Разяснете ми моля ролята на различните пилички!

  • 718
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Някъде срещнах тема за пиличките, които използвате, но честно да си призная -не съм наясно коя за какво служи. До скоро ползвах само метална и не съм се интересувала за предназначението на хартиените. Първата такава, която си взех беше на Top Choice, следващата на TITANIA. И двете са с най-фините частици ,т. е. изцяло гладки са. Преди няколко дена купих на Solingen- те са 3 тънки пилички с номера:1CLEAN  2CONDITION  3SHINE. За какво точно се използват?Каква е ролята на частиците?И т.н. С една дума -светнете ме по въпроса! Grinning

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ами то си пише ан самата пила. тези с трите стъпки са за полирана. с 1-ва стъпка махаш неравностите по нокъта, ако ти се люпи или бели, с 2-ра стъпка заглаждаш нокътната плочка, а с трета полираш за блясък. Картонените пили също са различни. има за ноктите на ръцете и краката( но на мен лично на са ми удобни за краката и ползвам метална). По грапавите са за пилене, а по - гладките са за заглаждане след пилене

# 2
  • Мнения: 130
На мен металните ми разкъсват нокъта. Досега ползвах на AVON, една синичка, но издаде багажа... Confused

# 3
  • Мнения: 6 164
Метална не помня от кога не съм ползвала - много е агресивна, а моите нокти са мекички и искат много внимание, за да дръпнат на дължина. Откакто съм бременна, обаче са много здрави Sunglasses /изобщо бременността ми се оказа най-добрия салон за разкрасяване/. Използвам картонени: най-грубата част ползвам за скъсяване, ако реша да редуцирам дължината, по-малко грубата за оформяне и заглаждане, а тази им страна, която почти не е назъбена е за полиране. Аз спестявам тази процедура, защото повърхността на моите е равна и гладка, а и са тънки, а полирането малко или много изтънява нокътя. Затова фляскам заздравители и лакове.
Знам и, че нокрорезачката не е най-добрия приятел на нокътя, по възможност действай само с пила. 

# 4
  • Мнения: 46 508
Аз имах такива- пиля, заглаждам, полирам, но нещо ме домързя и сеха ползвам само керамична за пилене и след това с блок махам каквото има и заглаждам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
Откакто ползвам стъклена пила, въобще не сещам за останалите.

# 6
  • Мнения: 1 205
Аз също ползвам кристална пила за оформяне и блок за полиране.
Метална - твъро не  Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 9 467
А бе, аз каквато и пила да ползвам все със същите кьопави нокти си ходя. Cry
То Титания си купих двустранна, то стъклена си купих- уж по-щадяща. То масла клепам, то заздравители мажа, топ лакове и все същото. #Cussing out
Много гадни, цепещи се, люспещи се, безнадеждни нокти.
А и да уточня с макс. дължина 1-1,5 мм. Close #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт