Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Майчета, вярно ли е, че при изключително кърмените бебета храните се въвеждат малко по-бързо? Вчера това ми каза моят педиатър, с когото решихме да продължим само на кърма до 6-тия месец на Пламен.  Каза ми, че и месото е добре да се въведе малко по-рано заради желязото?

Последна редакция: ср, 19 окт 2005, 12:39 от Бу

# 1
  • София, Младост 2
Ами на практика не се спазва някаква поредица във въвежданите храни.Т.е. можеш да започнеш с каквото решиш по твой избор и след това да си въвеждаш друг вид храна - пюре или каша или нов вид плод или зеленчук или нов вид зърнена каша - като оставяш 3-4 дена време,преди да предложиш новата храна.Месо може да се въведе още като втора или трета нова храна - примерно може да почнеш с оризова каша за няколко дена,после да въведеш картофено пюре и 3-4 дена след това да започнеш да прибавяш месо към картофеното пюре - няма проблеми.
Браво на доктора ви Grinning Защо него препоръчаш в темата за лекари,които подкрепят кърменето и късното захранване Grinning

# 2
  • Sofia
Според мен не е вярно.От това бързане няма нужда.Трябва просто да се следи коя храна е подходяща,т.е . не е опасна да се даде през дадения месец,за да не се получи някаква алергия.Аз лично месо бих дала към 9-10м.,като всъщност го въведох дори в 11 м.Аз  започнах с каши,подължих със зеленчуци,после с плодове и накрая с месо,като храните съм ги давала в такова количество,че са служили колкото да опита новия вкус от дадената храна,а не за наяждане и задължително след кърмене.Т.е.до годинката детето си е основно на кърма.Но така процедирах аз,така мисля,че е правилно.Всеки сам решава за детето си.

# 3
  • София/Варна/Стокхолм
Де го този доктор?
Че ние с Жорето най-после ще се прибираме към София и ще ни трябва педиатър, пък този ми звучи добре, във всеки случай точно като сегашния ни във Варна, от когото съм много доволна. Може ли координати?

Иначе и аз след 6 месеца доста смело и бързичко въведох много неща - месото го дадох на 8 месеца, но знам че спокойно може и по-рано. Но всякакви каши без глутен, различни плодове и зеленчуци, включително сурови - ами той на 6 месеца няма никакви проблеми да ги приеме, освен това така или иначе яде съвсем малки количества. Педиатърът ми беше много релаксиран по темата и аз се почувствах насърчена да експериментираме с бебето с различни вкусове (естествено в началото без глутен, а и досега без яйца и млечни продукти)

# 4
  • София
Доктора съм го споменавала на няколко пъти, наистина е добър - д-р Пламен Масларски, приема във Вита, за съжаление не работи със здравната каса. Мога да пратя кординати на лични за който проявява интерес.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт