Какво може да се дава за апетит ?

  • 22 279
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 765
Дъщеря ми почти на 8 г . вече . По принцип винаги си е била капризна в храненето и често се е случвало да имаме проблеми за това , но сега вече ме плаши . Почти не се храни , не яде месо , като изключим кюфтенца и кебапчета . Е , да но не мога само с това да я храня . Има дни в които си остава само със закуска в училище и няколко хапки хляб слетобед . Пробвах с предишни любими храни , нови ястия , не става ...От 2 месеца е така . Отслабнала е с 1,5 кг. при положение , че е пораснала на височина . Всички около мен ме мислят вече за параноичка , незнам как не виждат тъмните кръгове под очите и колко мнго е слаба в действителност . Репликата обикновено им е : ' Добре си е детето , хубава , слабичка , ще става манекенка ...' Лекарите също не ме взимат на сериозно . Тежи 23,5 кг . в момента и е висока 126 см. , а в началото на лятото беше 25 кг.и изглеждаше добре .

Знаете ли някаква добавка или нещо подобно за подобряване на апетита ?

Трябва да я накарам да се храни , защото така ще се разболее.

# 1
  • Мнения: 1 428
Защо не пробваш с някакви витамини-Мултисаностол например.Те повишават апетита.На едни наши познати детето е същото.Почти не яде,кара я само на кисело мляко,а е на 4 години вече и е много слабичък.Водиха го на лекар и той им казал,че след като е здраво и енергично детето няма повод за притеснение.Ти консултирала ли си се с лекар?Помня,че когато аз нямах апетит майка ми ми правеше пастет от сирене с чесън и червен пипер и аз така се разяждах ,че.....Знам,че чесъна стимулира и подобрява апетита.Може да й правиш и таратор и тиквички.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
За чесъна не се бях сетила .
Лошото е , че аз не знам какво ще реши че обича днес . Ако днес обича гъби , утре не ги обича и т.н. Стояла е и половин час пред чинията и не е хапвала хапка  .Като не ми издържат нервите съм я карала да стои на масата докато не се нахрани , но тя е такъв инат , че просто нямам думи .
 За това ми се иска да и давам нещо допълнително . Витамини е пила няколко вида /последните бяха анималс -за смукане /, но тези които съм давала до сега не оказват  влияние  на апетита .
 

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Сещам се за пчелно млечице и витамините Мултисаностол.
Не я насилавай, давай  само неща които обича и колкото иска.
Успех и скоро да се похвалиш ,че нещата са се поправили!

# 4
  • Мнения: 130
Проблем го има и при нас-пробвала съм с комбинирани витамини,рибено масло,пчелно млечице,но си мисля че този проблем е по-скоро на психична основа.Опитай да и говориш ,че трябва да се храни,защото ще изостава от другите деца,че няма да я харесват толкова слаба и т.н.На тази възраст децата вече са суетни.Опитай да и даваш плод 1 час преди храна-има ефект.

# 5
  • Мнения: 3 550
Ох, спомням си, че аз бях злояда и ми забъркваха разни смески, уж повишавали апетита. Това, което при мен имаше най-голям ефект беше шипково брашно и мед, разбъркани не помня в какво съотношение, да стане на лепило.
А тя движи ли се достатъчно? Ако я пуснеш да се нащурее в парка с децата, после не огладнява ли? Предполагам, че не `и разрешаваш разни междинни похапвания, които залъгват апетита.

# 6
  • Мнения: 1 214
Апитонин

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дъщеря ми почти на 8 г . вече .... Тежи 23,5 кг . в момента и е висока 126 см. , а в началото на лятото беше 25 кг.и изглеждаше добре...

-->само да те успокоя, че не си единствена.  Tired
Дъщяря ми е точно на 8г.(13.10.), висока е 132см, а тежи 21 кг. И тя лятото беше 23кг.
Давала съм всякакви смеси, сиропи и какво ли не  Crazy. Само дето дръжката на метлата не съм варила досега - вярвай ми, ефект от нищо не видях  Naughty.
И на мен ми казват: колкото иска да яде - толкова. Да де, но тя въобще не иска да яде. По цял ден е на безплатната закуска (от нея е изяла в добрия случаи 1/2) и на 1 баничка на обяд, плюс 1/2 кроасан в Занималнята.
Вечерята и е ад. Аз вече нямам нерви и съм се предала, но НЯМА ДРЕХИ (долни)  smile3511 на пазара за нея...

