Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 141 522
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
Здравейте  ivka76  ,
Смяткам, че  вашето  дете  добре  ще  се  повлияе  от  хомеопатично  лечение  и  профилактика.
Като профилактика  препоръчвам - Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
Веднъж  седмично - напр. в  събота - Aviaire 15 ch - 5 гран.
При  поява  на  симптоми - запушен  нос , хрема - прибавяме Цинабсин - 3 пъти  по  една  табл.
Профилактичния  курс трябва  да  продължи  поне  3  месеца.
Имунокинд съдържа  хомеопатични  препарати, които  са  насочени  както  към  типа  дете,  така  и  неговата патология - трета сливица.
Aviaire - хомеопатичен  медикамент, с  който  целим да  прекратим  проблемите  с  ушите - много важно!!!
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 18:24 от д-р Марио Янакиев

# 46
  • Мнения: 206
Skiorche ние имахме стрептокок неумония полирезистентен,много малко АБ се влияеха и то такива,които не бях и чувала..Сега уж е чист секрета ,но аз не вярвам  и във вторник сме пак ,но от гърлото високо над небцето.Иначе сопола е толкова заен,че има и черни нишки.
От вчера сме на хомеопатичното лекарство и днес ми се струва ,малко по добре,но незнам дали не си внушавам,рано е за констатции.

# 47
  • Мнения: 468
Здравейте  ivka76  ,
Смяткам, че  вашето  дете  добре  ще  се  повлияе  от  хомеопатично  лечение  и  профилактика.
Като профилактика  препоръчвам - Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
Веднъж  седмично - напр. в  събота - Aviaire 15 ch - 5 гран.
При  поява  на  симптоми - запушен  нос , хрема - прибавяме Цинабсин - 3 пъти  по  една  табл.
Профилактичния  курс трябва  да  продължи  поне  3  месеца.
Имунокинд съдържа  хомеопатични  препарати, които  са  насочени  както  към  типа  дете,  така  и  неговата патология - трета сливица.
Aviaire - хомеопатичен  медикамент, с  който  целим да  прекратим  проблемите  с  ушите - много важно!!!
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 


Защо по 5 гранули ? Разреждането е 15С. Числото на Авогадро е минато при 12 тото стотично разреждане, т.е в 15С отдавана няма дори една молекула от "активното вещество". Каква е логиката на 5-те гранули в този случай?

# 48
  • Мнения: 206
Е от този пост нищо не разбрах?
Ако няма активно вещество при 15СН,защо ги произвеждат,до колкото знам има и 30и т.н.........

# 49
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте,синът ми е на 3 год.посещава детска ясла.Не е често боледуващо дете,като изключим хремата.Която при него е доста упорита и винаги е съпроводена от кашлица.В момента е отново така.Водихме го на лекар гърдите му са чисти,гърлото спокойно и ни изписаха само капки за нос и сироп за кашлица Хустагил.Но вече 7 дни е така, от днес съм спряла да капя капки в нослето и приема само сиропа и витамини Саностол.Искам да попитам дали за него е подходящ Цинабсин и как да го дозирам.Предварително благодаря

# 50
  • Мнения: 98
Здравейте,
За него  е  подходящ  Цинабсина,  като  се  приема  3  пъти  по  една  табл. първата  седмица  след  това  2  пъти  по  1 табл. Курсът  на  лечение  трябва да  е  продължителен - 14 - 21 дни.
Състоянието  крябва  да  се  следи  от  лекар  ако  се  появи  температура  или  се  увеличи  кашлицата.

# 51
  • София
  • Мнения: 512
Купих си продуктите вече, но ще си позволя още един въпрос. Съвместими ли са те с продукти на аквасорс? Имам коластра и зелена енергия.
Предварително благодаря

# 52
  • Мнения: 98
Здравейте,
Напълно  са  съвместими . Препоръчвам  да приемате  само  Колоактив  3  плюс  горепосочената  профилактика.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 53
  • Мнения: 206
 д-р  Янакиев,
изолираха ни пак Стрептокок пнеумония в гърления секрет.Какво да предприема,предполагам ще ни изпишат АБ,но хомеопатичното лечение да го продължим или да го прекратим докато сме на АБ.

# 54
  • Мнения: 98
Здравейте  elyam  ,
Ако  лекуващият  лекар  сметне, че  трябва  да  има  антибиотик - приемете  го.
Не  спирайте  хомеопатичното  лечение.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 55
  • Мнения: 4 298
Здравейте,
имам близнаци на 2 г.и 1 месец. Още след като ни изписаха от родилния дом, синът ни дишаше много тежко докато спи. Направо като мече хъркаше. Правихме посявки - нормални, нямаше нищо изолирано. Секрети през деня няма. Сънят му е неспокоен, върти се сумти.
Когато бяха на 9 месеца се разболяха от вирус и той направи субхордален ларингит.
Влезнахме в болница, там урбазон, антибиотици, капки. Оттогава почти всяка хрема води до ларингит и сме на зиртек или фенистил. Обикновено без температура. Като се разсополеви и на следващата нощ става ад, започва да се задушава от лаеща кашлица.
Според мен първопричината е хремата и стичащите се секрети.
Може ли да ползваме Цинабсин или евентуално комбинация с други препарати?
Благодаря!

# 56
  • Мнения: 98
Здравейте  *vera  ,
Цинабсина  няма  да  помогне  за  профилактика  и  лечение  на  оплакванията  на  вашето  дете.
Има  хомеопатични  препарати, които  могат  да  предотвратят  появата  на  субхордален  ларингит. Добър  ефект  ще  има  от  приложението  на  Хепар  сулфур  и  Поумон  хистамин.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър за  прецизиране  на  терапевтичната  схема.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

# 57
  • Мнения: 219
Здравейте  Maistor_Kahraman  ,
Разбирам  ви  ,че  упоритата  хрема  е  доста  тревожна  за  родителите.
Препоръчвам  ви  профилактично  да  комбинирате  Цинабсин  с  Имунокинд.
При  първи  прояви на  хрема - Увеличете  дозата  на  Цинабсина  и  включете  Еуфорбиум  през  устата - на  капки -  - поне  за  14 дни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Д-р Янакиев, благодаря за отговора  Ви. Изглежда детето ни влезе в лош период, защото преди около 2 седмици веднага с поредното запушено носле след ясла, рязко вдигна температура, гърлото беше червено и педиатърката на детето изписа аугментин.
Още не свършил курса (през цялото време хремата така и не спря) и се получи някакво ново възпарление - този път и с продължителна кашлица, наново бистри сополки (преди това тъкмо се преборихме с жълтите), този път без температура. Педиатърката каза, че дишането е затурднено също и ...ни изпрати вкъщи с резепта за ЗИНАТ и капки торбекс.
Сега детето е видимо добре и специално от носа няма никаква секреция още след първите накапавния с торбекс.
Междувременно обаче, по своя инициатива пуснах носен секрет в понеделник, резултатите излязоха днес и няма как да ги покажа на педиатърката ни пред понеделник.


НОСЕН СЕКРЕТ :

Първата бактерия е резистентна и към двата антибиотика, които пихме. (чувстелна е към суметролим).
Хемофилиус е сенситивен и към двата, но защо след като бяхме пили аугментни 7 дни, той пак се изолира в нослето на детето  newsm78

Всъщност въпросът ми към Вас е доколко опасна е първата бактерия, информацията в интернет е доста оскъдна и налага ли се непременно прием на трети поред АБ или може да помогне обсъжданата в този под-форум хомеопатия.

Предварително благодаря за отделеното време.

Последна редакция: ср, 12 май 2010, 14:16 от Maistor_Kahraman

# 58
  • Мнения: 98
Здравейте,
Първо  искам да  ви  успокоя ,че  изолираните  бактерии /когато  са  в  носната  лигавица  само/ не  са  страшни  и не  трябва  винаги  да  се  лекуват  с  антибиотик.
Не  съм  привърженик  на  приема  на  капки  за  очи  като  капки  за  нос.
Може  би  ще  трябва  хомеопатична  схема ,коята  да  се  адаптира  към  индивидуалността  на  вашето  дете.
Посочената  от  мен  хомеопатични  препарати  трябва  да  се  вземат  продължително.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 59
  • Мнения: 219
Благодаря Ви, че и в този празничен ден успявате да се отзовете и да успокоите притеснените родители.

Вероятно ще трябва да вземем и гърлен секрет, дано поне той да е чист  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт