Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-19

  • 85 285
  • 816
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 971
Маргиииии,  newsm10 newsm10
Пък и кой ли ще посмее да възрази... Joy Joy

# 541
  • Мнения: 88
  Здравейте,момичета.
 Скоро не съм писала,но пък чета редовно надявам се не сте ме забрави ли. newsm78 Heart Eyes
  Радвам се за всички че,сте в добро здраве и добър дух за спаравяне с проблемите.
  На всички празнуващи по повод и без повод много здраве и любов.
  Сисанке много хубава екскурзия и страхотни снимки дай маршрута на заем Joy Joy
  Сонче като се върниш от София този месец ще идваш ли в Хасково?
  Марги само хубави резултати и всичко най най................ Hug Grinning
   Мили момичета да споделя и попитам някой има ли отзиви за Хранителни добавки на фирма
   VISION GROUP -Антиокс,Нутримакс,Хромивитал,Свелтформ и др.да не ги изброявам всички.
  Някой да е чел за др.Тамара Пшеникова-Пътят към здравето минава през природата.
  Благодаря предварително.Хубав уикенд на всички и успешна седмица.БОГ С ВАС Hug Hug

# 542
  • Мнения: 68
Лорън,радвам се да те "видя"!Антиокс ние пихме и една моя приятелка,хубава добавка е!за други не знам.
margi4,дай Боже,аз съм на 1000% - ЗА.За СПИН исках да кажа,че преди  години това беше приговор,а сега хората живеят вече и по 30 години.Знам и съм щастлива,че рака е лечим,но за огромно съжаление не при всички...Искам да са на 99% лечими!надявам се,че всички са съгласни?
Пожелавам на всички здраве и успехи в семействата!

# 543
  • Мнения: 249
Знам и съм щастлива,че рака е лечим,но за огромно съжаление не при всички...
ние май ще сме от тези ,които са с нелечим рак , в петък взех епикризата на татко от онкото и там пишеше ,че е Т4Х2М1 ,IDEM и дихателна недостатъчност , в петък горе долу беше добре ,но от вчера все по малко хапва и само спи ,направо ме е страх от загубата

# 544
  • София
  • Мнения: 428
Мила Валентина, когато чета подобен пост, а предполагам това важи и за останалите момичета, както и за всеки нормален човек много се натъжавам! За съжаление има и тежки нелечими случаи, особено когато човек се забави и късно отиде на лекар!
Слава богу тук във форума всички момичетата сме диагностицирани навреме, провежда ни се адекватното лечение и смело вървим кам пълното оздравяване! Първо вида на заболяването е по различен и второ се касае за 2ри, максимум 3а стадии които се лекуват на 100%!. Познавам доста от момичетата лично, а пък с останалите си пишем от доста време, така че мога да твърдя почти за всички, че
очакват своето пълно излекуване, поради което са и толко позитивни!!!!!
Момичета много ви обичам! Очаквам скоро да се видим, весели, бодри, красиви, щастливи, усмихнати, както винаги!
Целувам ви!  love001

# 545
  • Мнения: 971
Валентина, ще подкрепя напълно Марги!
Много ми е мъчно за баща ти,а и за вас че трябва да преживеете този кошмар!
Но за излекуването на всяка една болест е важно,да се открие навреме и да се лекува адекватно... Но ние българите много често отиваме твърде късно на лекар... Боли ни глава... А,притеснил съм се нещо ,затова.Дай едно аналгинче и ще ми мине... Боли ни стомах... От храната е-спазмалгончето ще реши въпроса...
Пием си обезболяващите и аналгитиците ,потискаме симптомите... И като стане вече нетърпимо положението ,отиваме на лекар-но уви,вече е късно... И тогава казваме "Ами ракът не се лекува... Докторите са некъдърни... Не ни обърнаха достатъчно внимание..."
Аз,слава на Бога,съм една от тези,които откриха зверчето навреме и към днешна дата се чувствам по-здрава от всеки друг път... Но си имам една обичка на ухото-и пъпка да ми излезе ,тичам на лекар...  Който иска да ми се смее-на мен животът си ми е мил... Whistling

# 546
  • София
  • Мнения: 428
Сис newsm10 newsm10 newsm10  love001  love001

# 547
  • Мнения: 21
  bouquet  bouquet Peace Peace Hugза всички ви!!
По рачето #2gunfire #Cussing out
На лицата Laughing  bouquet

# 548
  • Мнения: 21
Знам и съм щастлива,че рака е лечим,но за огромно съжаление не при всички...
ние май ще сме от тези ,които са с нелечим рак , в петък взех епикризата на татко от онкото и там пишеше ,че е Т4Х2М1 ,IDEM и дихателна недостатъчност , в петък горе долу беше добре ,но от вчера все по малко хапва и само спи ,направо ме е страх от загубата
[ Praynigдано се съвземе!Ако ли пък не поне в съня си без да страда ...... :
В такъв момент никога не съм знаела какво е уместно да се каже.То е като да докоснеш изгорето място .Няма безболезнен начин,Но Маргич гоа е формулирала възможно най- добре ....присъединявам се към поста й.
ППИма много други болести ,освен Рачето при които изхода е фатален....Но за щастие повечето са лечими .

# 549
  • Мнения: 708
Хули, съвсем случайно ви видях по БТВ в новините. Ние бяхме на село да струваме 3 месеца на татко и както си шетах и търчах насам-натам, чух по телевизията да се споменава "Вики" . Първата асоциация ми беше, че е нашата Вики и като се загледах - да, наистина ставаше въпрос за нея. Познах Вики, Инчето и теб. Не разбрах точно в какво се изразява инициативата, но разбрах, че има много добри хора и свестни младежи. Браво на тях! smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Желая много късмет на Вики и вярвам, че ще се оправи, щом има толкова приятели! Успех newsm10 !
Сега се прибрахме и бързам да споделя ! Вие  сигурно отдавна спите, но все пак - лека и спокойна нощ на всички! smile3524 Аз отивам, че съм скапана! Hug Hug Hug

Да, така е и аз го гледах! Браво Ина, силна жена, като майка си, разбира се!  Hug Hug Hug

Ето, за тези, които са пропуснали: http://www.btv.bg/videos/novini/video/142743064-Sabirat_pari_za_ … _s_fotosesii.html


Лорън, всеки месец идвам в Хасково. Ще ти се обадя, още не съм сигурна в датата.

# 550
  • Мнения: 0
здравейте. някой може ли да ми даде координати на д-р Белинов.Прочетох добри отзиви за него.благодаря ви предварително  Simple Smile

# 551
  • Мнения: 66
Сис, ще си позволя да не се съглася с теб. Никога не съм била безотговорна към здравето си, винаги съм ходела на профилактични прегледи, веднъж годишно на мамолог /има жени, които не са стъпвали в такъв кабинет/, за по-малко от година си отгледах раче 3,5/2/1,5, и то от най-агресивното. Познавах един мъж, отивайки на профилактичен преглед за камъни в бъбреците му откриват рак на белия дроб 4-ти стадий - без абсолютно никакви индикации, много бързо развиващ се така че, мисля че това е предопределеност, речено ли е да се случи - ще стане. Разбира се, това не значи, че трябва да се пренебрегва профилактиката, в много случаи тя е спасила човешки животи.
Соня, благодаря за линка за Вики, само че не знам как да го пусна Embarassed, ако може някой да помогне. Прекланям се пред силата и куража на семейството й, от сърце й пожелавам успех!

# 552
  • Мнения: 708
Соня, благодаря за линка за Вики, само че не знам как да го пусна Embarassed, ако може някой да помогне. Прекланям се пред силата и куража на семейството й, от сърце й пожелавам успех!
Кликаш върху линка, на страницата има екран, натискаш върху стрелката по средата на екрана и готово!

# 553
  • Мнения: 249
какво да ви кажа момичета незнам кой е виновен ,. всичко стана на великден ,тогава баща ми беше с болка вдясно отзад на гърба и после започна да се мести от ляво и така веднага взехме мерки отиде на първия работен ден при личната лекарка  ,тя го преслуша и го изпрати на кардиолог ,защото преди 2 , 2 години почти му бяха сложили стент на сърцето и си помислихме ,че е направил някаква криза  и кардиоложката го изпрати на рентген и от снимката ,която видяха казаха ,че трябва да се влезне в болницата и нищо повече ,казаха ,че снимката е лоша и толкова и на 9 април влезна в болницата и започнаха да му правят изследвания   излезна с диагноза пневмония ,изписаха го с плевропневмония и бяха изтеглили около 1,7 л излив и до последно казваща ,че нищо няма в излива  и като отива даси взема епикризата се оказва ,че има туморни клетки и го изпращат в гръдна хирургия и там казват ,че трябва да се направи бронхоскопия , влезна в гръдна  хирургия  там пък казват ,че трябва да се нарави торакоскопия и в крайна сметка в на 12 май му правят Ватс  и се оказва ,че тогава диагнозата карциноматоза на плеврата и ,че има тъмор на десен бял дроб и разсейка в черен дроб а за лимфните възли така и неразбрах дали има или не ,изписаха го от гръдна и го изпратиха в онкологията и там ни мотаха ту ще му правим химио ту няма и така дойде момента да го изпишат ,защото бил на плаиативни грижи и просто трябва да си го приберем и да го гледаме .
Немога да се примиря с отношението на лекарите и с тяхното отлагане и мисля,че сме реагирали ,но е било или късно или след като  са му взели биопсия е станало много агресивно

# 554
  • София
  • Мнения: 5 074
Вален тина. Виновни няма . Това е и проблема в ранното диагностициране на рака на белия дроб. Открива се тогава, когато е метастазирал.
Не зная какво повече да ти кажа. Съвсем пресен и болезнен спомен имам от точно този вид рак. Сестра ми, наскоро...
Не се отнася за всички естествено и не бива да правим песимистични прогнози за всички случаи.
Имам си едно изречение - Надежда винаги има и не бива да се отказваме и търсим панацеята  Peace

Общи условия

Активация на акаунт