Рецепти за ЧИЙЗ КЕЙК

  • 97 926
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 1 918
Току-що опитах резултата от първия си чийзкейк с ягоди, по рецептата на aventita. Много добре се е получил, аз го направих с извара и ягоди отгоре. Само дето желето ми, което отгоре като го изсипах, беше почти изцяло сгъстено, като го извадих от хладилника, се беше втечнило и се разля. Но и без желе е хубаво, а и лесно за правене. Доволна съм!   chef

# 16
# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
За този мога да кажа, че е страхотен!  http://yoli-www.blogspot.com/2010/04/blog-post_19.html

# 18
  • Мнения: 66
една моя позната тук в испания прави този чийз кейк и ме научи и мен става много вкусен....

рецептата за него е....
за блата....

пакет бисквити
80гр.меко масло
30гр.пр.мляко

за крема....

2бр.крема сирене(тук при нас 2 опаковки от по 200гр.)
1 ч.ч.сметана течна
1 бр.желатин
сладко по желание

# 19
  • Мнения: 6 390
мляс  Mr. Green
големи красоти   bouquet

# 20
  • Мнения: 10
Ето една рецепта за чийзкейк  chef Майка ми го прави много често и се изяжда до трошичка Hug...става бързо,евтин е и много вкусен.


Продукти: 
За блата - 1 голям пакет бисквити „Закуска”, 1 пакетче масло (125 г), 2 с. л. захар
За крема - 350-400 г кашкавалена извара, 1 ч.ч. захар, 1 яйце, 1 малка кофичка заквасена сметана, 1 ванилия


   Бисквитите  се натрошават на ситно. Маслото се разтопява и се изсипва при тях. Слагат се 2 с.л. захар и се обърква хубаво (тестото трябва да е мокро,при нужда се добавя малко олио). Изсипва се в тава и с ръка се натиска силно надолу- не трябва да остава въздух. Пече се 5 мин. в предварително загрята фурна на 180-200 градуса.  През това време с миксер се разбиват изварата, сметаната, захарта, яйцето и ванилията (в тази последователност). Сместа се изсипва върху блата и се изравнява с лъжица. Пече се 25-30 мин. на 180-200 градуса. Като изстине се украсява с разтопен шоколад или с готова шоколадова глазура. Съхранява се в хладилник.
Приятен апетит!

# 21
  • Мнения: 155
Класически американски чийзкейк

Рецептата е от книгата: “The Complete guide to traditional jewish cooking"

Съставки:
130г разтопено масло + допълнително за намазване
350г бисквити диджестив (грахам кракери) фино смлени
350-400г захар
350г пълномаслено меко бяло сирене (farmer’s cheese/ извара)
3 яйца (леко разбити)
15 мл (1 суп. л.) ванилов екстракт
350г заквасена сметана
Горски плодове и пудра захар за сервиране (по желание)

1. Намажете с масло дълбока тава с диаметър 23 см. Сложете бисквитените трохи + 60мл (4 суп. л.) от захарта в купа и ги смесете, добавете разтопеното масло и смесете добре. Притиснете сместа в приготвената тава за да покриете основата и стените.  Поставете в хладилник за 30 мин.
2. Загрейте фурната до 190’С. Като използвате електрически миксер, комбайн или дървена лъжица бийте сиренето докато стане на крем. Разбийте яйцата,  добавете  250г от захарта и 10мл (2 ч. л.) от ваниловия екстракт.
3. Изсипете сместа върху бисквитената основа и печете 45 мин или докато клечка за зъби вкарана в центъра излезе суха. Оставете да се охлади леко за около 10 мин. (Не изключвайте фурната).
4. Междувременно разбийте заквасената сметана с останалата захар (на вкус) и добавете останалия ванилов екстракт. Когато чиийзкейкът се поохлади изсипете топинга върху базата, като го разпределите равномерно. Върнете във фурната и печете още 5 мин да се глазира.
5. Оставете чийзкейка да се охлади на стайна температура, след това поставете в хладилник. Сервирайте с няколко пресни ягоди, боровинки или малини поръсени с пудра захар, ако желаете.

Бисквити диджестив съм виждала на Пападоулус, но аз го направих с домашно изпечени грахам кракери по тази рецепта: http://www.kulinarno-joana.com/2010/04/banoffee-pie-without-pie/. Сигурно ще стане и с чаени бисквити или друг вид бисквити.
В момента не съм сигурна какво точно използвах за сирене - извара или крема сирене. В оригиналната рецепта е "350g full-fat soft white (farmer's) cheese. Аз по принцип не съм голям любител на чийзкейковете, но по тази рецепта много ми хареса. Не сложих горски плодове при сервирането, тъй като нямах и пак беше много вкусен.

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 0
Имам рецепта за чийзкейк, който много се доближава до този на "KFC", продават го и в магазините "Billa" ... любимият ми е!  Peace
http://venito0o0o.blogspot.com.es/2012/06/billakfc.html

# 25
  • Мнения: 1 558
Най-вкусният, който някога съм опитвала е този . Без печене е. Обожавам го!

Имам рецепта за чийзкейк, който много се доближава до този на "KFC", продават го и в магазините "Billa" ... любимият ми е!  Peace
http://venito0o0o.blogspot.com.es/2012/06/billakfc.html
Ще го пробвам задължително.

# 26
  • София
  • Мнения: 122
Ето рецептата и за моя Чиизкейк със сладко от боровинки


Братовчедка ми ми я каза като се върна от Израел преди 10-тина години, но беше със сирене филаделфия. Аз си я побългарих и я правя със сметана и извара. Последния път ползвах тази на Маджаров и беше много подходяща.
Чиизкейк
Смилате около 400 гр. обикновени бисквити.
После разтопявате 250 гр. Маргарин/масло/ и ги омесвате добре.
В намаслена тортена форма ги разполагате като блат, като хубаво ги притискате и изравнявате.
Поставяте формата в хладилника.
Взимате 5 яйца, отделяте белтъците от жълтъците. Жълтъците се разбиват на пяна с 1 чаша захар, 1 ванилия, кората и сока от 1 лимон.
След това добавяте 4 супени лъжици брашно, 500 гр. извара/след като се добави изварата ако седи по зърнесто се пасира с пасатора/, между 400 и 800 гр. заквасена сметана/може с една или с две кофички от големите/. Втората сметана може да се замени с кофичка кисело мляко 4,5%
Много е важно крема да е въздушен.
Включвате фурната на 180 градуса.
Накрая разбивате белтъците на сняг и внимателно ги прибавяте, с леко разбъркване.
Изсипвате крема върху бисквитите и печете до златисто на водна баня/слагам тортената форма в по- голяма тавичка с вода/.
Тортата е в леко течно състояние докато е топла и е добре да се остави до охлаждане в изключената фурна.
Щом изстине се маже със сладко или конфитюр от боровинки и се оставя в хладилника.
По вкусна е ако престои една нощ в хладилника.  Mr. Green

# 27
  • под тепетата
  • Мнения: 9 282
Мечо, изглежда супер! Обаче издай хитринката - ако сложа моята разглобяема форма за торта на водна баня, най-вероятно ще се накваси с вода. Как процедираш ти или формата ти не пропуска?

# 28
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 626
Не съм Мечо Пух, ама да си кажа - аз обвивам дъното на моята много добре в 1-2 пласта алуминиево фолио и така я слагам във водната баня, като горният край на фолиото да е поне 1-2 пръста над водата. Досега не ми е пропускало, а го правя и за други сладкиши.

И, понеже видях, че не съм писала в темата отпреди 2 години, но междувременно правих чийзкейкове, ето още малко от мен:
Малинов чийзкейк и мус със шампанско
Чийзкейк с череши и маскарпоне
Шоколадов чийзкейк с подсолен карамелов сос
Ванилов чийзкейк с нар
Чийзкейк с манго
Чийзкейк с круши и стевия
Чийзкейк с бял шоколад и малинов сос
Ягодов чийзкейк без печене

# 29
  • под тепетата
  • Мнения: 9 282
Благодаря, Роца! Ами трябваше и сама да се сетя, че точно така правя за еклеровата торта с крем брюле, за да стегне и не се разтече, но явно жегата си оказва влияние  Embarassed Обаче пък за сметка на това мога да се насладя на рецептите ти   bouquet

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 11:32 от bilqna_69

Общи условия

Активация на акаунт