Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София, на брулени хълмове

Мили мами,
вчера ходих да видя една съвсем мъничка красива госпожица и да дам няко съвети на притеснената млада майка. Едно от нещата, което ме попита е от кога да започнат да извеждат бебето навън. Малаката дама сега е на 12 дни. Моето синче понеже е лятно бебе го изведох за малко на терасата още на 5 дни, но тогава беше горещо. Не знам при студено време колко трябва да се изчака преди да се изведе бебето, та за това питам вас. То е ясно, че няма да го сложат в количката и да го държат на студа цял ден, ами всичко ще стане постепенно, но все пак споделете вашия опит със зимни бебета или пък ако сте чели нещо по темата. Благодаря сърдечно  Hug
Цитирай

на върха

Аз понеже съм майка психарка извеждах голямата ми дъщеря още на 7-мия ден (изписаха ни на 5-тия). Тя е родена Ноември и точно тогава беше бая студеничко Very Happy
Сега малкото е септемврийче и беше навън още на 4-тия ден Laughing
Според мен на 12 дни му е съвсем време да го извеждат.
Цитирай

Русе

Зависи от времето.
Сега напраимер в Русе е топличко, при вас незнам как е.
Да няма вятър.

Може да я изведат поне на балкон.
Цитирай

София

Ако няма вятър и е над 10 гр - може. Но е хубаво да става постепено- първите 2-3 дни за 10-15 мин на терасата, после за 20-на, и после на разходка Very Happy.
Георги е роден, на 10 март, на 26март вече бяхме на кафе Very Happy. Доколкото си спомням беше кум 15 гр, но той си спеше в количката завит.
Цитирай

София, на брулени хълмове

Благодаря за отговорите Wink
Цитирай

Моята калпазанка я изкарвах за по 5-10-15 мин на терасата още от деня на изписването.На разходка-не,тъй като нямахме количка.На 10.ден ходихме с нея за количка и от тогава-постоянно навън Wink
Цитирай

Може да го изведат вече.
Важното е да не го духа вятър, но предполагам, че в количката ще е на завет. Ако количката не е добре уплътнена, може да нахлупят върху нея един дъждобран.

Бебчо сигурно ще го опаковат добре, тъй че няма да му е студено. По-вероятно е майката да се презастрахова и на детето да му е по-скоро горещо, отколкото студено. Като го облече с домашните дрехи, отгоре някакво цяло гащеризонче - по-плътно, завит с одеяло и с шапка на главата, ще си е екстра.  Wink

Цитирай

Супер , и мен ме окуражихте.Моя термин е на 9 ноември.То не ,че в Израел е  студ  дори ноември...но   става хладничко ....Значи ще се извеждаме на няколко седмици.Толкова ми е мерак....Бях си помислила , че ще се чака  до пролет.... Sad , обаче няма..... Very Happy Party
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.