Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sverige

Значи от известно време периодично, един венец ми кърви, само и единствено той...не постоянно а така от време на време...нямам болки, нито някакво очевидно възпаление, подуване или нараняване, но си кърви...Аз го третирах досега със смрадлика сварена, знам и за Сандрин отпреди като кръвоспиращо...но ако знаете нещо друго, ще съм благодарна да ми кажете или ако имате идеи защо така се получава.../на зъболекар не съм била, защото все си мисля, че е единично и ще ми мине ама ако продължи май ще се наложи да отида..../
Цитирай

Пловдив

Бих ти препоръчала да ползваш паста за парадонтоза, обаче ако е само на едно място кървенето... newsm78 И аз имам така на едно място само- не кърви, но е зачервено много, не ме боли зъбът или венеца, но си е червено, стоматалогът ми не го намери за кой знае какво Rolling Eyes Така че ако искаш и ти отиди зна зъболекар, иначе пасти един куп мога да ти препоръчам, приятелят ми е с кървящи венци и вече съм спец Crazy Но не знам доколко е удачно в твоя случай...
Цитирай

Magrathea

Аз пък бих ти препоръчала зъболекар. Последния път точно зъболекарката ми разказваше,как пациентите масово определяли кървенето на венец като дребен проблем не отивали навреме.
Цитирай

София

Чистила ли си си скоро зъбния камък, много често той причинява кървене.
Цитирай

в Бургас

Купи си "Лакалут" /паста от червеният вид и вода/, при мен подейства , след съвет със зъболекарката ми . Имах "джоб" и след 2-3 дренажа , започнах да й мрънкам за нещо по- лесно , че слизането ми до центъра е свързано с  осигуряването на гледач за децата.
Цитирай

Sverige

Благодаря ви, значи сигурно ще ми се наложи да отида да го погледнат, защото май когато ям нещо по твърдо или както одеве чоплех слънчоглед и след това много време ми кървеше...това ме навежда на мисълта че може да има нещо в пространството между двата зъба или от вътрешната страна на този, чийто венец кърви, което аз не виждам...чистих ги и с конец и нищо не усещам да има, ама знам ли...иначе зъбен камък нямам /слава Богу поне това/

А между другото да използвам темата и друго да ви питам пак за зъби, напоследък ми се случва като изляза навън и от студения въздух, особено като има вятър ме заболяват горе зъбите, една такава тъпа неприятна болка само от въздуха и ми е много странно..вече незнам какво става, явно зъбите ми са много чувствителни...на вас това последното случвало ли ви се е?
Цитирай

Пловдив

Да, на мен ми се случва Very Happy Мене ме болят и от студена храна като цяло...
Цитирай

Sverige

Да, понякога наистина знам, че от студено или пък от много топло болят, така както от сладкото...но пък чак от студения вятър...не ми се беше случвало ooooh!
Цитирай

все тук

Чистила ли си си скоро зъбния камък, много често той причинява кървене.
Абсолютно вярно - от зъбния камък е.Иначе за профилактика - пробвай пастата "Лакалут" за парадонтоза или "Пародонтакс" - малко по-скъпи са, но и ефектът е временен.
Абе най-добре иди на зъболекар.
Цитирай

Пловдив

лакалут е по-добра от парадонтакс, нищо че втората е по-скъпа Wink
Цитирай

Sofia

....Благодаря ви, значи сигурно ще ми се наложи да отида да го погледнат, защото май когато ям нещо по твърдо или както одеве чоплех слънчоглед и след това много време ми кървеше...това ме навежда на мисълта че може да има нещо в пространството между двата зъба или от вътрешната страна на този, чийто венец кърви, което аз не виждам...чистих ги и с конец и нищо не усещам да има, ама знам ли...иначе зъбен камък нямам /слава Богу поне това/...
Ами най-вероятно може и някоя люспа от семката да се е забила във венеца и няма как да я почистиш с конец. При чоплене на семки, при "феновете на този спорт" често се получава и абразия на предните зъби, дори в стоматологията е ясно описано и придружено със съответните илюстрации.
За зъбният камък. Може и да имаш зъбен камък, но да не го виждаш, защото той може да бъде и подвенечен. По принцип причините за кървене на венците могат да бъдат : пародонтоза, "джоб", зъбен камък и т.н. Коя е причината в твоят случай може да ти каже само стоматолог.
За пастата за зъби. "Лакалут" е най-добрата паста ( за този проблем ) на нашият пазар.
За чувствителни зъби ( пишеш, че от студеният въздух, зъбите те болят ), най-доброто на пазара е "Сензодин".
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.