Един "технически" въпрос за спирането на кърмата.

  • 616
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Да кажа първо, че не става въпрос за мен Wink Grinning. Ние сме все още мноооого далече от този процес Wink.

Братовчедка ми трябва спешно да си спре кърмата. Тя живее в Испания, в момента са на гости тук, но тя трябва спешно да замине обратно без бебето. Бебето всъшност е на 16 месеца и до преди три дни са си се кърмили на поискване. Поради спешното си заминаване няма начин постепенно да стане отбиването и тя е ходила на лекар, който и е предписал хапчета. Пила ги е три дни (до вчера) но са се проявили страничните ефекти - гадене, повръщане, даже вчера сутринта е припаднала, и тя ги е спряла. По съвет на бабите се е пристягала с хавлиена кърпа и си е докарала запушване. Едната гърда и е на твърда и болезнена буца. за сега все още няма температура. Това е което знам.
Така..., значи аз и препоръчах зелевото листо и компрес с прясна извара,чая от салвия, но незнам при тези обстоятелства дали трябва да се цеди. Затова се обръщам към вас за съвет.
Бебето е ясно, че вече неможе да суче, тъй като е приемала лекарства за спиране на кърмата, но дали буцата ще се разнесе само с тези илачи дето по-горе описах или ще трябва да цеди всичко до омекване? А другата гърда какво да я прави? С нея за сега няма проблем.
Момичета помагайте, че майчето се е ошашкало здраво, а след два дни трябва да пътува обратно Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен трябва да цеди тази втвърдената гърда, може да стане по-лоша беля.А други хапчета защо не пробва?Или те са само един вид?Нямаше ли и някакви хомеопатични?

# 2
  • Мнения: 6 243
Нямаше ли и някакви хомеопатични?
Със сигурност има. Обикновено спрягаме рицинус комунис в непомня-каква-беше валенция. Само че скоро четох в един хомеопатичен сайт, че рицинус-а не е 4универсално" лекарство, както са всички хомеопатични. При една жена се давал рицинус, при друга - нещо друго. С две думи - момичето да се консултира с класически хомеопат, ако има възможност. Иначе другото, за което си се сетила, Зори, е това, което и аз бих я посъветвала. Щом има запушване, трябва дасе разнесе, че иначе може да стане мастит и пази боже- абцес.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Брех, Зори, ще ми докараш инфаркт, бе, жена! Шашнах се като те видях да пускаш такава тема!  Crazy Mr. Green

На въпроса - Рицинус Комунис 30 и зелеви листа (през половин час да подменя листа с нов). Пристягането да го спре. Ще се оправи, няма страшно!  Wink

# 4
  • Мнения: 7 106
Ох, това за хомеопата сложна работа, такова животно у Видин нЕма, еле па класически Crazy. Имаше някаква, дето се беше провъзгласила собственоръчно, но я обвиниха в шарлатанство.
Значи и из така си мислех, но не бях сигурна затова исках да се консултирам с вас. Тази нощ ще изкара в банята и със зеле в сутиена, пък утре ще се чуя пак с нея и ще докладвам как са нещата.

А други хапчета защо не пробва?Или те са само един вид?
Тя яко се е наплашила от тези хапове и сигурно няма да се навие да пробва пак с други. Дано не се наложи все пак, надявам се да оправи нещата с постепенно намаляване на цеденето.

Тенк ю, бейбита Heart Eyes!

# 5
  • Мнения: 7 106
Брех, Зори, ще ми докараш инфаркт, бе, жена! Шашнах се като те видях да пускаш такава тема!  Crazy Mr. Green

На въпроса - Рицинус Комунис 30 и зелеви листа (през половин час да подменя листа с нов). Пристягането да го спре. Ще се оправи, няма страшно!  Wink

Га-га-га-га-га  Laughing!
Знаех си аз, че ще шашна със това заглавие Mr. Green.
Надявам се да си се успокоила, след като си прочела съдържанието, да не вземе нещо да намалее кърмата, че ти се изчерпа лимита за нови теми този месец. smile3534
(това в кръга на шегата, ей, да не вземеш да се ръзсърдиш)

Ще и кажа и за рицинуса, тя доколкото ми е известно е пила в началото малката потенция за увеличаване на кърмата и беше споделила, че е много доволна от резултата, така че явно при нея влияе добре.
Благодаря ти    Hands Thumbsup

# 6
  • София
  • Мнения: 532
Относно хомеопат във Видин - имам един приятел, той е от Видин и та той ходи при някаква хомеопатка там и беше много доволен, само тя успя да му помогне. Ей сега ще го питам за телефона й и ще пиша пак.

# 7
  • Мнения: 7 106
Луца, ще ти бъда много благодарна за телефона Heart Eyes!

# 8
  • София
  • Мнения: 532
Значи, телефона е 606 465, казва се Пламена Томова, кабинета й се намира на ул. Хр. Ботев, бл. 144, вх. Б, ет. 1, ап. 26.
Надявам се да не е същата самопровъзгласила се хомеопатка, но със сигурност помогна на моя познат. Стискам палци!

# 9
  • Мнения: 7 106
Благодаря ти! Мисля, че не е същата, онази беше с някакво много изчанчено име Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт