен прием  всички компоненти способстват за ликвидация на възникващите нарушения и нормализиране на защитните свойства на лимфоидната тъкан и лигавицата на носа.
Под наблюдение са били 53 деца – 34 момичета и 19 момчета, на възраст между 4 и 12 години. При 45 деца са диагностицирани аденоидни вегетации втора степен; при осем – аденоидни вегетации 2-3 степен. При 38 деца се наблюдава съпътстващ аденоидит. Диагнозата е била потавена на базата на данни от анамнезата, клиничното протичане, ринофарингоскопия, палпаторно изследване на носоглътката.
Анализът на данните от анамнезата показва, че в групата на изследваните, 24,2% са с данни за ексудативно-катарална диатеза; 30,2% от отит, 16,8% имат чревна дисбактериоза, при 17,6 от децата са отбелязани алергични реакции към антибактериални и други лекарствени вещества (парацетамол, нафтизин).
Всички пациенти са били разделени на две еднородни и статистически съпоставими групи. Първата група се състояла от деца с хиперплазия на носоглътката със съпътстващ аденоид (38 пациента), втората група от деца с хипертрофия на носоглътката (хипертрофия на носоглътачната тонзила) без аденоид (15 пациента).
Терапевтичния курс е бил разработен по следния начин: на всички деца е бил назначен Цинабсин по 1 таблетка 3 пъти дневно в съчетание с промивки на носа с разтвор фурацилин (1:5000; 2 пъти дневно в течение на първите 10 дни). Продължителността на терапията е била 3 месеца (в указания дозов режим). Пациентите от първата група са получили следното допълнително физитерапевтично лечение: инхалации с настойка от Calendula officinalis (невен) и тубус-кварц в областта на носа.
Резултатите от лечението са оценени чрез следните критерии:
1.   степен на намаляване на аденоидните вегетации
2.   честота на рецидивите на аденоида
3.   възникване на ОРВИ и интеркурентни инфекции в процеса на терапия
4.   динамика на общите симптоми

В продължение на целия курс на клиничното наблюдение в двете групи е била регистрирана положителна динамика: пълна ликвидация на явленията на аденоида, намаляване на аденоидните вегетации, възстановяване на носовото дишане, намаляване на съпътстващото  главоболие, подобряване на общото състояние на детето, подобряване на апетита. Странични ефекти и странични реакции не са наблюдавани. При всички деца се отбелязва добра поносимост към препарата. По време на приема на Цинабсин при никой от участниците в изследването практически не са възниквали ОРВИ. Възникналите остри респираторни заболявания са протекли по-леко, без усложнения, децата бързо са се възстановили.
След проведения курс на лечение честотата на заболеваемостта на децата от ОРЗ, тонзилити, синуити и други заболявания на респираторната система рязко е намалена.
Клиничният ефект от терапията е отбелязан в двете групи на изследваните деца. Подобрение е наблюдавано в 71,2% от децата в първата група и в 64,3% - от втората група. Аденотомия е направена при 7 деца (катамнеза 2 години)
Получените данни свидетелстват за ефективността и безопасността на комплексния препарат Цинабсин за лечение на хипертрофия на носоглътката (носогътъчната тонзила) при деца.
Използването на Цинабсин както при провеждането на комплексно лечение, така и в случаите на монотерапия, повишава ефективността на терапевтичното  въздействие, намалява броя на рецидивите и  необходимостта от оперативно лечение.

# 2
  • Мнения: 1 251
Здравейте, да считам ли, че при задна хрема е вариант за намалянето на секретите, ако се приема цинабсин? За какъв период може да се пие като превенция  при дете на 2,8 години?

# 3
  • Мнения: 98
Здравейте,
Има  различни схеми  на  прием. Това  зависи  от  честотата  на  боледяване  на  детето, сезон, епидемична  обстановка, посещение  на  ясли  и  др.
Най-често го  прилагам  по  следния  начин - при  първи  признаци  на  обостряне - започвам  с  терапевтичната  доза  и  след  подобрение  на  симптомите  още 2 до  3  седмици  с  половината  доза  от  тази  използвана  при  лечение.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 4
  • Мнения: 0
Здравейте, да считам ли, че при задна хрема е вариант за намалянето на секретите, ако се приема цинабсин? За какъв период може да се пие като превенция  при дете на 2,8 години?

Здравейте!
Аз имах хроничен ринит и приятеля ми дълго време не ми споделяше, че по време на сън издавам нетипични за жени звуци. Определено ми стана много неудобно, когато един ден му се оплаках, че не съм спала цяла нощ и трябва да вземе мерки с неговото хъркане, а той ме попари когато ми сподели, че неговия сън е много по-често обезпокояван и то имено от мен! Приех го много тежко и определено ми стана неудобно..тъй като връзката ни е сравнително от скоро имаше момент, в който не исках да заспивам, за да не изпадна отново в подобна ситуация. Накрая реших вместо да се боря със срама си и безсънните нощи, проста да посетя личния си лекар, който заяви че това е вид хроничен ринит и ми предписа Цинабсин. Приемах го около един месец, а според приятеля ми съм спряла да хъркам още на четвъртия ден от започването на приема. Сега го приемам профилактично и се чувствам спокойна като си лягам, че няма да обезпокоя никого. Отначало погледнах доста скептично на хомеопатичното средство, но след като Цинабсин ми помогна, реших да пробвам и с Инфлуцид, който ме предпазва от тези напоследък така често плъзващи грипове и вируси.

Дано ви помогне аз определено съм доволна!

# 5
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 766
Здравейте!

Моята племеничка, вече 7-8 месеца има проблем с трета сливица,в резултат на което е с гъст секрет в нослето (почти не може да се издуха) и кашлица.Мисля,че почти няма препарат,който сестра ми да не е използвала,за съжаление без траен резултат.
Въпросът ми е дали "Цинабсин" е вариант за лечение? И сега най - важното детенцето е със основно заболяване Епилепсия,в този препарат имали съставки,който да повлияват върху лекарството,което тя приема Депакин.
Благодаря за вниманието!

# 6
  • Мнения: 98
Здравейте усмивка08 ,
По  принцип  до  една  година  не  може  да  се  говори  за  трета  сливица  а  за  заден  ринит.
Не  съм  използвал  препарата Цинабсин  във  възрастта  под  една  година.
С  оглед  малката  възраст  и  придружаващато  заболяване  е  добре  терапията  да  се  уточни  след  обстоен  преглед.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 7
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 766
Здравейте усмивка08 ,
По  принцип  до  една  година  не  може  да  се  говори  за  трета  сливица  а  за  заден  ринит.
Не  съм  използвал  препарата Цинабсин  във  възрастта  под  една  година.
С  оглед  малката  възраст  и  придружаващато  заболяване  е  добре  терапията  да  се  уточни  след  обстоен  преглед.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


 Grinning Племеницата ми е на 4 годинки.Къде според Вас е добре да се извърши прегледа.

# 8
  • Мнения: 98
Здравейте,
Извинявайте ,че  не  разбрах  точната  възраст  на  детето.
Разбира  се ,че  може  да  приема  Цинабсин  и  смятам че  няма  да  навреди  на  болестта - Епи.
Но за  да  сме  прецизни  желателно  е  добра  УНГ  консултация, и  консултация  педиатър - хомеопат- в София  има  много  добри  колеги,  които  ще  се  съобразят  и  с  лечението  на  основното  заболяване.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте,
Двете ми деца на 2 и на 4 год. посещават съответно ясла и градина.Основният проблем разбира се са ни хремите.Изписвали са ни всякакви видове капки, но обикновено се налага да ги ползвам над 5-6 дни,а навсякъде чета колко вредно действие имат при по-продължително приложение.Мислите ли,че с Цинабсин мога да огранича тяхната употреба и да намеря по-бързо решение на проблема?

# 10
  • Мнения: 66
Здравейте,
Двете ми деца на 2 и на 4 год. посещават съответно ясла и градина.Основният проблем разбира се са ни хремите.Изписвали са ни всякакви видове капки, но обикновено се налага да ги ползвам над 5-6 дни,а навсякъде чета колко вредно действие имат при по-продължително приложение.Мислите ли,че с Цинабсин мога да огранича тяхната употреба и да намеря по-бързо решение на проблема?
Здравейте,
Цинабсин наистина е подходящото решение за деца над 1 год при честите хреми, с различни причинители. Важно е да знаете, че конвенционалните капки в повечето случаи съдържат ксилометазолин - вещество, което не трябва да се използва повече от 5- максимум 7 дни, тъй като има опасност от привикване към него и същото така може да предизивика различни странични ефекти. Хубавото на Цинабсин е, че е напълно безопасен и е подходящ за продължително лечение, а и самата опаковка има 100 таблетки, които стигат настина за дълго време.

# 11
  • Мнения: 34
В А Ж Н О!!!

Има пряка връзка между носа и синусите.

Когато започне хрема, лигавицата на носа отича, малките отворчета към кухините на синусите се затварят и тези кухини остават без вентилация.

Какво предизвиква това?

БОЛКА в главата, особено в челото
ЗАДРЪЖКА на секрети
РАЗМНОЖАВАНЕ на бактерии, които иначе свободно се изчистват чрез оттичане към гърлото.

ТРЯБВА нещо, което да отбъбне носа!!! СПЕШНО!!!

Хората са свикнали да търсят капки за това. Добро, но временно и небезопасно – капките в повечето случаи съдържат ксилометазолин или друго съдосвиващо средство. Те само свиват кръвоносните съдове. Намаляват притока на кръв към лигавицата на носа – нож с две остриета 1. действа само временно 2. изсушава лигавицата – няма изчистване 3. чрез кръвта към болното място се стичат клетки на имунната система, следователно силата на имунната защита намалява.

ЦИНАБСИН има едно много специфично действие.
ПЪРВИЯТ ЕФЕКТ СЕ УСЕЩА В ОТПУШВАНЕТО НА НОСА!!!
ЦИНАБСИН НАМАЛЯВА ОТОКА НА ЛИГАВИЦАТА, БЕЗ ДА НАМАЛЯВА ПРИТОКА НА КРЪВ. УСКОРЯВА ИЗЧИСТВАНЕТО НА СЕКРЕТИТЕ, ЗАЩОТО КАРА КЛЕТКИТЕ-ЧИСТАЧИ (ИМАТ РЕСНИЧКИ, КОИТО СЕ ДВИЖАТ СИНХРОННО КАТО ЖИТНИ КЛАСОВЕ) ДА СЕ ДВИЖАТ БЪРЗО И ХАРМОНИЧНО.



