Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-359 от 359 отговора
Здравейте момичета,

С тази тема се надявам да съм полезна както на себе си така и на много други момичета, които бременни за първи път. Нека тези от нас с по-голям опит или по-запознатите споделят. Благодаря Ви Hug
Цитирай

с нивеа мляко за тяло, с дав, с бебешко олио едно, с дева против стрии към края....
мажех поне по 2 пъти дневно от колената до брадата вс както се казва Smile стрии нямам...
можеш и със зехтин, мас, с естествени масла разни...
има и специални серии за бременни....
каквото предпочиташ...

но ако си предразположена към стрии най-вероятно ще се нацепиш, с каквото и да мажеш....
при мен за радост това не стана нито докато растеше корема, нито след раждането.
Цитирай

А мислите ли също така, че душ геловете, с които се къпем са безопасни. Знам, че може да звучи налудничево, но те попиват в кожата а са пълни с химикали newsm78
Цитирай

то и кремовете попиват реално.
ако искаш да си сигурна, че е подходящо, ползвай козметика за бременни.
или си купувай на линола фет олио за баня например, то става и за бременни и за новородени бебета и е много хубаво и чисто от към химии...

http://www.chimtrade-komet.com/linola_MASLO.htm
http://www.chimtrade-komet.com/Lin_cream.htm имат и крем
Цитирай

Благодаря много Аngel Hug
Цитирай

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/2_20
http://www.kasidabg.com/index_cpath-646_650.html?osCsid=fd6a1e80 … b337a433296a2ec70
тук може да разгледаш и козметиките за бременни и кърмачки Wink

и ти пожелавам лека бременност и здрава кожа Smile
Цитирай

Използвах бебешки сапун Клоран (и все още го ползвам) - изглеждаше ми най-безопасно, а за мазане олиото против стрии на Eucerin, то е от натурални масла и специално предназначени за бременни. Стрии нямам, но предполагам зависи от типа кожа.
Цитирай

Използвах  нивеа мляко за тяло, душ гелове на нивеа,палмолив и на мустела за  стрии.
Цитирай

С бебешко олио се мажех - беше ми много приятно - хем нежно и уж по-безопасно, хем ти мирише на бебенце  Peace
А корема с преварен зехтин. Може да са бабешки или селски методи за някого, но за мен по-естествено и полезно мазило няма!
Приятелка се мажеше с какви ли не скъпотии точно за бременни - еми нацепи се много, а аз въобще! То си е и до ген, и до предразположеност!

Лека и безпроблемна бременност ти желая!  Hug
Цитирай

Използвах на Мустела
Лека бременност  Hug
Цитирай

Същата, която използвах и преди да забременея. С една дума - през няколко дни /ако се сетя/ се понамазвах с някое абсолютно обикновено тоалетно мляко /най-често българско/. Стрии нямам.
Цитирай

Използвах Мустела Peace
Цитирай

Според мен  е твърде индивидуално как ще действа една или друга козметика върху кожата. И при двете бременности за тялото ползвах тоалетно мляко на Гарниер, а тумбака и дупето мазах с масла на икаров. Тази процедура при почти всяка баня. Нямам стрии, освен по гърдите 1-2.
Цитирай

С ЕУДЕРмол 8 се мажех, за много суха кожа.
Цитирай

Благодаря за идейките Very Happy А от кога започнахте да мажете рисковите места (гърди, корем)?
Цитирай

От сега трябва, criskata.. Peace

Темичката се дублира малко с оная за сърбежа при бременност,
но може би тук е по-точно да спомена, че ще се наложи (поне при мен) да мажем и лицето с някакъв слънцезащитен,
че ако не започна отсега ще ми стане цялото лице на петна.

Тук по-вещите, моля, да споделят дали мога да доизмажа миналогодишния лосион или има такива за бременни...?
Цитирай

criskata -  аз и преди бременността си се мажех всеки ден, а от както научих, че  ще имаме бебо по два пъти от самото начало, ако ме сърбеше някой ден и 3-4 пъти съм мазала, така че да облекчи...

Мила от Марс - чико мама дона имат специално слънцезащитен...
лично мнение - всеки слънцезащитен хубав  крем би трябвало да става(поне тези от медицинските козметики)

то може би си пише на твоят дали става или не...

Сега гледам и на дейлонг стават за бременност, на екстрима(50+) пише, че е подходящ.
http://www.spirig.bg/daylong-50.php
Цитирай

Против стрии ползвам Мустела иначе цялото тяло си тяло мажех със бебешко мляко на Нивеа защото ме сърбеше кожата от всичко друго #Crazy.Кожата на лицето ми стана много суха и крема смених,преди ми беше мазна Rolling Eyes
Цитирай

С първата бременност против стрии се мазах с Мама Дона на Чико!Сега с втората бременност не се мажа с абсолютно нищо за момента!
Цитирай

С първата бременност ползвах Мустела, с втората не се мазах с нищо, 1-2 пъти ползвах пак Мустела, но така или иначе от първата бременност се нацепих цялата.
Цитирай

Аз ползвах на дева против стрии, но съм по доволна от бадемовота масло. То е по мазно , но въпреки това в края на 9 месец корема ми се нацепи на върха изведнъж. Всичко си е до кожа. Но мажи и бедрата от вътрешната страна защото там също е възможно да се нацепиш. Препоръчвам ти нещо по мазно
лека бременност ти желая
Цитирай

Ползвах козметиката на Chicco - Mamma Donna за корема и гърдите, както и охлаждаш крем за крака - доволна съм.
Цитирай

Ползвам козметиката на американската фирма "Палмърс" и съм изключително доволна.  Peace Горещо я препоръчвам. Flutter
Цитирай

Ползвах Био-органик козметика за бременни-Covent Garden Spa-mum  to be  care;Neil's yard mother series;и Мустела от Бг!И въпреки старателните грижи,мазането с масла като бадем,авокадово и Витамин Е,спа процедурите и масажите за бременни с ароматни масла на краката и на корема има стрии почвили се в 8ият месец!
Цитирай

Ползвах крем против стрии на Мустела (от 3-ти до 7-ми месец), след това (от 7-ми до 9-ти месец) ползвах крема на Авент. Доволна съм,почти нямам стрии, като изключим няколко отстрани на талията  Peace
Цитирай

Винаги след баня се мажа с крем, лосион или мляко за тяло. От както разбрах, че съм бременна започнах да обръщам по - голямо внимание на проблемните зони - гърди, корем, бедра. Ползвах Чико Манадонна, маслата на Икаров и най - вече един домашно приготвен мехлем от мас и невен. Нямам стрии никаде по тялото.
Успех и лека бременност!
Цитирай

Ползвах крем против стрии на Авент.
Цитирай

С нищо не съм се мазала по време на двете бременности/освен чат-пат с лосион за след баня/,нямам нито една стрия,не ме е сърбяла кожата......и се приба бързо на мястото си!
Цитирай

Izabela пожелавам на повечето мами да са като теб, но мисля, че това е рядкост. завиждам ти ама какво да се прави Laughing
Цитирай

Аз почнах късничко (към края на 4-тия месец) с Дева против стрии и бадемово масло. И въпреки всичко, ми се появиха стрии по гърдите. От месец се мажа с Био Ойл и сякаш стриите се посвиха. Наистина не забравяй да мажеш и вътрешната страна на бедрата, аз пропуснах там и вече и там си имам......
Цитирай

Против стрии се мажа с Био Ойл и лосиона на Палмърс. Шампоана, маската за коса, душ гела и интимния душ гел не съм сменяла  Peace
Цитирай

3 месеца се мазах с Палмърс и бях много доволна. След това обаче получих контактен дерматит - обрив и страшен сърбеж по корема. Започнах да се мажа само със зехтин по съвет от док и стана още по-зле положението и спрях, не мазах с нищо точно 8 и 9ти месец  Confused. Сега имам стрии от 2те страни на корема и малко по бедрата. Мнооого е индивидуално...
Цитирай

Нормалната, която си ползвах и преди. Корема и гърдите мажех чат-пат с олио за бременни. Нямам стрии.
Цитирай

Мисля, че много си зависи от типа кожа, но все пак - аз бях на Мустела. Сега обаче приятелки ми казват, че почти не могат да намерят продуктите и май били спрели вноса - някой знае ли нещо по въпроса? Струва ми се странно да не могат да намерят Мустела в София?
Иначе продуктите за баня на Нивеа винаги са ми били любими. Чувала съм много добри отговори и за крема против стрии на Кларинс, но не съм го ползвала.
Дано нямате проблеми, бъдещи мами!
Цитирай

И първият път и сега се мажа с Кокона мама - крем против стрии.
Много съм доволна и нямам нито една стрия или нацепено.
Започнах някъде от 3-я месец
Лека бременност
Цитирай

Ползвах само тоалетното мляко на Нивеа. Peace
Цитирай

Ползвах Chicco Mammadonna през цялата бременност. Нямам нито една стрия никъде. Но честно казано всичко си е до кожа. Имам приятелка, с която бременеехме заедно и тя също се мажеше и то с повече неща от мен и цялата е в стрии... Така че, гаранция няма.
Цитирай

Зехтин! Peace
Цитирай

в началото ползвах някакъв крем за бременни, защото една приятелка ми го подари.
после си направих домашен крем с зехтин и естествени масла (има рецепти в темата за еко-бременни), а след баня се мажа и с бебешко олио на Бочко.
Ще видим като родя дали ще има ефект Smile
Цитирай

От време на време се понамазвах с лосиона за тяло на дъщеря ми  ! Стрии по - корема нямам, по краката имам тук- таме, но не са от бременностите !

Ексипиал урея хидролосион
« Последна редакция: Пон., 12 Апр. 2010, 12:07 от star »
Цитирай

Мажех се с лосиона на Палмърс. Нямам стрии, но и аз мисля, че си е до кожа.
Цитирай

Нивеа и бебешко олио.
Цитирай

От втория месец и 2-3 месеца след като родих се мазах с Матерн. Ползвах крем против стрии, стягащ крем за бюст и охлаждащ за крака. Нямам стрии или пигментни петна. Доволна бях, защото кремовете са с лека консистенция и ненатрапчив аромат. Успокояваше ми се ужасния сърбеж от разтягащата се кожа.
Цитирай

Ползвам биопродуктите на zoya.bg и съм доволна! Проблемът ми е, че първите 3 месеца не мажех с нищо и получих няколко стрии около талията Confused!
Цитирай

Използвах Авент, Чико и Икаров.Имам три стрии по корема.
Цитирай

Всичко си е до кожа. Ако си склонна към нацепване , с каквото и да се мажеш ще се нацепиш. Аз в началото започнах да се мажа с Виши и още от четвъртия месец започнах да се цепя по корема, а дето се казва - още корема ми не беше започнал да расте. После започнах с бебешкото олио на Джонсън и се обринах цялата, даже помислих дали не е шарка, защото не ги бях карала всички. Тогава козметичката ми каза , че с каквото и да се мажа , ако съм предразположена към стрии ще се нацепя, и ми препоръча Икаров.
В крайна сметка след обилно и редовно мазане от самото начало на бремеността, корема ми е целия в стрии.
Цитирай

Мустела Peace Нямам нито една стрия и при двете бременности Peace
Цитирай

Първия път само с масла на Икаров - в началото бадемовото, а след това и до края с това от пшениичен zародиш.
Втория път с олио zа бременни, полzвах  и същия душгел. Но ако си бях в БГ, пак щях да се мажа с Икаров и нищо друго.
Ако ще имаш стрии, ще си ги имаш каквото и да купиш и мажеш. Но все пак, да се маже е zадължително според мен. Поне каквото можем да направим, останалото така или иначе не zависи от нас  Peace
Цитирай

С Мустела много съм доволна , нямам нито една стрия.
Цитирай

Аз също нямам нито една стрия, започнах да се мажа доста късно, някъде към седмият месец с олиото на РОК веднъж на ден, а през осмият и деветият месец комбинирах олиото на РОК с това на ХИП и съответно 2-3 мазания на ден съчетан с масажче до пълно попиване. И може би най-важното, редовно ексфолирах кожата за да премахна мъртвите клетки и да може продукта по-добре да се абсорбира.  Peace
Цитирай

Каквато хвана - Дав, Биодерма, разни масла на Икаров, олиото на Себа Мед...
Стрии нямам, но не го отдавам на мазилата.
Цитирай

мазах се с доста неща - Нивеа, Чико, Икаров, накрая и до мас прибегнах, но целия ми корем се нацепи, явно съм предразположена към стрии, но и бебето беше голямо - 4700  Mr. Green
Цитирай

Аз се мажех по три пръти на ден с най -обикновено гел олио на Джонсън . Нямам нито една стрия .
Цитирай

Едно олио на Рок, мама Дона на Чико. Сега съм взела какаово масло, плюс олиото на Рок.
Цитирай

Ползвах Био-органик козметика за бременни-Covent Garden Spa-mum  to be  care;Neil's yard mother series;и Мустела от Бг!И въпреки старателните грижи,мазането с масла като бадем,авокадово и Витамин Е,спа процедурите и масажите за бременни с ароматни масла, на краката и на корема имам стрии появили се в  8ият месец!До еластичност и генетика е всичко,моята доктор все казваше ако майка ви има стрии ,вероятността и и вие да имате е повече от голяма!
Цитирай

Корема,бедрата и д-то си мажех със зехтин,а останалата част от тялото с разлчни
млека,но не предназначени за бременни.
Цитирай

Само хидратиращи лосиони - на Лореал ползвах, а след раждането - един стягащ на Дав.
Цитирай

Аз се мазах през цялата бременност само със свинска мас. Нямам нито една стрия нито докато бях бременна, нито след това като ми се прибира корема и като отслабнах не ми се появиха. Но проблема със стриите е много индивидуален и изключително зависи от типа кожа. Ако си предразположена към стрии, ще се нацепиш с каквото и да се мажеш, ако ще крема да стружа и 1000 лв. Моя съвет е просто да бъдеш подготвена и ако се случи да не се депресираш. просто това е един от рисковете на бременноста.
Цитирай

Единствено съм се мазала със бебешко олио Peace
Цитирай

Мажа се единствено с вазелин на gohnsos baby(ароматизиран)
и за сега не съм се напукала  Peace
Цитирай

Mamma Donna на Чико.Много съм доволна,нямам нито една стрия.
Цитирай

Ползвах Excipial-АГто ми го изписа с бадемово масло, като кремче е , в момента съм с Palmers-доста гъсто и мазно е  ,доволна съм засега -сутрин като се намажа стои мазничко до края на деня.Ама ще видим накрая Smile
Цитирай

С 1вата бременност се мазах съвсем малко с Икаров и преварен зехти около 1месец,защото беше лято и не ми се занимаваше.имам 2стрии само на бюста докато се усетя ги получих във 2рия месец.А сега все още не се мажа с нищо,но от слънцето ми излезе петънце на челото и започнах със слънцезащитният крем на малката да се мажа тъй като той е с фактор +50.
Цитирай

С масла на Икаров. Нямам стрии.
Цитирай

От третия месец мажех корема с мляко на Палмерс, а последните месеци с какаово олио на същата марка. Изключително съм доволна, защото съм с много суха кожа, а нямам нито една стрия. Малко са скъпички иначи бих ги ползвала и сега, но за тогава не съжалявам за парите.
Цитирай

Бременна съм в 6 месец. В началото се мажех с различни тоалетни млека, след това
моята кума ми препоръча да започна да се мажа със сусамово олио. Сега обаче
като се стопли времето вече не ми е приятно, защото е много мазничко.Може ли да ми препоръчате
нещо което няма да ми мазнее толкова много през лятото.
Кажете ми вие с какво се мажете през лятото и как се оправяте с жегите?
Цитирай

Аз от 3-тия месец се мажа с Gernetic-френска козметика.Препоръча ми я козметичка.Страхотна е.Доста мазничък крем,но засега нямам абсолютно нищо,а съм с тънка кожа и бяла и доста голям корем.Препоръчвам тази козметика(вкл.гел за махане на грим и кремове за лице,всичко натурално)обаче за хора,които могат да си го позволят.Крема е 120 лева за съжаление.Преди 5 месеца си събрах парички и си го купих като сърцето ме заболя и още не е свършил,обаче не мога да ги дам пак и сега след консултации и четене си взех на BUBHEN мляко за бременни и кърмачки(струва 13 лева,от аптеки Remedium го взех).Има и лосион такъв на същата цена,но бил много мазен,а аз не искам лятото да се мажа с мазни неща.Също ми казаха и за бебешкото мляко на Sebamed.Сега мажа корема,гърдите и бедрата с мазното,а останалото с лосиона,който е страхотен.Първо е мазен,но след секунди попива.Надявам се да удържа още малко.И след раждането ще се мажа със същия.Съветвам ви да четете опаковките и да внимавате да няма парабени.Има такива почти навсякъде,затова медицинска козметика.Знам със сигурност,че Bubhen i Sebamed нямат.Стриите са до ген все пак,затова поне като се мажем да е качествено.Бях много подробна.Дано да помогна с нещо:)
Цитирай

Дева, Нивея...
Цитирай

Икаров и разни домашно приготвени мазила.
Цитирай

Ползвах обикновен лосион за тяло и то не редовно. Нямам стрии.
Цитирай

И двете бременности се мазах с мас и масло на Икаров.Стрии нямам PeaceПредразположена съм към появата им,но мисля че работа свърши мастта.
Цитирай

Бадемово масло или зехтин в комбинация с обикновен лосион за тяло. Нямам стрии.
Цитирай

През цялата бременност се мазах с бебешко олио - Пенатен, Бюбхен или Хип. От бременността стрии нямам, но сега ще видим дали няма да се появят докато кожата се "прибира", защото продължавам да се мажа по 1 път дневно след баня с бебешко олио, но може би трябва да си взема и някакъв стягащ лосион. Доволни ли сте от някои лосион, подходящ за след раждане? Thinking
Цитирай

мажех се единствено със зехтин и бебешко олио.Дали благодарение на тях или не не ми се получиха стрий.
Цитирай

Мама Дона на Чико в първите 4 месеца. До края - Перкуталфа. Нямам нито една стрия. Wink
Цитирай

Дермоластин- много съм доволна,нямам нито една стрия от бременността
Цитирай

Мустела, но тъй като корема ми порастна драстично буквално за 10 дни и тя не помогна особено - имам малко стрии около пъпа.
Цитирай

Бременна, небременна - доволна съм от Нивеа и ползвам нея. За интимната хигиена съм заложила на Себамед.
Цитирай

Здравейте Smile
Имам питане дали парфюмите и део-тата са позволени при бременни? Не съм бременна още, но се чудя Thinking
Цитирай

Момичета, от кога започнахте да се мажете с кремове против стрии и къде трябва да се маже?
Аз съм чела че се мажат гърдите, корема и бедрата. Гърдите целите ли се мажат или се избягва областта около зърната.
Цитирай

Момичета, от кога започнахте да се мажете с кремове против стрии и къде трябва да се маже?
Аз съм чела че се мажат гърдите, корема и бедрата. Гърдите целите ли се мажат или се избягва областта около зърната.
Индивидуално е. Зависи откога, къде и колко растеш. Аз растях само на корем от 5 месец и тогава започнах да се мажа. Най-грубо – усетиш ли, че те сърби корема, крайно време е да го мажеш.
Цитирай

Аз започнах от седмият месец и стрии нямам, но според мен почни по-рано, да кажем от четвъртият месец. Аз си мазах основно корема и кръста, дупето и краката до коленете. Зърната не се мажат.
Devil_Rose, няма причина да са забранени стига да ти понасят като миризма. По време на бременност обонянието става много чувствително, да кажем мои любими парфюми през бременността ме отвращаваха направо.
Цитирай

На Икаров- масло против стрии.
Цитирай

Козметиката на Мустела-нямала съм  поражения Very Happy
Цитирай

Ползвах Мустела и Елансил  от 1-вия ден в който разбрах,че съм бременна.
И пак имам стрии  Mr. Green
Цитирай

Много благодаря за бързите отовори.
Цитирай

Мои приятелки ми препоръчаха Мустела - казаха ми че са много доволни от нея, но никъде я няма по аптеките спрели са и вноса и сега всеки път си купувам нещо различно - каквото има в аптеките Smile. И все пак си мисля, че дали ще се нацепиш зависи най - вече от това колко ти е еластична кожата и дали ти пораства изведнъж корема или постепенно. А мазането е повечко за наше успокоение  Laughing
Цитирай

Каквато използвам през целия си живот, не съм ползвала нещо по - специално. Нямам стрии/целулит или кг в излишък. Peace
Цитирай

Аз ползвам едно бадемово олио на Hipp - Mama sanft. Препоръчаха ми го и затова реших да го пробвам, но общо взето май е до кожа. Моята за съжаление изобщо не е еластична и от малко изменение в килограмите ми се появяват стрии. Но все пак се надявам да помогне поне да са по-малки. Засега съм доволна, ще видим по-нататък.
Цитирай

Дева, Чико а след раждането и Галеник Peace Почти незабележими мини -стрии имам, друг е въпроса, че съм с 8кг по-дебела. Embarassed
Цитирай

Aз си бях купила едни кремове за стрии и бременни, но нещо не ми се понравиха и ги зарязах. Започнах с най-лесното и според мен полезно - зехтин.Мажех след баня корема,  гърдите, бедрата... там, където се опъваше кожата. Нито стрии имам, нито си личи, че съм раждала освен несвалените 3-4 кг. Laughing
Цитирай

Добро утро, момичета!

Дали може да ми препоръчате нещо за мазане, което няма никаква миризма, че иначе  Sick
Цитирай

По темата - само с какаово масло се мажа, в началото опитах Веледа, но направих алергия. Преди имах от пълнеенето стрии, сега след почти 5 месеца мазане нямам и помен от старите стрии, нито имам нови!

За гърдите мажа ту Мустела (за бюст), ту какаово масло.

За миризмата - миришеш цял ден на шоколад, така че може и да нямаш  Sick, Jorjianaaa Wink
Цитирай

След 5мес ползвах чиста преварена свинска мас.Нямам стрии нито по корема нито по краката въпреки че напалнях 30кг.За  съжаление в болницата като ми се напалниха гърдите с кърма се нацепиха и двете.Да не ме разбере някой погрешно не съжалявам че са имала кърма.Съжалява,че не си носих мас и за родилното.
Цитирай

Правех си масаж на корема, бедрата и гърдите с най-обикновен лимонов крем. При къпане вместо гъба използвах четка за баня от естествен косъм.
Нямам нито една стрия.
Цитирай

Пробвах почти всички мазила на пазара, но без резултат.
Само дето дадох сумати пари на вятъра.
Всичко е до кожа.  Tired
Цитирай

Здравейте и от мен, бременна съм едва в 5та г.с. и се чудя кога да започна да се мажа с разни нещица newsm78Изчетох темата, доста мои приятелки също се мажат с преварен зехтин или със свинска мас, но се чудя - дали усещането не е "много гадно" от тях, в смисъл - сега като почнат жегите, дали няма много да мазнее и бързо ли попиват?
Цитирай

При първата бременност използвах лосиона на Мустела против стрии,но не ми помогна особенно.При втората мазах с масажно олио за бременни на HIPP.
Цитирай

Какаово масло - нито аз, нито мои познати, които са ползвали нямаме стрии!

Амидала, можеш още сега да започнеш да се мажеш, така кожата ти ше стане по-еластична и като започне да големее коремчето ще е по-добре! Хубава бременност ти желая!
Цитирай

Ползвах олио за бременни на бейби лов.И едно бебешко олио.И накрая елате ми вижте корема и ще се оплашите.Толкова много стрии  #Crazy
Цитирай

Какаово масло - нито аз, нито мои познати, които са ползвали нямаме стрии!

Амидала, можеш още сега да започнеш да се мажеш, така кожата ти ше стане по-еластична и като започне да големее коремчето ще е по-добре! Хубава бременност ти желая!

bobi40 , дай малко повече инфо за продукта, защото като дам на търсачката и излизат много неща, които ме объркват, има какаово масло на големи парчета под формата на сапун... newsm78, и различни продутки, които съдържат какаово масло...Ти конкретна марка имаш ли предвид? bouquet
Цитирай

Ползвах по ефтини български продукти - антицелулитен лосион на Дева и масло с/у стрии на Икаров.Според мен от по голямо значение е вида кожа,а не вида козметика и какъв начин на живот сме водили преди забременяването. Аз лично нямам стрии,причинени от бременността,отпреди това си имах.
Цитирай

И аз имах проблем с миризмата на различните мазила Sick
За това се спрях на бебешко олио на Джонсън (има едно,което почти няма никакъв аромат) и изкарах с него цялата бременност.
За протокола- нямам стрии, но мисля, че за появата им играе роля еластичността на кожата, а не мазилата Peace
Цитирай

bobi40 , дай малко повече инфо за продукта, защото като дам на търсачката и излизат много неща, които ме объркват, има какаово масло на големи парчета под формата на сапун... newsm78, и различни продутки, които съдържат какаово масло...Ти конкретна марка имаш ли предвид? bouquet

Амидала, ето линк , другото е от щатите донесено, Organic Cocoa Buter - различни марки мъжа ми беше купил за проба - всичките са супер.

Маслата им (Palmers - всички продукти) съдържат парабени, но аз не съм от хората, които отричат цялата козметика от последните 20-30 години, все пак всеки си има разбирания Wink както и не влизам в полемики, излишно е. Ако намериш какаово масло на големи "калъпи" с формата на сапун (аз от години не съм намирала) е още по-хубаво . Едно време като малка, мама ме мажеше с това след плаж, просто е супер за кожата, както и за белези след операции.

Само една "вметка" - антицелулитнии мазила по време на бременност и кърмене са противопоказни, консултирайте се преди да ползвате подобни продукти  Peace, моля!
Цитирай

Авент и Дева, редувах ги. Стрии нямам, а съм предразположена към кожни рагади.
Цитирай

Записвам се и аз да следя темичката, тъй като съм в ранна бременност. Smile

Чудя се трябва ли да си сменя крема за лице и трябва ли ми специален интимен сапун?? Сега гледам един нов на Билка, с млечна киселина, билки, невен... И му се чудя....  Thinking
Цитирай

Ползвам интимен гел на NIVEA и Лактацид фемина дори и след бременноста.Млечната киселина действа като естествена защита срещу разни течения.
Цитирай

Бира с таратор аз не промених нищо в козметиката, която изполвах. Крема с фактор задължително, а преди, по време и сега използвам Лактацид фемина като интимен почистващ продукт.
Цитирай

Бира с таратор аз не промених нищо в козметиката, която изполвах. Крема с фактор задължително, а преди, по време и сега използвам Лактацид фемина като интимен почистващ продукт.

Аз от Лактацид имам кофти спомени...  Confused

Сега от една съседна темичка се зарибих да се мажа с какаово масло за еластична кожа и против стрии. Да видим само ще го открия ли, че май е трудничко.  Rolling Eyes
Цитирай

Доста мами препоръчват зехтин, имам и познати, които се мажат и са доволни, смо че е "преварен", та питането ми е - как се преварява точно? И има ли значение какъв да е зехтина? Попива ли бързо и остава ли някакво усещане след това, в смисъл на мазно newsm78
Цитирай

Доста мами препоръчват зехтин, имам и познати, които се мажат и са доволни, смо че е "преварен", та питането ми е - как се преварява точно? И има ли значение какъв да е зехтина? Попива ли бързо и остава ли някакво усещане след това, в смисъл на мазно newsm78

помислете за дрехите??? Това не попива, освен това каква е идеята на преваряването? Студенопресования зехтин е добър за това, че не е подлаган на топлинна обработка, знам че дори има майки, които мажат бебетата със зехтин, не ми се вижда сериозно. Навремето като не са имали козметични продукти са мазали с каквото има - я свинска мас, я зехтин, но сега? Аз изчетох доста неща за мазането и си създадох това мнение, не го налагам никому, но изчетете повечето литература.
Цитирай

И аз да се запиша в темичката, От както разбрах че съм бременна ползвам кремове против стрий- в началото на мустела;след това то изчезна от пазара и сега ползвам на мама дона. След това мисля да пробвам авент. Бях си взела бебешко олио на Johnson's но получих обрив от него.Моята кожна лекарка каза,че са го развалили и препоръчва да не се ползва тяхната козметика
Цитирай

Козметиката на Мустела е изтеглена от пазара, тъй като съдържа голямо количество парабени. Очаква се скоро внос на новите продукти на Мустела с подобрено качество на вложените суровини.
Цитирай

Козметиката си не съм сменяла, просто добавих специализирана за бременни - против стрии, за стягане на бюста, по към края вече разни гелчета против тежест и умора в краката.
Препоръчвам с две ръце Мустела (ако се открие някоя и друга бройка в по-забутана аптека) и Елансил  Peace
Цитирай

Виждам, че фрамар предлагат Мустела - http://www.framar.bg/search_products_qyery-%D0%9C%D1%83%D1%81%D1 … D0%B5%D0%BB%D0%B0
Цитирай

Аз ползвах на Кокона и майка,доволна съм,качествена е и евтина.Всичко зависи от кожата.
Цитирай

Използвах бебешка козметика,идеята ми беше, че сигурно е по-пречистена и с по-малко химикали от другата, пък и не ми предизвикваше обриви.
Цитирай

аз си взех едно бебешко илио на бочко тези дни и съм доволна за сега от него - мирише много приятно и цената му не е висока Peace
Цитирай

Доста търсих по темата и в крайна сметка реших, че няма нищо по-добро от козметиката която ни е дала природата. Не съдържа химикали и вредни съставки. Имам прекрасен зехтин, купен от производител 1-во качество, това използвам. Изобщо не е казано да се окъпете в него и да си захабите дрехите Smile....след душ слагам на дланта си няколко капки и нанасям с леки движения върху кожата докато попие.

Зехтина не се преварява!!!! От това се губят най-ценните му съставки и витамини.
« Последна редакция: Ср., 09 Юни 2010, 15:58 от AnMary »
Цитирай

Не съм си сменяла стратегически козметиката, до пети шести месец си мажех корема с на джонсън някакво мазило. После с мустела за стрии, ефект има - стрии няма  Mr. Green
Цитирай

Сутрин се мажех с маслото против стрии на Икаров, а вечер със зехтин. Мажех само корема и гърдите, стрии нямам.
Цитирай

Сутрин се мажех с маслото против стрии на Икаров, а вечер със зехтин. Мажех само корема и гърдите, стрии нямам.

Фани, а тъкмо кажи и от двете неща какво е усещането и бързо ли попиват, че сега в тея жеги... newsm78
Цитирай

А  и наистина ли миришат дрехите след зехтина, както някой е написал, защото една поя позната каза,ч е няма такова нещо...newsm78
Цитирай

Използвам Mamma Donna на Chicco за корема, гърдите и дупето - все още съм едва в пети месец - не мога да кажа има ли резултат, но се надявам!!!
А интимен гел - SebaMed - той е с ниско ph - 3,8 - това е добре за нас. Препоръча ми го моят лекар и съм доволна. Това е немска марка и не е много скъпо.
« Последна редакция: Ср., 09 Юни 2010, 14:56 от ElCeDream »
Цитирай

Използвам Mamma Donna на Chicco - все още съм едва в пети месец - не мога да кажа има ли резултат, но се надявам!!!

Колко парички струва??  newsm78
Цитирай

Ами 200мл са 26лв. Средна цена като за такъв специализиран продукт.
Цитирай

amidala13, маслото против сртии попива бързо, а от зехтина наистина миришат дрехите. Аз си бях отделила няколко потника, които ползвах когато се мажех, и   които се вече в коша.
Цитирай

Да и аз така. Със зехтин се мажа вечер след душ и после си обличам някои стари тениски, не е проблем да си отделиш няколко такива за целта.
Цитирай

а знаете ли какво става с крема на мустела? уж се е сменила фирмата вносител, но  защо го няма?
Цитирай

а знаете ли какво става с крема на мустела? уж се е сменила фирмата вносител, но  защо го няма?

По думите на познат фармацефт, няма и да има скоро. Проблеми с вноса  newsm78
Цитирай

Мустела смениха съдържанието на повечето продукти - махнаха парабените. Тук ги има вече, не зная в Бг кога ще успеят да ги внесат. Да знаете, че са с много по-кратки срокове вече (като са без консервиращи вещества).
Цитирай

Засега с масажно олио против среии на HIPP, по-натам ще видим.  Wink

И да ви кажа под секрет, в Метро го продават най - евтино!  Peace
Цитирай

Mamma Donna на Chicco започнах с мазането преди трерия месец от бременността и не съм спирала изобщо.Изхабих 2 тубички за корем и 2 за гърди-еееееееееееее ,преди седмица ми се нацепи корема ,в областа около пъпа и то ужасно.Гърдите също ми се нацепиха ,ама някак по-поносимо.Ще видим сега след раждането ,като се изпълнат с кърма какво ще стане. newsm78
Цитирай

Аз използвам маслото против стрии на Икаров всеки ден след баня.Доволна съм, нямам стрии засега.Но при всеки е различно.А и аз имам още да раста- сега сам в 33 г.с.
Цитирай

Използвам Mamma Donna на Chicco
И аз това използвах, но ефект-никакъв  Crying or Very sadСпоред мен е малко или много предразположеност.Не отричам обаче, че овлажняването на кожата и подобряване на нейната еластичност чрез разни боди милк ако щете можеевентуално да намали пораженията.
Успех на всички майчета
Цитирай

Аз ползвах маслото за стрии на Юсерин. Малко е по скъпичко, но при мен свърши чудна работа. Имах малко на краката, но продължих да се мажа и след като родих. Сега са заличени. Според мен обаче всичко си зависи от типа кожа . Накои момичета с нищо не се мажат и пак нямат проблеми
Цитирай

Аз ползвам Перкуталфа и съм много доволна, имам проблемна кожа и пробвах доста неща, но с две ръце Ви препоръчвам този крем- просто е уникален.
Цитирай

Ползвах на Мустела крема за стрии, на L'occitane маслото от карите' за мами и бебета, на Хипп олиото за стрии, на Икаров олиото, дори с мас се мажех по едно време с някакви витамини...но нищо не помогна - стриите ми се появиха 10 дена преди да родя. Според мен е въпрос на кожа  Peace
Цитирай

Мустела и Чико.
Цитирай

за къпане ползвам сапун Dove, както и преди бременността. корема го мажа с един крем с какаово масло Palmer's Cocoa Butter, взех си го от щатите. не е специално за бременни но е подходящ за тази цел. почнах да мажа към 6-тия месец като взе да расте. друга козметика почти не ползвам
Цитирай

Elancyl, малко скъпичко идва, но определено си заслужава  Peace
Цитирай

сутрин и вечер се мажех с крем против стри и масло на икаров,определено имаше ефект
Цитирай

На мен също ми препоръчаха масло против стрии на икаров, но не знам дали само то е достатъчно.
Цитирай

Днес си купих Мустела против стрии,дано ги предотврати Very Happy
Цитирай

Аз,колкото и да е старомодно,се мазах единствено и само със премита свинска мас.Качих 35кг. newsm78 и нямам нити една стрия!
Цитирай

Мазах се с Бюбхен и малко с олио на Хип. Стриите ми се появиха една седмица след като родих. Rolling Eyes
Цитирай

Крем на Галиник и маслото на Юсерин  Peace
Цитирай

Крем на Галиник и маслото на Юсерин  Peace
Аз съм много доволна от маслото на Еucerin . Успя да заличи стриите след раждането.  Peace

Иначе по бреме на бременността,от 1-вия месец се мазах с Elancyl и Mustela,но ефект никакъв. Може би си е до кожа...
Цитирай

Mustela
Цитирай

Аз ползвам органична козметика висок клас, без химия в нея- Nаtalia Vital Touch.
Aнглийска е.Не е известна на нашия пазар, но си я поръчвам от онлайн магазин (Английски).
Цитирай

Мажа се от време на време с масло от шеа - чисто, органично, без добавки. Но съм далеч по-несериозна втория път. ooooh!
Цитирай

Аз бях бременна през зимата, така че вечер обилно се намазвах с мас на всички рискови места ( хвърлих пижамите след като родих - така се бяха просмукали) , а сутрин с мустела, май и Икаров ползвах за малко. Нямам нито една стрия от бременността, а може би съм предразположена, защото от пуберитета имам доста по прасците и бедрата, но нови със сигурност не ми се появиха, бях качила 15 - 16 кг, но коремът ми беше огромен, направо не вярвам че не се нацепи целия.
Цитирай

Body Milk на Sebamed
Цитирай

С първата си бременност ползваx Мустела и нямаx нито една стрия и сега пак така ,но смятам че каквото и да използваш си е до еластичноста на кожата. Smile
Цитирай

Аз залагам на "никаква химия повече от към козметика" и пиене на мнго вода.Вътрешното хидратиране също е важно.
А Мустела, Чико и прочие, може да нямат парабени, но в голямата си част са химия.
Айде нема нужда, до сега достатъчно съм си причинила 30 години.

Ето от това съм много доволна, цялата серия е прекрасна, чиста, органична , маслата не са подлагани на термична обработка( това е разлиака с по ниските класове натурална козметика, и съответно полезността и свойствата са различни):

http://www.borndirect.com/P204/Prenatal_anti-stretch_butter?v1=30ml
« Последна редакция: Пет., 30 Юли 2010, 20:44 от AnMary »
Цитирай

Редувах лосион за бременни на Бюбхен http://family-bg.com/prX_1479.htm и пшенично масло на Икаров
Цитирай

На няколко места в темата видях, че някои момичета са се мазали с преварен зехтин. Може ли някой да ми обясни как точно  се приготвя - на директен огън, или на водна баня. Трябва ли да е на някаква точна температура, на която хем да се превари, хем да не му заминат полезните качества? После как го съхранявате?
Цитирай

Почнах с Авент(много ми е лек и немазен),после няколко опаковки Перкуталфа(добра миризма,доста по-гъст и овлажняващ),масажно олио Хип(само за у дома),а от днес съм на нещо ново-Хип масажен крем(омазнява умерено,добре мирише.Първи впечатления-добри).Засега удържам фронта със стриите,но до края има още доста Wink
Цитирай

Commelina, има доста теми във форума, за и против преваряването. Повечето мнения са, че зехтинът не трябва да се преварява.
Иначе се преварява на водна баня.
Цитирай

Commelina, аз се мажех с непреварен зехтин. Не сметнах за нужно да е преварен за зрялата ми кожа. За малката го преварявах след дълги колебания. Стрии нямам. Ако зехтина ти се струва прекалено мазен, може да го смесваш с някакъв обикновен лек лосион за тяло непосредствено преди мазане. Но лосиончето вероятно има парабени, ако това те притеснява.
Цитирай

Ползвах Мустела, серията 9 месеца, само корема съм мазала. Малко ми мазнееше обаче. По краката стрии не ми се появиха.
Бях решила да продължа и 2-3 месеца след раждането, понеже така я препоръчваха, но юни - август м.г. в жегата просто ме мързеше. Никакви поражения въпреки това нямам.
Цитирай

Докато бях бременна всеки ден (даже по два пъти дневно) се мажеш с крема против стрии на Galenic. Много добър продукт, даже ми понамали старите стрии. Обаче в последните месец-два така много ми нарасна корема, че никакво мазило не би могло да ми помогне. Както каза лекаря ми: "Имаш стрии като за близнаци"  Confused Само за протокола да кажа, че дъщеря ми се роди малко над 4 кг.   
Цитирай

Благодаря на AnMary и aniTakova за отговорите.
AnMary, по принцип гледам да чета, преди да задавам глупави въпроси, извинявам се, ако съм досадила. Просто изчетох 3-4 теми за стриите от-до и не видях обяснение как се приготвя зехтинът. Не съм сетила да търся специална тема за него  Blush  Hug
Цитирай

Повечето теми за зехтина обикновено се отнасят за бебешката кожа.
Ако купиш студено пресован, не го преварявай. За преваряване - на водна баня.
Цитирай

Ето от това съм много доволна, цялата серия е прекрасна, чиста, органична , маслата не са подлагани на термична обработка( това е разлиака с по ниските класове натурална козметика, и съответно полезността и свойствата са различни):

dora7511, знаеш ли дали тази серия може да бъде намерена в България? А цената от няма и осем паунда не е ли много ниска за висок клас козметика?

Цитирай

Аз се мажа с най мазните кремчета които намеря,с мас,зехтин,с бебешко олио.Но стрийте се показаха на гардите ми въпреки всичко Sad Колкото и да се мажех и с какво ли не,не се спасих за жалост.Дано поне на коремчето да не се появят. Мисля че си зависи и от кожата най вече. Peace
Цитирай

Мазах се с най-скъпото на пазара което имаше. До деветия месец нямаше нищо и като почна от деветия та докато родя се нацепих като и аз незнам с какво да го сравня. тъйче си е докожа. за мене тези кремове нищо не помагат. При втора бременност (дано да има такава) въобще няма да се изхвърлям в купуването на мазила.
Цитирай

Аз използвах крем против стрии на Дева и съм много доволна.
Цитирай

dora7511, знаеш ли дали тази серия може да бъде намерена в България? А цената от няма и осем паунда не е ли много ниска за висок клас козметика?

Цената е за 30мл.
Цитирай

Да, за 30 мл. е, а и тази марка няма скъпите реклами за които плащаме при някои други "известни " марки.
Хората които се интересуват от натурална и безвредна козметика, си я намират .Тя няа нужда от такава реклама за да се продава.
А най големите боклуци се рекламират най активно( по ТВ например, едно свястно нещо не съм видяла).
За съжаление я няма в Бг, но има как и от къде да се напазарува онлайн.
Цитирай

С първата си бременност не бях редовна в мазането и все пак бях пощадена от съдбата- почти никакви стрии. Сега с втората бях много стриктна- всяка сутрин и вечер мажех с козметиката на Мустела. Резултата е плачевен- цялата съм нацепена- гърди, корем, бедра... грозна картинка...  Sad
Цитирай

Мажа се и аз с олио на Eucerin и с крем Sanosan + олио на Джонсън за краката и ръцете.До сега имам стрии на гърдите  Crying or Very sad и започват да се образуват и по вътрешната страна на бедрата ми.
Цитирай

Първият път ползвах най-обикновен лосион за тяло на Гарние - с аромат на цитруси, тъй като от всички други кремове ми се  гадеше.
Сега ползвам на Чико - Мама Дона, който също е без мирис и съм много доволна.
Смятам, обаче, че зависи от самата кожа. Козметиката помага, но не разрешава проблема.
Цитирай

С бебешко олио,но и според мен е до кожа.Поражения като стрии нямам
Цитирай

vampire12 крема го има вече и в БГ преди няколко дни видях реклама в някое от бебешките списания,но незнам точно в кое!Пишеше че вече е и в БГ!
Цитирай

Аз използвах това: http://www.framar.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B0% … -pid30061990.html
изключително доволна съм ... нямам една стрия
 newsm10 + още нещо: хубаво е да се продължи с мазането и след раждането, защото в много случаи стрии се появяват и при прибирането на корема
Цитирай

От 3-я месец до края се мазах с крем против стрии на Biotherm и за щастие нямам нито една след раждането. Мазането трябва да продължи след раждането, особено гърдите, тъй като, поне при мен, много се уголемиха след като родих и ми слезе кърмата.
Цитирай

Възнамеравам да си взема маслото на Икаров и крема против стрии на Дева.
По принцип съм предразположена към образуването на стрии. Имам по бедрата, заради бързо израстване на височина.
Цитирай

мажех се с обезсолена свинска мас, по- принцип съм със суха кожа. В 9ти месец се нацепих яко, след като разбрах, че и баба ми е била така се примирих, че е до кожа, а може би и защото бебето беше по- голямо- 4-200кг. Но като цяло  качих 15 кг през бременността, така че..явно както казах е до кожа. Нацепих се по корема само. В "Майчин дом" видях много като мен, че се бях притеснила от грозната гледка.. Сега не личат толкова , а и не ми пука вече много. Но като си бременна се шашкаш яко... Mr. Green Laughing Laughing
Цитирай

В последните седмици(2) на бременността,пак мога да споделя че се мазах през цялото време с няколко мазила.От4я месец с Перкуталфа,после успоредно с нея редувах Хип олио,а като ми писна да съм омазана като риба за печене,махнах олиото и го замених с Хип масажно масло.Ей това последното голяма работа Peace ,поне според мен.Ето го:
http://www.hipp.de/index.php?id=237

В резултата досега нямам нито една стрия.А си мислех че ще се нацепя яко защото майка ми е така.Нали все разправят че това е показателно.А корема ми е на макс издут,направо съм изумена как се разтегнах толкова Mr. Green
« Последна редакция: Съб., 25 Септ. 2010, 11:39 от bubka:) »
Цитирай

Аз използвах ето този крем за стриите и съм страшно доволна!
http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-B … mula-Jar-5-51.htm

Лека бременност!
Цитирай

здравейте аз започнах да ползвам кремчето против стрий на Clarins,дано да има добър резултат
Цитирай

Използвах масло против стрии на икаров
Цитирай

Първата бременност Мама Дона на Чико-стрии нямах.
Втората бременност,с нищо-резултатът е на лице Tired
Цитирай

Мазах си корема само със зехтин еxtra virgin, без да го преварявам. Нямам стрии, а качих доста килца.
Цитирай

Имам две мазила - едното е крем на Алверде, другото е олио на Билка със всички полезни масла против стрии, ама нещо хич не съм редовна в мазането.
Цитирай

Ползвам Мама дона на чико, засега нямам стрии
Цитирай

Мяжех  се с Икаров масло масажно, с крем на Дева против стрии и с Перкуталфа крем накрая на бременността. Никакви ароматизирани душ-гелове не понасях и въобще много миризми ме дразнеха и що се отнася до кремовете за лице и дезодоранти /само сух полков на нивеа без мирис ползвах/. Аз, фенката на парфюми, от 4 години не съм слагала Smile дали поради бременност, дали поради кърмене дали и вече не отвикнах Smile /по-голямото ми дете е на толкова години/.
Цитирай

Мажа се с маслото на Икаров против стрии. На корема нямам все още никакви (дано не се появят в последния момент). Излязоха ми малки стрии от вътрешната страна на бедрата, но там признавам, че почти не бях мазала. В тия жеги основно наблягах на корема, нали той най-много се разтяга. Гърдите с нищо не ги бях мазала, отскоро почнах с крем за гърди на мустела - днес ми се появиха малко стрии там... Досега съм качила 21 кг и пораженията, ако мога да ги нарека такива, изглеждат доста "фини".
Цитирай

Аз чак като влязнах в 8-мия и се сетих да се мажа... С масло от шеа и съм много доволна, защото попива добре и не оставя после мазно, за разлика от другите мазила, които ползвах по време на първата бременност.
Цитирай

С Мустела ама се мажех от дъжд на вятър. По корема и гърдите не са ми се появявали, но изненадата я открих в болницата след като родих и тръгнах да сядам на втория ден  Very Happy - от вътрешната страна на едното бедро имам цяла серия от лилави стрийки  Mad, а там хич не бях се сетила да мажа....
Цитирай

Аз използва на Бюбхен - Масажно масло за бременни и кърмачки. Много съм доволна за момнта от него, дано и занапред да е така, а иначе започнах от самото начало на бременността почти всеки ден, а когато чувствам че кожата ми е опъната и по 2 пъти на ден го ползвам.
Цитирай

Подариха ми Мама Дона на Чико. Доволна съм колко бързо попива и как не мирише на нищо.  Smile
Цитирай

Аз използвах олио на Еuserin и съм много доволна.
Цитирай

Лосион Гарниер за много суха кожа, крем Дева против стрии, лосион за суха кожа SOS на Аvon.
 Peace
Цитирай

И аз се мажа с Мустела и засега съм много доволна,нямам нито една стрия,дано не ми излезнат впоследствие...  Praynig
Цитирай

С никави химии - само със студено пресован зехтин, не го преварявам.
Днес чакам да ми донесат и мас с дюли.

Цитирай

Маслото на Икаров(мирише ужасно) и на Евент(супер приятно).Стрии си имам от предната бременност.
Цитирай