Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 288
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 916
Оспорвала съм плащания за много по-малки суми. Върнаха ми ги. За "Експресбанк" става въпрос.

# 61
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Напоследък ми направи впечатление когато двама колеги изпищяха, че са им източили по 400 лв от картите, в които им превеждат заплатите, че и двамата са с дебитни на ОББ. Освен това при подаване на жалбите по повод това, са им отговорили, че ще им възстановят стотина от тези 400 лв! Как така, не можаха да ми обяснят.   Thinking
За мен лично тази банка е супер обсебваща и не пуска клиентите си, когато решат да се преместят от нея. Има куп разправии и главоболия, и трябва да се ходи до офис 15 пъти докато си свършат всичката работа, която би следвало да приключат от раз при отказ от услугите им.

 Peace
И аз съм от ужилените,  само че с кредитна карта  на тази банка. Изключително недоволна съм, от нея като цяло а и таксите са и доста високи. Naughty

# 62
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Оспорвала съм плащания за много по-малки суми. Върнаха ми ги. За "Експресбанк" става въпрос.
Хм, явно са по коректни от тази банка, но пробвай в ОББ да видиш, нито пари, нито вина у тях ще намериш.

# 63
  • Мнения: 17 546
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking

# 64
  • Мнения: 2 759
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking
                               Така де, разликата между 300 и 400 е 100 лв.

# 65
  • Мнения: 17 546
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking
                               Така де, разликата между 300 и 400 е 100 лв.
Ми аз не го разбрах баш така. newsm78 В смисъл, че ако са ти гепили сума над 300 лв имаш претенции за връщане и трябва да ти ги върнат, а не че връщат разликата от 300 нагоре. То на едно теглене за деня можеш да изтеглиш 400 лв. Мнооого удобно така - суми над 300 Mr. Green Ба си наглеците! Sick

# 66
  • Мнения: 301
Не прочетох коментари за СиБанк, та да споделя личен опит - НЕ НЕ НЕ!!! Никой да не се лъже натам. Налага ми се (от работодател) да получавам заплатата си в тази банка и съм ужасно недоволна  ooooh! Няма да влизам в подробности, само ще кажа, че ако забравя да си изтегля парите, малко след като са ми ги превели, после в извлечението си намирам тегления, които не съм извършвала. Става въпрос за малки суми (10-20лв), но куриозното е, че е теглено в град, в който аз никога не съм стъпвала  #Cussing out За да пуснеш жалба дължиш предварително 25лв. Ясно е, че за 10лв няма да платя 25  #2gunfire

Скоро имаше по някоя телевизия репортаж за таксите за теглене от банкомат, които средно стигат до 0.90лв  #Crazy Така че си е важно да ЧЕТЕШ и ПИТАШ, а не само да подписваш  Peace

# 67
  • Мнения: 2 759
...Скоро имаше по някоя телевизия репортаж за таксите за теглене от банкомат, които средно стигат до 0.90лв  #Crazy Така че си е важно да ЧЕТЕШ и ПИТАШ, а не само да подписваш  Peace[/color]
                             Аз като подписвах таксите бяха други, но сега са ми вдигнати. И да питаш все тая, защото винаги могат да ти ги направят колкото решат без да те уведомяват. Следя си сметките редовно и оттам разбрах, както и от някаква статия. И в банката питах, защото се зачудих защо толкова много ми взимат банкоматите (вече). Иначе 0.90 ми се вижда малко за 'средно'. Някои взимат доста повече.

# 68
  • Мнения: 5 178
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.

Toгава банките учтиво да помолят крадците от сметките, да теглят само по 250 лв по няколко пъти за да не увътрат банката  #Cussing out

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Ето какво намерих в  Моите  пари:
Съгласно Закон за платежните услуги и платежните системи банката изплаща щети над 300 лв., а до тази сума са за сметка на клиента (чл. 58 ал.1). За да изплати неправомерно усвоената сума обаче следва да се докаже, че наистина клиентът няма вина – не е дал картата на свой близък, например. Доказването на такова нещо обаче се оказва нелека задача. Тук се появява Помирителната комисия за платежни спорове.  Първата стъпка е да насочите възражението си към банката, към които имате претенция. В нормалния случай натоварените със задачата служители трябва да Ви отговорят в рамките на седем дни. Ако не сте получили отговор или не сте удовлетворен от отговора, следващата стъпка е да се обърнете към Помирителната комисия за платежни спорове. Към Помирителната комисия отправяйте писмено възражение в свободен текст, като посочите трите си имена, ЕГН и адрес. Възражението трябва да съдържа и адреса на банката/лицето, срещу което се подава възражението, изложение на фактите и какво точно искате. След като разгледа всичко необходимо, до един месец Комисията ще ви представи помирително предложение.....;

Надяваме се, че информацията ще Ви бъде от полза.

# 70
  • Мнения: 301
                             Аз като подписвах таксите бяха други, но сега са ми вдигнати. И да питаш все тая, защото винаги могат да ти ги направят колкото решат без да те уведомяват. Следя си сметките редовно и оттам разбрах, както и от някаква статия. И в банката питах, защото се зачудих защо толкова много ми взимат банкоматите (вече). Иначе 0.90 ми се вижда малко за 'средно'. Някои взимат доста повече.

Относно четенето, написах го заради това:
Ами мен пропуснаха да ме попитат, аз пък пропуснах да прочета и така  Mr. Green
После като споделих с познати, имаше и други неинформирани. Явно действат на принципа "Ако мине". Пък ние като не четем, кой ни е крив Crossing Arms

А средно се получава, защото както някой споделят - има и 0.20лв такса за теглене. Така че една такса от 2лв за теглене усреднена с другата от 0.20лв прави 0.90лв  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 2 759
...Така че една такса от 2лв за теглене усреднена с другата от 0.20лв прави 0.90лв  Mr. Green[/color]
                        Така е, но мисля че няма вече такси под 0.50-0.60 лв. Дано има, но четох че всички банки са вдигнали таксите.
                        Да вземат да вдигнат направо от 300 на 400 - то повече и не могат да ти изтеглят наведнъж  Rage. И направо да закрият гореспоменатата комисия. Какви са тия цигански номера: за 10 лв, за 200 лв... На всичко отгоре знам от познати, че банката се бори със зъби и нокти да не ти даде никакви пари... Възстановяват в крайна сметка някакви, но са големи заяждания, че сам си виновен че са те обрали...

# 72
  • Мнения: 4 916
Ето текста от закона:

Чл. 58. (1) Разпоредбата на чл. 57 не се прилага и платецът понася загубите, свързани с всички неразрешени платежни операции, произтичащи от използването на изгубен, откраднат или незаконно присвоен платежен инструмент, когато платецът не е успял да запази персонализираните защитни характеристики на инструмента, до максимален размер, договорен между доставчика на платежни услуги и ползвателя, но не повече от 300 лв.

# 73
  • Мнения: 17 546
Много ли съм тъпа, що ли, ама така е увъртолен тоя член, та нищУ не разбрах! Thinking
Начи аз имам вина, че са им толко тъпи устройствата за теглене на пари, та всеки, сглобил самоделно в мазето си някакво устройство, с което магнитната им лента не представлява препятствие за всеки, който е над три годишен, е напълно невинен за разлика от мен!? Освен това пак моя е вината, че са ми грабнали чантата от колата, докато сменявам гумата, която преди това учтиво са ми срязали?(в случая чантата на мъжа ми)
Бах ти и наглеците! ooooh! #2gunfire

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 00:06 от Бижy

# 74
  • Мнения: 2 759
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

Общи условия

Активация на акаунт