Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 141 517
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 98
Всичко  ще  бъде  нормално!
Само  искам  да  изисквате /имате  това  право/  от  вашия  педиатър  да  ви  обясни  защо  изписва  антибиотик  и  имали  показания  за  това.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 61
  • Мнения: 4 298


Здравейте,
имам близнаци на 2 г.и 1 месец. Още след като ни изписаха от родилния дом, синът ни дишаше много тежко докато спи. Направо като мече хъркаше. Правихме посявки - нормални, нямаше нищо изолирано. Секрети през деня няма. Сънят му е неспокоен, върти се сумти.
Когато бяха на 9 месеца се разболяха от вирус и той направи субхордален ларингит.
Влезнахме в болница, там урбазон, антибиотици, капки. Оттогава почти всяка хрема води до ларингит и сме на зиртек или фенистил. Обикновено без температура. Като се разсополеви и на следващата нощ става ад, започва да се задушава от лаеща кашлица.
Според мен първопричината е хремата и стичащите се секрети.
Може ли да ползваме Цинабсин или евентуално комбинация с други препарати?
Благодаря!

Здравейте  *vera  ,
Цинабсина  няма  да  помогне  за  профилактика  и  лечение  на  оплакванията  на  вашето  дете.
Има  хомеопатични  препарати, които  могат  да  предотвратят  появата  на  субхордален  ларингит. Добър  ефект  ще  има  от  приложението  на  Хепар  сулфур  и  Поумон  хистамин.
Желателно  е  преглед  при  хомеопат - педиатър за  прецизиране  на  терапевтичната  схема.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 [/color]

Благодаря Ви за отговора, докторе!
В момента и двамата са с хреми от четири дни. Внезапно се появи жълт, гъст секрет. Изненада ме, защото обикновено първо е бистър, след това се задълбочава хремата. Промивам със стеримар, а по съвет на педиатъра ни капя ксилометазолин и след няколко минутки, коларгол 2%. Сега вече секретите са слизести, бистри, но продължават да са все така обилни. Децата нямат температура, активни са, с апетит. Затруднен е само нощният сън поради стичане на секретите се будят. При сина ми няма симптоми да започва ларингит и не съм му давала нищо противоалергично за сега. Иначе педиатърката ни изписва зиртек капки в такива случаи.
Има ли полза да включим цинабсин на този етап при сегашното боледуване?

# 62
  • Мнения: 98
Здравейте,
За  тези  оплаквания и  вида на  секрецията  от  носа  ще  помогне приема  на  Цинабсин.
Предишният  ми отговор  беше  в  насока  на  профилактика  на  Субхордален  ларингит.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 63
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте, д-р Янакиев! С интерес прочетох информацията за Цинабсин и смятам че бих могла да помогна на детето си чрез него. Първо да ви запозная с подробностите. От 2 години насам от ранна пролет до късна есен дъщеря ми получаваше в началото епизодични и кратки а след това и по чести и силни кръвоизливи от носа. Повечето пъти течението е бивало само от лявата и страна, но често е имало и редуващо се кръвотечение от двете страни. В края на миналото лято се случи така че  претърпя инцидент и е с диагноза"Сътресение на мозъка без загуба на съзнанието". След този инцидент докато минавахме задължителните прегледи ни установиха ваши колеги -синузит на ляв максиларен синус. Последва лечение с АБ на два пъти. След него не е имало повече кръвотечение от носа, до миналата седмица. Искам да уточня че тогава беше и с лека хрема. Сега хремата отмина и е чисто дишане. Бихме ли могли да започнем прием на Цинабсин и колко е добре да продължи терапията?
Благодаря!

# 64
  • Мнения: 98
Здравейте mama_mima ,
Цинабсина  ще  повлияе  благоприятно  на  синузита.
Но  за  да  му  се  подсили  ефекта  ще  трябва  да  се  предпише  и  медикамент  за  типа  дете.
---колко  тежи
---колко  е  високо
---характер
---страхове, сън
Инцидента  не смятам ,че  е  причина  за  проявите  а  по-скоро  повод  за  по-пълна  диагноза.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 65
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте отново д-р Янакиев,
ето исканата от вас информация. Височина на детето 132 см, тегло 31 кг. Като цяло спокойна натура даже преди инцидента бих казала леко флегматично дете. След инцидента е по плачлива и се разстройва по бързо. На моменти проявява желание да налага своите искания. При игра с деца ако усети че не си допада с някое дете или бъде засегната, не се разправя, не отвръща на обидите а предпочита да се прибере в стаята си.
Страховете и след толкова инциденти и прегледи в момента са от посещение при лекар, особенно непознат.Страх от кръв или рана върху себе си или на друг човек.Страхува се от куче и котка. Ако някой и повиши тон или замахне към нея,реагира с видимо изразен страх./това се появи след инцидента/
Сън дълъг и спокоен.Различни периоди на ранно лягане и ранно ставане, както и такива на ранно лягане с късно ставане. След инцидента сънят и беше накъсн и неспокоен, много се въртеше и приказваше неразбираемо. Сега нещата са различни. За този проблем ни беше назначено Алора за 1 месец. Позата и по време на сън е на лява страна или  по корем.

# 66
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте д-р. Янакиев, проблема при нас е, че след като минахме 15-20 дневен курс на лечение с цинабсин, след два дена сме на изходна позиция. Без висока температура, носово говорене, кашляне от секретите, хъркане. Да го започвам ли пак? Евентуално края на лятото ще вадим третата, доста е уголемена. На 3 г и 4 месеца сме.

# 67
  • Мнения: 98
Здравейте  mama_mima ,
Много  мислех  за  вашето  дете.
Продължавам  да  смятам ,че  инцидента  няма връзка  с  оплакванията  , а  е  повод  за  по-разширени  изследвания.
Препоръчвам  :
---Цинабсин  - 3  пъти  по  1  табл.
---Фосфорус  30 сн - 5 гран. един  път  на  ден
---Калкареа карбоника 30 сн - 5 гран - един  път  на  ден.
Продължителност  на  схемата - 2 месеца.
Благодаря  много  за  точното  и  обективно  орисание  на  вашето  дете.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 68
  • Мнения: 98
Здравейте  Mialexa ,
Започнете  профилактична  схема  на  Цинабсина  -  2  пъти  по  1  табл.
Трябва  да  се  добавят  и  други  медикаменти за  типа  дете.
Моля  ви  за  повече  подробности:
---килограми  и  ръст
---болестни  тенденции
---сън  и  др.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 69
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте отново,
На 3 г и 4 месеца  ръст 106 см и 14 кг/приблизително/.
Два пъти бактерии в урината. На 2 месеца – клебсиела, на 6 месеца ешерихия коли.
На 1 годинка ни установиха ускорена костна възраст, хормонална криза. Процеса утихна /беше провокиран от външни фактори/. Дежурните грипоподобни боледувания са през месец/два.
Като темперамент дъщеря ми е емоционална, контактна и открита повече,отколкото смятам че ще й е необходимо.Задържа емоциите за дълго време /не й „минава” бързо/ макар да си изявява чувствата открито, веднага и продължително. Любознателна и търсеща. Има лидерски заложби със сигурност. Тя води в игрите другите деца. Не се страхува да влиза в конфликти. Сънят ни е големият проблем. Откакто се е родила заспива изключително трудно и трудно се събужда сутринта. Още се люлеем и приспиваме. Последното /събуждането/ го преодоляхме донякъде чрез навика. Бълнува, пищи, смее се, става, даже ходи из леглото насън…Понякога ме плаши. Привидно е много адаптивна към промените в битието й, но съм установила че в действителност ги изживява дълбоко.
Благодаря Ви.

# 70
  • Мнения: 98
Здравейте  Mialexa  ,
Благодаря  за  прецизното  и  пълно  описание  на  вашето  дете.
Като  препарат  за  типа  дете  препоръчвам  Калкареа фосфорика 30 сн - по  5 гран. сутрин  в  продължение  на  2  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
 

# 71
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте д-р Янакиев, виждам ,че има доста деца с проблеми като при моето дете.
Сега дъщеря ми е на 5 годинки и 3 месеца. Когато беше на 1г и 6м. направи отит, от който последва парацентеза и на двете уши и последващо пиене на антибиоции в продължение на 6 месеца. Пие антибиотик, взимат проба, има стафилококи, пак антибиотик и така 6 месеца. Консултирахме се с много специалисти тогава и накрая открихме добър УНГ. Оказа се, че третата сливица е много подута, а детето е с кръгла главичка, което пък имало значение за евстахиевите тръби. Започнахме да и даваме Зиртек и положението се успокои. Сега всяка пролет и при рязка смяна на времето веднага е с хрема, която рядко прераства в бронхит или "слиза" към дробовете /извинете ме за лаишкия език  Blush /. В момента дъщеря ми тежи около 20кг и е 116см. Спокойно дете е като цяло, понякога много инатлива, страх я е от насекоми, силно люлеене на люлка, високо. Когато се впечатли от нещо започва да поема въздух дълбоко и спира да диша /все едно се захласва/ и започва бързо да стиска и отпуска ръцете в юмрук. Обича да играе Не се сърди човече, да оцветява, да рисува, да гледа детски. От скоро не може да се наспива хубаво, въпреки, че си ляга по едно  и също време. Не хърка, но има навик от бебе като заспи дълбоко да "бозае" въпреки, че не използва биберон или палец. В момента пак даваме противоалергични капки, но според мен нямат ефект този път. Има алергии към повечето антибиотици, които пи в онзи 6 месечен период. Алергията се изразява в поява на гъбични петна на всички меки части на тялото и уртикария. При ухапване от насекоми и се появяват огромни пъпки и дори при мазахе с всякакви кремчета, пак не минават. Стават рани от чесане. Лятото с комарите е кошмарно. Не знам дали още нещо трябва да ви кажа, за да ми даде съвет какво можем да и даваме за да се подобри състоянието и. Ходи на градина и е сравнително здрава, освен когато е хремава.
Благодаря предварително!

# 72
  • Мнения: 98
Здравейте джуджанка ,
Благодаря  много  за  прецизното  описание  на  вашето  дете.
Смятам, че  състоянието  му  трябва  да  се  следи  2  пъти  годишно  от  УНГ специалист. Ако  е  уголемена третата  сливица  2 - 3 степен, ако  хърка  през  нощта - смятам ,че  имаме  показания  за  операция. Това, че  е  кръгла  главичката  не  мога  да  приема  като  обяснение.
Също  не  смятам ,че  е  удачно  приема  на  противоалергични  медикаменти -при  недоказана  алергия. Първоначално  приложението  им  е  имало  ефект,  защото  те /противоалергичните средства/ имат  подсушаващ  ефект  и  намалят  секрецията  и  от там - кашлицата.
Смятам, че приложението  на Имунокинд в комбинация с Цинабсин  ще  облекчи  боледуването. Допълнително  подсилващ  ефект  ще  има  и  приложението  на  Туберкулинум 30 сн - два  пъти  месечно.
Но  преди  да  приложим  някаква  схема  се  нуждаете  от  прецизна  уши -нос консултация, която  да  установи:
---състояние  на  трета  сливица
---състояние  на  слуха
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 73
  • Мнения: 1 922
Здравейте,синът ми е с увеличена трета сливица,но не боледува често.Неговият проблем са хремите или по-точно е много чувствителин към влага и носът му постоянно се запушва и отделя секрети.Само лятото, когато е сух климатът ,не му се запушва нослето.А като не успеем да спрем секретите понякога му се възпалява и ушенцето.Какво ще препоръчате?

Благодаря Ви предварително

# 74
  • Мнения: 98
Здравейте,
Добър  ефект  ще  има  профилактичния  прием  на  Цинабсин - 2  пъти  по  1  табл.
Към  него  ще  добавим  и  хомеопатичния  препарат - Дулкамара 15 сн - един  път  на  ден  по  5  гран. Него  го  предлагам,  защото  вие  много  добре  описахте, че  оплакванията се  провокират  от  влага.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

Общи условия

Активация на акаунт