На какъв кантар следите теглото на бебо

  • 11 903
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Мамчета, купили ли сте си специален кантар за бебета или ги теглите по друг начин?

# 1
  • Мнения: 6 315
В детската консултация Wink.

# 2
  • Мнения: 46 510
И ние при педито  Wink

# 3
  • Мнения: 7 640
Само на консултация, не виждам смисъл да се тегли всеки ден, теглото  е варираща величина. Освен ако не искам да лудна, както повръщаха моите Mr. Green

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нашата консултация тъй като е вкъщи  Laughing, в началото се мерихме на електронния кантар - веднъж аз с бебе и веднъж само аз и после вадехме моето тегло и се получаваше горе-долу бебешкото. Не е много точно, но ни трябваше само да гледаме дали наддава. После ми донесоха от една мед. сестра бебешко кантарче.
Не бих дала 100 лв за специален кантар, който ще ми трябва за няколко месеца само  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 1 613
Всеки месец на консултацията я тегля.

# 6
  • Мнения: 1 866
Аз малко се бях луднала с кърменето и дадох 100-те лева за бебешки кантар. Той стига до 20кг и става като обикновен. Сега продължавам да я меря на него и си меря понякога продуктите като готвя Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 985
Само на консултацията. Подариха ми бебешки кантар, но на него вкъщи съм я премерила само един път и то по настояване на мъжа ми. Мисля, че е излишно да се купува кантарче за вкъщи.

# 8
  • Мнения: 8 769
В консултацията, кантара е електронен.

# 9
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Взехме на заем от едни познати, че в началото имахме проблем с наддаването. Аз лично не бих дала пари за бебешко кантарче.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 375
Само на консултация. Не прави тази грешка да си купуваш кантар, не толкова заради парите, а просто ще луднеш, ще се побъркаш да следиш. Особено като минаваш през нормалната за всяка кърмачка фаза на "имам ли кърма?!?!" Успех!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Мерех си я на домакинско кантарче,само отгоре ми дадоха една приставка за легнало бебе,но вече е голяма и само на консултациите я меря.Нея за почна да я е страх като я тура да легне  и прекратих меренето в къщи

# 12
  • Мнения: 3 550
На месечната консултация. Но и домашният ни кантар е с точност 100 гр. Като беше по-малък по-усърдно го следях, защото се притеснявах дали наддава. Мерех го 1-2 пъти седмично (веднъж аз, после аз+той и установявам разликата).

# 13
  • Мнения: 5 577
В началото иамхме един, до 13 кг. Но бебо изтина от постоянно мерене, и вече само на консултация, и то облечен.

Не обръщам много внимание на теглото.  Confused

# 14
  • Мнения: 2 807
На електронния кантар в консултацията.
Ако детенце наддава добре, не виждам защо ти е кантар в къщи.

Иначе като се роди Ива и аз мислех да купувам бебешки (до 10 кг) за в къщи, т.к. първия месец и половина не искаше да суче повече от 4, максимум 5 пъти (и то в редки случаи) в денонощие.
Беше наддала, и двата месеца, с по 800 грама и по 4 см - така че идеята за кантара отпадна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт