Как успяхте да си "пуснете" дълга коса?

  • 100 526
  • 250
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 773
Ауу, може ли да споделиш на каква протеинова диета си, щом толкова добре се отразява на косата ти?
Между другото, аз също се подстригвам сама, поради същата причина ...  е, имам и умения все пак, де ... не както ми падне.
Моята диета е за отслабване и не я предпоръчвам, но пък ям повече салати, кисело мляко, много риба, дроб, крехко месо- все важни за косата. Самата коса е протеин и има нужда от омега 3, желязо и т.н. Ако не ядеш достатъчно протеини, растежа на косъма е във фаза на покой.

Относно подстригването, моите умения са почерпени единствено от youtube. Добре се получава,  имам и филираща ножица.

# 226
  • София
  • Мнения: 3 782
Да, и аз консумирам много млечни продукти, както и яйца. В бобовите растения, като леща и др. също има много протеин.

# 227
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Разредих подстригванията. Увеличиха броя на терапиите за коса.Съчетан с хранителни добавки.
И резултата е на лице.
към дамата,  която съветва да не се прави нищо ,  това върши работа максимум до към 3О годишна възрастпосле нещата се променят драстично с нарастване на възрастта..А.към дамата, на която косата за 9 месеца е стигнала от раменете до под кръста., което си е средно около 45 см или 5 см на месец  би ми било интетрсно да видя този феномен.
За протокола 18 години имах дълга коса,  докато преди две години претърпяха отмъщението на фризьора.Вече втора година оправям последствията и ако продължава да действа схемата, догодина ще стигне до предишния си вид.
При дъщеря ми ( сега на 11 години) косата стигна раменете до кръста за две години, но тя има много гъста и плътна коса, която расте страшно бързо.
, косата

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 09:22 от sl

# 228
  • Мнения: 978
Разредих подстригванията. Увеличиха броя на терапиите за коса.Съчетан с хранителни добавки.
И резултата е на лице.
към дамата,  която съветва да не се прави нищо ,  това върши работа максимум до към 3О годишна възрастпосле нещата се променят драстично с нарастване на възрастта..А.към дамата, на която косата за 9 месеца е стигнала от раменете до под кръста., което си е средно около 45 см или 5 см на месец  би ми било интетрсно да видя този феномен.
За протокола 18 години имах дълга коса,  докато преди две години претърпяха отмъщението на фризьора.Вече втора година оправям последствията и ако продължава да действа схемата, догодина ще стигне до предишния си вид.
При дъщеря ми ( сега на 11 години) косата стигна раменете до кръста за две години, но тя има много гъста и плътна коса, която расте страшно бързо.
, косата

Можеш ли да споделиш какви точно терапии си правила ?

# 229
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Когато ме ощракаха, косата ми беше започнала да става по тънка,  без обем и блясък, цъфтяща. Симптоми типични за жените около 45.Вместо да ми препоръча терапия, фризьорката ме подостри като молив.Нямаше никакъв ефект, защото след месец отново нацъфрях.Косата ми продължи да бъде тънка чуплива без блясък, боята падаше на второто измиване.Само да спомена, че от 10 години използвам само качествена професионална козметика.
Смених салона.
Започнахме с терапии по една месечно.
Първите 5 или 6 бяха с Penetraitt на Sebastián..продължих с Mágic botox на Тahe.до това лято. През август  бях на сватба в България и фризьорката, която ми прави прическата  ми сложи кератин за подхранване, непозната за мен италианска марка,.Слага се препарата загрява се  и  после трябваше да не се мие 3 дни..Откакто се прибрах съм на Olaplex.
Вече половин година използвам масла за преди миене.Обикновено веднъж седмично.Някаква гърмяща смес,  която ми приготви фризьорката, съдържа, оризово, кокосово  ленено,, бадемово, рициново тиаре и незнам си още какви масла..Намазва се от средата към краищата. загрява се и се оставя възможно за по дълго време.Обикновено преспивам с коса направена на чоки.Сутринта всичко е попило.Измива се без проблем.Минах на безамонячна боя с добро покритие.
Отделно през няколко месеца правя курс с хранителна добавка с биотин.
Косата ми възвърна  блясъка и плътността си и междувременно доста порасна.
Що се отнася до горещите уреди... Наскоро се сдобих с преса и машинка за къдрици с пара.По съвет на фризьорката в съдчето с вода слагам кератин или ампули с витамини.Освен желаната прическа получавам и бонус подхранваща или реконструираща терапия.

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 20:05 от sl

# 230
  • Мнения: 1 324
sl, коя безамонячна боя ползваш?

# 231
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Nirvel  naturе coloración tratante sin  amoniaco.
покрива белите коси на 100%.

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 18:39 от sl

# 232
  • Мнения: 1 324
Испанска предполагам. Не можах да я открия в нета.

# 233
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Да боята е испанска.Подценявах марката, докато не я пробвах.
Как да я намериш, като съм я написала зле Embarassed.Телефонът сам си прави корекции докато пиша..

# 234
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Инфо от сайта им за линията безамонячна бои.
Скрит текст:
Description
NATURE is more than just hair colourant, it’s “The perfect colourant”. After months of research to develop a new formula that treats and respects the hair more, Nirvel Professional created NATURE, a permanent colouring treatment, which restores and cares for the hair. Ammonia and para-phenylenediamine free.
The exclusive Technology used in its cosmetic formula, based on 100% natural origin active ingredients, achieves a colouring treatment which restores hair fibre and respects the scalp, guaranteeing healthy hair with a sublime colour result.
• Boswellia Serrata, a dermo-cosmetic and treatment agent.
• Phytoscreen, a multi-ethnic active colour protector from the traditional medicine of Patagonia, composed of: Yarrow, common mullein, palo pichi and marcela enriched with Arginina-Pca.
Its novel “soft” smooth and creamy touch is easier to mix and apply, combined with an enticing aroma, provides with a pleasant colouring experience in the salon.
A high-performance result in colour, and intense, uniform colours are obtained, with a long-lasting shine and perfect grey coverage, these results have not been achieved before with an ammonia-free hair color. As its formula treats and restores, the hair is left with an exceptional quality right from the first application, and the improvement increases with subsequent applications.
The hair color NATURE offers 52 shades, that are different, unique and particulary shiny, thanks to selected pigments with high performance in color, effectiveness and hot, incorporated in the formula.
Nature is the new era of colouring, the “perfect colourant”, a guarantee of quality and success in every salon.

Results
- Intense, vibrant colour
- Healthier, nourished hair
- Luxuriant colour results
- Glossy hair
- Covers grey hair
- 3 levels of rinse

Application
1:1,5
1:1 • Stubborn grey

 0 Pure Natural
            
 Ashes
 Ashes + Iridescent
 Ash Violet
 Iridescent
 Iridescent + Golden
 Golden
 Golden + Iridescent
 Golden + Browns
 Intense Coppers
 Mahoganies
 Intense Mahoganies
 Mahogany Violet
 Intense Violets
 Violet Mahogany
 Browns
 Intense Browns
 Browns + Ashes
 Browns + Coopers
 Browns + Mahoganies

# 235
# 236
  • Мнения: 32
Да, и аз консумирам много млечни продукти, както и яйца. В бобовите растения, като леща и др. също има много протеин.

Като чета съветите ви си давам сметка, че  при мен май не е от липсата на протеини, защото обичам и ям нещата, които сте споделили, също така я подсртригвам с хубави ножици и постоянно я подхранвам с масла и терапии.
 Явно моя проблем с цъфтежа определено се дължи на това, че използвам  горещи уреди, но... няма да спра употребата им, иначе не се харесвам особено  Blush

# 237
  • Мнения: 32
Наскоро се сдобих с преса и машинка за къдрици с пара.По съвет на фризьорката в съдчето с вода слагам кератин или ампули с витамини.Освен желаната прическа получавам и бонус подхранваща или реконструираща терапия.
Здравей, искам да те попитам коя марка е Машинката ти за къдрици и доволна ли си от нея ?
А относно дългата коса, аз също имах коса до раменете През Май 2014 и за около 1 година и 2,3 месеца, косата ми порасна до 52 см., при все че косата ми не спира да цъфти, заради сешоар и преси. При мен резултат даде Хининова вода ''Милва'' (с помпичка за пръскане, по-удобно е), като я пръскам след всяко миене само в  корените, преди да я изсуша. Споменавам името на хининовата вода, че е  "Милва" , тъй като от нея косата ми порасна, друга марка не съм използвала и не знам как действат. Освен това ключа тук е в постоянството, да се пръска скалпа след всяко миене и Определено Има резултат. Бих публикувала снимка преди и след, но не знам как се качват снимки  newsm78.   
Също така си правя и следната маска за бърз растеж:
2 ч.л. Кокосово масло (био , аз го поръчвам онлайн от магазин Зоя, но може да се намери и в  магазини с био храни) +
1 ч.л. Рициново олио +
2 желирани капсули с Витамин Е (изцеждат се  с помощта на игла  Simple Smile).
Всичко това се слага да се разтопи (най-вече кокосовото масло. Е, ако се използва кокосово олио няма да се използва котлон, разбира се) на Водна баня на Умерен котлон. Като се разтопи се изчакват около 3 мин. да изстине малко и с пръсти се намазва скалпа, Задължително се Масажира 4 мин. Косата се сплита  на плитка и остава да дйства цяла нощ (без да се слагат найлони за загряване на главата). Сутринта се измива със шампоан, докато се отмят маслата; слага се балсам по желание и според типа коса и това е. *Останалото количество, понеже става доза за около 2 пъти, съхранявам в хладилник и при следващото използване, отново разтопявам на водна баня. Лично аз маската я правя на всяко миене (което е на около 3/4 дена), но зависи от типа коса.... Аз, например си слагам вафли в корена и косата ми не се омазнява много бързо. Но ако косата по принцип е склонна към по-бързо омазняване, Може да се прави през едно къпане или пък да се слага по-малко количество на скалпа (или изобщо да не се слага), а останалото - по дължината. Общо взето, човек трябва да изпробва и да прецени кой вариант е по-подходящ за неговия тип коса, според това дали е косата е суха, мазна или смесен тип (с омазняващи се корени + сухи краища).
 Та...  косата става много мека и подхранена, и определено расте по-бързо.
 Маската, обаче я правя редовно от 2 месеца, а хининовата вода - година и половина и затова съм сигурна, че косата ми порасна благодарение на хининовата вода.
От поста ти разбрах, че твойта фризьорка ти приготвя подобна маска с масла... но написах и ''мойта маска'' как се прави, все пак ако ти се занимава, да си я забъркаш сама.    Wink
Още веднъж, ще се радвам да споделиш малко повече за машинката за къдрици Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 дек 2015, 02:54 от SLANCE24

# 238
  • Мнения: 773
Явно моя проблем с цъфтежа определено се дължи на това, че използвам  горещи уреди, но... няма да спра употребата им, иначе не се харесвам особено  Blush
И аз използвам сешоар с кръгла четка редовно и преса от верме на време и не ми цъфти косата. Маски не си правя. Използвам спрей-протектор и олио за краищата. Освен това съм изрусена и косата ми по принцип е тънка. Нещо друго има при теб. Може би пресата е прекалено гореща. Забелязала съм, че ако не си мия косата повече от 3 дена става прекалено суха.

# 239
  • Мнения: 1 324
Това с изсушаването на третия ден след миене и аз съм го забелязала.

Общи условия

Активация на акаунт