Каква козметика за тяло използвате по време на бременност

  • 65 231
  • 375
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 108
Всичко си е до кожа. Ако си склонна към нацепване , с каквото и да се мажеш ще се нацепиш. Аз в началото започнах да се мажа с Виши и още от четвъртия месец започнах да се цепя по корема, а дето се казва - още корема ми не беше започнал да расте. После започнах с бебешкото олио на Джонсън и се обринах цялата, даже помислих дали не е шарка, защото не ги бях карала всички. Тогава козметичката ми каза , че с каквото и да се мажа , ако съм предразположена към стрии ще се нацепя, и ми препоръча Икаров.
В крайна сметка след обилно и редовно мазане от самото начало на бремеността, корема ми е целия в стрии.

# 46
  • Мнения: 9 481
Мустела Peace Нямам нито една стрия и при двете бременности Peace

# 47
  • Мнения: 2 658
Първия път само с масла на Икаров - в началото бадемовото, а след това и до края с това от пшениичен zародиш.
Втория път с олио zа бременни, полzвах  и същия душгел. Но ако си бях в БГ, пак щях да се мажа с Икаров и нищо друго.
Ако ще имаш стрии, ще си ги имаш каквото и да купиш и мажеш. Но все пак, да се маже е zадължително според мен. Поне каквото можем да направим, останалото така или иначе не zависи от нас  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 4 397
С Мустела много съм доволна , нямам нито една стрия.

# 49
  • София
  • Мнения: 275
Аз също нямам нито една стрия, започнах да се мажа доста късно, някъде към седмият месец с олиото на РОК веднъж на ден, а през осмият и деветият месец комбинирах олиото на РОК с това на ХИП и съответно 2-3 мазания на ден съчетан с масажче до пълно попиване. И може би най-важното, редовно ексфолирах кожата за да премахна мъртвите клетки и да може продукта по-добре да се абсорбира.  Peace

# 50
  • Мнения: 2 011
Каквато хвана - Дав, Биодерма, разни масла на Икаров, олиото на Себа Мед...
Стрии нямам, но не го отдавам на мазилата.

# 51
  • Мнения: 550
мазах се с доста неща - Нивеа, Чико, Икаров, накрая и до мас прибегнах, но целия ми корем се нацепи, явно съм предразположена към стрии, но и бебето беше голямо - 4700  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 668
Аз се мажех по три пръти на ден с най -обикновено гел олио на Джонсън . Нямам нито една стрия .

# 53
  • Мнения: 6 713
Едно олио на Рок, мама Дона на Чико. Сега съм взела какаово масло, плюс олиото на Рок.

# 54
  • Мнения: 3 066
Ползвах Био-органик козметика за бременни-Covent Garden Spa-mum  to be  care;Neil's yard mother series;и Мустела от Бг!И въпреки старателните грижи,мазането с масла като бадем,авокадово и Витамин Е,спа процедурите и масажите за бременни с ароматни масла, на краката и на корема имам стрии появили се в  8ият месец!До еластичност и генетика е всичко,моята доктор все казваше ако майка ви има стрии ,вероятността и и вие да имате е повече от голяма!

# 55
  • софия
  • Мнения: 2 140
Корема,бедрата и д-то си мажех със зехтин,а останалата част от тялото с разлчни
млека,но не предназначени за бременни.

# 56
  • Мнения: 27 524
Само хидратиращи лосиони - на Лореал ползвах, а след раждането - един стягащ на Дав.

# 57
  • Мнения: 103
Аз се мазах през цялата бременност само със свинска мас. Нямам нито една стрия нито докато бях бременна, нито след това като ми се прибира корема и като отслабнах не ми се появиха. Но проблема със стриите е много индивидуален и изключително зависи от типа кожа. Ако си предразположена към стрии, ще се нацепиш с каквото и да се мажеш, ако ще крема да стружа и 1000 лв. Моя съвет е просто да бъдеш подготвена и ако се случи да не се депресираш. просто това е един от рисковете на бременноста.

# 58
  • Мнения: 312
Единствено съм се мазала със бебешко олио Peace

# 59
  • Мнения: 82
Мажа се единствено с вазелин на gohnsos baby(ароматизиран)
и за сега не съм се напукала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт