Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 141 515
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 922
Здравейте,
Добър  ефект  ще  има  профилактичния  прием  на  Цинабсин - 2  пъти  по  1  табл.
Към  него  ще  добавим  и  хомеопатичния  препарат - Дулкамара 15 сн - един  път  на  ден  по  5  гран. Него  го  предлагам,  защото  вие  много  добре  описахте, че  оплакванията се  провокират  от  влага.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Благодаря Ви!

# 76
  • Мнения: 145
Здравейте д-р Янакиев. Прочетох за цинабсин и искам да се консултирам с вас. Дъщеря ми тръгна на детска градина октомври месец 2009 г. и оттогава непрекъснато е болна. Ходи на градина 3 дни, после 2-3 седмици боледува. Винаги започва с хрема, след това гърлото и после ушите. Ходихме на УНГ и ни казаха, че има уголемена трета сливица. Повече от месец приема по2,5 мг. Ериус, както ни посъветва УНГ, тъй като при нея има и алергични прояви.
Сега пак започнаха сополите, започнах да давам Цинабсин по схемата от листовката - през 1-2 часа до 6 таблетки на ден. На втория ден сополите понамаляха, няма температура, прокашля се от време на време. Днес е трети ден от приема на Цинабсин. Сутринта изтече  малко течност от ухото, което ме притесни, но няма болка, нито температура и беше еднократно. Да продължаваме ли с Цинабсин и по каква схема от тук нататък и еветуално може ли да се съчетае с Имунокинд? Ще препоръчате ли и нещо допълнително за ухото?
Продължавам с описание на дъщеря ми.
тежи около 14-15 кг.
височина- 95 см.
характер -  весело и усмихнато дете, много общително, палаво, но не прекалено, емоционално и лесно се разплаква, след което веднага може да се усмихне.
страхове, сън  - Не се страхува от нищо конкретно, не е проявявала страхове. За съня - винаги е било проблем заспиването вечер, преди 11.30 - 12.00 ч. не заспива. Следобяд обаче спи по около 2.30-3 часа без проблем.
Друго - ако е важно и има значение - като бебе, беше на хипоалергенно мляко, тъй като имаше алергия (недоказана с тестове) към млякото.  Въведохме късно млечните продукти, след като навърши година. После нямаше проблеми с млечните продукти.

# 77
  • Мнения: 98
Здравейте  Juli_M ,
Продължете  с  Цинабсина . 3 пъти  по  1  табл.
Задължително  искам  консултация  с  Уши - нос гърло  специалист.
Напишете  ми  какво  е  установил  и  ще  продължим  хомеопатичната  консултация.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 78
  • Мнения: 1 574
здравейте д-р Янакиев  ,моето дете е на 4 год.има запушен нос ,не е болна просто трудно диша през носа ,заведох я на лекар и и поставиха диагноза алергичен ринит ,като в едната ноздра се образуват гнойни торбички ,бяха ми изписали черни капки и антибиотик ,за една седмица детето беше добре дишане напълно нормално ,но  за завуршване на лечението доктора ми изписа ВИБРОЦИЛ ,детето се задъни от всякъде ,сега го сменихме с Назик пръскам по 2 пъти  4 пъти дневно .обръщам се към вас защото ме интересува може ли да и давам Цинабсин .тежи 19 кил. и е висока 112см.

# 79
  • Мнения: 5 026
д-р Янакиев  , при кърмене приложимо ли е?

# 80
  • Мнения: 98
Здравейте,
Може  да  приложите  Цинабсин - 3пъти  по  1  табл.
Ако  съвсем  е  спряла  секрецията  и  детето  изпитва  силен  дискомфорт - може  да  добавите -Лахезис 15 сн- 5 гран.на ден.
Медикаментите  могат  спокойно  да  се  приемат  и  от  бременни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 81
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте  Simple Smile
Дъщеря ми никога не беше боледувала докато не тръгна миналия ноември на градина. През седмица тя е с червено гърло и сополи. Има трета сливица-2-ра степен.Много често ларингити, лаеща кашлица. Миналата седмица ходихме при специалист УНГ, маза и гърлото
/забравих името на препарата/няколко дни по ред. Изписа и капки, които са правени и сироп Мукосолван. Кашля все още, къртещо-отхрачваща е, гъсти секрети от време на време понеже не може да издухва носа. Чудя се следващата седмица като я пусна отново на градина колко време ще изтрае здрава. Вече взе да ми писва. Притеснява ме , когато се зачерви гърлото и започне да кашля /не може и въздух да си поеме/ да не слезе по надолу и да направи нещо по-сериозно.
Цяла зима и давам капки Клеева тинктура, сребърна вода, а от десет дни и Ехинацея-капки. Висока е 104 см, 16.5кг, на 3.5 г.,  храни се нормално.
Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет как да я опазя или как по-бързо и без силни лекарства да я лекувам следващия път.
Благодаря Ви и  лека вечер!  Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 19:28 от vivi_d

# 82
  • Мнения: 98
Здравейте  vivi_d  ,.
Много  ми  се  иска  да ви  помогна,  но  се  нуждаете  от  по-подробен  преглед  и  интервю.
При  вашето  дете  най-вероятно  се  касае  за  начална  форма  на  уголемена  трета  сливица. Посещението  на  детска  градина  допълнително  влошават  състоянието.
Препоръчвам  да  започнете  профилактика  с  Имунокинд - 3 пъти  по  1  табл.
При  първи  прояви  на хрема - 2 пъти  по  1  табл Цинабсин,  а  при влошаване - лекар.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 83
  • Варна
  • Мнения: 773
Благодаря!

# 84
  • Мнения: 161
Здравейте д-р Янакиев.
Бременна съм в 11 седмица и синузита ми се възпали "брутално". Правя си инхалации с лайка и сода и си налагам челото с гореща морска сол. Правя и промивки на носа с Риномер Джет спрей. Може ли да ми помогне Цинабсин и мога ли да го приемам в тази ранна бременност, няма ли опасност за бебето?
Благодаря предварително за отговора.

# 85
  • Мнения: 3 763
Здравейте Д.р Янакиев,
Синът ми е на 3 г и 10 м. И трите сливици са му големи/огромни и според специалистът УНГ трябва да се махнат.
Почти постоянно му е леко запушен носа, хърка през нощта, често спи с отворена уста. Тези симптоми се засилват особено много есен и пролет. След един курс с противоалергични капки тези сиптоми отшумяват за няколко месеца, но този път не отшумяха напълно Според УНГ специалистът просто се е родил така, и препоръчва махане на 3-те сливици. Аз имам големи колебания защото синът ми просто НЕ боледува, за тази учебна градина в детската градина е боледувал 2 пъти, но от друга страна знам за неприятните последици от хъркането и дишането през устата.
Има ли някакво средство за намаляване размера на сливиците и трябва ли да се търси някаква друга причина за това състояние.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 14:28 от evhen

# 86
  • Варна
  • Мнения: 691
Дъщеря ми е на 2г и 3мес. Сега ни предстои ясла но от 2 сед имаме сополи. Пипнахме ги някъде на площадката. До сега не ни се бе случвало..........но станалото станало. Давах  и  Алиум цепа /не помогна/ после Ферум фосфорикум /малко помогна/ и от 5 дена Цинабсин 4*1т. +физ р-р в нослето и мисля че има ефект.
 Колко мога да продължа с Цинабсина за нейната възраст че ако не се излекуваме скоро ще пропуснем яслата а не ми се иска. Интерсното е че малкото и братче не  е заразено а са един в/у др

# 87
  • Мнения: 66
Здравейте,
Цинабисн може да давате дълго време без прекъсване. Направете курс поне от месец-два. Като давете по 3 пъти по 1 таблетка на малката. Препаратът  е абсолюто бевреден, аке че няма от какво да се притеснявате. Регистриран е за деца над 1 година. Дръжте ни в течение.

# 88
  • Мнения: 34
Дъщеря ми е на 2г и 3мес. Сега ни предстои ясла но от 2 сед имаме сополи. Пипнахме ги някъде на площадката. До сега не ни се бе случвало..........но станалото станало. Давах  и  Алиум цепа /не помогна/ после Ферум фосфорикум /малко помогна/ и от 5 дена Цинабсин 4*1т. +физ р-р в нослето и мисля че има ефект.
 Колко мога да продължа с Цинабсина за нейната възраст че ако не се излекуваме скоро ще пропуснем яслата а не ми се иска. Интерсното е че малкото и братче не  е заразено а са един в/у др

При децата на тази възраст изчистването от хрема е по-продължително, защото обикновено започва с вирусна инфекция, като в последствие се присъединяват условно патогенни бактерии - те са част от нормалната микрофлора на носната кухина, когато тя е здрава. Децата обикновено по-трудно се справят с пълното изчистване на тези патогени. Общото им състояние е добро, но имат продължителни сополки.

В тази ситуация е необходимо да подсилим изчистващите механизми на лигавицата на носа и да засилим имунната система към патогените на хремата - това прави Цинабсин. Давайте Цинабсин поне 3 - 4 дни след отшумяване на сополките. За нейната възраст, ако се налага, може да се дава спокойно един месец.  Но, ако всичко е наред, във вашия случай вероятно ще е достатъчно лечение за 10 дни, в комбинация с почистване на нослето със спрей, съдържащ молска вода.

Ако общото състояние е нормално, няма основание да не ходи в яслата. Не е заразна на този етап за другите - по-скоро нейната защита към другите циркулиращи вируси е по-уязвима. Но това също е едно от нещата, които Цинабсин подобрява. Можете да ходите на ясли, като покриете първите дни след хремата с Цинабсин - дабайте и да си изсмуче една таблетка сутрин, след като си я вземете и вечер преди сън - т.е. три таблетки дневно. Ако всичко е наред , това ще се налага да правите не повече от една седмица.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 691
така ще направя-благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт