Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-62 от 62 отговора

София

Някой с впечатления от Омега?

Да, учих няколко нива испански език в Омега при Силвия. Доволна съм, защото "проговорих", (макар и с грешки Embarassed) Учебникът ми се видя старичък и скучен, но часовете бяха раздвижени, всеки подготвяше да разкаже кратка новина, после - виц или смешна история, а като понапреднахме - приказка. Правехме дискусии на избрана от нас от предния час тема. Имаше редовно домашни.
С много добри впечатления съм.
Цитирай

London

Момичето питаше за италиански език, но ми беше много хубаво да прочета как си научила испански. Борих се аз три нива в една школа, с трима различни преподаватели, всеки със своя подход и със своята си любов към езика. Единия даже беше от Никарагуа. Научих доста наистина почти само благодарение на себе си и своята упоритост. Но напоследък съм занемарила нещата и ме е яд на себе си. Сега ми се иска да почна частни уроци, че не ми се занимава пак със школи и с техния строг график, който не мога да спазвам. Записах се в библиотеката на Сервантес, но вече нямам време да чета книги - много време ми отнема и ми изисква пълно съсредоточаване, а няма как с двете бебета. Гледам сериали - изгледах Интернатът, сега мисля да почна Мистерията на Календа. И филми гледам, и новините по ТВЕ преди да ми го спрът гледах - много хубаво беше с тях, защото ги повтарят по 3-4 пъти на сутрин. И с първата ми учителка си пишем на испански ... но пак ми се струва недостатъчно и ме е страх, че ще са напразни досегашните ми усилия  Sad
Ами иска се постоянство ! Да и аз съм гледала Интерната , Големия Хотел , Кораба , но много дълги са паузите и това ме дразни в испанските сериали. Многото гледане определено помага , да свикнеш до болка особено с традиционните диалози от бита. Аз предпочитам филми и сериали от Латинска Америка в частност Аржентина. Имат прекрасен акцент , казват ж , вместо добле елето и наистина гали ухото.Направила съм тема в сериалите на едно весело такова сериалче ''Съседска война'' има сериите в ютуб може да го пробваш да видиш техния акцент как ще ти се стори. По мое мнение с аржентински се учи най-лесно испански , много изчистен е от орнаментиката и хъкането на испанците.

От латиноамериканските сериали изгледах Мъжете предпочитат грубиянки, супер свеж, освен езика и фабулата много ме изкефи. А в какъв смисъл са дълги паузите? Между сериите ли? Щото аз свалям целия филм и гледам всеки ден. Все още не мога да гледам без субтитри. Прочитам превода, след това си разчленявам репликата и я разпознавам ... и те така - често ги хващам, че превеждат глупости, ама ... помагат ми, признавам си.

Е аз ги изгледах на испански не съм ги гледала с превод. Исках да кажа , че сезоните съм чакала по 1 година. ooooh!
Цитирай

Innsbruck

Аз не останах доволна от Омега.
От всички езикови школи, които съм посещавала, най-доволна останах от ИЧС.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-62 от 62 отговора