А за шляпането по локвите?

  • 2 690
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Разрешавате ли на децата си? Или им спирате порива?
Аз реших да я оставям моята да шляпа, колкото си иска, но срещам неодобрението на околните майки, които съответно не разрешават на децата си да правят подобно нещо - щяли да се изцапат и намокрят. Е, да, ама е такъв кеф за детето Simple Smile Дори бързам да й купя гумени ботуши специално за целта!

# 1
  • Мнения: 5 183
Имаме си ботуши за тази цел. Щляпа си на воля. Единственото неудобство е в това, 4е така сме свикнали 4е може да си шляпа .... 4е понякога забравяме 4е сме с неподходящи обувки и сме тръгнали нещо да вършим...ала сме с наквасени крака. Но пък е толкова щастлиииииииииииииииив!!! Laughing Даже с видеокамерата го снимах как си джапа и крещи от кеф миналата зима и бабите бяха ужасени, като им изпратих касетата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Разрешавате ли на децата си? Или им спирате порива?
Аз реших да я оставям моята да шляпа, колкото си иска, но срещам неодобрението на околните майки, които съответно не разрешават на децата си да правят подобно нещо - щяли да се изцапат и намокрят. Е, да, ама е такъв кеф за детето Simple Smile Дори бързам да й купя гумени ботуши специално за целта!

Мен ли имаш предвид?  Simple Smile

Да, не разрешавам, и не само защото ще се намокри и изцапа, а и да знае къде може да гази, къде - не.

Утре ще поиска в най-голямата кал да се навре, и какво? Да стоя и да гледам как се кефи?!

По тази логика не трябва да забраняваме да лапат разни боклуци, дето ги намират под краката си. Нека ги лапат - за тях е голям кеф!  Mr. Green

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ами не, не разрешавам и не съм забелязала да е нещастна от факта. Също така не разрешавам да се пързаля по кална пързалка, съответно люлка и т.н..

# 4
  • Мнения: 8 505
Гледам да я държа далеко от локвите (че са и слабост,май),но падне ли ми пердето,оставям я да прави каквото иска.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Още не сме срещнали подходящи локви, но съм готова с два чифта гумени ботуши за целта. Иначе тя е чистница голяма и се потриса, ако случайно стъпи в локва и си наморки обувките, та ще видим как ще обяснявам, че на ботуша нищо му няма от цапането...
Та идеята ми е - ако има ентусиазъм, няма да я спирам да гази, когато е подходящо обута.

# 6
  • Мнения: 186
 newsm09 smile3532 Сещам се веднъж дъщеря ми някъде на около година и половина се прибираме от някъде, а беше валяло дъжд. Точно пред блока ни се събрала една огромна локва и аз просто я оставих на воля да си поджапа. Е да ама не. Комшийките като видяха естествено взеха да роптаят, а тая мойта за да им докаже, че не са в ред като започна с ръце, с крака пляска в локвата и се кефи. И при при това страшен кеф. Оставих я да се наджапа, прибрах и я изкъпах. И до сега продължава да си джапа, когато обаче разреша. Само дето майка ми и изпрати гумени ботушки да не се мокри, а тя мамината наджапа в една ЛОКВИЧКА по-дълбока от ботушите и после сме изсипвали водата на сред улицата. smile3534Ама тези моменти с локвите не си ги давам за нищо. Толкоз щастие толкоз радост и смях няма.

# 7
  • Мнения: 3 927
Kissa, не само теб Wink Simple Smile Оня ден всички ме гледаха изумено Shocked

Говоря за шляпане в локви вода!!!! И аз не давам детето да лапа боклуци от земята и да се пързаля по осрани пързалки - извинете за израза, но вчера видях точно такава Close

# 8
  • Мнения: 3 927
Още не сме срещнали подходящи локви, но съм готова с два чифта гумени ботуши за целта.

Там е работата, че в двора на едно училище,, където водим децата се образуват страхотни локви - само за шляпане Mr. Green

Кажи къде има такива ботушки да пратя майка ми да купи. Тук пообиколох, но не намерих вчера....

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разрешавам...
Има гумени ботуши. Когато е без тях и иска да джапа само и напомням, че ще си намокри краката и ще и е студено...пък тя каквото реши да си прави...
Обикновено се отказва, но по някога се налага непредвидено къпане и пране:)

Така де..ако сега не се налудува кога? Когато стане стара коза като мен ли?

За лапането на неща от улицата и е обяснено какви са последствията и не го прави.

# 10
  • Мнения: 5 183
newsm09 smile3532 Ама тези моменти с локвите не си ги давам за нищо. Толкоз щастие толкоз радост и смях няма.
Помня 4е и на мен ми беше голям кеф като малка. Даже лятото, на село, съм се събувала тайно и съм джапала в локвите. Още помня удоволствието да усещам кал между пръстите на краката си.

# 11
  • Мнения: 1 134
И аз разрешавам. Когато не сме с подходящи обувки, просто избираме по - малки локвички. И тя вече знае и пита: "Мамо, тази малка ли е?" Laughing
Мисля, че не трябва да лишаваме децата от детството им и такива "малки бели", че и без друго от толкова много неща имаме да ги пазим.... #Crazy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Хайде сега пък което не гази в локвите значи е лишено от детство! Shocked


Тане, вчера гледах гумени ботуши в Биг шоп-овете, 10тина лева бяха. В магазините за обувки като че ли не съм мяркала такива.

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Когато стане на 20 няма да шляпа в локвите.
Позволявам, но вече забелязвам, че се шляпа само в локвата пред входа. Другите доста умело се прескачат или заобикалят. 

Локвите освен за шляпане се използват и за изследване - колко е дълбока, обувката ще издържи ли на водата и т.н

Това е част от детството!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Аз пак да се включа.  Simple Smile

Представете си, че разрешавате на детето си да шляпа в локвите - добре, това е ваш избор, никого не укорявам, всеки си гледа и възпитава детето както смята за добре.

А какво ще правите, ако отивате с детето на разходка в някой парк или на празник някъде, на гости и детето е облечено с красиви, хубави дрешки.

На пътя ви се изпречва локва, детето се втурва към нея с идеята да си пошляпа както винаги, щото мама не се кара.

И изведнъж мама, дето винаги е разрешавала, този път не дава!

Ще седнете да се обяснявате ли? А ако детето няма и 2 годинки, дали ще ви разбере? Нали в малката му главичка ще се роят мисли от типа на: "тогава можеше, днес защо пък да не може?"

И истерията и ревът са неминуеми.

Приятна разходка!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт