Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте бъдещи и настоящи майчета  Smile

Искам да попитам най-вече раждалите мами, които имат гръбначно изкривяване как са раждали и дали бременността им се отразила на гръбнка - т.е. дали изкривяването се увеличило или не се е променило.
В гимназията ми поставиха диагноза сколиоза 2 степен, а след 2 месеца ми предстои раждане, та би ми се искало да знам дали може да раждам нормално понеже хич не ми се иска да е секцио.
Да чукна на дърво, с бебчо нямаме проблеми, а и което ме учудва не ме боли гърбът вообще - надявам така и да си остане  Smile.
Ще съм много благодарна за инфото  Laughing
Цитирай

За съжаление не познавам такива майки, но една от майките от компанията е с т.нар. "пилешки гърди" ако се сещаш. Износи си бебето без проблеми и роди без проблеми.
Цитирай

София

Аз имам сколиоза. През миналата бременност имах АДСКИ болки в гърба - не можех да работя, да спя... абе беше ужас. Купих си Космодиск и той определно ми помогна, особено през последните месеци. След като родих всичко се нормализира - в смисъл нямах болки в гърба, а и не мисля, че бремеността ми се е отразила зле на гърба.
Сега съм бременна за втори път. Този път адските болки са в кръста, мисля, че пак вследствие на гръбначното изкривяване.

Но не се притеснявай! Бремеността, според мен не влошава състоянието. Радвай се че нямаш болки - просто нямаш никакви проблеми!  Very Happy
Цитирай

Sofia

Аз имам кифоза и след раждането яко почна да ме боли гърба. Първо мислех, че е от течението в стаята, но като се прибрахме, продължи.
Сега вече почти не ме боли. Докторът ми каза да не нося аз бебето в кенгуру, за да не се задълбочи работата.
Цитирай

Русе

Не би трябвало да има сериозни проблеми или неудобства.
И аз имам изкривяване, но се старая да се изправям, и това не ми е попречило през бременността и раждането.
Ако не се лъжа дори е 3 степен,  newsm78
Цитирай

София

Не пишеш в коя г.с. си. Ако се наложи секцио по други причини, съобщи за сколиозата на анестезиолога, за да се съобрази при поставяне на упойката.
Цитирай
Благодаря ви за отговорите  Smile
Аз съм в 30 г.с. Надявам се всичко да е наред до края и раждането да мине без усложнения.
Цитирай

гр.София

Имам приятелка, която е с изкривяване на гръбнака, роди секцио и всичко мина ОК.
Не се притеснявай излишно.Желая ти бързо и леко раждане. newsm30
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.