Въпрос за сиренцето :-)

  • 2 859
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 819
Мили мами, тъй като мисля вече да  въведа някакво сирене в менюто на Мая, а като нашето саламурено тук има само в турските магазини. В момента ме е малко страх да купувам т него заради птичия грип. От БГ не могат да ми пратят, защото било забранено в момента да се изнася храна по рейсовете (пак заради грипа). Та питането ми е с какво сирене да започна от френските? Тя вече опита йогурт за бебета и  така нареченото fromage blanc, което за мен си е кисело мляко, а не сирене, ама карай.
Дайте идеи за подходящи  "чуждоземски"сирена (тя е на 7 навършени месеца)
Мерси  Simple Smile

# 1
Feta има ли? То е същото като българското. В LIDL  го има и аз го харесвам от там

# 2
  • Мнения: 819
Фета е гръцко, нали? Чудя се не е ли много солено? И какво е - овче или краве?

# 3
Краве е сиренето. Можеш спокойно да си го изкиснеш малко във вода. Те го водят гръцко, но аз продължавам да твърдя, че си е нашенско Wink Grinning

# 4
  • Мнения: 5 183
Да, и аз купувах "Гръцка" фета, която си е баш нашето бяло саламурено сирене. Изкисвах го малко във вода. После открихме вносител на нашенско в тенекии.

# 5
  • Мнения: 1 854
Feta има ли? То е същото като българското. В LIDL  го има и аз го харесвам от там
Аз купувам от Лидл една Фета дето е опаковка от 2 блокчета сирене и пише, че е "немска фета". И на мен ми харесва. За тази ли става вьпрос?

Вилионе, мисля, че с моцарелата сьщо е подходяща, мека е и не е солена. Не сьм мама, но ми се струва добре.

# 6
  • Мнения: 1 465
Feta ima i v Carrefour - nie redovno si kupuvame. Ima i ov4e i koze - daje muj mi predpo4ita kozeto.  Moje i krave da ima. Chestno da ti kaja vkusat mu mnogo ne se razli4ava ot tozi na nasheto bulgarsko sirene. Nie redovno si pravim salatkata s nego - prodava se v kutiiki - vakumirani. Ne mi izglejda da e po-soleno ot normalnoto sirene.
Haide zahrani adashkata s nego Wink

# 7
  • Мнения: 819
Май така ще стане  Simple Smile
Ще отскоча следобяд до LIDL, че и на мен страхотно ми се яде..... Доколкото знам козето е подходящо за започване при малки деца, овчето също. Знам, че кравето е с по- голям риск за алергии.

# 8
..... В момента ме е малко страх да купувам т него заради птичия грип....
Абе един малко тъп въпрос ама каква е връзката между птичият грип и сиренето Confused Embarassed

# 9
.....Аз купувам от Лидл една Фета дето е опаковка от 2 блокчета сирене и пише, че е "немска фета". И на мен ми харесва. За тази ли става вьпрос?

Вилионе, мисля, че с моцарелата сьщо е подходяща, мека е и не е солена. Не сьм мама, но ми се струва добре.
Да - тази фета.
Но аз не мисля, че моцарелата е подходяща за малко дете. Все пак е недоузряло сирене Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 819
..... В момента ме е малко страх да купувам т него заради птичия грип....
Абе един малко тъп въпрос ама каква е връзката между птичият грип и сиренето Confused Embarassed
Връзката не е между сиренето и птичия грип, а между Турция и птичия грип (понеже магазините и сиренето, за които говоря са турски). Забранено е изнасянето на храна дори от България, където няма грип засега.

# 11
  • Мнения: 447
И аз ползвам  FETA и мисля 4е е подходящо сирене. Срещала съм я и в по-узрял(по-твърд) вид с някакви гръцки инициали,но пак си пи6е FETA.

# 12
  • Мнения: 1 545
Ами можеш и спокойно да даваш от топените сиренца, дето са или на кубчета, или на триъгълничета /мисля че им викате формаж фондю/. На Нестле има едни, специално за бебета, тук се казват Мио. били обогатени с калции, ама според мен каквато и да е марка става. Моят син страшно ги обича и отдавна ги яде. Най-честата му вечеря и пастичка, примерно във формата на звездички, със такова сиренце, мъничко масълце и пармезан. Пръстите си облизва!

# 13
  • Мнения: 1 017
Вилион4е, аз бих запо4нала ( и запо4нах) с козе сирене, кравето си е златния стандарт за непредразположени към алергия бебоци. ов4ето е "тежко". ако се страхува6 от алергии най добрия подход е да запо4не6 с един вид (животински) и постепенно (след около 2 3 седмици да даде6 друго)
не бих дала топено сирене като за първо хранене на бебе, но ти си знае6 newsm78
а за моцарелата съ6то мисля, 4е е по добре да из4ака6, да не я въвежда6 съвсем в на4алото...
а пък за грипа....не знам, мисля 4е особено "официалните" магазини се контролират дорбе, зареждането им съ6то. тъй като вси4ки са луднали ве4е с тоя грип, предполагам, 4е контрола е дори по засилен...мисълта ми е да не се 6а6каме толкова (не 4е не си е за 6а6кане  Shocked)

# 14
  • Мнения: 819

а пък за грипа....не знам, мисля 4е особено "официалните" магазини се контролират дорбе, зареждането им съ6то. тъй като вси4ки са луднали ве4е с тоя грип, предполагам, 4е контрола е дори по засилен...мисълта ми е да не се 6а6каме толкова (не 4е не си е за 6а6кане  Shocked)
За официалните магазини не се притеснявам, а за турските и арабските магазини.....
А за моцарелата също смятам, че е неподходяща за тази възраст. Ще потърся тези сиренца на Нестле. Мерси за съветите, мами  Simple Smile

# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
фета до колкото знам е вид сирене . може да е и датско. тук има всякакво дори обогатемо с разли4ни подправки, но това не за бебето. има и обезсолено, провери за него. а 4рез сирене не можеш да се заразиш с грипа. нито по въздуха, нито дори ако ядеш добре сготвено месо. вируса бил в стомаха на пилетата. някои казват, 4е  прекалено плашат хората. може би гледат да вземат претпазни мерки.
а за арабските сирена недей да те е страх те са царе на сиренето и ако вземеш пакетирано, което си мисля е по-добре, няма да сгрешиш. аз сега му давам фета 4е не намерих БГ този път, но то много трудно се изкисва. сменяй водата 4есто.

# 16
  • Мнения: 513

а пък за грипа....не знам, мисля 4е особено "официалните" магазини се контролират дорбе, зареждането им съ6то. тъй като вси4ки са луднали ве4е с тоя грип, предполагам, 4е контрола е дори по засилен...мисълта ми е да не се 6а6каме толкова (не 4е не си е за 6а6кане  Shocked)
За официалните магазини не се притеснявам, а за турските и арабските магазини.....
А за моцарелата също смятам, че е неподходяща за тази възраст. Ще потърся тези сиренца на Нестле. Мерси за съветите, мами  Simple Smile

Аз купувам българско сирене от турските магазини, което е в метални кутии. Не мисля, че кравето сирене по някакъв начин може да има връзка с птичия грип.

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук според протокола за захранване,който ми беШе дал педиатъра навремето първото сирене за въвеждане беШе пармезана,настърган в малки коли4ества в зелен4уковото пЮре. След него пък даваха едно меко козе сирене от рода на наШата " Крема"  Thinking

# 18
  • Мнения: 513
Тук според протокола за захранване,който ми беШе дал педиатъра навремето първото сирене,което даваха за въвеждане беШе пармезана  Thinking

Аз захраних Мария с козе сирене, защото козете мляко е най-близко по състав до кърмата и е превантивно против алергии.

# 19
  • Мнения: 819
Не мисля, че кравето сирене по някакъв начин може да има връзка с птичия грип.
Ех, ама и аз не мисля, че сиренето има връзка с птиците  Wink...., а че се внася от страна, в която има птичи грип и е потенциален разпространител на вируса.

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бе я да питам италиянките тук, нали може?
с мъжа ми ходихме в неделя не италиaнски ресторант и там имаше една салата от панирани зеленчуци. мъжа ми много я харесвал,
ама не можах да я опитам.
имаше аларма за пожар и дори не си платихме сметката.
някой да ме светне за тази салатка каква може да бъде?

по темата, не се шашкайте много за този птичи грип-
сиренето едва ли е опасно.

# 21
  • Мнения: 513
Ех, ама и аз не мисля, че сиренето има връзка с птиците  Wink...., а че се внася от страна, в която има птичи грип и е потенциален разпространител на вируса.

Това хубаво, а знаеш ли, че вирусът не може да живее в мъртво тяло? Предава се по въздушно-капков път, например ако ти се изкиха болен в лицето или пиеш от чаша от която той е пил... и т.н.

# 22
И в този ред на мисли


.... Може ли да се хване птичи грип от пЕкано пиле ....

...Не може по следните причини:
 Първо - "пекано" се готви главно в северо-западнала България, както отбеляза колегата, а за момента е застрашена само северо-източена, близо до делтата на Дунав. Там предпочитат другият гурме-метод и случаите на заразени от печено пиленце (със златиста хрускава кожичка) са почти, направо нулеви.


Второ - вирусът не може да живее в мъртво тяло. И за да сте сигурни, че пилето е наистина мъртво, то преди да го сложите във фурната да се пече, профилактично го праснете няколко пъти с тежкия черпак по главата.

Трето - термичната обработка допълнително ликвидира остатъците от по-държеливи птиче-грипни вируси. Но внимавайте! Не се опитвайте да проверявате с пръсти дали е достатъчно висока температурата. Има случай на тежки изгаряния и после ще се наложи някой да ви дава в устата парченца от вкусното пиленце и пикантната гарнитурка.

Четвърто - най-често пиленцето се "прокарва" с хубаво бяло (несериозно) или
червено (по-добре!) винце. А знайно е, че алкохолът убива голяма част от вирусите. Т.е. и да има оцелял от фурнения ад вирус, той ще бъде довършен от алкохола. Някои правят грешката да го прокарват с бира, а тя е слаба за целта. Но и тук има изход - консумира се тежка бяла бира, немска или белгийска. Примерно "Францисканер". За съжаление не съм виждал такава у нас. Само по-второкласният "Ердингер" и то на безумна цена в "Метро".

Пето - ако още се притесняваш, може да му шибнеш и един коняк с кафе за десерт. Като стана дума за кафе, ще видиш след малко - има една особеност.

Да се надявам, че те поуспокоих.

Сега по-подробно вкратце за самата болест, само това, което пряко засяга хората. Някои етиологични и епидемиологични особености на болеста.

Почти всички видове грип се предават предимно по въздушно-капков път. Очевидно може да се заразиш, ако болна птица или най-често кокошка ти се изкудкудяка право в лицето (или петел ти се изкукурига). Ако не си птицегледач - няма страшно. А и да си обикновен гражданин, то отдавна минаха времената, когато в трамваите и автобусите минаващи близо до Женския пазар в София се превозваха и кафези с живи кокошки, патки, пуйки и гъски (и петли). Сега всеки има някаква кола (вкл. култовият за целта микробус VW). Но представи си, ако това сега беше истина в градския транспорт каква епидемия щеше да пламне.

Продължаваме. Колегата д-р Многозапетайков (,,,,,,,,,,) по-горе правилно отбелязва, че заразяване може да стане и от фекалиите на болна птица. Направо да си го кажем - от курешките. Особено пресните такива.
Сега внимавайте. Установено е, че най-често епидемичен фокус (извън птицефермите, разбира се) са ... откритите бистра и заведения, където се сервира кафе. Защо? Известно е, че птичият грип освен другите симптоми, причинява и разслабване в птицата, т.е. тя ака  
доста по-често отвисоко. Това допълнително се усилва, разслабва и от миризмата на кафе еспресо. И така, представете си кръжащите над бистрото гълъби, чайки, гарвани, свраки и врабчета. За нещастие, някои от тях болни. Като се изакат от високо и никак не е малка вероятността курешката да цопне точно в чашката кафе, която си я поднасяте в момента към устата. Невролозите и особено катаджиите могат съвсем точно да ви кажат с каква скорост се разпространяват нервните сигнали и за колко време човек може да реагира. В крайна сметка не успявате да реагирате и гаврътвате кафето барабар с курешката и белята става!

Сега тук има няколко неизяснени момента. Защо само еспресото действа така? А турското? За съжаление скоро съобщиха и за случаи на птичи грип в Турция, където еспресото не е на почит. Това може да се тълкува като някаква мутация на вируса, но връзката още се изследва. Освен това, в Турция където има кафене почти винаги има наблизо и печащи се пилешки дюнери, а тяхната миризма докарва до див ужас всяка птица и те гледат да ги избягват такива места.

Финално, към профилактиката. Не е желателно да ходите в родината на птичия грип - юго-източна Азия. То аз не съм и убеден, че има повсеместно желание или смисъл да се посети примерно Бангкок.



 Mr. Green bowuu Mr. Green Mr. Green

# 23
Аз също си купувам от турските магазини сирене.. то си е в метални кутии със саламура.. и дори си е датско...аз винаги купувам сирене за което турците казват :"ааа сирене за баница" понеже е по твърдо и с по ниска масленост.. но е по вкусно дори от нашенското си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 513
Ах, Хонда... изпревари ме ти... тюх не те е срам!

# 25
Ах, Хонда... изпревари ме ти... тюх не те е срам!
Flushed smile3557 newsm56

# 26
  • UK
  • Мнения: 1 334
ааа Хонда, в северозападнала го ядем печено ,не пекано Mr. Green Wink
мен пък вчера ми казаха да давам чедър като първо сирене, нооо таз препоръка няма да я спазя и ще изкисвам фета от Лидл Grinning

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И в този ред на мисли


.... Може ли да се хване птичи грип от пЕкано пиле ....

...Не може по следните причини...



Демек " Драги ми Педро,измъкване нема,яко ти дупе"  Mr. Green Twisted Evil Wink

 Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 28
  • Мнения: 513
ааа Хонда, в северозападнала го ядем печено ,не пекано Mr. Green Wink
мен пък вчера ми казаха да давам чедър като първо сирене, нооо таз препоръка няма да я спазя и ще изкисвам фета от Лидл Grinning

Маймунке, имате ли Нето около вас. Там има гръцка Фета, ама досущ като българското сирене и държи ефтина цена. 0.99 пи за 0.200 кг. Пробвано е!

# 29
  • Мнения: 513
Демек " Драги ми Педро,измъкване нема,яко ти дупе"  Mr. Green Twisted Evil Wink
Няма, ни на Пердо, ни на Пиер, ни на Питър, ни на Петър, ни на Пешо...

# 30
  • UK
  • Мнения: 1 334
Елф, мерси! Не съм виждала,но сега ще погледна къде има наблизо. това за фета е доста добра цена.

# 31
  • Мнения: 513
Елф, мерси! Не съм виждала,но сега ще погледна къде има наблизо. това за фета е доста добра цена.

Да, овче е, вкусно е, абсолютно 1:1 с бг сиренето!

# 32
Елф, мерси! Не съм виждала,но сега ще погледна къде има наблизо. това за фета е доста добра цена.
И в LIDL  и в ALDI е все толкова за 200 гр 0.99 пенса

# 33
  • Мнения: 819
Ех, ама и аз не мисля, че сиренето има връзка с птиците  Wink...., а че се внася от страна, в която има птичи грип и е потенциален разпространител на вируса.

Това хубаво, а знаеш ли, че вирусът не може да живее в мъртво тяло? Предава се по въздушно-капков път, например ако ти се изкиха болен в лицето или пиеш от чаша от която той е пил... и т.н.


Именно.... продавачите в магазина, за който говоря са турци....., а сиренето не е пакетирано.

# 34
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
добре де Що за 4удо е тогава сиренето от соя май него много го спрягат при захранването  newsm78 ние сме дале4 от този момент,но се озъртам за инфо от сега
 и така ми се дояде сирене  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт