Адвокати - Е.ОН

  • 14 084
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 322
На първо четене ми хрумва следното (съвсем хипотетично), ако например в безкрайните им фермани с договори, съществува т.189, ал. 3, в която е казано, че при неизправност на електромера Ти си длъжна (кой те пита разбираш-неразбираш, светиш-не светиш денонощно до скъпоценния уред) своевременно да алармираш съответната им група за поддръжка в противен случай ще заплатиш не само 6 месеца назад, ами и глоба към всичкото? И още на първото дело ти лепнат документа с твоя подпис накрая? Щото не се съмнявай - вързали са си гащите много прецизно! Гаранция за спечелане няма и не може да има, ако ти си мислиш че си права, то и другата страна има право да си мисли същото...  ОБАЧЕ крайно време е да им се натрие носа на тия гадове!

Пожелавам ти успех!

# 16
  • Мнения: 134
Оф...............smileme!Хубаво са ти отговорили хората - няма сериозен адвокат, който да се ангажира с положителен резултат от кое да е дело - независимо от доказателствата.И това нещо някой като ти го рекне - ти по-добре се замисли, че си на правилното място и при правилния човек, вместо да търсиш такъв дето ще ти дава гаранции на 100%.Повечето хора (като теб) явно хабер си нямат от съдебната система.....ми, че днеска съдийката Минка може да не е нещо на кеф..да не и се занимава, да не и се чете..да напише някоя глупост, колкото да си "свърши" работата...пък видиш ли тая глупост да е точно твойто решение - ама не в твоя полза.Е кажи ми как да ти обещая, че точно днес на Минка ще и се работи..или пък...че Минка е компетентна да взима правилните решения?НЕ МОГА, а и не е КОРЕКТНО. Wink

# 17
  • Мнения: 47
smileme, това с куриера че не те е намерил да ти връчи техния отговор е пълен абсурд, защото писмата им са с обратни разписки, за куриер ползват М&БМ Експрес, а в жалбата ти до Е-ОН си им посочила телефон и e-mail за контакт . Куриерът е длъжен при полълване на товарителницата /или обратната разписка/ да изпише телефон на получателя. Сега погледнах нашата товарителница и в полето на получателя, освен имена, адрес, пише и номер на заявлението, така че гони и куриерската фирма за несвършена работа и пропуснати ползи/той е длъжен ако не те е открил на адреса или да се свърже на посочения в товарителницата телефон, или да ти остави стикер че е идвал, или да дойде втори -трети път. По ОУ на договора /двустранен между теб като абонат и Е-ОН мрежи/ имаше точка , че при жалба не могат да ти спрат електрозахранването. Пусни още една жалба с копие до КЗП, ДЕКВР , омбусмана на РБългария и търси адвокат. Ние го минахме целия този филм. Смениха старите черни електромери според чл.13 от ОУ, оставили протоколите в мазата до таблото с електромерите на целия вход,  без присъсътвие от наша страна на смяната. Пуснах им жалба, че действията на служителите им са нехайни и са оставили личните ми данни незащитени, не е имало представител от наша страна на смяната, не бяха попълнение данни на служителите и други атрибути в протокола. След 6 месеца пак смяна , пак по същия сценарий, само че в присъствие на 3-то лице служител на охранителна фирма с която те имат договор. Този път бяха пуснали протокола в пощенската кутия. В подадената ми жалба описах това и ми върнаха отговор, че според чл. 61 ал.2 от ОУ е възможно присъствие на външно лице за свидетел при съставянето на констативния протокол , което не е в протооворечие на ОУ. Добре, лошо няма. Ние имахме към 800 лв. начислена сметка /начисленията са само по дневна тарифа забележи това!!!/ за 6 месеца назад, според изчисленията им по чл.38 ал3 т.1 от ОУ.  Консултирах се с адвокат и ме посъветва да пусна молба за расрочено плащане за да печеля време /като има такава пак нямат основание да спират захранването, в случай че го направят ги съдиш още веднъж и за това им деяние/. Почнаха от Е-ОН да ми звънят за уточнение на схемата на плащане, а през това време адвоката ни заведе дело срещу тях.
Как се разви делото - още на 1-вата ни среща адвоката ми разясни схемата как ще премине самото дело и неговия резултат. На 1-ва инстанция Е-ОН оспорват съдебното решение на райония съд/а то е в моя полза/, на 2-ра инстанция съда ги осъжда да ми заплатят сумите по делото в размер на еди си колко лева за това че сумата не може да бъде за срок от 6 месеца, а отчитането е месечно и сумата която бих могъл да им дължа е 1/6 от сумата , която те са ми начислили. По време на делото се правят технически експеризи в лаборатория на електромера, технически заключения, протоколи и т.н. Доста бавно се развиват действията, но резултата мога да кажа 90% е в полза на завелия дело срещу Е-ОН. В нашият случай съда ги осъди да ми заплатят 130 лв. съдебни разноски, обезщетение някакво друго не съм получавал /сравнявайки с други потърпевши, но може да зависи от адвоката/, но не помня точно и сумите за адвоката които дадохме, но сметката беше на кантар, а голямото им начисление за сумата от 800 лв. отпадна.   Още не са ми превели сумата , а изпълнителния лист от съда е от юни 2010.
Не знам как адвоката с който си се консултирала ти е дал съвет , че имаш 3 години срок да ги съдиш - ами сумата , която са ти начислили трупа лихви в тяхна полза, и по спомен ако до 1 месец мисля че беше не им заплатиш сумата имат основание да ти спрат електрозахранването. И тогава след дъжд качулка.
За адвокати , към които можеш да се обърнеш за помощ имаш ЛС, за да не мине за реклама Wink Успех!!!

# 18
  • Мнения: 303
От опит, до скоро с колеги коментирахме, че който не е почнал да съди Е.ОН не е успял, но в последно време делата не се разглеждат от тези състави, на които се разпределяха и сега резултатът е обърнат в полза на Е.Он. Имаме идентични казуси с колеги, моите дела бяха на старите състави в Районен съд - Варна и си ги спечелихме, но наскоро колегата ми, с който коментирахме, получи абсурдно решение в полза на Е.Он. В този смисъл колегата адвокат е напълно прав, че няма 100% гаранция. Моля Ви не приемайте поста ми като реклама, аз излизам в майчински скоро и дела не поемам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 0
Наложиха ми НЕволно да прочета темата тук . От ЕОН ме сюрпризираха преди 2 дни - нередовен електромер , начислени сметки за 6 месеца назад от 1100 лв. /живея в къща , електромерите са на улицата, оказа се че освен мен има още 10-ина съседи "ударени" така от ЕОН/ Уведомителното писмо на ЕОН дойде на 20.08.2011 . Искат до 01.09.11г. задължението да е уредено инак спират тока. Моля Ви, за съвет ! Къде да търся адвокат , който  е наясно със спецификата на този вид проблем !!! 
Предварително благодаря ! Мейла ми е: zala_zazaz@abv.bg

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Точно преди дни, с приятелка коментирахме същия проблем- нередовен електромер и глоба. Тя се беше свързала за съвет с някакво ново сдружение, мисля, че е това:
http://www.anonce.bg/articles/view/sdrujenie_sreshtu_monopolistite
Успех и не се отказвайте от борбата!

# 21
  • Мнения: 0
Много благодаря за линка Северина ! Сега ще го погледна !

# 22
  • Мнения: 0
Аз осъдих Е.он преди година. Бяха ми надписали сметката за минали месеци и искаха да им заплатя 1738 лева. Първо пуснах жалба в Е.он , но от там съответно ми отговориха, че аз съм винонен за електромера и трябва да платя. Познат ми даде телефона на адвокат Джамбазова от Варна, спечелихме делото и на първа и на втора инстанция. Много съм доволен даже и ми върна парите които бях плащал за такси и хонорара. Но гаранции на дали някой дава.

# 23
  • Мнения: 0
Това за гаранцията ми се струва много смешно. Кой в днешно време дава гаранции още повече АДВОКАТИ с нашата "сигурна"  съдебна система.
Гаранцията е само и единствено в твоя избор на адвокат. Иди при някой известен които да е с име и положение, които се е специализирал в такива дела. Това би ти дало сигурност но да искаш гаранция е нелепо. А това тошо дето са ти върнали пари, пък е абсурдно, чак не ми се вярва !!!!!!

# 24
  • Мнения: X
Аз осъдих Е.он
Много съм доволен даже и ми върна парите които бях плащал за такси и хонорара. Но гаранции на дали някой дава.

А това тошо дето са ти върнали пари, пък е абсурдно, чак не ми се вярва !!!!!!

Не адвоката е върнал парите, а съдът е постановил РЕШЕНИЕ на основание чл.78, ал.1 от ГПК,
с което е осъдил Е.ОН да заплати направените от ищеца разноски в производството в размер на
.... лева – заплатена държавна такса и възнаграждение на редовно упълномощен адвокат.

пример: http://www.justice-ruse.org/rcourt/2012/01/g/07634511/097c0711.htm

Това го поствам, понеже е по темата :

" При разглеждане на спора по същество, съдът съобрази трайната съдебна практика. С решения №165/19.11.2009г. по т.д. №103/2009г. на ВКС, ІІ т.о.; решение №104/05.07.2010г. по гр.д. №885/2009г. на ВКС, ІІ т.о.; решение №26/04.04.2011г. по т.д. №427/2010г. на ВКС, ІІ т.о.; решение №79/11.05.2011г. по т.д. №582/2010г. на ВКС, постановени по реда на чл.290 от ГПК и съставляващи според т.1 от Тълкувателно решение №1/19.02.2010г. на ОСГТК на ВКС задължителна практика по смисъла на чл.280, ал.1, т.1 от ГПК е даден отрицателен отговор на въпроса съществува ли законово основание за доставчика на електрическа енергия да коригира едностранно сметките на потребителите за доставена през изминал период електрическа енергия. В решенията е обосновано категорично становище, че извършването на промяна в сметките на потребителите за вече доставена и ползвана електрическа енергия от страна на доставчика е лишена от законово основание, при действието на приложимите към спора нормативни актове. Отречена е възможността, доставчикът да обосновава правото си на едностранна корекция на клаузи, съдържащи се в приетите от самия него и обвързващи потребителите Общи условия, поради неравноправния им характер по смисъла на чл.143, т.6 и т.18 от ЗЗП. Прието е, че подобни клаузи са нищожни по силата на чл.146, ал.1 от ЗЗП и чл.26, ал.1 от ЗЗС, тъй като нарушават основните принципи на равнопоставеност на страните в договорното правоотношение и за защита интересите на потребителите при търговия с електрическа енергия. Това е така, тъй като предвидените в общите условия методики допускан изчисляване на корекцията, без да се отчита към коя дата е налице неточно отчитане на ел.енергия. "

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 17:48 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 0
Имам четири дела с Еон за корекция по сметките две от които са приключили в моя полза на двете инстанции. Три от делата ми ги води адвокатка от Варна - Кремена Джамбазова. Наистина съда осъди Еон да ми върнат разходите /всичко което бях платил/. Не съм сигурен, че имаш три години време. По -добре действай ! Лично аз ще ги съдя до дупка тези монополисти. Ще крада ток и ще продължавам да ги съдя ! Това препоръчвам на всеки опарен от Еон - УСПЕХ

# 26
  • Мнения: X
Лично аз ще ги съдя до дупка тези монополисти. Ще крада ток и............
 Embarassed

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 23:57 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 539
Стисках зъби, стисках, е... не можах да се въздържа!
Работя в София, осъждала съм и "Електроразпределение", и "Софийска вода", и "Топлофикация"...
Ама това с гаранцията...
Никой не може да гарантира за чуждо решение, дори решаващия да е зависим от обещаващия.
В десетгодишната ми практика само веднъж си позволих да кажа, че със сигурност ще спечелим, ама на 100%. Е, познай колко мъки и зорове преживях,толокова тежко трудово дело не съм виждала... (въпреки че заповедта си беше абсолютно немотивирана)
Вярно, спечелихме го накрая (и на двете инстанции, до ВКС не са жалили), но все на косъм висяхме - та документи ли не фабрикуваха, та кошаревски свидетели ли не водиха...
Така че, приеми с уважение репликата на колегата, че няма 100% гаранция.
И винаги предпочитай това, пред велики обещания и въздушни кули. Разбирам, че за теб това изглежда като червена лампа - този адвокат си оставя вратичка за спасение на кожата. Искрено се надявам да не е така, но професионалната етика го изисква - не може да обещаваш току-така чуждо действие. Знаеш ли, че имам случай, в който Съдът се произнася в петък, имам 3-дневен срок, подавам жалбата в понеделник и същият този Съд я връща като просрочена? (първо, срокът тече от събота и съответно изтича в понеделник, второ, дори да течеше от петък, когато изтича в неработен ден се счита, че е изтекъл в първия работен, т.е. в понеделник) Отделно, наистина никога не знаеш какво да очакваш насреща. А и още нещо, за случаи като твоя има специален текст в тяхна наредба... Става дума за борба с хора като polygf
Ще крада ток и............
Ами, това е. Може би е хубаво да поговориш с колежката, която препоръчаха по-горе, явно има добър опит срещу ЕОН. И от нея не искай гаранции, а резултат. Надявам се да се получи, хич не ги обичам, особено като станат нагли...
Успех и късмет!

# 28
# 29
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
О, Е.он, любима тема!

Общи условия

Активация на акаунт