ПГВМ - Стара Загора

  • 10 023
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 252
Детето ми силно желае да кандидства в тази гимназия http://pgvm-bg.com/ в Стара загора.

Нека майки,  които имат впечатления от училището да споделят.
А другото , което ме тревожи как ще се спрвая сам в непознат град?


Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 25 590
Нямам преки впечатления, но ще пиша, колкото да не остава празна темата.  Blush
Навремето беше много престижно и трудно достъпно училище, в смисъл, приемаха с много високи оценки от изпита. Сега не знам как е, но вече не е така престижно като езикова гимназия, например.
Повечето завършили продължават в Тракийския университет - ветеринарна медицина или нещо от сорта. Повечето преподаватели в ТрУ са завършили това или подобни училища.
С града ще свикне лесно, предполагам, но ако реши да се реализира тук след време по специалността, ще бъде много трудно. Пазарът на труда е препълнен с такива кадри.

# 2
  • Мнения: 1 252
Предполагам, че е пълен с ветеринари , както Свищов - с икономисти.
Но в такава далечна перпесктива не мисля. По - скоро не знам каква е базата и се тревожа дали не малък да го пусна сам.
Защото , когато аз реших да кандидствам на друго място, бях доста по- голяма.

# 3
  • Мнения: 7 150
Каква е базата? newsm78
Каквото и да си говорим във форума, за едни базата може да е добра, за други не.
Ако твърдо си решила да подкрепиш сина си, по-добре пътувайте до там и разгледайте гимназията.
У нас пазара е препълнен и с много други кадри. Само от него зависи дали ще се реализира след това.
Лично аз бих подкрепила детето си да учи в друг град, само ако живее или при роднини, или в общежитие, където ще има необходимия контрол.
Успех!


Къртиш ме с този ник! Hug

# 4
  • Мнения: 1 252
Да, Фран - обезателно на общежитие, но пак малко ме е страх
В никакъв случай няма да го спирам, обаче!

Ника е новата версия на оперетата "Лелята на Чарли", която отдавна не се играе

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Моето дете е там. Лично нейно желание си беше, не сме се бъркали в избора.Тя е доволна. За базата на самото училище не мога да кажа кой знае какво,
защото там съм влизала само на първият и учебен ден там. Принципно сградата е от много години,но вътре не беше зле. Имаха нови чинове, нови дъски,
мисля, че боядисваха нещо лятото. Просто родителските им срещи са в безумно за мен време ( в 13:00 на обяд в петък), а баща и работи близо до училището.
Общежитието пък съвсем не съм го виждала отвътре. Това му е хубавото, че е в двора на гимназията и поне няма да се притесняваш, че ще се загуби, докато се поокопити.
Щото аз бях първи курс студентка и се загубих в непознат град първият ден. Вероятно е далеч от 4 звезден хотел, но едва ли им прави впечатление на децата.
Нас ни приеха на второ класиране, на първо имаше голям наплив, а после явно се освободиха много места и даже съкратиха едната паралелка. Лично зам. директорката ми
се обажда да каже, че е приета и дойде с нас да я запишем.
Но миналата година мисля, че пак приеха 2 паралелки 8 клас.
Фран е права - елате, разгледайте училището, общежитието и нека детето си реши.

# 6
  • Мнения: 1 252
Лалка , благодаря!
Да бях там , минах мимоходом, нямах време за подробности.
Защото и тук в Констинброд има зоотехника, но той иска в Ст. Загора
Затова пуснах тема иначе Ст. Загора е прекрасен град.
Вече са цъфнали липите Grinning

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Раничко им е още на липите. Цъфтят  в края на май ,но Стара Загора наистина е прекрасен град.

# 8
  • Мнения: 1
Относно професионалната гимназия по ветеринарна медицини в Стара Загора мога да кажа само хубави неща. Моята дъщеря е в 6 клас тази година, но с нетърпение чака да завърши 7 и да кандидатства там. Ходила е разглеждала е базата, даже е присъствала по време на час по практика и много е впечатлена както от учители, база и всичко останало. Относно общежитието, то се намира в двора на училището и там има достатъчно възпитатели, които се грижат за децата . Ако нещо конкретно искате да ви отговоря моля питайте.

# 9
  • Мнения: 1 252
Даскале , благодаря за отзивчивостта
Но след представянето му днес по математика , едва ли има шансове за това училище.

На всички - успех

# 10
  • Мнения: 25 590

Но след представянето му днес по математика , едва ли има шансове за това училище.


Не бързай да отписваш младежа - почакай първо да излязат оценките.  Laughing
А и там математиката не е важна, доколкото знам.  Wink

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Права е Сийка... за да не бързаш де.
Иначе математиката си е от балообразуващите мисля.

# 12
  • Мнения: 1 252
Именно , гледах в сайта на училищвто .
При сформиране  на бала се взема оценката от  теста по математика

# 13
  • Мнения: 25 590
Пробвайте, то не се знае другите с какви оценки ще кандидатстват.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 252
Разбира се, че ще пробваме Hug
Надеждата умира последна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт