Брой на кърменията според възрастта на бебето?

  • 2 550
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Понеже моето бебе е на 1 месец и половина и къмя по 6-7 пъти дневно /нощем не се буди за хранене/, искам да ви питам как е при по-големите бебета? Пак ли е толкова начесто или храненията се разреждат?  Rolling Eyes

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Моето утре става на 7 месеца и обедното кърмене му липсва, иначе не виждам разлика. Ако през деня пропусне или спи по-дълго следобедно време, то след това или нощем се наваксва.

# 2
  • Мнения: 967
6-7 кърмения ми се виждат малко за бебе на 1мес. Ти под час ли кърмиш или на поискване, наддавате ли добре? Ако кърмиш на поискване няма такова нещо като брой кърмения на ден - има периоди, когато бебето суче по-рядко, има и дни когато вчно му се суче и тогава кърменията могат да стигнат и 12-14 за един ден. Ти винаги ли ядеш еднакъв брой хранения през деня или има дни, в които ядеш само закуска, обед и вечеря и други дни, когато все нещо дъчеш и сръбваш - бонбони, закуски, кафета? Ако прочетеш статиите в библиотеката ще разбереш защо повечето майки тук кърмят бебетата, когато те си поискат, а не спазват строг режи и брой хранения. По принцип, колкото по-голямо е бебето, по-рядко огладнява, но пък после започва зъбоникнене, усолен разтеж и т.н. и отново бебоците си искат често да сучат.

# 3
  • Мнения: 3 161
поддържам казаното от Нели. Ако детето е само на кърма (а на 1 м. това е най-доброто), кърменията са по-скоро между 8 и 12. А като пораства -  зависи много от схемата на захранване, от това дали мама си е  в къщи и дали дава често.

# 4
  • Мнения: 888
Ако беб4ето е на свободно кърмене и си хапва добре при всяко кърмене, аз не мисля че 7-8 хранения са малко!Моето беб4е сучеше по 8 пъти на ден и си наддаваше добре- 900 гр.-1 кг. за месец!Мисля че не е толкова зле!
Пък и всяко детенце си е различно!Ако не иска да суче по-често насила не можеш да му наливаш, нали? 

# 5
  • Мнения: 1 107
На вашата възраст и ние бяхме така, не е задължително бебето да е недохранено ако яде само 6-7 пъти във втория месец  Wink
Аз никога не съм спазвала режим, оставям го сам да реши кога му се яде, наддава прекрасно, даже малко повече от необходимото  Embarassed Вече е 7 кила, а се роди 3250!
Откакто стана на 3 месеца яде само по 5 пъти на ден, а отскоро се опитва да мине на 4, но ми се струват малко, та го кърмя още веднъж към 11 часа вечерта в заспало състояние... Струва ми се много вероятно ако сега твоето бебче яде 6-7 пъти (на поискване) да разреди храненията като порасне.
Аз обаче се изцеждам преди да си легна, защото от рядкото сучене ми намалява кърмата, а и знам, че като почнат зъбките се връща нощното...


# 6
  • Мнения: 619
Ами да..на поискване кърмя...Е, опитвам се да различавам плача от глад и от болка и не при всяко проскърцване давам да суче..например често плаче веднага след ядене - но тогава усещам, че храносмила  Laughing и в този случай не ми се струва уместно да давам пак....все пак бебетата са хора и те преяждат, нали  Laughing
Освен това педиатърката ми каза 6-7 кърменета на ден /поне/, засега наддава добре, НО не прекалено...например от раждането до първата консултация беше наддало 600 грама, но педиатъркатат каза: "Добре" и "Щом не иска нощем, не го буди сама".
Как ви се струва на вас това?

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
През първия месец и ние бяхме така - спи колкото иска и яде колкото и когато иска и никога не ги докарвахме повече от 7 или 8 кърмения. На първата консултация, 20 дни след изписването, бяхме наддали 550 гр и педито каза, че било малко(евала на ващо) и аз почнах да кърмя по често, като включих и добавка(по съвет на педито), но после я спрях и включихме и нощно кърмене или по точно бебо си го включи сам. Та на въпроса - при нас броя кърмения се увеличи.

# 8
  • Мнения: 146
Az kyrmih v nachaloto po 7 pyti na den i malko predi da navyrshi 1 mesetz minahme na 6 kyrmenia.ne go dyrja poveche ot 20 min,a sega toi neiska poveche ot 10 min.Na pyrvata konsultatzia na 1 mesetz beshe naddal 2 kg.Problema mi e obache ,che se budi noshno vreme i e po-buden  i gladen ot vsiakoga .

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 375
В началото броят на кърменията варираше - 8-11 пъти. Така доста време - почти до 4 месец. След това като че ли се спряхме на 7-8 и на 5 месеца като захраних ни трябваше месец и нещо, за да стигнем до режим и почти всеки ден да е еднакъв с предшния - 6 хранения, от които едно през нощта. Всичко сама си го направи, никога не съм насилвала за нищо. Наддаваме средно, но достатъчно.

# 10
  • Мнения: 3 550
Жабчето е на 7 месеца, яде към 10-тина пъти на денонощие. Общо взето, слагам го на гърдата преди лягане, веднага след ставане от сън, ако се размрънкоти и т.н. По време на зъбоникнене е на гърдата по 100 пъти на денонощие, особено нощем.  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 467
От самото раждане сме на 6-7 кърмения за денонощие та досега.

# 12
  • Мнения: 255
Всяко бебе е различно, някои предпочитат да хапват основно през нощта, други си спят непробудно цяла нощ.

Моето бебе например предпочита да суче по-рядко и си спинка  нощем, не спазваме някакъв твърд режим, просто бебо огладнява на по-големи интервали. От начало храненията бяха 7, после 6, 5 и на три месеца вече ядяхме само 4 пъти, което продължи повече от месец и след това се върнахме съм 5 хранения на ден. Още е само на кърма и бебчо наддава средно 1 кг. на месец.

Мисля, че броят на кърменията не е от значение и кърменията не могат да бъдат малко или пък много, щом бебето само си определя режима и се чувства добре и наддава.

# 13
  • Мнения: 3 818
Мойта щерка  не се буди нощем, но пък през деня как си наваксва с яденето не е истина #Crazy
На месец някъде ядеше колкото и твоята беба-  6-7 пъти в денонощието. Първите два месеца наддаваше по килограм.
Обаче колкото по-голяма става, толкоз повече яде.
Сега нямам сили да ги броя, но от първото й ставане към 6ч. до 10ч. яде таман четири пъти. И без нощно хранене ми се събират сигурно 10-12 яденета. Обаче точно вече да изперколясам и от няколко дни започна да яде през четири часа, тоест около 5 яденета.
Така че всяко бебе си е различно, гледай го да е добре и не се притеснявай да му броиш храненията.
Към края на втория месец вече нито броиш яденетата, нито гледаш в часовника и ти е много убаво Wink

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Явно зависи от детето-няма рецепта. Беба сучеше много малко пъти- 4-5 още на 2 месеца. Между 3-5 месец спеше по около 10-12 часа през нощта без да се буди за храна. После доследва период от около 1.5 месеца с 1 или 2 будения през нощта за ядене. Сега от 2 дни пак спи...даже днес сутринта изцедих, защото щяха да ми се пръснат гърдите/150 мл. след като беще сукала, а можех и още!/...И въпреки всичко е утроила теглото си! ОТ утре започваме захранване!!!

Общи условия

Активация на акаунт