# 8
  • Мнения: 3 211
Знам, че е много трудно, но не я насилвай да яде. При вас вече се е превърнал в психически проблем. Аз също имам в къщи една злоядка, но я оставям колкото иска да яде, което означавам вечер да хапне мах 2 хапки.
Доволна съм от коластрата на Аквасорс, за по-големи деца е много добро зелена енергия, ако няма алергия към водорасли.
Можеш да пробваш със Цитросепт, има страхотен ефект, хем за имунната с-ма, хем за разяждане.
Но най-вече ти трябва да се примириш, че не можеш насила да я караш да яде. Ще видиш как постепенно, ще иска сама храна.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 526
Незнам какво да те посъветвам за това хранене.И аз като другите майки знам за Мултисаностол, а също така се предписва дори и Перитол,защото имал действие за засилва апетита на децата.Може би най-добре ще е ако зе запише да тренира нещо, да изразходва енергия и да огладнява по-бързо.Аз съм била злояда и са ми давали перитол като малка,но от първи клас започнах да ходя на тренировки и всичко си беше наред.Успех с девойката, трябва да си много упорита  bouquet

# 10
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Това което чух като съвет от нашата педи към майка на такова дете - да пробват първо с любими храни Макдоналдс или каквото обича за да започне да яде, да не се насилва да яде и да не се следи колко е изяло детето или поне да си даваш такъв вид.
На друго дете нашата педи изписала противоалергичен сироп със странично действие повишаване на апетита. и аз видях че това наистина действа не само зачерви бузите а и ги наля. А милото беше пред анемия.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 765
Благодаря , че ми отговорихте !
След толкова добри отзиви за Мултисаностола , ще опитам с него .

А тя движи ли се достатъчно? Ако я пуснеш да се нащурее в парка с децата, после не огладнява ли? Предполагам, че не `и разрешаваш разни междинни похапвания, които залъгват апетита.
Прекарваше повече време на вън лятото и тогава беше по-добре , но сега от както почнаха училище има дни в които не излиза . Или времето не позволява или имат повече домашни . Не давам никакви междинни закуски , заради което от време на време ми се сърди . Давам нещо за десерт на обед , все пак не мога да я лиша от тези неща .Да не говорим , че в училище си купува сама . Сега от както давам пюрета на бебка , особено плодовите не пропуска и тя .

Може ли да ми дадеш малко инфо  какво е това ?

Шани и ние сме така с дрехите . Особен проблем при нас са анцузите , защото нейния размер и виси на дупето . А ако взема по-малък номер и идва къс на дължина .

Верончо чак  психически проблем едва ли е . По голяма е вероятността да чува от други деца какво не обичат , или за диети от по-големите и тя да им подражава . За Аквасорс - също мога да пробвам , но трябва първо до прочета повече за продуктите . Цитросепт какво е ?

Допадна ми и идеята за тренировките . Ще видим какво ще измисля .
В училище има само актьорско майсторство и тя е записана .

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани и ние сме така с дрехите . Особен проблем при нас са анцузите , защото нейния размер и виси на дупето . А ако взема по-малък номер и идва къс на дължина...

мдааааааа  smile3521 Точно същото е и при нас. НО сега по съвет на съседката ще събираме пари за дупе  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 214

Може ли да ми дадеш малко инфо  какво е това ?





Апитонина е пчелно млечице.Дава се специално за апетит-това му е предназначението.И аз съм го пила като малка   Laughing Малка,малка.....колкото твоята  Embarassed  Другият вариант е направо да даваш малко глюкоза.Това е нещото,което действа на апетита и се съдържа във всек вид витамини.Всъщност не самите витамини ,а глюкозата в тях действа.Но  не при всички  Wink За някои дозата е недостатъчна.
Аз лично смятам ,че апитонина е по-добрият вариант от витамините.Все пак това е специалното му предназначение.На нас ни действа от 2-3  прием,а понякога и след първият.

# 14
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Моят син е на 9 год. и е висок 130см. тежи 29кг. отказва да яде иска нещо незначително той пие и едни други лекарства и трябва да е ял преди тях направо кошмарно #2gunfire по същия начин е ако иска днес едно утре не и яде само веднаж колкото за едно врабче. При нас Мултисаностола не подейства. Купих една напитка в която има всичките необходими неща за организма на едно дете казва се SUPER KIDS хранителна добавка която струва 100 лв. и е за около 2-2.5 месеца. Поне да си набавя витамините и минералите. 

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 765
Да ти кажа чесно точно в момента 100лв. няма как да дам ...
Така , че за мен отпада като вариант .

# 16
  • Мнения: 2 242
Аз бях доста злоядо дете Twisted Evil и напълно разбирам мъката ти. За отваряне на апетита ми нищо не помагаше  Mr. Green и не мога да дам съвет. Но ми прилагаха една бабина рецепта за подсилване на организма:

1 суров жълтък + орехи + мед + сок от резънче лимон. На вкус трябва да е сладичко (внимавай с лимона).

Колкото до килограмите – винаги съм била под нормите за височината си (е от как родих мааалко се промени картинката Blush) но това не ми е пречило – даже май точно поради тази причина съм била по-здрава и жизнена (нали вече мога да сравнявам).

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може ли да ми дадеш малко инфо  какво е това ?
Апитонина е пчелно млечице.Дава се специално за апетит-това му е предназначението.И аз съм го пила като малка   Laughing Малка,малка.....колкото твоята  Embarassed  Другият вариант е направо да даваш малко глюкоза.Това е нещото,което действа на апетита и се съдържа във всек вид витамини.Всъщност не самите витамини ,а глюкозата в тях действа.Но  не при всички  Wink За някои дозата е недостатъчна.
Аз лично смятам ,че апитонина е по-добрият вариант от витамините.Все пак това е специалното му предназначение.На нас ни действа от 2-3  прием,а понякога и след първият.

само да вметна на моята дъщеря как й се отрази Пчелното млечице - хапнала, не хапнала 2-3 лъжъци от яденето и отиваше до WC-то по голяма нужда. Та и това дето успявахме да й дадем, излизаше скорострелно  Close
От Мултисаностола е изпила над 10 шишета - ефект, никакъв  ooooh!

vivian05 - това (SUPER KIDS ) да не е някаква добавка, от серията на Зелените водорасли?  newsm78

Slavi - и аз го знам това, но то е по-скоро за засилване на имунитета.
Орехи+лимони+мед. Всяка сутрин на гладно по 1 с.л. Всъщност може да се прави и с много други ядки, освен с ореховите...

# 18
  • Мнения: 25 600
Слава Богу, нямам вашия проблем, но бих желала да се присъединя към разговора като бивше злоядо дете(ама много злоядо!!!). Поне при мене нищо не помагаше -  пчелно млечице, витамини, суров жълтък със захар и какао, с какви ли не чудесии ме тъпчеха нашите и резултатът беше крайно отрицателен. Накрая майка ми, отчаяна от всичко, ме заведе при един много стар педиатър-пенсионер, който й казал, че най-доброто и ефикасно лекарство се нарича "второ дете"!!!  baby_neutral
Вслествие на което се роди брат ми и нямам спомени апетитът ми да е тревожил някого, освен през пубертета, когато определено започнах да злоупотребявам с хапването и станах дебела! Joy
Гледам, вече сте си изработили лекарството, остава да почакате малко второто да започне да се храни нормално, та да може каката да си има компания (и конкуренция!) на масата. Wink
Не правете грешката на моите родители да правите драма от злоядото дете, когато показвате колко ви тревожи това, детето започва да злоупотребява с това(така се чувства по-важно!) и проблемът се задълбочава. Ако се вярва на литературата - светът не знае случай дете да е умряло от глад, при положение, че има храна вкъщи. Съветът ми е - повече движение на чист въздух(спорт!!!), никакво настояване да се изяде еди какво си(слагате храна пред детето, ако не я изяде, прибирате без коментар), давате му възможност да си избере менюто (избор между 2 възможности!), насърчавайте го да участва при приготвянето на храната, разсипването й и подреждане на масата. Канете на гости нейни приятелки, за които знаете, че си похапват с апетит, водете я на гости при нейни приятелки(на гости винаги е по-вкусно, отколкото у дома!) и прочие хитринки. И пак повтарям най-важното - не показвайте колко ви тревожи този проблем!!! Така давате възможност на детето да ви манипулира, даже и без да го осъзнава! Напротив, започнете да се хвалите пред познати, (така,че да чуе) как детето е започнало вече да се храни и не се притеснявате за нея! Ефектът ще е вълшебен, повярвайте ми!!! Laughing
Толкова засега и успех в преодоляването на проблема!

# 19
  • Мнения: 1 214
А дали на каката няма да и дойде апетит ако участва и тя в приготвянето на ястията  Laughing

# 20
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Може ли да ми дадеш малко инфо  какво е това ?
Апитонина е пчелно млечице.Дава се специално за апетит-това му е предназначението.И аз съм го пила като малка   Laughing Малка,малка.....колкото твоята  Embarassed  Другият вариант е направо да даваш малко глюкоза.Това е нещото,което действа на апетита и се съдържа във всек вид витамини.Всъщност не самите витамини ,а глюкозата в тях действа.Но  не при всички  Wink За някои дозата е недостатъчна.
Аз лично смятам ,че апитонина е по-добрият вариант от витамините.Все пак това е специалното му предназначение.На нас ни действа от 2-3  прием,а понякога и след първият.

само да вметна на моята дъщеря как й се отрази Пчелното млечице - хапнала, не хапнала 2-3 лъжъци от яденето и отиваше до WC-то по голяма нужда. Та и това дето успявахме да й дадем, излизаше скорострелно  Close
От Мултисаностола е изпила над 10 шишета - ефект, никакъв  ooooh!

vivian05 - това (SUPER KIDS ) да не е някаква добавка, от серията на Зелените водорасли?  newsm78

Slavi - и аз го знам това, но то е по-скоро за засилване на имунитета.
Орехи+лимони+мед. Всяка сутрин на гладно по 1 с.л. Всъщност може да се прави и с много други ядки, освен с ореховите...

Незнам дали е от водрасли водят го за хранителна добовка. Фирмата производител Fit Line взела съм го от ул. Паренсов внос било от Германия. Пише на немски и не всичко разбирам. Embarassed newsm78

# 21
  • Мнения: 3 211
Коластра и зелена енергия за продукти на Аквасорс www.aquasource.net, а Цитросепт е извлек от семки на грейпфрут http://citroceptbg.hit.bg, бг еквивалента му е Биоцитрин на Биопрограма, казват, че било абсолютно същото, но не знам.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.., че най-доброто и ефикасно лекарство се нарича "второ дете"!!!  baby_neutral

Приложих го аз това "лекарство" преди цели 2г. и да ти кажа и то е без резултатно. Второто ми дете скоро ще стигне 1-вото по кг. Confused

# 23
  • Мнения: 25 600
 newsm78
А самото дете как се държи? Защото, нормално е според мене, дете, което си играе кротко и тихо да се храни по-малко в сравнение с дете, което непрекъснато е в движение - търчи и крещи, и изобщо изразходва повече енергия? А може би е въпрос на метаболизъм? newsm78

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 765
От днес почнах с Мултисаностола , а от утре мисля да забъркам мед орехи и лимон .
 Как Сийка да ти кажа чесно тя си е голям инат . Говорим , говорим та чак устата ме заболява и после пак си прави каквото си иска . Минахме и през наказания и какво ли не . Иначе е кротичка , чак да беснее не , обаче нали знаеш ' тихите води са най-дълбоки '.
   Лекарството за което говориш при нас може и да подейства , нали виждам как се върти около пюрето на бебка . Обаче има още мноого време докато мине на обща храна . А ако и видеш приятелките ...ами те са същата картинка , но поне изглеждат добре . Не ме притеснява това , че е слабичка . Не е добре и другата крайност - да е с наднормени килограми .
  В момента е с хлътнали бузки , синьо под очите , разболява се от най - малкото , лесна уморяемост и т.н. И ме е страх да не стане наистина психически проблем , защото тогава става още по-лошо . Незнам дали ме разбирате , но за мен тя не е добре . И аз съм човека който трябва да промени това .

   В неделя и спретнах такава разходка в боровата гора , че чак на мен ми дойде в повече . Живна малко , но относно храната нямаше промяна .

# 25
  • Мнения: 25 600
 newsm78 А как е със сладкишите - шоколад, бонбони и т.н.? Яде ли ги или и на тях се мизли? А към плодовете как е? При баба и дядо (във ваше отсъствие) как е с яденето?
А за приятелките - не можеш ли да "изровиш" от някъде някое по-ящно дете, та покрай него да се разяде и тя?
И накрая да попитам - има ли някой от вас, който да спазва диети или да коментира подобни въпроси в нейно присъствие (може и в детската градина!)? Една позната на времето(самата тя доста пълничка) беше споделила за такъв проблем с дъщеря си и накрая се оказа, че мама не може да си наложи да отслабне, ама дъщеричката гладуваше като за световно... Та мама се отказа от диетите и детето прояде. Не казвам, че и при вас е така, просто на тази възраст  знаеш ли откъде какво е чула, как го е изтълкувала и да какво може да доведе... newsm78

# 26
  • Мнения: 2 863
Синът ми - на 11г.- е много капризен и общо взето е с килограмите на комар:)) Преди време му давахме бирена мая- наистина усилваше апетита и беше понапълнял, но сега най-категорично отказва да я пие. Купихме му зелена енергия от която имаше също ефект и пред заплахата, че няма да държа глобули за 60 лв и той да не ги пие - ги пие ама е зор голям. Малкото също е злоядо но най-добре е наистина да не се драматизира макар, че понякога просто ме хващат нервите и ми иде да ги набия с това неядене...

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
zdr na vsichki mami niamam kirilicata tuka . ta taka moiata beba sled zavrustaneto si ot bulgaria tova liato kato kaza nazad  otslabna mnogo i s zor iadeshe ama ne se sestashe da iade hich samo za mliakoto biberona  taka che za edna godina e naddala samo 1kg i to tova e ot minalata zima. sega veche triabvashe da priznaia che ne iade i pred svekito  i tia otishla vednaga pri edin star lekar  i kato obiasnila kakvo e polojenieto toi i izpisal tonicalcii tova e tukashnoto ime sigurno ima analog v bulgaria oste sled purvata ampula za piene ela che gledai  i taka sme veche 5 dni dai boje da si iska  kakto e sega inache beshe ujas goene teatri  komedii i tragedii da ne chuva samo diavola  uspeh i n vas i decata

# 28
  • Мнения: 4 390
При нас проработи Пиковит (витаминен сироп).

# 29
Ние имаме същия проблем с баткото който е на 4г.Какво ли несме проблави никакъв ефект.А това с второто дете също го "пробвахме",но и тук ударихме на камък! SadВместо той да започне да яде малката стана още по-яшна,като кажем че ще се хранят и като им сложа тя първа си изяжда яденето и взима неговото,защото както може да се предположи той се куми...Вие консултиралили сте се скоро с лекар,данеби да е от нещо друго тази слабост и сенките под очите,защото обикновено злоядите деца не изглеждат зле.Това с бирената бая е вярно наистина.На мен лично ми се наложи да я пия известно време и качих доста килограми и имах голяб апетит,но аз никога не съм го губила LaughingДано намерите някакво разрешение на въпроса PeaceУспех

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 765
Благодаря на всички които ми отговориха   bouquet.
 Днес седмица след като започнах да давам Мултисаностола и мед , орехи и лимон /Slavi , Шани   bouquet /мога да кажа че има ефект . Незная кое от двете подейства , но това не е толкова важно . Сутрин очите си не е отворила и е гладна . Даже и не пита какво ще яде , казва гладна съм.  Laughing Не посмях да се похваля до сега .
  И вече изглежда по-добре , кръговете под очите и ги няма ....
   Hug

# 31
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Има ли тук дистрибутор на аквасорс. Колко струва зелената енергия? Активна ли е все още промоцията 120 +20. Искам да взема на моя злоядко. Моля пишете ми на лични, за да не разводним темата.

Общи условия

Активация на акаунт