С ЦИНАБСИН ХРЕМАТА МИНАВА ЛЕКО. ОСОБЕНО АКО ИМА ДАННИ ЗА ПРЕКАРАН ПРЕДИ СИНУЗИТ.

 

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 22:53 от Алпен Фарма България

# 12
  • Мнения: 273
Здравейте, имам въпрос относно съвет за ваш препарат. Детето ми изкара гноен отит, в следствие на усложнена вирусна инфекция. По принцип не е болнав, но последните месеци имаше проблем със т. нар заден ринит и една кашлица, която идваше от тази задна секреция, като явно накрая се добави и  този вирус и "отиде в ухото". така - лекарите ми казха, че малкият няма проблем със сливиците, няма и уголемена трета сливица. В момента е здрав, защото не ходи на детска градина. От време на време обаче прикашля, така , сякаш иска да си прочисти гърлото. В добавка към това има алергия към котешки косми. Кой ваш препарат би бил най-подходящ като профилактика, така че да не се повтори отитът и да избегнем тези секреции ( дали имат алергична компонента?)?

# 13
  • Мнения: 98
Здравейте,
---на  каква  възраст  е  детето?
---колко  тежи  и  колко  е  високо?
---споделете  накратко  за неговия  характер, сън, страхове, привързаност  към  майката?
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 14
  • Мнения: 273
Здравейте,

Синът ми е на 5г. и 4 месеца, тежи 20 кг. и е висок 116см. Роден нормално в 37 седмица ,тегло 2500гр. Спи много спокойно, без да хърка, дълбоко и не се буди, ако спи в прохладна стая, не се изпотява и отвива, не обича топло и задушно. Много е спокоен по характер, но в същото време малко чувствителен ( например  стряска, когато в градината учителките се карат на някое дете  или види, че деца се бият), при него всичко е с политика, разговори, убеждение, не е инатлив, привързан е към мен в рамките на нормалното (сега е при баба си на село, тя го гледа временно, за да не ходи на градина), но не тъгува през седмицата, само като ни изпраща всяка неделя ( работим и живеем в друг град), но много си говорим, разбираме се. Играе предимно "тихи" игри - карти, не се сърди човече, рисуване, оцветяване, пъзели и други, даже навън като играе не обича футбол, а да си рови из пясъка, да се разхожда, да ходи по разни пътеки, да кара ски, много обича вода.  Има много добър апетит, внимавам да го храня здравословно и разнообразно. Не е особено страхлив, доста беше стресиран след гнойния отит, защото бяхме в болница, имаше разни манипулации, но иначе страхове в рамките на нормалното - от кокошки  Laughing, но няма някакви фобии или нещо подобно.

# 15
  • Мнения: 98
Здравейте marish ,
Благодаря  за  прецизното  описание  на  вашето  дете.
Смятам ,че  то  е  напълно  развито  във  физическо  и  нервно-психично  отношение  за своята  възраст.
Препоръчвам  ви  Имунокинд - 3 пъти  по  1 табл.
и Aviaire 15 сн - 5 гран.  веднъж седмично /напр. само в събота/.
Тази  схема  трябва  да  продължи  поне  3 месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 16
  • Мнения: 273
Благодаря!   bouquet

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте,
и този път на дъщеря ми - 4 год. за поредната хрема и изписаха капки с антибиотик. Попитах дали не може да пием Цинабсин и лекарят ми каза,че ако искам може да го давам успоредно с капките.Аз го започнах, но без капките,пием го вече 2 дни и засега все още има секреция от носа,но детето спи спокойно и не се оплаква от нищо друго.Мислите ли,че ще се оправи само с Цинабсин? Thinking

# 18
  • Мнения: 98
Здравейте,
Смятам ,че  ще  се  повлияе  секрецията  от  носа. Необходим  е по-продължителен прием.
Хремата  и  кашлицата  са  най-кошмарните  симптоми  за  педиатъра. Колкото  пъти  сме  искали  да  ги спрем, толкова  пъти  не  сме  успявали.  Трябва  да  бъдем  търпеливи,  постепенно  да  омекотяваме  и  облекчаваме  симптома  и по  този  начин  да  подпомагаме  защитните  функции  на  организма. Хомеопатията  ни  е  най-верният  съюзник  в  това  начинание.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте  д-р Янакиев                                                                                                                                                                                                           Синът ми е на 4 години и 2 месеца тежи 17 килограма до 2 годинки ходехме да само на консултаций дори на ваксините не е вдигал температура  Откакто тръгна на градина започна да боледува  всеки месец дори по двапати на месецНашата лекарка дава непрекъснато  антибиотици имам чувството че вече не му помагат Мисляси че това  лечение с антибиотиците е грешно Март го изкара целия месец на антибиотици пъво Зинап след това Алгументин  накрая ни преписа перличките Гело Митрол за да отводнява секретите по лигавицата Днес ставаме и детето ми е с хрема Не ми се ходи на лекар че пак ще му препиш антибиотикКакво бихте ме посъветвали и как мога да му подсиля имуната система Предварително БЛАГОДАРЯ

# 20
  • Мнения: 377
Здравейте , сина ми ена година и 7 месеца , от два дни е с хрема , започна като постоянно кихаше и така изкарваше огромно количество прозрачен секрет , но днес вече не дава да му пипам носа и да капя в него каквото и да било , и му се запушва много . Мога ли да пробван с тези хапчета или не са подходящи за състоянието му . Гърдите са му чисти , гърлото също , но носа му тече .........А и вече започва да се буди доста и да се дави от секретите като кашля ...

# 21
  • Мнения: 98
Здравейте лушка ,
По  принцип  консултациите  ми  ще  бъдат  насочващи , защото  нямам  пълна  информация  за  детето.
Имате  пълно  право  да  изискате  лекарът  ди  ви  обясни  защо  и  дали  има  показания  за  антибиотик. Нормално  е  в  началото  на  простуда  или  вирусна  инфекция  да  се  започне  със  симптоматично  лечение  и  хомеопатия.
За  профилактика  съветвам - Имунокинд - 3 пъти  по  една  табл.
 и Еуфорбиум  капки - 3  пъти  по  6  капки
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 19:49 от д-р Марио Янакиев

# 22
  • Мнения: 98
Здравейте pisi81 ,
Може  да  използвате  цинабсин - 2 пъти  по  1  табл.
Добре  е  и да  прилагате някакъв  солеви  разтвор в  нослето - напр. Низита. Състоянието  трябва  да  се  контролира  и  при  влошаване - температура  и кашлица - лекар.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 23
  • Мнения: 377
Благодаря Ви за отговора , всеки ден и без настинки пръскам или капя Тонимер ,  пак благодаря и лека вечер !!!!

# 24
  • Мнения: 2
Благодаря Ви,                                                                                                                                                                                                                                                  но не разбрах Имунокинд и Еуфорбиум  ги препоръчвате за хремата или за подсилване на имунната система. От вчера от обед  започнах да давам  Марсианци ,Нурофен за загряване, капвам Черни капки ,за да спра суполите и му давам да смуче Цинабсин . Как смятате да продължавам ли така  или не.Незнам ако започне да кашля какво да му дам.

# 25
  • Мнения: 98
Здравейте,
Имуносинда  е  за  повишаване  на  имунитета  и  трябва  да  се  приема  3  месеца. Еуфорбиума  е  за  хремата,  но  се  приема  през  устата. Желателно  е  и  той  да се  приема поне  2  месеца. Може  да  използвате  митамините Малсианци.
От  другите  медикаменти  се  въздаржайте  за  сега.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 26
  • Мнения: 219
Здравейте,
моят "болен" въпрос също са ясленските сополи - детето ми (на две години и 4 м) не може да изкара и една седмица, без да му се запуши носа, веднага след бистрата хрема, секретите се сгъстяват, стават жълти....Най-често са ни изписвали коларгол, еднократно Бивацин, олинт.
По своя инициатива дава винаги и цинабсин, ползвала съм Еуфорбиум спрей, но честно казано, не мога да преценя дали повлияват благоприятно на оздравителния процес.
Всъщност въпросът ми е има ли смисъл да давам Цинабсин още със самото тръгване на яслата, така да се каже изпреварващо...
Има ли някаква схема на продължителен прием с паузи подобно на друг препарат от тази серия (тонзилотрен).
Благодаря!

# 27
  • Мнения: 2
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 28
  • Мнения: 98
Здравейте  Maistor_Kahraman  ,
Разбирам  ви  ,че  упоритата  хрема  е  доста  тревожна  за  родителите.
Препоръчвам  ви  профилактично  да  комбинирате  Цинабсин  с  Имунокинд.
При  първи  прояви на  хрема - Увеличете  дозата  на  Цинабсина  и  включете  Еуфорбиум  през  устата - на  капки -  - поне  за  14 дни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 29
  • Мнения: 206
Имаме проблем вече една година.Постоянно е болен .Три дни на четвъртия хрема и надолу до бронхит.
Последно изследванията от днес са Ок,леко завишени лимфоцити 51%.Изследването за мононуклеоза(има обрив след Аугументин) е EVB IgG 4,12 i EBV IgM 0.22.
Утре сме при инфекционист,но от това което прочетох имаме изкарана мононуклеоза,но в момента не сме болни.
Въпроса ми  е-това означава ли ,че си е създал имунитет срещу вируса и тази стойност 4.12 до колко е ориентировъчна за времето ,в което е изкарал болеста.

Иначе по повод темата -мислехме да махаме третата сливица,но се оказа ,че е малка,но секретираща и при тези резултати удачно ли е?
искам да започна лечение с Цинабсина бихте ли ми направили схема.предполагам,че и имунитета му е сринат.Нещо имуно стимулиращо дали трябва?
На 3г и 7м е,тежи почти 20кг.
Благодаря

# 30
  • Мнения: 98
Здравейте,
Детето  посещава  ли  детска  градина?
Има ли увеличени  лимфни  възли  в  областта  на  шията  и на  друго  място?
През  нощта  хърка  ли?
Какъв  е  бил  обривът  и  колко  време  е  траел?

# 31
  • Мнения: 206
Да,малко съм прибързала с изводите. Rolling Eyes
Резултати от изследванета EBV IgG 4.12/ref <8/ положителен
                                              EBV IgM 0,22 /ref.<8/отрицателен

Това означавало,че сме се срещали с вируса и го имаме ,но не сме болни.
Всички други изследвания са ОК,леко завишени лимфоцити.
Имаме трета сливица,която секретира назад,когато е възпалена са ми казвали,че еколкото череша,сега при последния преглед била малка,каквото и да означава това.
На въпросите-да ,посещава детско заведение,нямаме лимфни възли в момента ,но при по упорита настинка съм напипивала такива,колкото грахово зърно.
Прохърква през нощта,в момента носа е чист,но пак го чувам да хърка леко без да спи.
Обривът е трети подобен.Миналата година се обрина от ушите до петите поетапно с дребни пъпки,около врата имаше даже кървавиточици/петихии или нещо подобно/.Случи се след прием на лекарства,различни видове в продължение на 3-4 месеца.След това обрив излеза от дяснопод гърдите,като пътечка няколко пъпкйи,наситоно червени,несърбящи и големи.от близо ми приличаха на малки херпсчета,но без течност.Минаха за 10 дни,може и повече,като дълго бяха червени.
Сега обрива започна паралелно с приема на Аугументин ,но единични пъпки и не го спряхме.След като го пи 7-8 дни ,започнаха да излизат по слабините и окло врата,под мишниците ,краката....Днес е 15 ден откакто започнаха да излизат и старите са завехнали,но има и такива ,които червенеят.
Изглеждат ,като ухапано от бълха но инфектирано,т.е вижда се нещо ,като точка в средта,но аз лично не мисля ,че е насекомо.излизаха ми пред очите.Обрива не е толкова многоброен ,като първият.
Това е ако имате още въпроси питайте.

# 32
  • Мнения: 98
Здравейте,
Завишеното  Иг Г  показва действително  ,  че  сте  се  срещали  с  вируса, причинител  на  Инфекциозната  мононуклеоза  - вирус на Ебщайн Бар.
Инфекциозната мононуклеоза  е  по-сериозна  инфекциозна  болест, която  се  характеризира  с  висока  температура, силно зачервено  гърло  с  налепи, уголемени  лимфни  възли  по  шия  и  дребно  петнист  обрив  по  цялото  тяло. Среща  се  и  увеличение  на  черен дроб  и  слезка.
Не  ми  е  ясен  обривът ,който  вие  описвате. Може  да  е  и  от  ухапване.
Препоръчвам  съчетание  на  Цинабсин  и  Имунокинд  за  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 33
  • Мнения: 206
Добре,благодаря,но по каква схема?Наистина не съм запозната с хомеопатията.
Ако обрива е от насекоми е най-добрия вариант,но незнам защо се съмнявам,интуиция....
Днес излезе и резултата от носовия секрет-нормална флора при жълто-зелен сопол,много лепкав. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 98
Обривът  трябва  да  се  прецизира  от  лекар  след  преглед.
Двата  хомеопатични  препарата, които  ги  препоръчвам  се  приемат  три  пъти  по  1  табл.  за  около  2  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 35
  • Мнения: 206
Не съм споменала ,но ходихме на кожен лекар миналата седмица,както на педиатър,УНГ,инфекционист.В общи линии не сме спирали да ходим по доктори една година почти през ден.Вече наистина се уморих много.
Кожният лекар беше на мнение,че е ухапване от насекомо,УНГ то ни напри изследване за мононуклеоза ,защото съвпадна с прием на Аугументи.
Съмнявах се в това ,че е насекомо,НО.............. Mr. Green Mr. Green Mr. Green току що открих гадинката,малка ,черна подскачаща БЪЛХА в леглото на сина ми.Явно сме си я донесли миналата седмица от Костенец.
Започваме таблетите от днес.
Благодаря Ви д-р Янакиев.  bouquet

# 36
  • Мнения: 564
Здравейте!

Синът ми е на 2.8 месеца, има трета сливица, която вече 2-ма УНГ казват, че трябва да бъде оперирана. Опитахме лечение с Лимфомиозот, всевъзможни антибиотични капки през нослето, но ситуацията не се променя. Има течност в ушите и лекарите казват, че чува доста по-слабо от нормалното, заради тази течност. Бихме ли могли да опитаме с Цинабсин?

# 37
  • Мнения: 206
Личното ми мнение е ,че бихте могли да опитатае,но по-добре я извадете.Щом слуха е засегнат вече незнам...........
Аз бих я извадила на секундата. Peace


Д-р Янакиев,да дам ли калиум бихромикум или ще е прекалено?
Изписаха ни FOR KIDS  вчера,но незнам дали да го купя,Имунокихд нали е достъчен?

# 38
  • Мнения: 143
Здравейте!

Дъщеря  ми е на 3,4 години, 16 кг. и е висока 104см. Родена нормално в 40 седмица ,тегло 2900гр. Кърмена е до 4-ия месец.Спокойно дете, много усмихната и добронамерена. Активна е обича да играе с децата. Всеки ден и стискам сокове и се храни много добре, но въпреки всичко много боледува. Ходила е на ясла и сега на градина, като края на януари я изследваха носен секрет и изолираха стрептококи плевмония и ни изписаха зинат, 3 седмици след лечението се разболя и направи бронхит, тогава пи клацид. От тогава е със запек, преди това си ходеше редовно. Реших да я пусна на градина след 2 месеца почивка,  сега ходи от понеделник до сряда и пак е с хрема, секрета и течен и нослето и хърка докато спи. Днес я водих при педиатърката, каза че и гърлото и е леко зачервено и леко лимфните възли и предписа  Лимфомиозот 3х8к., Биозин по 1т. дневно. Аз от снощи и давам алиум цепа 15сн на всеки час и преди сън олинт в носа да и се отпуши. Моля ви кажете какво да и давам? Направо я отрових от лекарства.
Много ви благодаря!

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 23:28 от lia25

# 39
  • София
  • Мнения: 2 229
И като споменахте за наследствеността при алергии и честото приемане на антибиотици в темата за Ринитал да попитам тук.
6-годишното ми момченце от 9 дни поддържа температура. Започна си като традиционен грип - хрема със запушен и гъгнещ нос и кашлица без да може да откашля. По-късно кашлицата си стана влажна. Първоначално Т беше висока - 38.5, в понеделник падна до 37.5 и последните 3 дни ту пада под 37, ту в следобедните часове 37.1, 37.3. Вечер след като го сложим да спи, един час по-късно е потен - "вир-вода" и го преобличаме.
Водих го в МА на УНГ и пулмолог в понеделник. Зачервено гърло, уж отслабено дишане, лек хрип, ама диагноза няма. Изписаха ни Клацид и ме посъветваха ако не вдигне над 37.3 да изчакам. Кръвните изследвания са сравнително добри, СУЕ 29, леко олевяване.  Джипито пък ни каза да не се мотаем и да даваме ведна АБ. Вчера пак на 3-ти лекар, който ни каза, че това било вирусна инфекция с "дълга опашка" и ге гърдите са му чисти и ще отмине от самосебе си. Днес вече съвсем паникьосана след поредното 37.2 направихме рентгенова снимка - всичко е чисто.
Сега намеренията са ми да му пусна и гърлен секрет. Давам му цинабсин на всеки 1-2 часа вече трети ден, но носът му си стои като затлачен, а секретите не са обилни. По сливиците има едни подутинки като гроздовидни израстъчета, но не са гнойни или с различен цвят - не казаха да има ангина. Много разчитах на цинабсина в борбата със "синузитните олаквания", но  Sad
Междудругото цяла зима малкият си говори "на нос", похърква от време на време и спи с отворена уста, дори когато няма хрема.
Какво бихте ме посъветвали да предприема?

# 40
  • Мнения: 34
И като споменахте за наследствеността при алергии и честото приемане на антибиотици в темата за Ринитал да попитам тук.
6-годишното ми момченце от 9 дни поддържа температура. Започна си като традиционен грип - хрема със запушен и гъгнещ нос и кашлица без да може да откашля. По-късно кашлицата си стана влажна. Първоначално Т беше висока - 38.5, в понеделник падна до 37.5 и последните 3 дни ту пада под 37, ту в следобедните часове 37.1, 37.3. Вечер след като го сложим да спи, един час по-късно е потен - "вир-вода" и го преобличаме.
Водих го в МА на УНГ и пулмолог в понеделник. Зачервено гърло, уж отслабено дишане, лек хрип, ама диагноза няма. Изписаха ни Клацид и ме посъветваха ако не вдигне над 37.3 да изчакам. Кръвните изследвания са сравнително добри, СУЕ 29, леко олевяване.  Джипито пък ни каза да не се мотаем и да даваме ведна АБ. Вчера пак на 3-ти лекар, който ни каза, че това било вирусна инфекция с "дълга опашка" и ге гърдите са му чисти и ще отмине от самосебе си. Днес вече съвсем паникьосана след поредното 37.2 направихме рентгенова снимка - всичко е чисто.
Сега намеренията са ми да му пусна и гърлен секрет. Давам му цинабсин на всеки 1-2 часа вече трети ден, но носът му си стои като затлачен, а секретите не са обилни. По сливиците има едни подутинки като гроздовидни израстъчета, но не са гнойни или с различен цвят - не казаха да има ангина. Много разчитах на цинабсина в борбата със "синузитните олаквания", но  Sad
Междудругото цяла зима малкият си говори "на нос", похърква от време на време и спи с отворена уста, дори когато няма хрема.
Какво бихте ме посъветвали да предприема?

Разбирам ви напълно! Никак не ви е лесно, но първо вие трябва да се успокоите, защото вашето момченце „отразява” преживяванията ви, без да го осъзнава.

Не се притеснявайте за имунната му система, ако има предрасположеност към алергии, то по-скоро е склонен към свръхреакция, отколкото към имунодефицит. Детето добре се справя с респираторната инфекция.

Какво бих направила аз в тази ситуация? (Споделям не само като лекар, но и като майка на три деца – с всяко от тях сме „ходили по мъките” по подобен начин)

1.   Не давам противотемпературни лекарства, не капя в носа съдосвиващи капки.
2.   Продължавам Цинабсин 3 пъти по 2 таблетки под езика.
3.   Добавям Инфлуцид 3 пъти по 2 таблетки под езика. Това го правя, защото заболяването на вашето момченце има картина на аденовирусна инфекция (особено гърлото), а Инфлуцид е силен там.
4.   Накапвам в носа капки на основата на морска вода – Низита, за да стимулирам изчистването.
5.   Давам витамин C – предпочитам естествен , ако са таблетки то по 500мг през ден.
6.   Всяка вечер правя гореща вана на ходилата – слагам ги в топла вода с морска сол и добавям гореща, докато може да търпи. Целта е крачетата да се зачервят добре. После правя масаж на ходилата и обувам топли чорапи – тази процедура силно подобрява състоянието на носа.
7.   Преди лягане массажирам добре поред: ушичките до зачервяване, гръбчето – особено между лопатките и гърдите в областта на гръдната кост, накрая пръстите на ръцете, докато се затоплят добре.
8.   За да откашля добре му давам 3 пъти дневно по 5 мл сиропче Проспан.
9.   Старая се да не го натоварвам с храната – давам му това, което той желае, но в никакъв случай не го насилвам да се храни. Храната му е лека . Опитвам се да избягвам прясното мляко в този период, защото то малко пречи на нормалното образуване на секрети.
10.   Старая се да давам обаче достатъчно течности – изцедени плодови сокове и чай.

При тези грижи самата аз се успокоявам, не бързам, не искам всичко да свърши като с магическа пръчка, радвам се стъпка след стъпка на леките постоянни подобрения и знам, че ако самочувствието на момченцето е добро, ако има сили да играе и е в настроение, то останалите процеси ще си отшумят постепенно. Виж, ако вземе, че легне, не иска да става, да играе и т.н. дори и да е без температура бих била неспокойна.

Това мога да ви кажа от далече. И да ви стискам палци, защото виждам, че сте сериозен, отговорен и мислещ човек, който ще се справи!


# 41
  • София
  • Мнения: 2 229
Много благодаря за съветите д-р Петрова. Голяма част от тях прилагам и аз, за другите непременно ще опитам.
След днешното ни посещение при УНГ и молбата ми да му вземат гърлен секрет, направиха експресен тест за бетахемолитичен стрептокок и се оказа положителен. Cry Изписа 7 дневен антибиотичен курс с Дилацин Ц. Чудех се, дали да го повторя в понеделник в ХЕИ, но резултати с антибиограма ще има чак следващата сряда и не знам, дали си заслужава да чакаме до тогава. Детето определено се оправя - много е игрив, апетита му се върна, гърлото му е ОК. Докторът каза, че изглежда е само носител на бактерията и се е активирала от вирусната инфекция от което поддържал и тази субфебрилна температура, но че била опасна за ставите и сърцето. Има ли смисъл да продължавам с хомеопатичните при положение, че трябва да пием антибиотик?

# 42
  • Мнения: 206
Мацка,какви са тези експресни тестове и къде се правят и ние имаме нъжда от втори.
Мерси  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 2 229
Мацка,какви са тези експресни тестове и къде се правят и ние имаме нъжда от втори.
Мерси  bouquet
Ами на нас ни го направиха в УНГ кабинета в МА. Тестът е като касетъчен тест за бременност. Натъркаха го отгоре със секрета от гърлото и се видя втора бледа червена линийка. Д-рът заключи, че количеството не е голямо и че е само носител. Каза, че му ги били оставили рекламни и този му бил последният. Защо не провериш в големите аптеки? Във всеки случай всички лаборатории работят с посявка.
Говорих с една докторка от ХЕИ и тя ме увери, че тестът си е ОК и няма смисъл да го повтаряме. Въпросният антибиотик не бил включен в техния списък АБ-ци за антибиограма, но чувала,че го изписват често за този стрептокок. Много се чудя какво да правя. Днес още не е вдигнал температура. newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 512
Здравейте и от мен  Hug
Синът ми е на 3г8м, 15кг и 100см. Ходи на градинка, развива се добре, малко е злояд, но не прекалено  Wink
Миналата година пролетта се борихме с увеличена трета сливица и течност в едното уше, но се преборихме, поне тогава.
Ходи на детска градина и тук е проблема- все подсмърча. Нещо, като задна хрема. Понякога спи с отворена уста, не хърка. Но говори носово.
Но почти не подминаваме вирус  Tired Даже по Великден изкарахме и пневмония.
Та искам, да ме посъветвате, какво да му давам, за да се позакрепи.
В момента давам- пчелно млечице /натурално/, саменто и мултивитамини.
Цинабсин? Имунокинд?

# 45
  • Мнения: 98
Здравейте  ivka76  ,
Смяткам, че  вашето  дете  добре  ще  се  повлияе  от  хомеопатично  лечение  и  профилактика.
Като профилактика  препоръчвам - Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
Веднъж  седмично - напр. в  събота - Aviaire 15 ch - 5 гран.
При  поява  на  симптоми - запушен  нос , хрема - прибавяме Цинабсин - 3 пъти  по  една  табл.
Профилактичния  курс трябва  да  продължи  поне  3  месеца.
Имунокинд съдържа  хомеопатични  препарати, които  са  насочени  както  към  типа  дете,  така  и  неговата патология - трета сливица.
Aviaire - хомеопатичен  медикамент, с  който  целим да  прекратим  проблемите  с  ушите - много важно!!!
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 18:24 от д-р Марио Янакиев

# 46
  • Мнения: 206
Skiorche ние имахме стрептокок неумония полирезистентен,много малко АБ се влияеха и то такива,които не бях и чувала..Сега уж е чист секрета ,но аз не вярвам  и във вторник сме пак ,но от гърлото високо над небцето.Иначе сопола е толкова заен,че има и черни нишки.
От вчера сме на хомеопатичното лекарство и днес ми се струва ,малко по добре,но незнам дали не си внушавам,рано е за констатции.

# 47
  • Мнения: 468
Здравейте  ivka76  ,
Смяткам, че  вашето  дете  добре  ще  се  повлияе  от  хомеопатично  лечение  и  профилактика.
Като профилактика  препоръчвам - Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
Веднъж  седмично - напр. в  събота - Aviaire 15 ch - 5 гран.
При  поява  на  симптоми - запушен  нос , хрема - прибавяме Цинабсин - 3 пъти  по  една  табл.
Профилактичния  курс трябва  да  продължи  поне  3  месеца.
Имунокинд съдържа  хомеопатични  препарати, които  са  насочени  както  към  типа  дете,  така  и  неговата патология - трета сливица.
Aviaire - хомеопатичен  медикамент, с  който  целим да  прекратим  проблемите  с  ушите - много важно!!!
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 


Защо по 5 гранули ? Разреждането е 15С. Числото на Авогадро е минато при 12 тото стотично разреждане, т.е в 15С отдавана няма дори една молекула от "активното вещество". Каква е логиката на 5-те гранули в този случай?

# 48
  • Мнения: 206
Е от този пост нищо не разбрах?
Ако няма активно вещество при 15СН,защо ги произвеждат,до колкото знам има и 30и т.н.........

# 49
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте,синът ми е на 3 год.посещава детска ясла.Не е често боледуващо дете,като изключим хремата.Която при него е доста упорита и винаги е съпроводена от кашлица.В момента е отново така.Водихме го на лекар гърдите му са чисти,гърлото спокойно и ни изписаха само капки за нос и сироп за кашлица Хустагил.Но вече 7 дни е така, от днес съм спряла да капя капки в нослето и приема само сиропа и витамини Саностол.Искам да попитам дали за него е подходящ Цинабсин и как да го дозирам.Предварително благодаря

# 50
  • Мнения: 98
Здравейте,
За него  е  подходящ  Цинабсина,  като  се  приема  3  пъти  по  една  табл. първата  седмица  след  това  2  пъти  по  1 табл. Курсът  на  лечение  трябва да  е  продължителен - 14 - 21 дни.
Състоянието  крябва  да  се  следи  от  лекар  ако  се  появи  температура  или  се  увеличи  кашлицата.

# 51
  • София
  • Мнения: 512
Купих си продуктите вече, но ще си позволя още един въпрос. Съвместими ли са те с продукти на аквасорс? Имам коластра и зелена енергия.
Предварително благодаря

# 52
  • Мнения: 98
Здравейте,
Напълно  са  съвместими . Препоръчвам  да приемате  само  Колоактив  3  плюс  горепосочената  профилактика.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 53
  • Мнения: 206
 д-р  Янакиев,
изолираха ни пак Стрептокок пнеумония в гърления секрет.Какво да предприема,предполагам ще ни изпишат АБ,но хомеопатичното лечение да го продължим или да го прекратим докато сме на АБ.

# 54
  • Мнения: 98
Здравейте  elyam  ,
Ако  лекуващият  лекар  сметне, че  трябва  да  има  антибиотик - приемете  го.
Не  спирайте  хомеопатичното  лечение.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 55
  • Мнения: 4 298
Здравейте,
имам близнаци на 2 г.и 1 месец. Още след като ни изписаха от родилния дом, синът ни дишаше много тежко докато спи. Направо като мече хъркаше. Правихме посявки - нормални, нямаше нищо изолирано. Секрети през деня няма. Сънят му е неспокоен, върти се сумти.
Когато бяха на 9 месеца се разболяха от вирус и той направи субхордален ларингит.
Влезнахме в болница, там урбазон, антибиотици, капки. Оттогава почти всяка хрема води до ларингит и сме на зиртек или фенистил. Обикновено без температура. Като се разсополеви и на следващата нощ става ад, започва да се задушава от лаеща кашлица.
Според мен първопричината е хремата и стичащите се секрети.
Може ли да ползваме Цинабсин или евентуално комбинация с други препарати?
Благодаря!

# 56
  • Мнения: 98
Здравейте  *vera  ,
Цинабсина  няма  да  помогне  за  профилактика  и  лечение  на  оплакванията  на  вашето  дете.
Има  хомеопатични  препарати, които  могат  да  предотвратят  появата  на  субхордален  ларингит. Добър  ефект  ще  има  от  приложението  на  Хепар  сулфур  и  Поумон  хистамин.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър за  прецизиране  на  терапевтичната  схема.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

# 57
  • Мнения: 219
Здравейте  Maistor_Kahraman  ,
Разбирам  ви  ,че  упоритата  хрема  е  доста  тревожна  за  родителите.
Препоръчвам  ви  профилактично  да  комбинирате  Цинабсин  с  Имунокинд.
При  първи  прояви на  хрема - Увеличете  дозата  на  Цинабсина  и  включете  Еуфорбиум  през  устата - на  капки -  - поне  за  14 дни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Д-р Янакиев, благодаря за отговора  Ви. Изглежда детето ни влезе в лош период, защото преди около 2 седмици веднага с поредното запушено носле след ясла, рязко вдигна температура, гърлото беше червено и педиатърката на детето изписа аугментин.
Още не свършил курса (през цялото време хремата така и не спря) и се получи някакво ново възпарление - този път и с продължителна кашлица, наново бистри сополки (преди това тъкмо се преборихме с жълтите), този път без температура. Педиатърката каза, че дишането е затурднено също и ...ни изпрати вкъщи с резепта за ЗИНАТ и капки торбекс.
Сега детето е видимо добре и специално от носа няма никаква секреция още след първите накапавния с торбекс.
Междувременно обаче, по своя инициатива пуснах носен секрет в понеделник, резултатите излязоха днес и няма как да ги покажа на педиатърката ни пред понеделник.


НОСЕН СЕКРЕТ :

Първата бактерия е резистентна и към двата антибиотика, които пихме. (чувстелна е към суметролим).
Хемофилиус е сенситивен и към двата, но защо след като бяхме пили аугментни 7 дни, той пак се изолира в нослето на детето  newsm78

Всъщност въпросът ми към Вас е доколко опасна е първата бактерия, информацията в интернет е доста оскъдна и налага ли се непременно прием на трети поред АБ или може да помогне обсъжданата в този под-форум хомеопатия.

Предварително благодаря за отделеното време.

Последна редакция: ср, 12 май 2010, 14:16 от Maistor_Kahraman

# 58
  • Мнения: 98
Здравейте,
Първо  искам да  ви  успокоя ,че  изолираните  бактерии /когато  са  в  носната  лигавица  само/ не  са  страшни  и не  трябва  винаги  да  се  лекуват  с  антибиотик.
Не  съм  привърженик  на  приема  на  капки  за  очи  като  капки  за  нос.
Може  би  ще  трябва  хомеопатична  схема ,коята  да  се  адаптира  към  индивидуалността  на  вашето  дете.
Посочената  от  мен  хомеопатични  препарати  трябва  да  се  вземат  продължително.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 59
  • Мнения: 219
Благодаря Ви, че и в този празничен ден успявате да се отзовете и да успокоите притеснените родители.

Вероятно ще трябва да вземем и гърлен секрет, дано поне той да е чист  Praynig

# 60
  • Мнения: 98
Всичко  ще  бъде  нормално!
Само  искам  да  изисквате /имате  това  право/  от  вашия  педиатър  да  ви  обясни  защо  изписва  антибиотик  и  имали  показания  за  това.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 61
  • Мнения: 4 298


Здравейте,
имам близнаци на 2 г.и 1 месец. Още след като ни изписаха от родилния дом, синът ни дишаше много тежко докато спи. Направо като мече хъркаше. Правихме посявки - нормални, нямаше нищо изолирано. Секрети през деня няма. Сънят му е неспокоен, върти се сумти.
Когато бяха на 9 месеца се разболяха от вирус и той направи субхордален ларингит.
Влезнахме в болница, там урбазон, антибиотици, капки. Оттогава почти всяка хрема води до ларингит и сме на зиртек или фенистил. Обикновено без температура. Като се разсополеви и на следващата нощ става ад, започва да се задушава от лаеща кашлица.
Според мен първопричината е хремата и стичащите се секрети.
Може ли да ползваме Цинабсин или евентуално комбинация с други препарати?
Благодаря!

Здравейте  *vera  ,
Цинабсина  няма  да  помогне  за  профилактика  и  лечение  на  оплакванията  на  вашето  дете.
Има  хомеопатични  препарати, които  могат  да  предотвратят  появата  на  субхордален  ларингит. Добър  ефект  ще  има  от  приложението  на  Хепар  сулфур  и  Поумон  хистамин.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър за  прецизиране  на  терапевтичната  схема.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 [/color]

Благодаря Ви за отговора, докторе!
В момента и двамата са с хреми от четири дни. Внезапно се появи жълт, гъст секрет. Изненада ме, защото обикновено първо е бистър, след това се задълбочава хремата. Промивам със стеримар, а по съвет на педиатъра ни капя ксилометазолин и след няколко минутки, коларгол 2%. Сега вече секретите са слизести, бистри, но продължават да са все така обилни. Децата нямат температура, активни са, с апетит. Затруднен е само нощният сън поради стичане на секретите се будят. При сина ми няма симптоми да започва ларингит и не съм му давала нищо противоалергично за сега. Иначе педиатърката ни изписва зиртек капки в такива случаи.
Има ли полза да включим цинабсин на този етап при сегашното боледуване?

# 62
  • Мнения: 98
Здравейте,
За  тези  оплаквания и  вида на  секрецията  от  носа  ще  помогне приема  на  Цинабсин.
Предишният  ми отговор  беше  в  насока  на  профилактика  на  Субхордален  ларингит.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 63
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте, д-р Янакиев! С интерес прочетох информацията за Цинабсин и смятам че бих могла да помогна на детето си чрез него. Първо да ви запозная с подробностите. От 2 години насам от ранна пролет до късна есен дъщеря ми получаваше в началото епизодични и кратки а след това и по чести и силни кръвоизливи от носа. Повечето пъти течението е бивало само от лявата и страна, но често е имало и редуващо се кръвотечение от двете страни. В края на миналото лято се случи така че  претърпя инцидент и е с диагноза"Сътресение на мозъка без загуба на съзнанието". След този инцидент докато минавахме задължителните прегледи ни установиха ваши колеги -синузит на ляв максиларен синус. Последва лечение с АБ на два пъти. След него не е имало повече кръвотечение от носа, до миналата седмица. Искам да уточня че тогава беше и с лека хрема. Сега хремата отмина и е чисто дишане. Бихме ли могли да започнем прием на Цинабсин и колко е добре да продължи терапията?
Благодаря!

# 64
  • Мнения: 98
Здравейте mama_mima ,
Цинабсина  ще  повлияе  благоприятно  на  синузита.
Но  за  да  му  се  подсили  ефекта  ще  трябва  да  се  предпише  и  медикамент  за  типа  дете.
---колко  тежи
---колко  е  високо
---характер
---страхове, сън
Инцидента  не смятам ,че  е  причина  за  проявите  а  по-скоро  повод  за  по-пълна  диагноза.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 65
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте отново д-р Янакиев,
ето исканата от вас информация. Височина на детето 132 см, тегло 31 кг. Като цяло спокойна натура даже преди инцидента бих казала леко флегматично дете. След инцидента е по плачлива и се разстройва по бързо. На моменти проявява желание да налага своите искания. При игра с деца ако усети че не си допада с някое дете или бъде засегната, не се разправя, не отвръща на обидите а предпочита да се прибере в стаята си.
Страховете и след толкова инциденти и прегледи в момента са от посещение при лекар, особенно непознат.Страх от кръв или рана върху себе си или на друг човек.Страхува се от куче и котка. Ако някой и повиши тон или замахне към нея,реагира с видимо изразен страх./това се появи след инцидента/
Сън дълъг и спокоен.Различни периоди на ранно лягане и ранно ставане, както и такива на ранно лягане с късно ставане. След инцидента сънят и беше накъсн и неспокоен, много се въртеше и приказваше неразбираемо. Сега нещата са различни. За този проблем ни беше назначено Алора за 1 месец. Позата и по време на сън е на лява страна или  по корем.

# 66
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте д-р. Янакиев, проблема при нас е, че след като минахме 15-20 дневен курс на лечение с цинабсин, след два дена сме на изходна позиция. Без висока температура, носово говорене, кашляне от секретите, хъркане. Да го започвам ли пак? Евентуално края на лятото ще вадим третата, доста е уголемена. На 3 г и 4 месеца сме.

# 67
  • Мнения: 98
Здравейте  mama_mima ,
Много  мислех  за  вашето  дете.
Продължавам  да  смятам ,че  инцидента  няма връзка  с  оплакванията  , а  е  повод  за  по-разширени  изследвания.
Препоръчвам  :
---Цинабсин  - 3  пъти  по  1  табл.
---Фосфорус  30 сн - 5 гран. един  път  на  ден
---Калкареа карбоника 30 сн - 5 гран - един  път  на  ден.
Продължителност  на  схемата - 2 месеца.
Благодаря  много  за  точното  и  обективно  орисание  на  вашето  дете.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 68
  • Мнения: 98
Здравейте  Mialexa ,
Започнете  профилактична  схема  на  Цинабсина  -  2  пъти  по  1  табл.
Трябва  да  се  добавят  и  други  медикаменти за  типа  дете.
Моля  ви  за  повече  подробности:
---килограми  и  ръст
---болестни  тенденции
---сън  и  др.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 69
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте отново,
На 3 г и 4 месеца  ръст 106 см и 14 кг/приблизително/.
Два пъти бактерии в урината. На 2 месеца – клебсиела, на 6 месеца ешерихия коли.
На 1 годинка ни установиха ускорена костна възраст, хормонална криза. Процеса утихна /беше провокиран от външни фактори/. Дежурните грипоподобни боледувания са през месец/два.
Като темперамент дъщеря ми е емоционална, контактна и открита повече,отколкото смятам че ще й е необходимо.Задържа емоциите за дълго време /не й „минава” бързо/ макар да си изявява чувствата открито, веднага и продължително. Любознателна и търсеща. Има лидерски заложби със сигурност. Тя води в игрите другите деца. Не се страхува да влиза в конфликти. Сънят ни е големият проблем. Откакто се е родила заспива изключително трудно и трудно се събужда сутринта. Още се люлеем и приспиваме. Последното /събуждането/ го преодоляхме донякъде чрез навика. Бълнува, пищи, смее се, става, даже ходи из леглото насън…Понякога ме плаши. Привидно е много адаптивна към промените в битието й, но съм установила че в действителност ги изживява дълбоко.
Благодаря Ви.

# 70
  • Мнения: 98
Здравейте  Mialexa  ,
Благодаря  за  прецизното  и  пълно  описание  на  вашето  дете.
Като  препарат  за  типа  дете  препоръчвам  Калкареа фосфорика 30 сн - по  5 гран. сутрин  в  продължение  на  2  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

# 71
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте д-р Янакиев, виждам ,че има доста деца с проблеми като при моето дете.
Сега дъщеря ми е на 5 годинки и 3 месеца. Когато беше на 1г и 6м. направи отит, от който последва парацентеза и на двете уши и последващо пиене на антибиоции в продължение на 6 месеца. Пие антибиотик, взимат проба, има стафилококи, пак антибиотик и така 6 месеца. Консултирахме се с много специалисти тогава и накрая открихме добър УНГ. Оказа се, че третата сливица е много подута, а детето е с кръгла главичка, което пък имало значение за евстахиевите тръби. Започнахме да и даваме Зиртек и положението се успокои. Сега всяка пролет и при рязка смяна на времето веднага е с хрема, която рядко прераства в бронхит или "слиза" към дробовете /извинете ме за лаишкия език  Blush /. В момента дъщеря ми тежи около 20кг и е 116см. Спокойно дете е като цяло, понякога много инатлива, страх я е от насекоми, силно люлеене на люлка, високо. Когато се впечатли от нещо започва да поема въздух дълбоко и спира да диша /все едно се захласва/ и започва бързо да стиска и отпуска ръцете в юмрук. Обича да играе Не се сърди човече, да оцветява, да рисува, да гледа детски. От скоро не може да се наспива хубаво, въпреки, че си ляга по едно  и също време. Не хърка, но има навик от бебе като заспи дълбоко да "бозае" въпреки, че не използва биберон или палец. В момента пак даваме противоалергични капки, но според мен нямат ефект този път. Има алергии към повечето антибиотици, които пи в онзи 6 месечен период. Алергията се изразява в поява на гъбични петна на всички меки части на тялото и уртикария. При ухапване от насекоми и се появяват огромни пъпки и дори при мазахе с всякакви кремчета, пак не минават. Стават рани от чесане. Лятото с комарите е кошмарно. Не знам дали още нещо трябва да ви кажа, за да ми даде съвет какво можем да и даваме за да се подобри състоянието и. Ходи на градина и е сравнително здрава, освен когато е хремава.
Благодаря предварително!

# 72
  • Мнения: 98
Здравейте джуджанка ,
Благодаря  много  за  прецизното  описание  на  вашето  дете.
Смятам, че  състоянието  му  трябва  да  се  следи  2  пъти  годишно  от  УНГ специалист. Ако  е  уголемена третата  сливица  2 - 3 степен, ако  хърка  през  нощта - смятам ,че  имаме  показания  за  операция. Това, че  е  кръгла  главичката  не  мога  да  приема  като  обяснение.
Също  не  смятам ,че  е  удачно  приема  на  противоалергични  медикаменти -при  недоказана  алергия. Първоначално  приложението  им  е  имало  ефект,  защото  те /противоалергичните средства/ имат  подсушаващ  ефект  и  намалят  секрецията  и  от там - кашлицата.
Смятам, че приложението  на Имунокинд в комбинация с Цинабсин  ще  облекчи  боледуването. Допълнително  подсилващ  ефект  ще  има  и  приложението  на  Туберкулинум 30 сн - два  пъти  месечно.
Но  преди  да  приложим  някаква  схема  се  нуждаете  от  прецизна  уши -нос консултация, която  да  установи:
---състояние  на  трета  сливица
---състояние  на  слуха
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 73
  • Мнения: 1 922
Здравейте,синът ми е с увеличена трета сливица,но не боледува често.Неговият проблем са хремите или по-точно е много чувствителин към влага и носът му постоянно се запушва и отделя секрети.Само лятото, когато е сух климатът ,не му се запушва нослето.А като не успеем да спрем секретите понякога му се възпалява и ушенцето.Какво ще препоръчате?

Благодаря Ви предварително

# 74
  • Мнения: 98
Здравейте,
Добър  ефект  ще  има  профилактичния  прием  на  Цинабсин - 2  пъти  по  1  табл.
Към  него  ще  добавим  и  хомеопатичния  препарат - Дулкамара 15 сн - един  път  на  ден  по  5  гран. Него  го  предлагам,  защото  вие  много  добре  описахте, че  оплакванията се  провокират  от  влага.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 75
  • Мнения: 1 922
Здравейте,
Добър  ефект  ще  има  профилактичния  прием  на  Цинабсин - 2  пъти  по  1  табл.
Към  него  ще  добавим  и  хомеопатичния  препарат - Дулкамара 15 сн - един  път  на  ден  по  5  гран. Него  го  предлагам,  защото  вие  много  добре  описахте, че  оплакванията се  провокират  от  влага.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Благодаря Ви!

# 76
  • Мнения: 145
Здравейте д-р Янакиев. Прочетох за цинабсин и искам да се консултирам с вас. Дъщеря ми тръгна на детска градина октомври месец 2009 г. и оттогава непрекъснато е болна. Ходи на градина 3 дни, после 2-3 седмици боледува. Винаги започва с хрема, след това гърлото и после ушите. Ходихме на УНГ и ни казаха, че има уголемена трета сливица. Повече от месец приема по2,5 мг. Ериус, както ни посъветва УНГ, тъй като при нея има и алергични прояви.
Сега пак започнаха сополите, започнах да давам Цинабсин по схемата от листовката - през 1-2 часа до 6 таблетки на ден. На втория ден сополите понамаляха, няма температура, прокашля се от време на време. Днес е трети ден от приема на Цинабсин. Сутринта изтече  малко течност от ухото, което ме притесни, но няма болка, нито температура и беше еднократно. Да продължаваме ли с Цинабсин и по каква схема от тук нататък и еветуално може ли да се съчетае с Имунокинд? Ще препоръчате ли и нещо допълнително за ухото?
Продължавам с описание на дъщеря ми.
тежи около 14-15 кг.
височина- 95 см.
характер -  весело и усмихнато дете, много общително, палаво, но не прекалено, емоционално и лесно се разплаква, след което веднага може да се усмихне.
страхове, сън  - Не се страхува от нищо конкретно, не е проявявала страхове. За съня - винаги е било проблем заспиването вечер, преди 11.30 - 12.00 ч. не заспива. Следобяд обаче спи по около 2.30-3 часа без проблем.
Друго - ако е важно и има значение - като бебе, беше на хипоалергенно мляко, тъй като имаше алергия (недоказана с тестове) към млякото.  Въведохме късно млечните продукти, след като навърши година. После нямаше проблеми с млечните продукти.

# 77
  • Мнения: 98
Здравейте  Juli_M ,
Продължете  с  Цинабсина . 3 пъти  по  1  табл.
Задължително  искам  консултация  с  Уши - нос гърло  специалист.
Напишете  ми  какво  е  установил  и  ще  продължим  хомеопатичната  консултация.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 78
  • Мнения: 1 574
здравейте д-р Янакиев  ,моето дете е на 4 год.има запушен нос ,не е болна просто трудно диша през носа ,заведох я на лекар и и поставиха диагноза алергичен ринит ,като в едната ноздра се образуват гнойни торбички ,бяха ми изписали черни капки и антибиотик ,за една седмица детето беше добре дишане напълно нормално ,но  за завуршване на лечението доктора ми изписа ВИБРОЦИЛ ,детето се задъни от всякъде ,сега го сменихме с Назик пръскам по 2 пъти  4 пъти дневно .обръщам се към вас защото ме интересува може ли да и давам Цинабсин .тежи 19 кил. и е висока 112см.

# 79
  • Мнения: 5 026
д-р Янакиев  , при кърмене приложимо ли е?

# 80
  • Мнения: 98
Здравейте,
Може  да  приложите  Цинабсин - 3пъти  по  1  табл.
Ако  съвсем  е  спряла  секрецията  и  детето  изпитва  силен  дискомфорт - може  да  добавите -Лахезис 15 сн- 5 гран.на ден.
Медикаментите  могат  спокойно  да  се  приемат  и  от  бременни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 81
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте  Simple Smile
Дъщеря ми никога не беше боледувала докато не тръгна миналия ноември на градина. През седмица тя е с червено гърло и сополи. Има трета сливица-2-ра степен.Много често ларингити, лаеща кашлица. Миналата седмица ходихме при специалист УНГ, маза и гърлото
/забравих името на препарата/няколко дни по ред. Изписа и капки, които са правени и сироп Мукосолван. Кашля все още, къртещо-отхрачваща е, гъсти секрети от време на време понеже не може да издухва носа. Чудя се следващата седмица като я пусна отново на градина колко време ще изтрае здрава. Вече взе да ми писва. Притеснява ме , когато се зачерви гърлото и започне да кашля /не може и въздух да си поеме/ да не слезе по надолу и да направи нещо по-сериозно.
Цяла зима и давам капки Клеева тинктура, сребърна вода, а от десет дни и Ехинацея-капки. Висока е 104 см, 16.5кг, на 3.5 г.,  храни се нормално.
Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет как да я опазя или как по-бързо и без силни лекарства да я лекувам следващия път.
Благодаря Ви и  лека вечер!  Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 19:28 от vivi_d

# 82
  • Мнения: 98
Здравейте  vivi_d  ,.
Много  ми  се  иска  да ви  помогна,  но  се  нуждаете  от  по-подробен  преглед  и  интервю.
При  вашето  дете  най-вероятно  се  касае  за  начална  форма  на  уголемена  трета  сливица. Посещението  на  детска  градина  допълнително  влошават  състоянието.
Препоръчвам  да  започнете  профилактика  с  Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
При  първи  прояви  на хрема - 2 пъти  по  1  табл Цинабсин,  а  при влошаване - лекар.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 83
  • Варна
  • Мнения: 773
Благодаря!

# 84
  • Мнения: 161
Здравейте д-р Янакиев.
Бременна съм в 11 седмица и синузита ми се възпали "брутално". Правя си инхалации с лайка и сода и си налагам челото с гореща морска сол. Правя и промивки на носа с Риномер Джет спрей. Може ли да ми помогне Цинабсин и мога ли да го приемам в тази ранна бременност, няма ли опасност за бебето?
Благодаря предварително за отговора.

# 85
  • Мнения: 3 763
Здравейте Д.р Янакиев,
Синът ми е на 3 г и 10 м. И трите сливици са му големи/огромни и според специалистът УНГ трябва да се махнат.
Почти постоянно му е леко запушен носа, хърка през нощта, често спи с отворена уста. Тези симптоми се засилват особено много есен и пролет. След един курс с противоалергични капки тези сиптоми отшумяват за няколко месеца, но този път не отшумяха напълно Според УНГ специалистът просто се е родил така, и препоръчва махане на 3-те сливици. Аз имам големи колебания защото синът ми просто НЕ боледува, за тази учебна градина в детската градина е боледувал 2 пъти, но от друга страна знам за неприятните последици от хъркането и дишането през устата.
Има ли някакво средство за намаляване размера на сливиците и трябва ли да се търси някаква друга причина за това състояние.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 14:28 от evhen

# 86
  • Варна
  • Мнения: 691
Дъщеря ми е на 2г и 3мес. Сега ни предстои ясла но от 2 сед имаме сополи. Пипнахме ги някъде на площадката. До сега не ни се бе случвало..........но станалото станало. Давах  и  Алиум цепа /не помогна/ после Ферум фосфорикум /малко помогна/ и от 5 дена Цинабсин 4*1т. +физ р-р в нослето и мисля че има ефект.
 Колко мога да продължа с Цинабсина за нейната възраст че ако не се излекуваме скоро ще пропуснем яслата а не ми се иска. Интерсното е че малкото и братче не  е заразено а са един в/у др

# 87
  • Мнения: 66
Здравейте,
Цинабисн може да давате дълго време без прекъсване. Направете курс поне от месец-два. Като давете по 3 пъти по 1 таблетка на малката. Препаратът  е абсолюто бевреден, аке че няма от какво да се притеснявате. Регистриран е за деца над 1 година. Дръжте ни в течение.

# 88
  • Мнения: 34
Дъщеря ми е на 2г и 3мес. Сега ни предстои ясла но от 2 сед имаме сополи. Пипнахме ги някъде на площадката. До сега не ни се бе случвало..........но станалото станало. Давах  и  Алиум цепа /не помогна/ после Ферум фосфорикум /малко помогна/ и от 5 дена Цинабсин 4*1т. +физ р-р в нослето и мисля че има ефект.
 Колко мога да продължа с Цинабсина за нейната възраст че ако не се излекуваме скоро ще пропуснем яслата а не ми се иска. Интерсното е че малкото и братче не  е заразено а са един в/у др

При децата на тази възраст изчистването от хрема е по-продължително, защото обикновено започва с вирусна инфекция, като в последствие се присъединяват условно патогенни бактерии - те са част от нормалната микрофлора на носната кухина, когато тя е здрава. Децата обикновено по-трудно се справят с пълното изчистване на тези патогени. Общото им състояние е добро, но имат продължителни сополки.

В тази ситуация е необходимо да подсилим изчистващите механизми на лигавицата на носа и да засилим имунната система към патогените на хремата - това прави Цинабсин. Давайте Цинабсин поне 3 - 4 дни след отшумяване на сополките. За нейната възраст, ако се налага, може да се дава спокойно един месец.  Но, ако всичко е наред, във вашия случай вероятно ще е достатъчно лечение за 10 дни, в комбинация с почистване на нослето със спрей, съдържащ молска вода.

Ако общото състояние е нормално, няма основание да не ходи в яслата. Не е заразна на този етап за другите - по-скоро нейната защита към другите циркулиращи вируси е по-уязвима. Но това също е едно от нещата, които Цинабсин подобрява. Можете да ходите на ясли, като покриете първите дни след хремата с Цинабсин - дабайте и да си изсмуче една таблетка сутрин, след като си я вземете и вечер преди сън - т.е. три таблетки дневно. Ако всичко е наред , това ще се налага да правите не повече от една седмица.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 691
така ще направя-благодаря ви

# 90
  • Мнения: 34
Дъщеря ми е на 2г и 3мес. Сега ни предстои ясла но от 2 сед имаме сополи. Пипнахме ги някъде на площадката. До сега не ни се бе случвало..........но станалото станало. Давах  и  Алиум цепа /не помогна/ после Ферум фосфорикум /малко помогна/ и от 5 дена Цинабсин 4*1т. +физ р-р в нослето и мисля че има ефект.
 Колко мога да продължа с Цинабсина за нейната възраст че ако не се излекуваме скоро ще пропуснем яслата а не ми се иска. Интерсното е че малкото и братче не  е заразено а са един в/у др

Как е дъщеричката Ви?

# 91
  • Варна
  • Мнения: 691
оправи се но се налижи 2 дена да слагам Виброцил. Тази не е темата но Инфлуцид ка мога да и давам профилактично заради яслата

# 92
  • Мнения: 3 763
Моят въпрос защо така го подминахте, без никакво внимание.

# 93
  • Мнения: 98
Здравейте  evhen ,
Извинявайте  за  късния  отговор.
Смятам  ,че  за  вашия  син  може  да  се  отложи  операцията  за  сега.
За  повлияване  на  трета  сливица  имам  много  добър  опит  от  съчетанието  на  Цинабсин - 3  пъти  по  1  табл.  и  капките  Лимфомиозот - 3  пъти  по  10  капки.
Този  курс  на  лечение - поне  три  месеза.
Задължително  планувайте  почивка  на  море  и  планина - по  10 дни.
Есента ще  преразгледаме  схемата.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 94
  • Варна
  • Мнения: 691
Хремата на дъщеря ми от нормална стана зелена. Капахме Виброцил-нищо, сега сме на ксилометазолин 3 дена ама като гледам как тече зеления сопол........май пак нищо. Цинабсина има ли вероятност да се справи с тези зелени сополи?

На сина ми 10 мес сега му расте зъб-сополите ги лекувахме с Виброцил но мисля че хремата стана задна. Кашля мн лошо и има секрети в трахеята. Док изписа Сумамед за 3 дни-каза че няма хрипове и не сме стигнали до бронхит ама с тази кашлица - какво да правя с тази задна хрема. не мога да капя повече капки в носа-как да процедирам

# 95
  • Мнения: 98
Здравейте,
На  дъщеря  ви  ще  бъде  удачно  приложението  на  Цинабсин - 3пъти  по  1  табл.  за  около  2  седмици. Добре  е  да  прилагате  капки за  нос - Низита  .
За  сина  ви - повлияването  на  заден  ринит,  който  най-вероятно  ще  се  трансформира  в  трета  сливица  е  труден  и  продължителен  процес.
Препоръчвам  да  направите  3  месечен  курс  с  двата  хомеопатични  препарата  през  устата - Лимфомиозот  и  Еуфорбиум.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 96
  • Мнения: 0
- Наскоро ми се наложи да лекувам с антибиотик синузита ми, който май вече става хроничен. Дали има начин да се предпазя от повторни такива проблеми. Колко време трябва да направя профилактика?

# 97
  • Мнения: 98
Здравейте,
Цинабсина  е  особено  удачен  за  профилактик  на  синузит.
Започнете  да  го  приемате  3  пъти  по  1 табл.  в  продължение  на  3  месеца.
При  обостряне  на сдъстоянието  може  да  увеличите  дозата  до  5 - 6 табл
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 98
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте д-р Янакиев
Сина ми е на 3 г 6 м, ходи на детска градина от скоро, но тази седмица си е в къщи. С ужасна кашлица  Confused
Започна с хрема, която бързо слезе надолу, и се обърна в кънтяща кашлица, която освен това е и дрезгава /сякаш нещо му е застанало напреки в гърлото/. Кънтенето премина, но дрезгавото остана. На моменти кашлицата ми звучи като влажна, на моменти като суха. Кашля често. Носа е запушен, в началото имаше бистър секрет, който изтичаше навън, сега нищо не тече, но носа си остава запушен. Гърдичките са чисти, хрипове няма. Гърлото беше леко зачервено, но иначе налепи няма.
Третата му сливица е леко увеличена, давала съм Цинабсин, но не забелязвам някакво подобрение от него Confused
По принцип сина ми много лесно хваща хрема и от там много бързо всичко се обръща в кашлица.
Имам чувството че вече от никаква хомеопатия не се повлиява Tired Tired
В квартирата ни има влага, незнам дали не прави алергична реакция от това Confused Миналата година му изследвахме еозонофилите, съвсем са си в нормата.
Вече незнам с какво да го лекувам Tired

Последна редакция: сб, 17 юли 2010, 13:21 от Ашли

# 99
  • Мнения: 98
Здравейте,
Щом като  описвате  кашлицата  като  дрезгава  и  от  прегледа  не  се  установяват  хрипове  в  белия  дроб - то  най-вероятно  се  касае  за  Ларингит.
Препоръчвам  успоредно  със  сиропите, които  ще  ви  предпише  вашия  лекар  да  приемате:
Хепар сулфур -заради ларингита
-Дулкамара - заради влагата.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте Д-р Янакиев!Чета за лечението с Цинабсин и понеже се надявам да помогне и на нас ви споделям и нашият проблем-разчитайки на вашият професионализъм.Синът ми е на 6 год 3 мес.До към 4 тата год. периодично беше с болно гърло,кашлици и най-вече със запушен нос.На 3год. изкарахме пневмония слава богу без усложнения.След 4тата год. носът му е почти непрекъснато запушен,спи с отворена уста,но не хърка и много често(през няколко дни)има много неприятен дъх .Но след като от около два месеца  насам започна да се оплаква и от болки  на челото и носа отидохме на укг.Докторът каза ,че има ''страшна'' трета сливица и  тя е причина детето да получи синузит.Трябвало есента да му се извади сливицата и всичко ще се оправи.Изписа лечение със спрей НАЗИК 8%-0,1% и БИОПАРОКС 0,125мг-доза.Проведохме лечението-има подобрение,но носът му си остава леко запушен и "лошият дъх"отново си се появи.Не сме правили друга консултация.Като цяло детето ни е доста слабичко,защото си оби4а определени храни,но пък е изключително жизнено и палаво.Висок е 122см и тежи 20кг.Моля Ви да ни дадете съвет.Между другото не са ни правили подробни изследвания.Поздрави!

# 101
  • Мнения: 98
Здравейте,
По вашето  описание  съдя ,че  детето  в действителност  има  трета  сливица.
Когато  е  активна - когато  се  възпали - винаги  имаме и  възпаление  на  синусите .
Моят  съвет  е  да  не  отлагате  операцията  през  септември.
До тогава  направете  профилактичен  курс  с Цинабсин - 3  пъти  по  1 тбл.  и  Калкарея фосфорика 30 сн- 5 гран.  на  ден.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 102
  • Мнения: 35
Здравейте д-р Янакиев
става въпрос за дъщеря ми на 3 години и 4 месеца. От 3 месеца дъщеря ми започна да хърка и да спи с отворена уста без каквито и да е оплаквания. Заведохме я на УНГ и каза, че сливиците са и уголемени и ни изписа Лимфомиозот и Дулкамара, имаше подобрение, но след това изкара 2 ангини една след друга, и поради това пи 2 антибиотика. Седмица след като спря антибиотика пак започна да хърка и аз на своя глава реших да и давам отново Лимфомиозот и Дулкамара, засега с ефект. Дали при нея бих могла да и давам и Цинабсин?

# 103
  • Мнения: 98
дравейте,
Съченавието  на  двата  хомеопатични  препарата  Лимфомиозот  и  Дулкамара  в  действителност  имат  много  добър  ефект  към  физическото  намаление  на  третата  сливица.
Тъй като детето  ви  е  направило  ангини,  а  също  при  трета  сливица  винаги  имаме  сателитен  синуит,  то  прибавянето  на Цинабсин  в  доза  3 пъти  по  1  тбал.  за  3  месеца  ще  има  много  добър  взаимно  потенциращ  ефект.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 104
  • Мнения: 0
Здравейте, мъжът ми има полипи, вследствие на алергичен ринит. Не иска вече да се оперира, тъй като вече 2 пъти го е правил, но те отново рецидивират. Поддържа се с капки, но това е само с временен ефект. Смятате ли, че Цинабсин би му помогнал?

# 105
  • Мнения: 13
Здравейте д-рЯнакиев,
мъжът ми е също с полипи оперирани два пъти .В момента има секрети с наситено жълт цвят ,които много ме притесняват.За посещение при лекар , категорично отказва.Смятате ли ,че Цинабсин е подходящ за него?

# 106
  • Мнения: 0
Здравейте д-р Янакиев

А какво мислите за промивки със солен(физиологичен) разтвор на синусите? Тъй наречения Jala Neti начин за премахване на проблеми със синусите с тази чудата каничка: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2875

# 107
  • Мнения: 98
Здравейте  mabo57 ,
Цинабсина  може  да  потуши  инфекцията  и  да  дренира  секретите.
Но  истинско  повлияване  на  полипите  може  да  се  постигне  пак  с  хомеопатични  препарати,  но  трябва  да  се  предпишат  от  лекар - хомеопат  след  обстоен  преглед - интервю.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 108
  • Мнения: 98
Здравейте  spear ,
Дренирането и третирането  с  физиологичен  разтвор  има  добър  подсушаващ  и  възстановяващ  ефект  за  лигавицата  на  синусите.
То  е  добро  спомагателно  средство  за  трайно  повлияване  на  хроничните  болести  на  синусите.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 109
  • Мнения: 13
Здравейте д-р Янакиев дъщеря ми е на 4,5 г. и е с трета сливица и увеличени две има атипичен дерматит и е правила 4/5 пъти бронхо спазъм, хърка нощем, не се наспива ,нервна е през деня и започна да си държи устата все отворена при дишане, ако може да ми предложите какво да пие ще съм ВИ много благодарна

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 40
Здравейте д-р Янакиев! Дъщеря ми е на 3,6г и е с трета сливица и алергичен ринит. Проблем при нас е, че  като легне да спи и започва да кашля много, дави се . Това е много мъчително, цяла зима кашля така, изпробвахме какво ли не, дори и физиотерапия, но без никакъв ефект. От май месец беше спряла тази кашлица, но сега от околко седмица пак се появи. Според УНГ това се дължи на секретираща трета сливица и трябва да се оперира час по-скоро. Mоля за Вашето мнение, дали наистина само операцията е решение на този проблем или има шанс да се оправи с Цинабсин или други средства. Благодаря предварително! 

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 15:35 от babble

# 111
  • Мнения: 13
извинявам се за втория си въпрос по ако може да ми препоръчате някакви билки и за успокоение че след раждането на малкия /9 месеца/ каката /4,5 години/ изпада в нервни кризи плаче за най малкото скубе се драска се просто не знам как да се .оправя изписа ха и някакво лекарство но аз не посмях да и го дам предварително благодаря.

# 112
# 113
  • Мнения: 34
Здравейте д-р Янакиев! Дъщеря ми е на 3,6г и е с трета сливица и алергичен ринит. Проблем при нас е, че  като легне да спи и започва да кашля много, дави се . Това е много мъчително, цяла зима кашля така, изпробвахме какво ли не, дори и физиотерапия, но без никакъв ефект. От май месец беше спряла тази кашлица, но сега от околко седмица пак се появи. Според УНГ това се дължи на секретираща трета сливица и трябва да се оперира час по-скоро. Mоля за Вашето мнение, дали наистина само операцията е решение на този проблем или има шанс да се оправи с Цинабсин или други средства. Благодаря предварително! 

Въпросът ви е към д-р Янакиев, но позволете ми да ви кажа моето мнение.

Секретиращата трета сливица е признак на наличие на възпаление. Първо трябва да се излекува този хроничен възпалителен процес. Това е основно показание за Цинабсин. В последствие трябва отново да се прецени състоянието, ако сливицата остане голяма и представлява бариера за нормалната проходимост на носа, то трябва да се оперира. Ако се продължи и следоперативно Цинабсин, то нормализацията на тъканите е по-бърза и предпазва от рецидив.

Сега през лятото не е най-подходящият момент за операция, но е добре да започнете курса на лечение с Цинабсин - първите два дни до 8 таблетки дневно да се разтварят в устата, после 3 пъти дневно по 1 таблетка в продължение на месец. После състоянието отново трябва да се прецени в динамика.

# 114
  • Мнения: 34
извинявам се за втория си въпрос по ако може да ми препоръчате някакви билки и за успокоение че след раждането на малкия /9 месеца/ каката /4,5 години/ изпада в нервни кризи плаче за най малкото скубе се драска се просто не знам как да се .оправя изписа ха и някакво лекарство но аз не посмях да и го дам предварително благодаря.

Ващият случай, според мен изисква посещение на хомеопат и определяне на индивидуално лечение след преглед и интервю. Това, което описвате е доста характерна картина, където класическата хомеопатия е много подходяща.

# 115
  • Мнения: 13
на този етап нямам  възможност да пътувам ,а в малкото ни градче няма хомеопат отново благодаря за обърнатото внимание

# 116
  • Мнения: 273
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 40
Много благодаря за отговора  д-р Петрова! Днес започнах да й давам Цинабсин, но тя не смуче хапченцата, а ги сдъвква. Това ще попречи ли на действието им?

# 118
  • Мнения: 34
Много благодаря за отговора  д-р Петрова! Днес започнах да й давам Цинабсин, но тя не смуче хапченцата, а ги сдъвква. Това ще попречи ли на действието им?
Няма проблем. Това не намалява ефекта при децата.

# 119
  • Мнения: 34
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

Не виждам основателна причина да давате Цинабсин на Вашето дете. Процистването на гърлото е по-скоро свързано с дразнене на лигавицата на фарингса, отколкото със секрет. Каква е причината да Ви притеснява това прочистване, след като общото състояние на детето е съвсем нормално? Да не би да е боледувало често преди? Да не би да се опасявате от трета сливица или нещо друго?

Нека да го прегледа специалист УНГ - за всеки случай. Иначе е много по-подходящо да му давате да си смуче като бонбонки Исла Мус или Исла Касис - много приятни пастили с исландски лишей, които овлажняват и успокояват лигавицата на гърлото и са най-доброто точно за такова прокащляне.

# 120
  • Мнения: 273
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

Не виждам основателна причина да давате Цинабсин на Вашето дете. Процистването на гърлото е по-скоро свързано с дразнене на лигавицата на фарингса, отколкото със секрет. Каква е причината да Ви притеснява това прочистване, след като общото състояние на детето е съвсем нормално? Да не би да е боледувало често преди? Да не би да се опасявате от трета сливица или нещо друго?

Нека да го прегледа специалист УНГ - за всеки случай. Иначе е много по-подходящо да му давате да си смуче като бонбонки Исла Мус или Исла Касис - много приятни пастили с исландски лишей, които овлажняват и успокояват лигавицата на гърлото и са най-доброто точно за такова прокащляне.
Именно ме притеснява, че през февруари след усложнена вирусна инфекция направи гноен отит и последва парацентеза. След два месеца някъде се появи и започна да ми прави впечатление това покашляне, по - скоро звучи като прочистване, направихме консултация с УНГ и той каза, че имало секреция, която се събира на третата сливица, но самата сливица не е за махане. Каза, че при събиране на много секреция може да се пълни евстахиевата тръба и това да доведе пак до отит. Това ме притесни. Тогава УНГ ни изписа и пи Ериус и се оправи, но не ми се ще сега да зачестят тези секреции и пак да давам такива лекарства. Между другото, съвпадение или не, но след 3 дни прием на цинабсин, нещата са по - добре. Но ше взема от тези пастили, които ми препоръчвате. Възможно е обаче да го дразни и по - сухият въздух, който е в резултат на употреба на климатик вкъщи / колкото и да го ограничаваме/, заради голямата горещина. Може пък аз да съм прекалено тревожна и да ми трябва на мен някаква хомеопатия за успокоение.  Laughing

Последна редакция: вт, 24 авг 2010, 21:48 от marish

# 121
  • Мнения: 34
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

Не виждам основателна причина да давате Цинабсин на Вашето дете. Процистването на гърлото е по-скоро свързано с дразнене на лигавицата на фарингса, отколкото със секрет. Каква е причината да Ви притеснява това прочистване, след като общото състояние на детето е съвсем нормално? Да не би да е боледувало често преди? Да не би да се опасявате от трета сливица или нещо друго?

Нека да го прегледа специалист УНГ - за всеки случай. Иначе е много по-подходящо да му давате да си смуче като бонбонки Исла Мус или Исла Касис - много приятни пастили с исландски лишей, които овлажняват и успокояват лигавицата на гърлото и са най-доброто точно за такова прокащляне.
Именно ме притеснява, че през февруари след усложнена вирусна инфекция направи гноен отит и последва парацентеза. След два месеца някъде се появи и започна да ми прави впечатление това покашляне, по - скоро звучи като прочистване, направихме консултация с УНГ и той каза, че имало секреция, която се събира на третата сливица, но самата сливица не е за махане. Каза, че при събиране на много секреция може да се пълни евстахиевата тръба и това да доведе пак до отит. Това ме притесни. Тогава УНГ ни изписа и пи Ериус и се оправи, но не ми се ще сега да зачестят тези секреции и пак да давам такива лекарства. Между другото, съвпадение или не, но след 3 дни прием на цинабсин, нещата са по - добре. Но ше взема от тези пастили, които ми препоръчвате. Възможно е обаче да го дразни и по - сухият въздух, който е в резултат на употреба на климатик вкъщи / колкото и да го ограничаваме/, заради голямата горещина. Може пък аз да съм прекалено тревожна и да ми трябва на мен някаква хомеопатия за успокоение.  Laughing

Благодаря Ви за уточненията. Сега ми стана съвсем ясно. Съвсем правилна е реакцията Ви и при тези обстоятелства много точно сте се насочили към Цинабсин. Ако всичко е наред, давайте го поне 3 седмици.  

# 122
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте,
Искам да помоля за консултация.Детето ми е на 2,4 мес.От 17.08 започнах лечение с Инфлуцид и Хидрастис -15.След два дни включих Цинабсин.Оплакванията ни бяха сополи слузести, жълто-прозрачни на моменти.Нямахме температура и не кашляше,често кихаше.За моя изненада сополите минаха много бързо.Продължих да давам Инфлуцид-8 дни(който после замених с Имунокинд) и Цинабсин.5 дни нямаше никакви сополки,но сега пак се повтаря същото.Вчера вече ни прегледаха и д-р каза да продължавам пак с Цинабсин и Инфлуцид,включи и Poumon histamine 15ch i Arum tripfyllum 9ch.Но аз се притеснявам,защото не съм спирала да ги давам,а пак всичко се повтаря .Какво е вашето мнение?Искам също да попитам  на какъв интервал мога да давам едно от друго хомеопатичните лекарства.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт