CND shellac - дълготраен естествен маникюр вместо гел върху ноктите

  • 227 767
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
 ацетонът не се ли съдържа в  лакочитителите?  Shocked ей сега даже погледа  моя (супер обикновен, за някакви стотонки беше  Embarassed )  пише :ацетон, изпропилов алкохол, вода, глицерин, аромат, оцветител...?за ежедневна употреба и отстраняване на лаково покритие върху ноктите  Confused

# 76
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Да, така е, ама е с контролирано качество. Аз съм химик и много пъти съм се интересувала за този в лакочистителите.  Определено ме е страх да седна и някой да ми топи ноктите в ацетон, който не знам какъв е.

# 77
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ноктите не се топят в легенче с ацетон все пак, а се обвиват в специални лепенки.

Ето как изглеждат:



И линк към цялата процедура:

http://www.nailsmag.com/Channel/Hot-Off-the-Presses/Article/Stor … c-Your-Nails.aspx

Да не се чете като защита на CND, не съм ползвала този метод, това което ми допада за сега е, че няма предварително пилене на нокътната плочка, което е вредно за ноктите и ги разрушава (думи на моята маникюристка).

# 78
  • Мнения: 1


Лилаааа, не се ядосвай  Heart Eyes няма смисъл, мен също "ме обвиниха"  в една от темите,че правя реклама на една фриз. академия,(няма да я споменавам коя е ! да не правя реклама)  защото изразявах доста често за фризьорските курсове в България бях много активна там, но след един такъв скандал ми писна от обвинения и да се обяснавам  и спрях да пиша в нея, само я чета...  много от участниците ми пишат на лични и ми отговарям... Wink


слънце09,   bouquet

С риск да ме обвинят отново  Rolling Eyes ще се изкажа за Шилак,че заради близката му формула до лака може да се сваля с  всякакъв лакочитител. както всеки лак на(с /без ацетон)   Вече на всички професионални марки лакочителителите им са без ацетон, така че  се предполага че и маникюристите го ползват (все пак е добре да се уверим Laughing Laughing  ).

свалянето става за 10 мин в салона, защото на всички нокти се слагат едни обвики на Шилак и се залепват за 10 минути, след което се махат и Шилак е омекнал и може спокойно да се махне за няколко минути . Вкъщи също става с лакочитител , но е много бавно, защото трябва да се обвие импровизирино всеки пръст и да се държи по 10 минути след което се маха и се избутва, но за всеки пръст- 10 х 10 =100 минути  Shocked затова е по добре в салона

най-добре е лакочистители, които в състава си вместо ацетон имат негови производни.  Маникюристката ми ме съветва винаги след употреба на лакочистител да си мия ръцете с хладка вода. После крем задължително  Grinningи
и

# 79
  • Мнения: 5 299
Moмичета - не се карайте...
На мен лично ми е особено полезна тази тема, както и на други предполагам.....И съпоставянето на разлияните марки ми е още по-полезно..

Държа да поясня, че ноктите НЕ СЕ пилят...ТЕ се матират. Разликата е огромна. Това е точно подготовката на нокътната плочка.  Матирането се състои в това да се отнеме гланца на плочката, за да се захване материала по-добре, и се прави с финна пила. По този начин съвсем не се нарушава нокъта. Не бъркайте двете понятия. Да, със сигурност има маникюристки, които буквално изпиляват нокътната плочка, с което не само че се съсипва, ами и когато е препилен естествения нокът, то и материала не може да се задържи добре.

На Креатив продуктите са много добри определено. Имам наблюдения върху почти всички фирми, и специално за технологиите с гел.
Но и също така всяка марка си има и силни и слаби продукти. Какт например лаковете на ОПи са много добри, но Ув геловете им- не толкова.
По мои лични наблюдения най-добрите продукти за ноктопластика специално са IBD и EzFlow.

Също така лепенките, които сте показали на CND са напоени с ацетон. .Няма как да се свали покритието БЕЗ ацетон.

Та радвам се, че тази сутрин попаднах на темата, и реших да не избързвам с поръчването на тази система.Исках да прегледам всички марки, както казах вече всички фирми изкараха на пазара тази система. Аз послено съм се спряла на IBD. За съжаление от сайта им става ясно, че се очаква да излезе на пазара лятото. http://www.ibdbeauty.com/new/gelac.shtml А и цветовете ми допадат най-много. Grinning
Определено ще изчакам още месец.

Последна редакция: сб, 22 май 2010, 21:59 от Shopping FUstA

# 80
  • Мнения: 6
какви страсти леле Laughing

аз да ви кажа,че моя Шилак издържа 10 дни Sad  но мисля, че маникюрситката беше виновна - не ми запече отделно  палците и въобще ми по-претупа едната ръка , та в резултат на единия започна леко да "му поддава" и все едно се отлепя, та трябваше да го "спасявам"- изчистих си го сама - успях! Joy (както пише) с памук и с обикновен лакочистител (лакочистителя е без ацетон Shocked ) държах го 10-15 минути , лака стана някакси мек  и го изчистих (избутах)  с нокътя си . После се лакирах с обикновен лак.
Между другото между двете определено има разлика- шилака изглежда някакси мокър, плътен, а обикновеният лак доста... не плътно и лъскаво...не знам дали го обясних Rolling Eyes

следвашия път ще пробвам в друг салон...
може да споделите, ако сте доволни от някоя маникюристка за шилака(може и на лични). В София.

  bouquet  
лека нощ и ....  luvbed     love001

 

# 81
  • Мнения: 5 299
Палците се изпичат отделно единствено с идеята да не се разлее настрани гел-лака, ако консистенцията е по-течна. Също така зависи и  с каква УВ лампа разполага маникюристката, ако е с 4 крушки(2 горе, и 2 от двете страни)-няма проблем да се пече цялата ръка. Ако лампата е от малките с 2 крушки, тогава трябва да се пекат отделно палците.

# 82
  • Мнения: 6
Палците се изпичат отделно единствено с идеята да не се разлее настрани гел-лака, ако консистенцията е по-течна. Също така зависи и  с каква УВ лампа разполага маникюристката, ако е с 4 крушки(2 горе, и 2 от двете страни)-няма проблем да се пече цялата ръка. Ако лампата е от малките с 2 крушки, тогава трябва да се пекат отделно палците.

ами newsm78 незнам, цялата лампа светеше, незнам дали това означава,че е с 2...Но просто ми претупаха едната ръка,  Laughing с такова усещане останах.... moresmile

# 83
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Записвам се да следя Peace.
Темата ми е интересна, въпреки че аз лично по-скоро ще си остана на гел-системата.
Тази изглежда по-щадяща, но е за нокти с естествено хубав вид, а моите на палците примерно растат в обратна посока и им променям формата с гела, което няма как да стане само с намазване с лак.

# 84
  • Мнения: 2
Днес ми е 11 ден с Шилак. Държи се -цветът и плътността са като първия ден,  не се забелил никъде все още  coolcool

# 85
  • Мнения: 7
Извинявам се- нова съм, но
просто не се сдържам (четах до третата страница), не че съм враждебна не се сърдете, но какво е това 80лв. на месец за маникюр??? И то за едни кожички. Това става точно за 5 минутки след баня с дървена клечица и масло за нокти, които струват стотинки. Когато се прави всеки път след баня ноктите винаги изглеждат перфектно, дори не е нужно да си триете лака.
Инъче лака си е супер, но на мен ми растат много бързо ноктите и след една седмица вече са пораснали с 1-2мм. и става грозно.
А и нормален лак на Перфект примерно си ми държи седмица- понеже ходих на курс по маникюр ще си позволя да споделя няколко неща, които научих там и са доста ефикасни:
Кожичките не се режат, а се избутват само да се отлепят от ноката- в началото е грозно ако са големи, но след 1-2 дена те изсъхват и се белят (само грубата кожа). Когато се режат растат двойно повече.
И преди да се сложи още основата на лака ръцете се измиват с антибактериален сапун, а не с хидратиращ, хубаво се избърсват с чиста кърпа и с марля (не с памук, остават влакна) и с етилов спирт се минават ноктите, за да се махне максимално омазняването на плочката. След това без да се докосват ноктите се слага основата и там другите лакове и между пластовете ноктите също не трябва да се пипат.
Лакът не трябва да е стар, но не е проблем да си купувате на месец по 1-2-3 лака от по 2лв. (аз на Перфект ползвам) и френския ми маникюр си седи по 1 седмица.
Продават също и разредители за лак- става супер блясък като се поразреди с тях лака- имам лакове от 5-6 години и все едно са нови.
Извинявайте ако съм ви отекчила, но просто това са грешни пари за един маникюр...

# 86
  • София
  • Мнения: 6 210
Elllinka, в темата обсъждаме гел-лаковете. Няма нищо лошо в обикновените лакове и в техниките за нанасяне, но какво пречи да пробваме някоя нова технология, която се е появила?
На тема кожички нямам спомен да сме задълбавали  Laughing. А това дали някой дава 80-100-200 лв. за маникюр месечно изобщо не е моя работа (респективно твоя); никой не ме е карал да му плащам маникюра, че да му държа сметка  Mr. Green.

ПП: гелишът е около 25 лв., а не 80. Спокойно може да се прави веднъж на около три седмици, но все пак зависи от скоростта на растеж на ноктите.

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 10:23 от Вени***

# 87
  • Мнения: 1
Извинявам се- нова съм, но
просто не се сдържам (четах до третата страница), не че съм враждебна не се сърдете, но какво е това 80лв. на месец за маникюр??? И то за едни кожички. Това става точно за 5 минутки след баня с дървена клечица и масло за нокти, които струват стотинки. Когато се прави всеки път след баня ноктите винаги изглеждат перфектно, дори не е нужно да си триете лака.
Инъче лака си е супер, но на мен ми растат много бързо ноктите и след една седмица вече са пораснали с 1-2мм. и става грозно.
А и нормален лак на Перфект примерно си ми държи седмица- понеже ходих на курс по маникюр ще си позволя да споделя няколко неща, които научих там и са доста ефикасни:
Кожичките не се режат, а се избутват само да се отлепят от ноката- в началото е грозно ако са големи, но след 1-2 дена те изсъхват и се белят (само грубата кожа). Когато се режат растат двойно повече.
И преди да се сложи още основата на лака ръцете се измиват с антибактериален сапун, а не с хидратиращ, хубаво се избърсват с чиста кърпа и с марля (не с памук, остават влакна) и с етилов спирт се минават ноктите, за да се махне максимално омазняването на плочката. След това без да се докосват ноктите се слага основата и там другите лакове и между пластовете ноктите също не трябва да се пипат.
Лакът не трябва да е стар, но не е проблем да си купувате на месец по 1-2-3 лака от по 2лв. (аз на Перфект ползвам) и френския ми маникюр си седи по 1 седмица.
Продават също и разредители за лак- става супер блясък като се поразреди с тях лака- имам лакове от 5-6 години и все едно са нови.
Извинявайте ако съм ви отекчила, но просто това са грешни пари за един маникюр...

Винаги ми е много интересно (понякога страшно), когато някой се изкаже така и отрича цяла икономическа сфера и с лека ръка "затваря" хиляди дребни бизнеси с обяснението "айде моля ви се каква толкова филосфия е, сам ще си го направиш"....

Никой не отрича,че всичко всеки може сам да си направи - да меси хляб, да си прави ноктите, да си подкове обувките, да гледа домати,да пръска сам за хлебарки примерно, да си изчисти сам дрехите вместо на химическо , да се подстриже сам и така нанатък...
Но затова има разделени на дейностите-защото   едните "улесняват" другите , вместо да изгубя сума ти часове в опити сама(пак не разбрах за тая дървена четка   Laughing) и едва ли ще го направя качествено (за лакирането да не говорим като схваната съм когато си лакирам дясната ръка)  ....маникюрът ме  "улеснява",защото аз не искам да се уча, да чета как да си го направя, а ще се доверя на човек, учил и практикувал това, , т.е ме улеснява.

Така са възникнали и всички дребни бизнес в сферата на услугите да обслужват и да услесняват
Съжалявам за лекцията, но това мислене винаги ме изкарва от нерви-дай всичко да си прави сами, закакво да даваме грешни пари като може да купим още 3 салама с тия пари например....

за УДОВОЛСТВИЕ(поне за мен), да се почувствам красива, поддържана , да се поглезя, да имам някаква "отплата" , част за себе си, когато изляза от салона с направен маникюр или коса професионално (за който съм се трудила и съм изкарвала пари)  Grinning

# 88
  • Мнения: 35 961
за мен пък обясненията на Elllinka бяха много полезни и интересни и й благодаря  bouquet
но аз пък не ходя на маникюр, правя всичко сама у дома и само от интерес чета тази тема  Blush

# 89
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Айде още една хубава тема се оспами Whistling Whistling

Общи условия

Активация на акаунт