Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора
Здравейте!
Моля за съвет.
Синът ми е на 13 г. От известно време му се възпаляват и двата палеца на краката около ноктите. Ходихме на дерматолог, който  му направи операция за изрязване на част от нокътя. Това чудо обаче рецидивира. Не е за вярване, но вече четири пъти сме правили тези операции за една година. Сега ноктите и на двата палеца са стеснени и от двете страни по цялата си дължина, с цел да не врастват повече, обаче пак се възпали. Страхувам се да потърся хирург. Не бих искала да му вадим ноктите, не знам няма ли някакво лечение. Правили сме промивки с калиев перманганат и стерилни компреси с йодасепт, но това са само временни решения и следоперативни грижи, после пак...  Thinking
Цитирай

Здравей, моят приятел има такъв нокът, който му е изрязван два пъти, изцяло. Той казва, че първият път, когато са му го изрязали е оправил за няколко години и му е растял правилно. Но втория път не се е оправил и сега си ходи така - нокътът му е зеленикав на цвят, въобще изглежда ужасно, а палецът му е малко подут и зачервен непрекъснато, даже подозирам, че и някаква гъбичка има по този нокът, защото е един такъв груб и набръчкан. Не знам, може би един добър хирург и малко късмет и може да започнат да му растът ноктите правилно, успех.
Цитирай

Здравей и от мен. Остави ги тия хирурзи!!! Само болка причиняват на децата. Не стига, че самият враснал нокът е болезнен... Ами и нашият син е така. Вече години наред. И на него два пъти така го рязаха, но без резултат. И след това някой ни каза: Премиване със спирт и йод. В началото го правеше много интензивно, сега от време на време. Нещата се поуспокоиха и ги няма онези нечовешки болки. Ако искате опитайте. Иначе каквото друго са ни казвали всичко сме пробвали, но само това даде резултат. Успех!!! Peace
Цитирай

Благодаря за съветите. Аз също подозирах някаква гъбичка, но лекарят, който го оперира е кожен, и то добър кожен лекар, отрече. И аз мисля, че трябва да спрем да режем. Изчетох по форумите разни рецепти с йод, брашно, варен белтък, мас на Вишневски и всякакви такива манджи, смятам да опитвам така. Пък дано като мине пубертета да мине и тая болежка
Цитирай

Пожелавам ти го от сърце!!! Hug Защото когато децата ги боли нас двойно ни мъчи... ooooh!
Цитирай

Да се включа и аз- с 2бр. врастнали нокти на големите пръсти  на краката. Първия ми се появи при бременността , възпали се и стана страшно- болките са ужасни. Тогава ми помогна компреса с настърган лук , ако не за друго поне облекчава болките. Сега пак ме болят, но аз съм си виновна , все отлагам да започна с лечението.Имам позната педикюристка , която поставя на врастнали нокти едни телчета , мисля , че се наричат шини с които оправи не малко хора. За целта трябва да се остави нокътя да порасне малко (да не е изрязан до дъно) за да могат да се поставят шините .Процедурата трае няколко месеца , като на определен период шините се сменят. Целта е да се притиска нокътната плочка , така че нокътя да расте правилно.
Цитирай

Здравейте,
и аз имам същия проблем от много време Sad Четох за тези шини и мисля да опитам с тях. vivian
би ли казала координатите на твоята педикюристка, която ги поставя. Ще помогнеш наистина много не само на мен, но и на всички, които искат да опитат и това. До сега не успях да намеря такава педикюристка Sad
Цитирай

Bella 19 , имаш поща .
Цитирай

За възпалението-Витасин, за другото не зная.
Цитирай

1-8 от 8 отговора