Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора

Здравейте мами.Имам син на 6 месеца и откакто се е родил не е спал една цяла вечер,даже положин вечер не е спал.Отначало бяха колики-добре.След това зъбите-излезнаха ни две зъбчета и пак не се успокои.Като заспи в 20 ч. и се събужда към 00 ч. и от там се почва едно събуждане през половин час.Давам му вода,давам му вода с 1-2 лъжички адаптирано мляко,но той пак става.И цяла вечер му давам залъгалка и го люшкам и така до сутринта.Страхувам се да не му се изгради такъв режим и да свикне да не спи.Моля ви дайте ми някакъв съвет.
Цитирай

София

funcheto, не знам какво да те посъветвам,
просто съм изненадана от съвпадението - влязох тук за да задам същия като теб въпрос Rolling Eyes
Ситуацията при нас е същата - будене през половин час и неистов рев, който се успокоява единствено с няколко минути кърмене, след това половин час дрямка и пак от начало...ще следя темата, че вече силите и идеите ми са на изчерпване  Crying or Very sad
Цитирай

funcheto, моето дете беше така до 1 г. и два месеца. Какво ли не опитах, но нищо не помогна. Вечер се будеше по 10 пъти, но не от глад или болка, а просто се будеше. Играехме по 30-40 мин. след това заспиваше и след един час пак наново. Сутринта си беше свеж като репичка, а аз едвам гледах. Спря сам да се буди, но на мен ми трябваше още месец докато свикна да спя цяла нощ и да не се будя Hug
Цитирай

Има едни хомеопатичне хапченца Дормикинд-много са ефикасни при неспокоен сън при децата.Може да ги разтвориш в малко водичка и така да ги дадеш на детето ,ако решиш да ги пробваш.Аз съм много доволна от цялата тази серия хомеопатични продукти.
Цитирай

варна

имам същия проблем като вашия.на 7 мес. е дани и не спи хич.че го кърмя че го люшкам е заспи за около 1 или 2 часа и пак се буди няма съм ужас е. ДАВАИТЕ СЪВЕТИ
Цитирай

София

За некърмещите - не знам какво би могло да помогне, честно... Освен да се разменяте с таткото и на смени да люлеете и гушкате...  Confused

За кърмещите - кърмене насън Wink. Т.е. взимате бебето във вашето легло и като примрънка/изреве, му бутате манджата в устата и то е спокойно, и вие си дремете/спите. Аз така се спасих от тотално недоспиване преди време  Peace
Цитирай

Пловдив

И при нас е същата лудница #Crazy.Малко се беше кротнала, спеше по 4 часа между пробужданията и откакто са започнали горните зъби, т.е. преди близо 4 месеца се започна буденето tooth.И аз вече не знам какво да правя, като видя такава тема я чета с надежда да видя нещо ново, но уви - няма Tired.Май ще трябва да търпим когато им дойде времето ще си спят.Както е казала Усмихнатото най - голям ефект има това със спането заедно и още като се пробуди му се бута манджата и това е, друг начин до сега не съм открила.И хомеопатичните помагат, но и те са на периоди при нас.Така и не мога да си обясня на какво се дължи тов будене. newsm78
Цитирай

варна

АЗ съм вече кат ударен въртолет  35 от безсъние.
Цитирай

София

За кърмещите - кърмене насън Wink. Т.е. взимате бебето във вашето легло и като примрънка/изреве, му бутате манджата в устата и то е спокойно, и вие си дремете/спите. Аз така се спасих от тотално недоспиване преди време  Peace[/b][/color]

Усмихнато Smile
не става, въпреки че точно така съм правила досега. Може би трябваше да обясня по-подробно - при нас проблема не е  точно в заспиването , а в това че се събужда през половин-един час Confused Никога не съм се опитвала да я отказвам от нощното кърмене, спи си до мен на леглото. Когато се будеше по 1-2-3 пъти на нощ не ми тежеше никак, но от известно време е по 8-9-10 пъти  #Crazy . Не мога да кърмя в легнало положение -  нито на мен ми е удобно, нито тя иска, тъй че няма как да е насън. И така - събужда(ме) се с проглушителен рев, който не се повлиява от нищо, освен от сучене, взимам я и я  успокоявам на гърда за 5-10 мин., оставям я до мен, тя спи половин час и хайде пак същото упражнение. И цяла нощ така. Crying or Very sad 
През деня не спи много - около час и половина общо, нито пък има индикации за зъборастеж. Не знам вече... аз ли греша нещо... Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив

не става, въпреки че точно така съм правила досега. Може би трябваше да обясня по-подробно - при нас проблема не е  точно в заспиването , а в това че се събужда през половин-един час Confused Никога не съм се опитвала да я отказвам от нощното кърмене, спи си до мен на леглото. Когато се будеше по 1-2-3 пъти на нощ не ми тежеше никак, но от известно време е по 8-9-10 пъти  #Crazy . Не мога да кърмя в легнало положение -  нито на мен ми е удобно, нито тя иска, тъй че няма как да е насън. И така - събужда(ме) се с проглушителен рев, който не се повлиява от нищо, освен от сучене, взимам я и я  успокоявам на гърда за 5-10 мин., оставям я до мен, тя спи половин час и хайде пак същото упражнение. И цяла нощ така. Crying or Very sad 
През деня не спи много - около час и половина общо, нито пък има индикации за зъборастеж. Не знам вече... аз ли греша нещо... Crying or Very sad

Нищо не грешиш все едно описваш нашата ситуация Sad.Имаше период преди 2, 3 месеца се събуждаше към 2 или 3 и започваше да се смее, да се катери по нас и да си играе и така 3 часа #Crazy.Просто лудвам вече ама няма начин, ще се търпи.През деня спи различно понякога по 1 час общо понякога по 4 часа, но това не е критерий.Може да спи цял ден и през ноща е спокойна или обратно.
Цитирай

Когато синът ми правеше така, ме спаси единствено нощното хранене. За съжаление, не го кърмих, но пък едно голямо шише АМ вършеше чудеса
Цитирай

vis4ko e ot zubite moq sin be6e po su6tiq na4in sega e na 1god i 5meseca do predi 2-3 meseca ne mislex 4e e ot zubite vse si mislex 4e moeto dete e ne spokoino cqla ve4er praktikuvaxme stani legni napravo po6turqvax tova subujdane e zapo4nalo o6te ot 7-8mesec tova 4e ne izlizat vednaga zubite ne zna4i 4e ne eot tqx
Цитирай

pomorie

Здравейте мами.Имам син на 6 месеца и откакто се е родил не е спал една цяла вечер,даже положин вечер не е спал.Отначало бяха колики-добре.След това зъбите-излезнаха ни две зъбчета и пак не се успокои.Като заспи в 20 ч. и се събужда към 00 ч. и от там се почва едно събуждане през половин час.Давам му вода,давам му вода с 1-2 лъжички адаптирано мляко,но той пак става.И цяла вечер му давам залъгалка и го люшкам и така до сутринта.Страхувам се да не му се изгради такъв режим и да свикне да не спи.Моля ви дайте ми някакъв съвет.
ами да не те отчайвам ама ние до към 2г бяхме така..ходех като призрак и на всички се жалвах че не спя и тайничко завиждах на мамите със спокойно спящи цяла нощ деца  1cribот около година и нещо вече спи но сега пък ни е страх от разни неща сънуваме кошмари та пак не се спи ама така ще е
Цитирай

Sofia

Отначало  като заспи в 8 се сабуждаше към 3 и до 6 не заспиваше . След няколко дни започнах да го храня като се сабуди и си заспиваше пак. От както стана на 3 месеца заспива в 8 и се сабужда в 9 сутринта.
Цитирай

Има по-чувствителни и темпераметни деца, които имат проблеми със съня при всякакви промени - от газове и колики, през зъби, до емоции през деня.
Хомеопатията е ефективно средство в тези случаи, стига да се прилага от класически хомеопат. Самолечението с хомепотаия е като самолечението с алопатични лекарства - носи рискове и ползите са неизвестни!
Споделям горното именно като майка на много чувстиветлно и емоционлано дете, минало през всякакви периоди на проблеми със съня. Единствено подходящото хомеопатично лекарство дадено в подходящия момент (т.е. след консултация с класически хомеопат) ми е помагало детет да спи спокойно и дълго нощем.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора